Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Νομίζω το έχετε χάσει όλοι... Είμαστε 5 μέρες χωρίς πρωθυπουργό στην ουσία και έγιναν τα εξής:

1)έχουν πιάσει τον Ψωμιάδη,

2)κατέσχεσαν την περιουσία του Λαυρεντιάδη,

3)έπιασαν λιμενικούς που πουλούσαν ναρκωτικά,

4)απέλυσαν υπαλλήλους του υπουργείου που τα "έπαιρναν" και το κυριότερο..

5)ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΤΡΑ!

ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!

Ε, μα! Και στο Βέλγιο πόσο καιρό είναι (ήταν?) που δεν έχουν κυβέρνηση; Πήγε τίποτα άσχημα; Όχι. Ας ακολουθήσουμε κι εμείς το παράδειγμα του Βελγίου λοιπόν :p

Link to comment
Share on other sites

πολύ ράδιο αρβύλα βλέπεις

Βασικά φέτος δεν έχω δει ούτε ένα επεισόδιο... Ας είναι καλά το BF3 :p

Edit: Και να συμπληρώσω στο παραπάνω,

6. Άρθηκε η απαγόρευση κυκλοφορίας πετρελαιοκίνητων στην Αθήνα!

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

δε το λες και διασωση, για συγκαλυμένη διάσπαση εως κατάρρευση θα το λεγες καλύτερα

ατάκα καμπουρομαλάκη "εφόσον ο Κύριος Παπαδήμους θα λέει δεν έχω τελείωσει, κανείς δεν θα έχει δικαίωμα να αμφισβητήσει το έργο της κυβέρνησης"

προτείνω να τον στείλουν πακέτο στην μάνα του στην Κρήτη να τον δείρει μπας και κόψει τις μαμακίες

αυτό το wiki leaks που όλοι αναφέρονται έβγαλε έκείνο και το άλλο κλπ ,

πως σκατά το ψάχνεις για να βρεις κάτι?

Έγινε επεξεργασία από DarkSaga
Link to comment
Share on other sites

ατάκα καμπουρομαλάκη "εφόσον ο Κύριος Παπαδήμους θα λέει δεν έχω τελείωσει, κανείς δεν θα έχει δικαίωμα να αμφισβητήσει το έργο της κυβέρνησης"

προτείνω να τον στείλουν πακέτο στην μάνα του στην Κρήτη να τον δείρει μπας και κόψει τις μαμακίες

Δεν είναι απλά ατάκα. Μαζί με το "ο κόσμος τρόμαξε τόσο πολύ αυτές τις μέρες και ήταν λαική απαίτηση ο λουκουμάς, και έχει στηρίξει όλες του τις ελπίδες στον λουκουμά και του δίνει ανοχή να δουλέψει για την χώρα κτλ κτλ..." είναι η καραμέλες που θα πιπιλάν τα τσιράκια των μμε στα αυτιά μας. Σε 20 μέρες δυστυχώς θα το χουμε πιστέψει..

Link to comment
Share on other sites

γιατί αφήνει κάποιος την Federal Bank καριέρα για να γυρίσει στην ΤΤΕ?νοστός?

κι αν ήταν νόστος γιατί φεύγει από τη μαμά πατρίδα για την ΕΚΤ?

ο Παπαδήμος μοιάζει λίγο με Φυκιώρη ή είναι ιδέα μου?

Έγινε επεξεργασία από DarkSaga
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τραπεζίτης ο Παπαδήμος.

Αν για εσένα "τραπεζίτης" είναι ο ιδιοκτήτης/μέτοχος τράπεζας, πάω πάσο.

Εγώ όμως θεωρώ "τραπεζίτες" όλα τα υψηλά ιστάμενα στελέχη τραπεζών όπως αυτός:

Παράλληλα, από το 1985 μέχρι το 1993 κατείχε θέση οικονομικού συμβούλου στην Τράπεζα της Ελλάδος και διετέλεσε επίσης διευθυντής της Διεύθυνσης Οικονομικών Μελετών της Τράπεζας (1988-1992).

Διορίστηκε υποδιοικητής της Τράπεζας της Ελλάδος, τον Δεκέμβριο του 1993 και ανέλαβε διοικητής τον Οκτώβριο του 1994. Την ίδια χρονιά έγινε μέλος του συμβουλίου του Ευρωπαϊκού Νομισματικού Ιδρύματος και διετέλεσε πρόεδρος της υποεπιτροπής Νομισματικής Πολιτικής και της Επιτροπής των διοικητών των Κεντρικών Τραπεζών της Ευρωπαϊκής Κοινότητας.

Από το 2002 έως το 2010 ήταν αντιπρόεδρος της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας και μετά την αποχώρησή του ορίστηκε άμισθος σύμβουλος του πρωθυπουργού Γιώργου Παπανδρέου.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Απ'όλα τα πόστα πέρασε δηλαδή... δεν τα έβλεπε τα χάλια?

"Γκασμάς" ήταν/είναι ή "λαμόγιο"? Γιατί normal δεν τον κόβω.... (η ερώτηση ρητορική - αν δεν ήταν δικός τους δεν θα τον έβαζαν, θα έβαζαν τον Τσίπρα (that was another joke!)

Link to comment
Share on other sites

Αν για εσένα "τραπεζίτης" είναι ο ιδιοκτήτης/μέτοχος τράπεζας, πάω πάσο.

Εγώ όμως θεωρώ "τραπεζίτες" όλα τα υψηλά ιστάμενα στελέχη τραπεζών όπως αυτός:

To θέμα δεν είναι τι θεωρώ εγώ ή εσύ αλλά το τι ισχύει. Ο Παπαδήμος δεν είναι τραπεζίτης γιατί στις τράπεζες που ήταν στέλεχος, δεν ήταν εμπορικές τράπεζες. Αυτές οι τράπεζες, ουσιαστικά είναι οργανισμοί. Οικονομολόγος είναι ο άνθρωπος.

*Και κυριολεκτικά να το πάμε, τραπεζίτης = ιδιοκτήτης τράπεζας. Εσύ πίστευε ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνει κάτι σαν τι δλδ?

Επιλέχθηκε ως το καταλληλότερο πρόσωπο προκειμένου να εφαρμοστούν οι οδηγίες των προηγούμενων συμφωνιών, τυχών νέων και να οδηγήσει τη χώρα στις εκλογές.

Αυτά θα κάνει, τίποτε λιγότερο, τίποτε περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εγω ο αφελής; αφού ο Παπαδήμος θα κάνει ότι θα έκανε και ο GAP γιατί μας πρήζουν τόσες μέρες; προς τι όλα αυτά; δλδ πριν δεν τους άρεσαν τα μέτρα επειδή τα έπαιρνε ο ΠΑΣΟΚος και τώρα που πάλι τά ιδια θα γίνουν τους αρέσουν επειδή θα τα πάρει ένας άσχετος ; Κοροϊδευόμαστε ;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι εγω ο αφελής; αφού ο Παπαδήμος θα κάνει ότι θα έκανε και ο GAP γιατί μας πρήζουν τόσες μέρες; προς τι όλα αυτά; δλδ πριν δεν τους άρεσαν τα μέτρα επειδή τα έπαιρνε ο ΠΑΣΟΚος και τώρα που πάλι τά ιδια θα γίνουν τους αρέσουν επειδή θα τα πάρει ένας άσχετος ; Κοροϊδευόμαστε ;

Με εκπλήσσει η ερώτησή σου....

Άσχετος αυτός που θα εφαρμόσει τα μέτρα μη φέροντας κομματική φανέλα, πείθοντας τον λαό πως είναι αντικειμενικά αναγκαία και όχι αποτέλεσμα πράσινων ή μπλε κόκκων εξασφαλίζοντας έτσι την επιτυχία του δικομματισμού και στις επόμενες εκλογές ;;

Μόνο άσχετο δεν μπορείς να τον πεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.