Jump to content



budget AMD upgrade


Athanasios2104

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

ASUS M4A79T Deluxe

ASUS M4A79X TD EVO

ASUS M4A78T-E

ASUS M4A785T-M

ASUS M4A785TD-V EVO

ASUS M4A785TD-M EVO

DFI DK 790FXB-M3H5

DFI DK 790GX-M3H5

DFI DK 785G-M35

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

Gigabyte GA-MA790GPT-UD3H

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

Gigabyte GA-MA785GT-UD3H

MSI 790FX-GD70

MSI 790GX-GD65

MSI 785G-E53

MSI 785G-E65

MSI 785GM-E51

Για τις πρώτες

Link to comment
Share on other sites

ναι. ειπα τον κωδικο που εχουν στο επισημο site της G.Skill

84 ευρώ

τώρα πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα Θεσσαλονίκης και μου είπε ότι δεν τις βλέπει. Από το X-treme του Πειραιά τις πήρες; Πες αν είναι κωδικό να τις φέρουν κι εδώ :toomuchne

Για αυτές που είπε ο ντεμιαν μιλάμε, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

[ Ripjaws ] F3-12800CL9D-4GBRL

με αυτον τον κωδικό τις βρήκε. Τηλεφωνικώς τις παρηγγειλα...

thanks :)

Κάτι άλλο, σχετικό με το upgrade, επειδή σκέφτομαι να του κάνω crossfire την 4870 που έχει τώρα, για να είναι κομπλε με την 23'' (νομίζω η 4870 δεν θα τα κατεφέρει ultra high), υπάρχει καμιά φτηνή μητρική που να υποστηρίζει CF?

Αυτήν η MSI που είδα στο ΠΛΑΙΣΙΟ λέει ότι υποστηρίζει SLI, όχι CF...

[EDIT] Η αρχική ASUS που έβαλα υποστηρίζει CF, οπότε οκ.

Σκέφτομαι όμως... μήπως να δώσω την 4870 κανένα 80αρι και να του βάλω μία 5850 όπως σ'εμένα;; Δεν θα αλλάξω και την μητρική... θα βγει περίπου +150e (σύνολο ~500e), άλλα θα είναι κομπλε με την 23'' και βέβαια είναι πολύ πιο μακροπρόθεσμη (και ενεργειακά καλύτερη) λύση!

Για πείτε, γιε πείτε :help:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα σήμερα αυτές http://www.gskill.com/products.php?index=221

Μήπως ξέρει κανένας αν θα έχω πρόβλημα με την gigabyte 770ΤΑ και τον phenom 955?Για να παράγγειλω τις άλλες που πρότεινα αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα... Μην κοιτατε και τοσο πολυ τις λιστες που δινουν οι κατασκευαστες. Προτεινομενες μητρικες ειναι, δεν σημαινει οτι παιζουν μονο σε αυτες. Ολες οι μνημες παντου παιζουν.

Απο που τις πηρες και ποσο τις gskill cl8?

Link to comment
Share on other sites

Απο το multirama 88,90€.Στο site δεν τις έχει όπως και άλλα προιόντα αλλά αν πας σε ένα κατάστημα ή τους πάρεις τηλ θα τις βρείς. 0432294 είναι ο κωδικός προιόντος

Για το 1.6v που θέλουν δεν θα έχω πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τις βρήκα και στο PC1 τις G.Skill που λέμε στα 84e (link).

Μάλιστα σκέφτομαι να πάρω από εκεί και τις 5850 (MSI) και το Cοrsair 850ΗΧ. Θα πάρω αύριο να τους ρωτήσω αν δίνουν 3 χρόνια εγγύηση, αν και στο corsair είδα δίνουν κανονικά 7 χρόνια.

Μία απορία σχετικά με το PC1 και επειδή πολλές φορές βγαίνει 1ο στο skroutz... που ξεφύτρωσε; Έχει λίγους μήνες που το ακούω εδώ κι εκεί, και λέω, τι γίνεται ρε συ, μπας και δίνουν refurbished για καινούργια ή απλώς δουλεύουν με λιγότερο κέρδος για να τα βγάλουν πέρα με τους λοιπούς γνωστούς τυρέμπορους;

Link to comment
Share on other sites

Τις βρήκα και στο PC1 τις G.Skill που λέμε στα 84e (link).

Μία απορία σχετικά με το PC1 και επειδή πολλές φορές βγαίνει 1ο στο skroutz... που ξεφύτρωσε; Έχει λίγους μήνες που το ακούω εδώ κι εκεί, και λέω, τι γίνεται ρε συ, μπας και δίνουν refurbished για καινούργια ή απλώς δουλεύουν με λιγότερο κέρδος για να τα βγάλουν πέρα με τους λοιπούς γνωστούς τυρέμπορους;

pc1 = e-shop.gr = ενα κ το αυτο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.