Jump to content



Nikon D50 entry level dslr


Dolly

Recommended Posts

Πωλείται η Nikon D50 dslr μου, που έχω εδώ και 4 χρόνια.

Η μηχανή είναι εκτός εγγύησης, αγορασμένη από Ελληνική αντιπροσωπεία (Δαμκαλήδη), και είναι μαζί με τον φακό του κιτ τον 18-55 (non VR). Η μηχανή εδώ και 8 μήνες κοντά που έχει αγοραστεί η D90 δεν έχει χρησιμοποιηθεί.

Ο φακός είναι ο ίδιος που δίνεται σήμερα στα κιτ με τις D3000/D40/D40x/D60/D5000 απλά δεν έχει VR, και είναι πραγματικά ολοκαίνουργιος, γιατί με το που αγοράστηκε η μηχανή αγοράστηκε νέος φακός.

Η μηχανή είναι σε άριστη κατάσταση, από την 1η μέρα φυλασσόταν σε θήκη AW της LowePro που θα δοθεί μαζί στον αγοραστή σαν δώρο, δεν έχει πέσει ποτέ κάτω, κοπανηθεί, ή ποδοπατηθεί.

Το πακέτο περιέχει


  • D50
    Nikon 18-55
    Καλώδιο USB
    1 x 2 giga SD κάρταμνήμης, 1 χ 512
    Μπαταρία (προφανώς)

Να σημειωθεί πως η D50 εν αντιθέσει με τις νέες entry level dslr της Nikon έχει δικό της μοτεράκι και μπορεί να κάνει autofocus με παλιούς φακούς που δεν διαθέτουν δικό τους μοτέρ (AF).

Παραπάνω πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ, και εδώ.

Φυσικά οποιοσδήποτε έλεγχος δεκτός.

Μόνο από Αθήνα παρακαλώ, ο πρώτος που θα μου κάνει μια λογική προσφορά θα την πάρει.

Εκτός Αθηνών, έξοδα αποστολής θα επιβαρύνουν τον παραλήπτη αφού προηγηθεί κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό.

Θα εκτιμήσω να μην χάσετε τον καιρό σας και τον δικό μου με πμ του τύπου «68 ευρώ και έφυγε τώρα» και «σου δίνω μια Tnt 16 mega που έχω AGP και 2 νύχτες με τον Nephilim για την μηχανή σου».

Αν δεν δοθεί προσφορά σοβαρή, απλά θα την κρατήσω για αναπληρωματικό σώμα.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.