Jump to content



Περιεργο προβλημα pc μετα απο πολλα ανοιξε-κλεισε..


AKISSS

Recommended Posts

Παιδια παω να τρελαθω...αλλαξα λαστοιχα υδροψυξης στο pc,ολα καλα χωρις διαρροες κτλ.Τν ανοιγοκλεινα ομως για να δουλεψει η υδροψυξη.Παω να τν ανοιξω κ δεν ανοιγει η οθονη!!!Καθολου σημα ομως..Το pc φαινεται ν δουλευει αλλα πληκτρολογιο-ποντικη-οθονη τπτ..Ριξτε καμια ιδεα..

Link to comment
Share on other sites

είχα παρόμοιο πρόβλημα και έφταιγε ένα dimm από τις μνήμες μου, για δοκίμασε να βγάλεις κανένα stick

Το δοιμασα..τπτ..τα αλλαξα κ θεση,κ ενα ενα..τπτ

Παρατηρησα παντως οτι η οθονη αν τν κλεισω κ τν ανοιξω μπαινει σε analog mode ενω πριν σε digital..Lg 19 κατι..

Link to comment
Share on other sites

Το δοιμασα..τπτ..τα αλλαξα κ θεση,κ ενα ενα..τπτ

Παρατηρησα παντως οτι η οθονη αν τν κλεισω κ τν ανοιξω μπαινει σε analog mode ενω πριν σε digital..Lg 19 κατι..

έχεις καμία άλλη κάρτα πρόχειρη για να δοκιμάσεις ? αλλιώς δοκίμασε άλλη οθόνη [πετάω ιδέες τώρα, είναι και περασμένες 4 και ο εγκέφαλος μου σταμάτησε να λειτουργεί από τις 10]

Link to comment
Share on other sites

έχεις καμία άλλη κάρτα πρόχειρη για να δοκιμάσεις ? αλλιώς δοκίμασε άλλη οθόνη [πετάω ιδέες τώρα, είναι και περασμένες 4 και ο εγκέφαλος μου σταμάτησε να λειτουργεί από τις 10]

Δυστηχως οχι...Αλλα κ να τα τιναξε η καρτα..το ποντικι??το πληκτρολογιο γιατι δν ανοιγουν???

Link to comment
Share on other sites

Το δοιμασα..τπτ..τα αλλαξα κ θεση,κ ενα ενα..τπτ

Παρατηρησα παντως οτι η οθονη αν τν κλεισω κ τν ανοιξω μπαινει σε analog mode ενω πριν σε digital..Lg 19 κατι..

Η οθονη σου εχει και DVI και D-SUB εξοδο?

Τι μαρκα ειναι?

Στις LG για παραδειγμα ποως η δικη μου,που εχουν 2 πλεον της μια εξοδου,εχει ενα κουμπακι κατω αριστερα για να αλλαζεις το signal source.Σαν switch δουλευει δηλαδη.Μηπως λοιπον εχει και σενα καποιο τετοιο κουμπακι και το πατησες καταλαθος,οποτε και παει να παρει σημα απο την D-SUB,αλλα επειδη δεν εχεις,δεν σου δινει σημα στην οθονη?

Ακουγεται λιγο κουλο,αλλα λεω μπας και.Καμια φορα ειναι κατι τετοιο το προβλημα κ μετα που το περνουμε χαμπαρι κοπαναμε το κεφαλι μας :wall:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,δοκιμασα τα παντα..Για να μην δινει ρευμα ουτε σε ποντικι-πληκτρ μαλλον ειμαστε για μητρικη.Βγαζω μητρικη να την παω να την κοιταξουν αυριο(ASUS P5N32-E SLI) αφου ξηλωσω ολα τα heatsinks που τις εβαλα κ μαλλον θα μου μεινουν στα χερια:rip:.Τσαμπα τα λεφτα που μου εφαγε..Το καλο ειναι οτι εχει εγγυηση ακομη..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια ελεος....απλα με το e-shop...Tους πηγα τν μητρικη ASUS P5N32-E SLI αξιας 230 ευρω αγορασμενη μεσα σε εγγυηση κ μου εστειλαν σημερα ASUS P5N32-SLI,προσοχη χωρις το E.Αν ειναι δυνατον παιδια την πηρα βιαστικα κ δν το καταλαβα.Τρελαινομαι ομως τωρα:wall::wall:.Ειναι κ μεταχειρισμενη απο οτι φαινεται,γεματη σκονες κ με σημαδια απο βιδες πανω τις..Απο οτι ειδα στο νετ ειναι με το NVIDIA nForce 590 ενω η δικια μου ηταν με το 680,επισης δν υποστηριζει μνημες στα 1066 που εχω εγω κ δουλευαν κανονικα στην δικια μου..Η δικια μου δν υπαρχει πια οποτε δν πρεπει να μου δωσουν μια καλυτερη???Τι στο καλο?Νομιζαν οτι δν θα το καταλαβω???:wall:Θα την παω πισω την Δευτερα κ ελπιζω να την παρουν..

Link to comment
Share on other sites

ναι!κανονικα αν δεν εχουν ιδια σου δινουν καλυτερη!!! παντος μην το αφισεις ετσι.......σκιστους......αν χριαστει πιγενε και στον διυθυντη οτιδιποτε.......

κατι παρομοιο ειχα παθει εγω με πλαισιο ομος και ο τεχνικος μ ελεγε μαλακιες και πιγα στον προισταμενο καταστιματος και με εξυπιρετισε!

Link to comment
Share on other sites

Θα την παω πισω την Δευτερα κ ελπιζω να την παρουν..

Δεν έχει ''ελπίζω'' σε αυτές τις περιπτώσεις, γιατί σε βλέπω να μένεις με την ελπίδα.

Θα απαιτήσεις καινούρια μητρική.

Τώρα για το μοντέλο,τρέχουσα αξία προϊόντος κ.τ.λ. θα διαπραγματευτείς, έχοντας στο μυαλό σου και το ενδεχόμενο να σου κόψουν πιστωτικό χ ποσού. Έτσι θα μπορείς να συμπληρώσεις τα χρήματα και να πάρεις μητρική της αρεσκείας σου.

Το μεταχειρισμένο μη δεχθείς με τίποτα. Ξετίναξε τους!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φτηνιάρικο εκ μέρους τους ...

Από εκεί φαίνεται και πώς το e-shop βλέπει τους πελάτες του ...

Πάντως νομικά δικαιούσαι την ίδια ή καλύτερη motherboard.

Αν παρόλα αυτά λένε πάλι τις αρλούμπες τους, βάλε δικηγόρο να τους πάρει τηλ. ή στείλε τους εξώδικο.

Link to comment
Share on other sites

Update

Λοιπον πηγα πισω τν μητρικη πριν κανα 3 ωρο,τν πηραν πισω,παραδεχτηκαν οτι ειναι μεταχειρισμενη-κατωτερη απο την δικια μου κ ειπαν θα με παρουν τηλ για το τι θα γινει.Πριν λιγο με πηραν κ μου ειπαν θα μου την αλλαξουν με αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522595

Τους λεω οκ αν ειναι καινουργια.Μου λενε αυτο δν το ξερουμε θα επικοινωνησουμε με τα κεντρικα παλι κ θα σας ξαναπαρουμε..Τι γινεται ρε παιδια??Παλι μεταχειρισμενη πανε να μου πασαρουν???:wall:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω (χωρίς να είμαι σίγουρος) ότι δεν είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν καινούργια.

Πάρε τηλ. την Γραμματεία του Καταναλωτή να σου πούνε.

Απλώς η νέα πρέπει να είναι ίδια ή και καλύτερη σε χαρακτηριστικά, όπως είπαμε και πριν.

Ευχαριστούμε πάντως για την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Μολις με ξαναπηρανε τηλ κ μου ειπαν η αυτη http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522595

η οποια μου ειπαν οτι ειναι <επισκευασμενη> η πιστωτικο 170 ευρω κ διαλεξα το πιστωτικο.Οποτε τωρα για βοηθηστε παιδια να διαλεξω μητρικη καινουργια απο e-shop..

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και διάλεξες το πιστωτικό.

Μήπως είναι μια καλή ευκαιρία να κάνεις update στο "πακέτο" motherboard - cpu - ram ?

(Λέω τώρα εγώ ...)

:whistling

Καλη ιδεα φιλε μου αλλα δεν παιζουν φραγκα αυτην την στιγμη..:nothing:

Μαλλον για αυτην παω http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522644

Τι λετε??Δν εχω κ πολλες επιλογες..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.