Jump to content



Αγορα case


Azzerki

Recommended Posts

Παιδια ειμαι στην αναζητηση νεου κουτιου.Εχω καταληξει στον ΝΖΧΤ LEXA BLACKLINE http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200000849 . ΞΕρω 8α μου πειτε πολυ ψευτικο παρε ενα coolermaster.To 8εμα ειναι οτι τα coolermaster δεν μου αρεσουν κα8ολου εξωτερικα.Εχω δει απο κοντα τα haf 932 kai Cm 690.Το 690 μπορει με μερικα led να ομορφυνει λιγο ..ΤΟ ΝΖΧΤ μου αρεσει παρα μα παρα πολυ και απο οτι διαβασα σε review ειναι και αρκετα ποιοτικο,εχει και καλο airflow ,παραλο το πλαστικο του .ΤΟ εχει κανενας να μου πει καμια αποψη?Δεχομαι και προτασεις(σιγουρα με plexy glass) αλλα ειμαι ερωτευμενος με το κουτι αυτο αν και δεν το χω δει απο κοντα. :whistling :devil:.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

εμενα σε αυτό το κουτί αυτό που με τρελαίνει σε αυτό το κουτί, είναι το πως δεν έχει δυνατότητες στοιχειώδους cable managment

πάντως στην θέση σου άμα είχα όρεξη να κάνω μερικές τρύπες και ένα ελαφρό εσωτερικό βαψιματάκι (γιατί αυτό το γκριζοπράσινο είναι άθλιο) θα το χτυπούσα άνετα για ένα mid-end pc

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, πριν από λίγες μέρες πήρα το Raven 2 της Silverstone, στα 150ε, δεν το αλλάζω πλέον με τίποτα.

Ένα καλό review: http://www.hardwareheaven.com/reviews.php?reviewid=835

- Stack effect

- Cable management

- 3*180mm bottom, 1*120mm top

- Backplate hole στο mobo tray

- Removable HDD cage

- Τοοl free

- Στιβαρή κατασκευή (δεν είναι καθόλου "πλαστικούρα", το πλαστικό είναι στα side panels μόνο), ποιότητα της Silverstone και βέβαια cool design.

Το ΜΟΝΟ αρνητικό είναι ότι παίρνει 3 HDDs και 1 SSD.

Το συστήνω με κλειστά μάτια. :victory:

Link to comment
Share on other sites

Το Haf το χει ενας γνωστος μου και δεν μου αρεσει κα8ολου εμφανισιακα,αλλωστε αν ειναι να αναιβω κατηγορια τιμης λεω να παω στο STACKER 833 http://www.multirama.gr/products/product?pid=0254273&catid=020700 .Κανενας που να εχει ΤΟ ΝΖΧΤ ? :bye:

Link to comment
Share on other sites

Το Haf το χει ενας γνωστος μου και δεν μου αρεσει κα8ολου εμφανισιακα,αλλωστε αν ειναι να αναιβω κατηγορια τιμης λεω να παω στο STACKER 833 http://www.multirama.gr/products/product?pid=0254273&catid=020700 .Κανενας που να εχει ΤΟ ΝΖΧΤ ? :bye:

σου λέω... το κουτί το έχω δει και το έχω δουλέψει...

και ισχύει αυτό που σου είπα στο πρώτο post.

εγώ θα το έπαιρνα για να το κάνω κανένα "κατεβαστιρι" η media/internet station

Link to comment
Share on other sites

σου λέω... το κουτί το έχω δει και το έχω δουλέψει...

και ισχύει αυτό που σου είπα στο πρώτο post.

εγώ θα το έπαιρνα για να το κάνω κανένα "κατεβαστιρι" η media/internet station

ΠΦΦ..εγω το 8ελω για γενικη χρηση ..Οποτε λες οτι ειναι α8λιο σε cable managment ε?

Το ατιμο ειναι πολυ ωραιο..Το stacker εχει 8εση ανεμιστηρων στα παρα8υρο?

Link to comment
Share on other sites

ΠΦΦ..εγω το 8ελω για γενικη χρηση ..Οποτε λες οτι ειναι α8λιο σε cable managment ε?

Το ατιμο ειναι πολυ ωραιο..Το stacker εχει 8εση ανεμιστηρων στα παρα8υρο?

κέιτα πέρα από το cable managment είναι και αρκετά "ψεφτικατζουρα", φοβάσαι αρκετά μην σου μείνει στο χέρι κάθε φορα που το μετακινείς...

το stacker από ότι ξέρω δεν έχει πλαϊνό "ανεμιστιρι" αλλα το HAF παίρνει εν δεν κάνω λάθος έως 4X120 (στο πλάι)

αλλα επειδή είναι λίγο σουρωτήρι, θα χαίρεσαι να ξεσκονίζεις

Link to comment
Share on other sites

το stacker και ειδικά το 833 πεζή σε άλλοι κατηγορια πλαϊνά fans δεν παίρνει γιατι δη είναι σαν τα αλλα stacker που έχουν σήτα στο πλαϊνό αυτό έχει πλέξει:jester::banging:

Link to comment
Share on other sites

το stacker και ειδικά το 833 πεζή σε άλλοι κατηγορια πλαϊνά fans δεν παίρνει γιατι δη είναι σαν τα αλλα stacker που έχουν σήτα στο πλαϊνό αυτό έχει πλέξει:jester::banging:

\

Οποτε αν 8ελω να βαλω κανα led να το κανω πιο ομορφο δεν??ΚΑτω παιρνει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να μην πας σε nzxt .. Σ αυτά τα λεφτά έχεις ποιο ποιοτικές επιλογές ( δες lian li, coolmaster, silverstone, κλπ)

λιαν λι

Να κοιτάς και λίγο τους χώρους του κουτιού (δεν λέω κάτι αναφερόμενος στο παραπάνω)

την κατασκευή του κλπ... (να μην είναι όλο πλαστικό πχ)

silverstone

Υπάρχουν πολύ καλα κουτάκια φίλε μου...

coolermaster

Και υπάρχουν και άλλες εκδόσεις των παραπάνω εταιρίων χωρίς μεγάλες διαφορές στα λεφτά.. Ανάλογα κυρίως με το σχήμα που γουστάρεις..

Link to comment
Share on other sites

\

Οποτε αν 8ελω να βαλω κανα led να το κανω πιο ομορφο δεν??ΚΑτω παιρνει?

το stacker κατά την γνώμη μου είναι το κουτί που ψάχνεις μπορεις να του κανεις ότι θέλεις χωρίς ενδοιασμούς:dirol:

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ..αυτό το Stacker..... Το είχα ερωτευτεί. Αυτή η μαυρίλα με είχε στοιχειώσει. Το έψαχνα απεγνωσμένα πέρσι τέτοια εποχή, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να το βρω. Εδώ στο multirama στην Πάτρα βλέπεις, είναι και λίγο άσχετοι.... Τελικά κατέληξα να πάρω το απλό RC-830 STACKER EVOLUTION BLACK από το eshop στα 200κατι ευρό κι αυτό με πολλά βάσανα.

Πάντως αν έπαιρνα τώρα... θα κοίταζα για κάτι τέτοιο:

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/PC-Cases/Lian-Li-PC-P50-Aluminum-Black-Case-PC-P50.htm

Πολύ καλή τιμή και από ποιότητα.... άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οταν το παρεις πες μου εντυπωσεις. και που παιρνει τους ανεμιστηρες..

σαν μελος του Thelab.gr θα ζητησεις να το παρεις 119€ (εφοσον πας απο το καταστημα)

και οσο αφορα τα πλαινα fans

μπορεις ειτε να αντικαταστησεις το plexi με την εργοστασιακη σητα

και να προσθεσεις το πλαστικο εξαρτημα που παιρνει 4x120mm fans στο πλαι (ολα τους διαθεσιμα στο extreme)

ειτε να ανοιξουμε τρυπα στο ακρυλικο πλαινο και να τοποθετηθει ανεμιστηρας της επιλογης σου

περιττα και τα δυο κατα τη γνωμη μου βεβαια

μιας και ειναι κριμα να κρυψεις το ομορφο μαυρο εσωτερικο

και συν τοις αλλοις εχει υποδοχη για ενα 12αρη πισω

αλλον ενα πανω στην οροφη

αλλους δυο κατω στη σήτα

και εως τρεις μπροστα (αναλογα με τις υπολοιπες 5,25" συσκευες)

ουκ εν το πολλω το ευ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.