Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

εγώ ένα ξέρω αν δεν πάρει ο λαός το φτυάρι και την τσουγκράνα στο χέρι δεν γίνεται τίποτα ...

όλα είναι στημένα ! μια χαρά θα περάσει και το πολυνομοσχέδιο

τα λέμε πάλι σε 400 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Πάμε... να τους ******* ?

Ωχ αδερφέ, σήμερα έχω τουρνουά στο PES2012, δεν το κανονίζουμε για αύριο ? Αχ sorry, αύριο έχω κανονίσει για καφεδάκι με την Ιωάννα, θυμάσαι ε ? Αυτή η ξανθιά ρε που γνωρίσαμε στην καφετέρια στην Γλυφάδα, οπότε να το δούμε για Κυριακή ? Σάββατο να ξεκουραστούμε, και Κυριακή πρωί, ε, όχι και πρωί πρωί, κατά τις 2 το μεσημεράκι να κατέβουμε να τα κάνουμε όλα τάνα...

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήρια σήμερα στο ΠΑΜΕ που ανέλαβε τον ρόλο των μπάτσων δείχνωντας ότι είναι ικανό να συνεργαστεί ακόμα και με την αστυνομία για να καταστείλει κάτι που δεν μπορεί να καπελώσει. Όχι ότι περιμέναμε κάτι λιγότερο.

Έχεις δίκαιο το Κ.Κ.Ε. και το ΠΑ.ΜΕ. φταινε... Έπρεπε να τους αφήσουν τα γ@μωπρεζόνια να περάσουν πάνω από το Σύνταγμα για να πλακωθούν με τους μπάτσους, οι οποίοι στη συνέχεια θα αποφάσιζαν να κάνουν κάτι πολύ πρωτότυπο. Να γεμίσουν την πλατεία χημικά και να διαλυόταν για ακόμα μία φορά η διαδήλωση.

Link to comment
Share on other sites

ποια πρεζόνια ρε συ; μια χαρά είναι τα παιδιά, θεωρείς οτι αν ήταν πρεζάκια θα νοιαζόταν για διαδηλώσεις; την πρέζα τους θα έψαχναν..... πάντως, φταίει δεν φταίει το ΠΑΜΕ, τρώνε τρελά γιουχαρίσματα...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκαιο το Κ.Κ.Ε. και το ΠΑ.ΜΕ. φταινε... Έπρεπε να τους αφήσουν τα γ@μωπρεζόνια να περάσουν πάνω από το Σύνταγμα για να πλακωθούν με τους μπάτσους, οι οποίοι στη συνέχεια θα αποφάσιζαν να κάνουν κάτι πολύ πρωτότυπο. Να γεμίσουν την πλατεία χημικά και να διαλυόταν για ακόμα μία φορά η διαδήλωση.

Δηλαδη οτι καθε φορα φευγουν οι ΠΑΜΕ και αρχιζουν τα επεισόδια ειναι συμπτώση; Παντα γμτ την αδικια μου;!;

Το ΚΚΕ ειναι καθεστωτικο κομμα οπως και τα υπολοιπα. πρεπει να καει για να ελευθερωθούμε. Ολοι στο ιδιο καζανι βραζουν και τελειώνει το νερο. Φωτια και τσεκουρι.

Link to comment
Share on other sites

στο σύνταγμα σφάζονται, τα νομοσχέδια περνάνε, το mega δείχνει πολυκατοικία, το star τατιάνα, το alpha κατι που δεν ξέρω πως το λενε, κτλ.... αι στα διάλα πια, πρακτοράκια, τελικά το νετ ο μόνος τρόπος να ενημερωθείς

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οτι καθε φορα φευγουν οι ΠΑΜΕ και αρχιζουν τα επεισόδια ειναι συμπτώση; Παντα γμτ την αδικια μου;!;

Το ΚΚΕ ειναι καθεστωτικο κομμα οπως και τα υπολοιπα. πρεπει να καει για να ελευθερωθούμε. Ολοι στο ιδιο καζανι βραζουν και τελειώνει το νερο. Φωτια και τσεκουρι.

Ούτε με το ΚΚΕ είμαι, ούτε το έχω ψηφίσει ποτέ μου, προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

Δεν σχολιάζω ούτε τις τακτικές της ηγεσίας του, ούτε τις ιδέες που εκφραζεί.

Αυτό που σχολιάζω όμως, είναι ότι σήμερα είχαμε για η πρώτη φορά οργανωμένο μέτωπο εναντίον των κουκουλοφόρων.

Από κει που τόσα χρόνια απλά περιφρουρούσαν το μπλοκ τους κάνοντας που και που μικρές αψιμαχίες, για πρώτη φορά επιτέθηκαν εναντίον των "γνωστών αγνώστων". Και λυπάμαι που δεν τους σκότωσαν στο ξύλο.

Link to comment
Share on other sites

Ο εχθρός είναι ο κουκουλοφόρος δηλαδή. Το ότι οι παμίτες σήμερα προστάτευαν τη βουλή (αυτός είναι και ο λόγος που άρχισαν τα επεισόδια) δεν σε πείραξε. Το ότι έπιαναν άτομα και τα έδιναν στην αστυνομία δεν σε πείραξε. Το ότι βγήκε ο εκπρόσωπος της αστυνομίας και είπε ότι η αστυνομία είναι σε συνεχή επικοινωνία με το πάμε δεν σε πείραξε. Νομίζω πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο για το ποιός είναι ο εχθρός σου.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο είναι οι "εχθροί" .

Οι κουκουλοφόροι γιατί δεν έχουν τη μαγκιά να κάνουν αγώνα με πρόσωπο.

Και το ΠΑΜΕ γιατί δεν άφησε εκτός κουκουλοφόρων και άλλους να περάσουν,όπως το Κίνημα δεν Πληρώνω.

Το πρόβλημα είναι ότι ο καθένας λειτουργεί και σκέφτεται για την παρτάρα του!!!

ΠΑΜΕ και κουκουλοφόροι ,ρε άντε παρατήστε μας......

Η Παπαρήγα το βράδυ θα βγει στον ALTER θα πει για παρακρατικούς ,οι κουκουλοφόροι θα πλημμυρίσουν το Indymedia με βλακείες και το παραμύθι όλοι το ξέρουμε!!!

Καλά κρασά!!

Ότι είπε ο [MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION]

τα λέμε πάλι σε 400 χρόνια
Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

να υπενθυμίσω

κουκουλοφόροι = αστυνομικοί ή πληρωμένοι από την αστυνομία να προκαλέσουν διαταραχές με σκοπό να ρίξουν χημικά και να αναστείλουν την διαμαρτυρία

Link to comment
Share on other sites

Ο εχθρός είναι ο κουκουλοφόρος δηλαδή. Το ότι οι παμίτες σήμερα προστάτευαν τη βουλή (αυτός είναι και ο λόγος που άρχισαν τα επεισόδια) δεν σε πείραξε. Το ότι έπιαναν άτομα και τα έδιναν στην αστυνομία δεν σε πείραξε. Το ότι βγήκε ο εκπρόσωπος της αστυνομίας και είπε ότι η αστυνομία είναι σε συνεχή επικοινωνία με το πάμε δεν σε πείραξε. Νομίζω πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο για το ποιός είναι ο εχθρός σου.
Αυτός είναι ο λόγος;:wassat:

Δηλαδή τα μπουμπούκια που είχαν φορέσει κράνη, κουκούλες, κρατούσαν κοντάρια, φορούσαν αντιασφυξιογόνες μάσκες,, ήταν εξοπλισμένοι με πέτρες και μολότοφ, θελαν να κάνουν ειρηνική πορεία (και όχι φυσικά κλεφτοπόλεμο με τα ΜΑΤ) και απλά προκλήθηκαν από τους κνίτες;

Το ωραίο είναι βέβαια ότι άλλοι πέταγαν μολότοφ και πέτρες στο πλήθος, αλλά εγώ πρέπει να αναθεωρήσω τις απόψεις μου γιατί τους βλέπω σαν εχθρούς....

Συλλυπητήρια στην οικογένεια του νεκρού.

Link to comment
Share on other sites

να επενθυμήσω

κουκουλοφόροι = αστυνομικοί ή πληρωμένοι από την αστυνομία να προκαλέσουν διαταραχές με σκοπό να ρίξουν χημικά και να αναστείλουν την διαμαρτυρία

Όχι όλοι,οι περισσότεροι είναι απ'αυτούς που απλά θέλουν να παίξουν ξύλο και να τα σπάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις [MENTION=14318]ARMAGEDDON[/MENTION] και [MENTION=10676]Hydra[/MENTION] προσγειωθείτε λιγο... Δεν πρόκειται να σχολιάσω κάν όλα αυτά που γράφετε κατά καιρούς αλλά μήπως το ότι αφορίζεται τα πάντα λες κι εχετε φάει τη ζωή με το κουτάλι πρέπει να σας προβληματίσει και εσάς του ίδιους λίγο;

Μια φορα να επιχειρηματολογήσετε επάνω σε κάτι δεν σας εχω δει. Αντιθέτως κάνετε σαν μικρομεγαλα 12χρονα που ζήλεψαν τις πομπώδεις βλακείες που άκουσαν από μια παρέων παππούδων στο καφενείο της γειτονιας...

Link to comment
Share on other sites

Άσε με μωρέ Χάγια,

Μια χαρά ξέρω τι λέω,ξέρω μπαχαλάκιδες ,έχω φίλους μπαχαλάκιδες,τι άλλο θες να σου πώ;;

Εκεί κάτω ήμουν είδα ότι ήταν να δω και τα έχω ΔΕΙ τόσες φορές!!!

Τι θες να πω δηλαδή;

Μου λες να προσγειωθώ και δε μου λες τι δε στέκει απ'όσα λέω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο λόγος;:wassat:

Δηλαδή τα μπουμπούκια που είχαν φορέσει κράνη, κουκούλες, κρατούσαν κοντάρια, φορούσαν αντιασφυξιογόνες μάσκες,, ήταν εξοπλισμένοι με πέτρες και μολότοφ, θελαν να κάνουν ειρηνική πορεία (και όχι φυσικά κλεφτοπόλεμο με τα ΜΑΤ) και απλά προκλήθηκαν από τους κνίτες;

Το ωραίο είναι βέβαια ότι άλλοι πέταγαν μολότοφ και πέτρες στο πλήθος, αλλά εγώ πρέπει να αναθεωρήσω τις απόψεις μου γιατί τους βλέπω σαν εχθρούς....

Συλλυπητήρια στην οικογένεια του νεκρού.

Αυτοί που αναφέρεις είχαν προφανώς σαν στόχο τη βουλή. Από τη στιγμή που οι κνίτες αποφάσισαν ότι τους ανήκει ο χώρος και έπρεπε να τον προστατεύσουν με το έτσι θέλω, λογικό μου φαίνεται να τους την πέσουν.

Πάντως, ο καθένας πρέπει να αποφασίσει τι θέλει, ειρηνική πορεία ή σύγκρουση; Γιατί και εδώ μέσα πολλοί έγραψαν ότι θα ήθελαν να κατέβουν με όπλα, και αμφιβάλλω αν είναι μπάχαλοι και κουκουλοφόροι. Γενικά, υπάρχουν ακόμα πολλοί που πιστεύουν σε ειρηνικές διαμαρτυρίες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας τα λέει καλά ο Στάθης Καλύβας. Συγκεκριμένα:

1) Λέει ότι η Ελλάδα πρέπει να περάσει μια σκληρή μεταβατική περίοδο που θα την μεταμορφώσει σε μια σύγχρονη ανταγωνιστική οικονομία(αν όλα πάνε καλά) όπως π.χ. η Τσεχία. Λέει ακόμα πως η κρίση αυτή όπως όλες οι κρίσεις θα τελειώσουν σε εύλογο χρονικό διάστημα, παρά την πίστη των Ελλήνων ότι θα διαρκέσει δεκαετίες.

Πρώτον, η κρίση ανταγωνιστικότητας των κρατών της δύσης δημιουργήθηκε με πρωτοβουλία των ίδιων των πολιτικών.

Στις ΗΠΑ ενθαρρύνονταν οι επιχειρήσεις να μεταναστεύσουν στην Κίνα για φθηνά μεροκάματα ούτως ώστε να πωλούν με υπερκέρδη πίσω στην έδρα τους, χωρίς να ληφθούν μέτρα κατά του σαδιστικού κινεζικού καθεστώτος των 140€ μηνιαίου μισθού(π.χ. υψηλοί δασμοί). Αποτέλεσμα, να κρέμονται σήμερα όλοι από τις "μπάλες" του, ταχύτερα αναπτυσσόμενου οικονομικά και στρατιωτικά, απάνθρωπου καθεστώτος.

Στην ΕΕ οι ηγέτες της Ελλάδας και άλλων αδύναμων χωρών όπως της Πορτογαλίας αποφάσισαν, εν γνώσει τους, την είσοδό μας σε μία "αρένα" έντονου ανταγωνισμού όπου μόνο κράτη όπως η Γερμανία ή η Τσεχία των 300€/μήνα θα μπορούσαν να επιβιώσουν. Παραπλάνησαν και εκφόβισαν δε τους λαούς, λέγοντας ότι οποιοσδήποτε άλλος δρόμος θα συνιστούσε αλβανοποίηση(αυτό που μας προτείνουν τώρα) και απομόνωση(επιστημονικότατος όρος. Άρα τα ~3/4 του πλανήτη ζουν στην απομόνωση).

Δεύτερον, για τον απλό λαό έξοδος από την κρίση δεν είναι η εισροή γερμανικών επενδύσεων μετά την καθιέρωση μισθών πείνας, αλλά η επαναφορά του μισθού του στα επίπεδα προ κρίσης και η διοίκησή του από εκλεγμένες κυβερνήσεις και όχι από "ξεπλύματα" των Βρυξελλών σαν τον Ζακ Μπαρώ και τον Ρομπάι.

2) Αναφέρεται στο Μετρό της Αθήνας ως υπόδειγμα για μια κοινωνία που ρυθμίζεται από κανόνες, όπου τα άτομα ενεργούν όπως πρέπει ακόμα και αν οι κανόνες έρχονται σε αντίθεση με την ιδιοσυγκρασία τους.

Ξεχνάει ότι νόμοι υπάρχουν και υπέργεια όχι μόνο στο μετρό, αλλά το τελευταίο εξοπλίζεται με σύστημα καμερών και φρουρούς. Μήπως αφήνει λοιπόν υπαινιγμούς για την εξέλιξη της ΕΕ σε αστυνομοκρατούμενο καθεστώς με φοροκάρτες, τσιπάκια, κάμερες και τα σχετικά "χάριν της ασφάλειας και της ευημερίας"( όπως έλεγε η Ψαρούδα Μπενάκη στην ορκομωσία του Κάρολου Παπούλια);

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.