Jump to content



Μπλέ οθονούλα...


billpeppas

Recommended Posts

Το μονο που εχω βρει και το ειδα απο κοντα ειναι μια οθονη κενου αερος με μπλε γραμματα VDO τις λενε αυτου του τυπου εαν δεν κανω λαθος στον μουτσιουλη...αλλα η τιμη της αγγιζει τα 120

Link to comment
Share on other sites

για 1 μόνη της τη βρίσκω αμοντάριστη πάνω από 200 ευρώ... 320x240 pixels με. δεν ασχολούμαι με αυτές διότι το ccfl παίζει με τρελά volts και δεν θέλω ευθύνες... οπότε παίζω μόνο με χαρακτήρων (2χ16 και 4χ20). http://thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=432&highlight=smart

γραφικών ετοιμάζω κάτι με 128χ64 αλλά πάλι κίτρινο led φωτισμό...

αλλά αν τη θες τη συγκεκριμένη, μπορώ να ρωτήσω τρέχουσα τιμή...

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι εκεί το θέμα... λίγα volts input έχει... δεν έχει πολλές απαιτήσεις. απλά το inverter τα μετατρέπει σε κάμποσες χιλιάδες για να ανάψει το ccfl... χαμηλής έντασης βέβαια. αλλά αν κάποιος ξερόλας βάλει χεράκι ΤΖΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΖ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

να σου υπενθιμησω οτι και οι λαμπες που εχουν βαλει ολοι στα pc τους για φωτισμο ειναι CCFL και το πλαστικο κουτι που περνεις μαζι ειναι ο inverter και εχει μια εξοδο πανω απο 1000V που μπορει να μην σε σκοτωσει αλλα θα σου προκαλεσει εγκαυμα

αλλα δεν νομιζω οτι κατι τετοιο εχει καποια βαση (το οτι δεν ασχολεισαι επειδη εχει υψηλη ταση) τοτε και με τον υπολογιτη δεν θα επρεπε να ασχολιεται κανεις γιατι τα 220V με το ρευμα που μπορει να περασει μπορει να σε καψει στην στιγμη

Αρχική απάντηση από billpeppas [26-11-2003 και 22:39]

Ρώτα please για τρέχουσα τιμή.Για τροφοδοσία μπορώ να βάλω dedicated PSU.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα, (μάλλον ναι)

για πάρτη μου και βέβαια ασχολούμαι με οθόνες γραφικών και με inverter...

αλλά για να δώσω σε 3ον δεν μπλέκω... διότι ούτε έχω καμιά όρεξη να φτιάχνω πλαστικά κουτάκια προστασίας, αλλά ούτε να έχω ευθύνη αν κάποιος τη σκαλίσει ή καταλάθος κάποιος άλλος την ακουμπήσει...

επίσης μπορεί να βάζω και το χεράκι μου μέσα στο pc, αλλά τα 220 ως το τροφοδοτικό πάνε...

προς τί το ύφος???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και γω κατι...

τι μετρανε αυτες οι πανεμορφες οθονουλες?

θερμοκρασιες, στροφες κλπ...?

μονταρονται οπως τα αλλα? πχ αεροgate?

και αυτο το πισακι πιο πανω ποιανου ειναι???

θελω και γω τετοια οθονουλα

ουαααααααααααααααααααααα :woot:

παιζουν εδω?

και ας μην ειναι μπλε....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.