Jump to content



Αγορα laptop 500-700euros


Revolution

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να αγοράσω ένα λάπτοπ και θα ήθελα να μου προτείνετε μερικά ανάμεσα

στις τιμές 500-700 γιουρος. Η χρήση του θα περιοριστεί στα εξής: κανα προγραμματάκι για την σχο-

λή (autocad-mathematika,matlab). Επίσης, κανα παιχνιδάκι όχι τίποτα το σπουδαίο. Α και HDMI για

να συνδέεται με μεγάλη οθόνη για ταινίες. Περιμένω τις προτάσεις σας...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα ήθελα να αγοράσω ένα λάπτοπ και θα ήθελα να μου προτείνε μερικά ανάμεσα

στις τιμές 500-700 γιουρος. Η χρήση του θα περιοριστεί στα εξής: κανα προγραμματάκι για την σχο-

λή (autocad-mathematika,matlab). Επίσης, κανα παιχνιδάκι όχι τίποτα το σπουδαίο. Α και hdmi για

να συνδέεται με μεγάλη οθόνη για ταινίες. Περιμένω τις προτάσεις σας...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Φιλε μου για να τρεξεις autocad σε λαπτοπ θες αρκετα χρηματα παραπανω,τα 500-700 δεν φτανουν.Εγω θα σου προτεινα αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.905442&u=TOSHIBA-SATELLITE-L550-139

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου για να τρεξεις autocad σε λαπτοπ θες αρκετα χρηματα παραπανω,τα 500-700 δεν φτανουν.

Γιατί? Τι παραπάνω χρειάζεται για να τρέξεις autocad? Μηπως μπορείς να γίνεις πιο σαφής?:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αν τρέχεις βαριά projects χρειάζεσαι αρκετή ραμ(4+gb), καλο επεξεργαστή (i7) και μια ''καλή οθονη'',

Όχι ντάξει για απλή χρήση είναι το autocad. Μήπως τώρα μπορείτε να μου προτείνεται κάτι πιο οικονομικό με 3 gb ram για παραδειγμα και όχι επεξεργαστή i7 δεν είναι απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως, αν δεν κάνεις rendering με το AutoCAD και το χρησιμοποιείς για απλή σχεδίαση (σχεδίαση 2D), θα σε καλύψουν άνετα τα 700 ευρώ. Δεν χρειάζεται να πας σε μεγαλύτερη κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? Τι παραπάνω χρειάζεται για να τρέξεις autocad? Μηπως μπορείς να γίνεις πιο σαφής?:innocent:

Γιατι οσο να ναι φιλε μου ειναι απαιτητικο προγραμμα και θες δυνατο hardware,το laptop που προτειναι ο φιλος sirdiman εχει καλυτερη cpu και ram αλλα χειροτερη vga και μικροτερη οθονη.Οτι και να επιλεξεις παντως να κοιταξεις να ειναι toshiba.

Link to comment
Share on other sites

http://www.techneasy.gr/index.php?target=products&product_id=32445

Αν η VGA αυτού του laptop είναι όντως η ATI Mobility Radeon 5650 (+10% από την 4670), και όχι η 5470 που νομίζω εγώ, είναι φοβερό value for money, και ας μη μ' αρέσει το Gemstone blue design των Acer. Έστω και ο χαμηλότερος i3 330 είναι σαφώς πιο γρήγορος από T4500, T6600, ακόμα και P7550, P8400.

EDIT: @SirDiman NotebookCheck it!

Link to comment
Share on other sites

HP έχει κακή υποστήριξη. Μπορεί να σου έρθει πιο φθηνό αλλά μπορεί και να το κλαις. Εγώ είχα ένα ΗP businessμε επέκταση εγγύησης στα 3 χρόνια και στα 2.5 χρόνια μου χάλασε η μπαταρία (και σε 1 ώρα έσβηνε) ενώ είχε υποστεί μικρή χρήσησ και η φόρτηση της μπαταρίας ήταν η ενδεδειγμένη πάντα.

Τα toshiba έχουν πολύ καλή εγγύηση και καλή αντιπροσωπεία. Εγώ θα πήγαινα ή σε toshiba ή σε Dell αυτή τη στιγμή. Ta Dell όμως ειναι αρκετά ακριβότερα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.