Jump to content



Πλαστές online προσφορές - κραχτες


Recommended Posts

Μάλλον έχουν όλοι μπερδευτεί.

Οι εκδόσεις Office από την 2007 και μετά δεν έρχονται με δισκάκι (media).

Μπορεί κάποιος να το κατεβάσει από το internet ή να παραγγείλει τα DVD.

Προφανώς αυτοί πουλούν τα DVD, χωρίς το κλειδί. (Product Key)

Απλά έχουμε ξεφύγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω στειλει email με το περιστατικο και περιμενω απαντηση. Θεωρησα οτι θα βγαλω ακρη πιο γρηγορα απο το να εξηγω μεσω τηλεφωνου το ολο σκηνικο :)

EDIT: Δεχθηκα τηλεφωνο απο τη microsoft οπου μου ειπαν εν ολιγοις τα εξης

Α) δε γνωριζουμε το getitnow και καλυτερα να αγοραζετε απο επισημους προμηθευτες

Β) η τιμη θα ηταν δελεαστικη εαν ηταν για το campus προιον που αναφερει αλλα απο τη στιγμη που εγινε διορθωση σε "trial" δεν ειναι

Γ) η microsoft δεν πουλαει προιοντα trial , ουτε επιτρεπεται κατι τετοιο

Δ) τα trial ειναι για 60 ημερες και οχι 30 οπως ανεφεραν στο getitnow

Η πωληση dvd με το ονομα recovery disk επισης ειναι ατοπη.

Αυτα.

Εαν καποιος mod θελει ονομα τεχνικου που συνομιλησα ή οτι αλλο, πμ :)

Έγινε επεξεργασία από morfeas-dsl-
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω στειλει email με το περιστατικο και περιμενω απαντηση. Θεωρησα οτι θα βγαλω ακρη πιο γρηγορα απο το να εξηγω μεσω τηλεφωνου το ολο σκηνικο :)

EDIT: Δεχθηκα τηλεφωνο απο τη microsoft οπου μου ειπαν εν ολιγοις τα εξης

Α) δε γνωριζουμε το getitnow και καλυτερα να αγοραζετε απο επισημους προμηθευτες

Β) η τιμη θα ηταν δελεαστικη εαν ηταν για το campus προιον που αναφερει αλλα απο τη στιγμη που εγινε διορθωση σε "trial" δεν ειναι

Γ) η microsoft δεν πουλαει προιοντα trial , ουτε επιτρεπεται κατι τετοιο

Δ) τα trial ειναι για 60 ημερες και οχι 30 οπως ανεφεραν στο getitnow

Η πωληση dvd με το ονομα recovery disk επισης ειναι ατοπη.

Αυτα.

Εαν καποιος mod θελει ονομα τεχνικου που συνομιλησα ή οτι αλλο, πμ :)

ακόμα δεν πήρες τίλς στο get it now να τους ενημερώσεις για την συνομιλία σου?

κατά τα αλλα... μια λέξη... ΙΝΚΑ!

Link to comment
Share on other sites

αφου τους το ειπα στο τηλεφωνο οτι θα κανω καταγγελια και μου ειπαν το ευχαριστουμε , καλη συνεχεια , λυπουμαστε που δε βοηθησαμε. Οσον αφορα το ινκα και την αλλη φορα που με ταλαιπωρουσαν , εκανα καταγγελια, ηρθε χαρτι στο σπιτι οτι τους ζητανε να κοινοποιησουν καποια απαντηση και τελος...

Θα κανω και τωρα γιατι δε θελω να εχω ωχαδερφισμο αλλα μην περιμενεις να φανε κανενα προστιμο.

EDIT: και για να σου δειξω πως δουλευουν τα πραγματα τηλεφωνησα τωρα στη γραμματεια καταναλωτη

Ρωτησα ποτε θα παρω απαντηση σχετικα με το γινεται με την καταγγελια μου.

Ειπε ο κυριος στη γραμματεια οτι δε γνωριζει ποτε και εαν..

Μου ανεφερε οτι μπορει να μου στειλει απαντηση το υπουργειο, μπορει η εταιρια, μπορει λεει να κρινουν οτι δε χρηζει απαντησης η επιστολη..

Μου προτεινε να τηλεφωνησω στο ατομο που υπεγραψε την πρωτη απαντηση που μου σταλθηκε απο το υπουργειο( οτι λαβανε την αιτηση).

Ανεφερα πως το εχω κανει ηδη 5-6 φορες και δε το σηκωνει κανεις.

Μου ειπε χαρακτηριστηκα οτι δε μπορει να κανει κατι αλλο και οτι η υποθεση εξαρταται "απο τον δημοσιο υπαλληλο του υπουργειου που την εχει αναλαβει".

Εαν δε σηκωνουν το τηλεφωνο με προετρεψε να παω απο το υπουργειο μηπως και βρω τι συμβαινει..

Ανεφερα οτι δεν ειμαι απο...αθηνα και εληξε εκει η υποθεση..

Τι να πω. Λεω να ζητησω συγγνωμη απο το υπουργειο και απο το getitnow που τους "ενοχλω" κιολας με χαζεμαρες....

Έγινε επεξεργασία από morfeas-dsl-
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

ποσο λυπάμαι πως ο μοναδικός τρόπος για να συνέλθουνε (που και αυτό παίζεται) είναι το να μην ψωνίζουμε από εκεί.

πάντως προσωπικά το εκτιμάω πολύ πως δεν είσαι "οχαδερφιστις".. και γενικά είναι καλο να εκτιμάμε κόσμο που δεν κάθεται

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια καλη πρωτοχρονια να εχουμε...

Ενα μικρο προσφατο παραδειγμα που παραλιγο να με "κρεμασει" ασχημα εγινε αυτη τη βδομαδα. Συγκεκριμενα την Δευτερα παρηγγειλα απο το plus4u.gr μια καρτα SD σαν αυτη εδω.

kingston 16gb sd10 Memory Cards - Skroutz.gr

Την ειχαν 33 ευρω και ΑΜΕΣΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ.

Ειχα ηδη μια παραγγελια ετοιμη να μου αποσταλει και πριν την στειλουν πηρα τηλεφωνο να τους πω να βαλουν κι αυτη μεσα. Τελικα μου ειπαν οτι "θα την εχω σε 2-3 εργασιμες". Τωρα ο λογος που αρχισε να χαλαει η υποθεση ηταν οτι μολις πηρα μια καμερα 14ΜΡ και μεθαυριο φευγει η αδερφη μου για Ελβετια και φυσικα ηθελα ΑΜΕΣΑ μια μεγαλη και γρηγορη μνημη.

Το θεμα ειναι οτι τους ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ οσο δεν φανταζεστε να βεβαιωθουν οτι εστω "σε 2-3 εργασιμες" θα ερθει ωστε να παραλαβω εως σημερα το αργοτερο. Με διαβεβαιωσαν με απιστευτη βεβαιοτητα. Την Τριτη μαλιστα κατα τις 4 το μεσημερι μου ειπαν οτι "σε μια ωρα κατα 90% θα την εχουν και θα την στειλουν"! Τελικα την Τετάρτη το απογευμα (2,5 εργασιμες αργοτερα) και ΠΑΛΙ μετα απο δικο μου τηλεφωνημα μου λενε οτι ακομα δεν εχει ερθει και φυσικα στο σημειο αυτο απαιτησα να μαθω τι γινεται με τον προμηθευτη. Η απαντηση; ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ!!! Και δεν ηξεραν γιατι ΔΕΝ ΡΩΤΗΣΑΝ! Οταν τελικα ρωτησαν λιγο αργοτερα μου ειπαν οτι ο προμηθευτης τους απαντησε οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΣ να τους δωσει!

--ΓΙΑΤΙ ηταν ΤΟΣΟ κοπος να ρωτησουν 2 μερες νωριτερα για ενα προϊον το οποιο ειχαν "αμεσα διαθεσιμο";;;

Ευτυχως που βρεθηκε μια προσωρινη λυση με αλλη μνημη αλλα εγω βαζω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΕΙΟΝ στην εξυπηρετηση/αντιμετωπιση του πελατη οταν ειδικα τους παρακαλω συγκεκριμενα να με διαβεβαιωσουν οτι θα την εχουν και κοντευουν να με αφησουν ξεκρεμαστο...

Παντως μια που πρωτη φορα ποσταρω εδω θα ηθελα επισης να πω οτι σε θεματα οπως "5870 με 3 ευρω" να ειστε κι εσεις λιγο πιο σοβαροι, αλλο να ελεγαν 150-180 ευρω και αλλο ... 3! Πριν μερικα χρονια ειχα πετυχει στο Πλαισιο ενα mp3 player με 2GB μνημη με ... 0.01 ευρω!! Παρηγγειλα 150 ετσι για να δω τι θα γινει αλλα δεν περιμενα και να απαιτησω να τα παρω (αντιθετα με περιπτωσεις "μικροτερης διαφορας" στο υποτιθεμενο "λαθος" οπου πιστευω οτι δεν υπαρχει καμια δικαιολογια). Και μην ξεχνατε οτι συνηθως σε τετοια ... μουρλα περιστατικα δεν ευθυνεται μονο το μαγαζι αλλα και οι εταιριες/προμηθευτες.

Εγω συμμεριζομαι μια αποψη που διαβασα και στην αρχη του νηματος, οτι το μεγαλο κραξιμο πρεπει να το τρωνε αυτοι που σε ταλαιπωρουν αδικα και οχι ο mp3 με 0.01 ευρω.

Κατι ακομα: Πριν καμια βδομαδα πηρα απο το eshop το πακετακι Terminator Salvation SKULL edition με το κρανιο του Τ600 και τις ταινιες 3&4 σε bluray με 18.90. Η συσκευασια ηταν σε χαρτινο κουτι που ανοιξα αφου απομακρυνθηκα (αν και σε πολλες περιπτωσεις τα ανοιγω επι τοπου στο καταστημα) και τελικα το κρανιο εχει τρομερα σημαδια σαν "σκαμμενο" σαν να εχει χαραχθει με αιχμηρο αντικειμενο ενω και το πλαστικο που στηριζε τη βαση του στη συσκευασια ηταν λυγισμενο. Πηρε κι ενας φιλος και δεν εχει κανενα σημαδι! Τις προαλλες μου ειχαν αντικαταστησει ενα σκληρο 2.5" τον οποιο ειχαν μεσα σε χαρτινο κουτακι αρκετα μεγαλο και το παλικαρι που ξεφορτωνε κουνουσε το κουτι στον αερα λες και ηταν... ξερω γω το "τακα-τακα" το ξερετε;:dance3: καπως ετσι!

Τελος παντων αυτα για σημερα :magic:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πιο πολύ σαν ανάρμοστη συμπεριφορά του καταστήματος μου κάνει, παρά για πλαστή προσφορά. Εδώ, σε αυτό το θέμα, βάζουμε περιπτώσεις όταν κάποιος σου λέει ότι το X κάνει 10 €, ενώ κανονικά έχει 30 €, και όταν πας να το παραγγείλεις σου λέει ότι πλέον δεν υπάρχει ή στο δίνει με άλλη τιμή (νέα παραλαβή και καλά).

Link to comment
Share on other sites

Aν δεις το λινκ στο σκρουτζ θα δεις οτι τα 33 ευρω που την ειχαν ειναι η χαμηλοτερη τιμη.

Δεν ειναι αναρμοστη συμπεριφορα, τουλαχιστον δεν μου μιλησαν ποτε με ασχημο-περιφρονητικο τροπο.

Απλα "ειχαν" μια καλη τιμη σε προϊον που οχι απλα δεν ειχαν στο καταστημα αλλα ουτε και μπορουσαν να φερουν αφου δεν το ειχε καν ο προμηθευτης τους.:fist:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν κολλαει εδω αλλα παρτε το:hehe::hehe:

post-15582-1416074872,1342_thumb.jpg

post-15582-1416074872,2476_thumb.jpg

αυτο απο το top 10 daily offers... Πριν λιγο καιρο ειχε σε daily deal το rumblepad 2 απο 33€ στα 15€ η κατι τετοιο. Αλλα αν το εβαζες στο καλαθι ελεγε κανονικα 33€. Απο περιγραφη φιλου αυτο δν το ειδα με τα ματια μου!

Έγινε επεξεργασία από fantomas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.