Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Τα ματς Τσάμπιονς Λιγκ δεν υπήρχε περίπτωση να μη μεταδοθούν.

Λογικά εξήγγειλαν απεργία για σήμερα, που θα μετέδιδαν τον αγώνα του Ολυμπιακού, γιατί πολύς περισσότερος κόσμος θα ενδιαφερόταν για την απεργία τους. Όταν δεν έχει ματς, ποιος τις παίρνει χαμπάρι τις απεργίες της ΕΡΤ;

Και ποια άλλη αφορμή θα είχαν να σου πουν 4-5 φορές σε 90 λεπτά ότι η απεργία γίνεται για την εργασιακή εφεδρεία που υπονομεύει την ΕΡΤ;

απεργια με εξαιρεσεις και προυποθεσεις πρωτη φορα βλεπω, πρεπει να ειναι ελληνικη πατεντα. Βαλε ομως ποσοι θα νοιωθαν στο πετσι τους την απεργια αμα δεν βλεπανε τον "θρυλο"

Link to comment
Share on other sites

απεργια με εξαιρεσεις και προυποθεσεις πρωτη φορα βλεπω, πρεπει να ειναι ελληνικη πατεντα. Βαλε ομως ποσοι θα νοιωθαν στο πετσι τους την απεργια αμα δεν βλεπανε τον "θρυλο"

Το ερώτημα είναι ΠΩΣ θα αντιδρούσαν όταν θα νιώθανε την απεργία της ΕΡΤ στο πετσί τους. Αν η πλειοψηφία έλεγε "Απολύστε όλους του &*&&$&%*&" ή "Κλείστε το Ι^Ι^(*&&κάναλο" τότε μάλλον στην ΕΡΤ σκέφτηκαν ότι μια απεργία με προϋποθέσεις θα ήταν το ποιο ασφαλές. Κατά κάποιο τρόπο ίσως σκέφτηκαν ότι έτσι θα είχαν "και την πίτα ολόκληρη και το σκυλί χορτάτο".

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο ότι ο κόσμος πληρώνει ΕΡΤ, θα τους έπαιρνε ο διάολος :) Κι αυτό το ήξεραν. Έτσι φαίνονται και καλοί, αφού δεν κάνουν απεργία εις βάρος του συμπολίτη τους ;)

με πρόλαβε ο [MENTION=188]yanni[/MENTION] :T:

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι ΠΩΣ θα αντιδρούσαν όταν θα νιώθανε την απεργία της ΕΡΤ στο πετσί τους. Αν η πλειοψηφία έλεγε "Απολύστε όλους του &*&&$&%*&" ή "Κλείστε το Ι^Ι^(*&&κάναλο" τότε μάλλον στην ΕΡΤ σκέφτηκαν ότι μια απεργία με προϋποθέσεις θα ήταν το ποιο ασφαλές. Κατά κάποιο τρόπο ίσως σκέφτηκαν ότι έτσι θα είχαν "και την πίτα ολόκληρη και το σκυλί χορτάτο".

Μα δεν υπαρχει απεργια που να μπορει να εχει και τη πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο, δεν το καταλαβαινεις? δεν ειναι απεργια ειναι λαλακια. Οκ τωρα ειδαν ολοι το ματς πανε για υπνο ησυχοι. Θα πει κανενας αυριο οτι εκανε απεργια η ΕΡΤ? οχι . Θα τους νοιαξει αν κλεισει η ΕΡΤ? οχι - αρκει να βλεπουμε CL οπουδηποτε αλλου που στανταρ θα τη παρει αλλο καναλι. Συγχαρητηρια παντως στους συνδικαλιστες της ΕΡΤ, χασανε τα μεροκαματα τους οι εργαζομενοι εχασε και η εταιρια τους και τι καταφερανε? τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εμένα μου αρκεί το πως τον είδα στον Χατζηνικολάου. Εσύ έχεις τους λόγους σου να θέλεις ίσως να είσαι και ψηφοφόρος του εν λόγω κόμματος, εγώ από το πως μίλαγε στον Χατζηνικολάου κατάλαβα ότι "Μία από τα ίδια είναι και αυτός" αν όχι χειρότερα.

Λοιπόν. Έκανες quote το αρχικό μου ποστ σχετικά με αυτό το κόμμα οπότε υποθέτω, αν και αμφιβάλλω, ότι το διάβασες όλο και όχι μόνο την τελευταία γραμμή. Εκεί υπάρχουν οι απαντήσεις που ψάχνεις.

Μόνο αν θέλεις πες μου που είπα ότι δεν έχει δικαίωμα να φτιάξει κόμμα. Αν δεν το έχω πει μην προσπαθείς να στηρίξεις την άποψή σου απλά δημιουργώντας εντυπώσεις χρεώνοντάς μου πράγματα που δεν έχω γράψει.

Ψηφοφόρος του δεν γίνεται να είμαι, μιας και ακόμα δεν έχουν γίνει εκλογές, ενώ στις προηγούμενες δεν υπήρχε τέτοιο κόμμα.

Ορθώς υποθέτεις, και κακώς αμφιβάλλεις για το ότι δεν διαβασα το πόστ σου. Ισα ισα που απο αυτό:

- Που είναι... α ναι. Τάδε Ταδόπουλος, πολίτης. Συγνώμη, τον ξέρω αυτόν. Αυτός δεν είναι ο τάδε στρατιωτικός συντάκτης;

- Ναι

- Άρα του χώρου είναι και αυτός.

όπου με δόλο εμπλέκει έναν μη στρατιωτικό με τους απόστρατους (αυτό το λένε και παιχνίδι εντυπώσεων), και απο αυτο:

Είστε απόστρατος;

- Ναι

- Τι ηλικία;

- 53

- Συνταξιούχος από τα 53;

προσωπική μου άποψη: κλασσικός Χατζηνικολάου: άμα δε μας αρέσει ένας νόμος, κάνουμε χρήση του (όποιου) κύρους μας για να αποδομήσουμε τον άλλον ανεξάρτητα απο το αν αυτός δεν έχει παρανομήσει

τέλος απο αυτό:

Ποια η άποψή σας για την 21 Απριλίου

- Μπλα μπλα... συνταγματική εκτροπή...μπλα μπλα...ανάπτυξη...μπλα μπλα...

- Θα πρέπει να σας πω ότι δέχτηκα δεκάδες μηνύματα που γράφουν ότι η 21 Απριλίου δεν ήταν απλά συνταγματική εκτροπή και αυτό περί ανάπτυξης την περίοδο της χούντας ήταν προκλητικό

και αφού εσύ το ποστάρεις πρώτος (αρα υπέθεσα ότι το ενστερνίζεσαι κιόλας) εγώ αυτό που εισπράττω είναι ότι ο ''κύριος'' Χατζηνικολάου, απ'εξω απ'εξω είναι σαν να του λέει ''τι δουλεια έχεις εσύ να κάνεις κόμμα ?'', εκφράζω τον προβληματισμό μου ''τι ακριβώς του απαγορεύει να κάνει κόμμα?''. Αν πάλι η αρχική μου υπόθεση είναι λάθος, τότε ΟΚ. Δεν έχω ανάγκη να διαστρεβλώσω οτιδήποτε απο ότι έγραψες, μιας και κάνουμε συζήτηση, και όχι δίκη.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION] είσαι πολύ λάθος....όπως και ο colt βέβαια.

Αυτοί οι ...απόστρατοι όταν ήταν εν ενεργεία δεν αντιδρούσαν. Τώρα που κακώς τους κόβουν αυτά που έχουν προπληρώσει....κάτι που οι περισσότεροι το παραβλέπετε και δεν ξέρω το γιατί, αποφάσισαν να αντιδράσουν. Αλλά με κόμμα; Πολύ λάθος τρόπος.

Επίσης yanni μου τα 35 χρόνια για σύνταξη ΗΤΑΝ ΝΟΜΟΣ. Κανείς δεν απείλησε τους νομοθέτες για αυτό. Και το πιστεύειες δεν το πιστεύεις τα 35 χρόνια είναι πολλά. Για κάθε επάγγελμα. Αν νομίζεις ότι ένας άνρωπος πρέπει να εργάζεται το 70% της ζωής του (Μ.Ο) για να πλουτίζουν οι ανα την Γη τραπεζίτες, τότε καλύτερα να ανοίξουμε ένα καινοιύργιο θέμα περί Φιλοσοφίας και Ζωής γενικότερα και να το συνεχίσουμε εκεί.

Και για ποια λογική μιλάς βρε Γιάννη; Γιατί έχετε την ψευδαίσθηση ότι οι ΔΥ ζούσαν σε βάρος των ιδιωτικών τόσα χρόνια; Το χρήμα των μισθών των ΔΥ που πήγαινε; Δεν πήγαινε 100% στην αγορά; Άρα στους ιδιώτες; Είναι πολλοί ΔΥ τραπεζίτες και χρηματιστές; Ακόμα θα πέφτουμε σε αυτήν την παγίδα περί ΔΥ και ιδιωτικών; Στην μισή ευρώπη και αφρική/ασία γίνεται της φουτάνας και εδώ ακόμα εμείς κατηγορούμε τους ΔΥ που πίνατε 3 ποτά και όχι κανένα όπως γίνεται τώρα.

Από όσο ξέρω και βλέπω....όσο είχα εγώ λεφτά για να μην βάζω στην άκρη αλλά ούτε και να δυσκολεύομαι, είχε και ο πεθερός μου το μαγαζί του, και ο φίλος μου ήταν μια χαρά μισθωτός σε εταιρία και ο ξάδερφος μου δούλευε οικοδομή για πολλά χρόνια...Τώρα που μου κόψανε τον μισθό....και θα τον κόψουν ακόμα περισσότερο, ο πεθερός μου έχει κλείσει το μαγαζί, ο φίλος μου ψάχνει απο δω και απο κει και ο ξάδερφος ταίζεται από την μάνα του.

"Παγκαλίζετε" κατά του δοκούν ώρες ώρες.... Συγχέετε την κακή απόδοση και την έλλειψη ελέγχου με την αμοιβή/σύνταξη/αποδοχές. Δεν κάνεις φίλε; Γεια σου...Θα πάρω άλλον που αποδίδει. Αλλά μην περνάμε στο άλλο άκρο του "Επειδή δεν κάνεις εσύ, φταίνε όλοι"...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1143]Snips[/MENTION] ΣΙΓΑ μην τα έχουν προπληρώσει...

με μισθό 3χ-10χ του ιδιωτικού τομέα και κρατήσεις 800χ

άσε μας τώρα που τα χαν προπληρώσει....

Δημόσιοι υπάλληλοι με παχυλό μισθό και υπερτροφικές κρατήσεις!

δλδ σα να λέμε αν τα έπαιρναν όλα στο χέρι θα πλήρωσες για τον κάθε μήνα του κάθε ένα απο αυτούς 30μισθούς....

ε όχι....

Link to comment
Share on other sites

Ψηφοφόρος του δεν γίνεται να είμαι, μιας και ακόμα δεν έχουν γίνει εκλογές, ενώ στις προηγούμενες δεν υπήρχε τέτοιο κόμμα.

Ορθώς υποθέτεις, και κακώς αμφιβάλλεις για το ότι δεν διαβασα το πόστ σου. Ισα ισα που απο αυτό:

όπου με δόλο εμπλέκει έναν μη στρατιωτικό με τους απόστρατους (αυτό το λένε και παιχνίδι εντυπώσεων), και απο αυτο:

προσωπική μου άποψη: κλασσικός Χατζηνικολάου: άμα δε μας αρέσει ένας νόμος, κάνουμε χρήση του (όποιου) κύρους μας για να αποδομήσουμε τον άλλον ανεξάρτητα απο το αν αυτός δεν έχει παρανομήσει

τέλος απο αυτό:

και αφού εσύ το ποστάρεις πρώτος (αρα υπέθεσα ότι το ενστερνίζεσαι κιόλας) εγώ αυτό που εισπράττω είναι ότι ο ''κύριος'' Χατζηνικολάου, απ'εξω απ'εξω είναι σαν να του λέει ''τι δουλεια έχεις εσύ να κάνεις κόμμα ?'', εκφράζω τον προβληματισμό μου ''τι ακριβώς του απαγορεύει να κάνει κόμμα?''. Αν πάλι η αρχική μου υπόθεση είναι λάθος, τότε ΟΚ. Δεν έχω ανάγκη να διαστρεβλώσω οτιδήποτε απο ότι έγραψες, μιας και κάνουμε συζήτηση, και όχι δίκη.

Δεν χρειάζεται να έχεις ψηφίσει ένα κόμμα για να λειτουργείς όπως κάποιος που το έχει ήδη ψηφίσει. Αλλά εντάξει δεν είναι αυτό το θέμα. Ο καθένας μπορεί να υποστηρίζει/ψηφίζει ότι νομίζει.

Τώρα μιλάμε για κόμμα πρώην στρατιωτικών που το μόνο μέλος που δεν υπήρξε στρατιωτικός είναι πιθανόν κολλητός τους διότι κάθε μέρα με αυτούς δούλευε. Δεν υπάρχει δόλος ή παιχνίδι εντυπώσεων εδώ. Μόνοι τους παρουσιάζονται ως απόστρατοι στρατιωτικοί και όχι απλοί συνταξιούχοι, ίσως για να πάρουν ψήφους από συναδέλφους τους, μόνοι τους διαλέξανε τα μέλη και κανένας εξ αυτών δεν είναι π.χ. οικοδόμος. Εσένα αυτό σου φαίνεται οκ. Εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου οκ όπως δεν θα μου φαινόταν οκ ένα κόμμα καθηγητών ή ένα κόμμα ολυμπιακών ή ένα κόμμα μελών του lab. Όταν ένα κόμμα αυτοπροσδιορίζεται εξ αρχής ως κόμμα των τάδε, προσωπική μου άποψη είναι εξ αρχής λάθος. Θα μου πεις και τα άλλα κόμματα έτσι δεν λειτουργούν; Ε, να που φτάσαμε. Πόσο μάλλον αν κατακερματιστούμε σε ακόμα μικρότερα και περισσότερα κομμάτια.

Όσον φορά το θέμα της σύνταξης όταν τον ρώτησε ο Χατζηνικολάου και μάλιστα όχι στα ίσια, αλλά με πολύ ευγενικό τρόπο, ο άλλος τα μάσαγε και απάνταγε στο ίδιο στυλ που θα απαντούσε κάποιος πολιτικός που υπερασπίζεται προνόμια που άλλοι δεν έχουν. Δεν του έδωσε ο δημοσιογράφος την απάντηση να την διαβάσει στο ερώτημα. Μόνος του την έδωσε.

Όσο για το τελευταίο είναι απλά υποθέσεις δικές σου και δεν νιώθω την ανάγκη να... απολογηθώ για δικές σου υποθέσεις, πολύ περισσότερο δεν με απασχολεί το τι εσύ υποθέτεις για τον Χατζηνικολάου.

Link to comment
Share on other sites

yanni δεν εισαι καλα διαβασμενος, καθε κομμα αυτοπροσδιοριζεται οπως θελει και απευθυνεται ως κομμα των "ταδε", ετσι εχουμε σοσιαλιστες, φιλελευθερους, δημοκρατες, ρεπουμπλικανους, κυνηγους κοκ. Δεν ειναι κακο οτι ειναι κομμα που απαρτιζεται απο στρατιωτικους, το κακο ειναι οτι πολλοι στρατιωτικοι εχουν επιπεδο αρκουδας αλλα και αυτο παλι δεν μου λεει τπτ γιατι και μεγαλο μερος του λαου ειναι "αρκουδειδες":p

Ετσι αυτοι κανουν κομμα, εσυ βλεπεις τι λενε και αν σου αρεσει τοτε ψηφιζεις. αν οχι, πας αλλου

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=188]yanni[/MENTION] είσαι πολύ λάθος....όπως και ο colt βέβαια.

Αυτοί οι ...απόστρατοι όταν ήταν εν ενεργεία δεν αντιδρούσαν. Τώρα που κακώς τους κόβουν αυτά που έχουν προπληρώσει....κάτι που οι περισσότεροι το παραβλέπετε και δεν ξέρω το γιατί, αποφάσισαν να αντιδράσουν. Αλλά με κόμμα; Πολύ λάθος τρόπος.

Επίσης yanni μου τα 35 χρόνια για σύνταξη ΗΤΑΝ ΝΟΜΟΣ. Κανείς δεν απείλησε τους νομοθέτες για αυτό. Και το πιστεύειες δεν το πιστεύεις τα 35 χρόνια είναι πολλά. Για κάθε επάγγελμα. Αν νομίζεις ότι ένας άνρωπος πρέπει να εργάζεται το 70% της ζωής του (Μ.Ο) για να πλουτίζουν οι ανα την Γη τραπεζίτες, τότε καλύτερα να ανοίξουμε ένα καινοιύργιο θέμα περί Φιλοσοφίας και Ζωής γενικότερα και να το συνεχίσουμε εκεί.

Και για ποια λογική μιλάς βρε Γιάννη; Γιατί έχετε την ψευδαίσθηση ότι οι ΔΥ ζούσαν σε βάρος των ιδιωτικών τόσα χρόνια; Το χρήμα των μισθών των ΔΥ που πήγαινε; Δεν πήγαινε 100% στην αγορά; Άρα στους ιδιώτες; Είναι πολλοί ΔΥ τραπεζίτες και χρηματιστές; Ακόμα θα πέφτουμε σε αυτήν την παγίδα περί ΔΥ και ιδιωτικών; Στην μισή ευρώπη και αφρική/ασία γίνεται της φουτάνας και εδώ ακόμα εμείς κατηγορούμε τους ΔΥ που πίνατε 3 ποτά και όχι κανένα όπως γίνεται τώρα.

Από όσο ξέρω και βλέπω....όσο είχα εγώ λεφτά για να μην βάζω στην άκρη αλλά ούτε και να δυσκολεύομαι, είχε και ο πεθερός μου το μαγαζί του, και ο φίλος μου ήταν μια χαρά μισθωτός σε εταιρία και ο ξάδερφος μου δούλευε οικοδομή για πολλά χρόνια...Τώρα που μου κόψανε τον μισθό....και θα τον κόψουν ακόμα περισσότερο, ο πεθερός μου έχει κλείσει το μαγαζί, ο φίλος μου ψάχνει απο δω και απο κει και ο ξάδερφος ταίζεται από την μάνα του.

"Παγκαλίζετε" κατά του δοκούν ώρες ώρες.... Συγχέετε την κακή απόδοση και την έλλειψη ελέγχου με την αμοιβή/σύνταξη/αποδοχές. Δεν κάνεις φίλε; Γεια σου...Θα πάρω άλλον που αποδίδει. Αλλά μην περνάμε στο άλλο άκρο του "Επειδή δεν κάνεις εσύ, φταίνε όλοι"...

Δεν λέω ότι έχω το αλάθητο του Πάπα.

Τώρα 35 χρόνια είναι πολλά, αλλά να κάνω μια ερώτηση. Αν εγώ δούλευα από τα 18, στα 53 θα έπαιρνα σύνταξη; Αν όχι γιατί τα 35 χρόνια για μένα δεν είναι πολλά; Και σίγουρα δεν κόβουν μόνο από τους στρατιωτικούς. Θα μπορούσα να ισχυριστώ ότι δεν παραβλέπω, εγώ προσωπικά, ότι τους έχουν κόψει πράγματα που δικαιούνται αλλά ότι εσύ παραβλέπεις ότι έχουν κόψει από πολλούς.

Κάτι τελευταίο. Δεν είπα κόψτε τους τις συντάξεις ούτε "Παγκάλισα". Είπα ότι, όταν ρε συ μου ζητάς να σε ψηφίσω και στο ερώτημα "Γιατί είναι δίκαιο να βγεις στην σύνταξη 12 χρόνια νωρίτερα από μένα" μου τα μασάς "διότι αυτό είναι το νόμιμο" ε εντάξει κρίνω ότι είσαι ίδιος με αυτούς που θέλεις να αντικαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

yanni δεν εισαι καλα διαβασμενος, καθε κομμα αυτοπροσδιοριζεται οπως θελει και απευθυνεται ως κομμα των "ταδε", ετσι εχουμε σοσιαλιστες, φιλελευθερους, δημοκρατες, ρεπουμπλικανους, κυνηγους κοκ. Δεν ειναι κακο οτι ειναι κομμα που απαρτιζεται απο στρατιωτικους, το κακο ειναι οτι πολλοι στρατιωτικοι εχουν επιπεδο αρκουδας αλλα και αυτο παλι δεν μου λεει τπτ γιατι και μεγαλο μερος του λαου ειναι "αρκουδειδες":p

Ετσι αυτοι κανουν κομμα, εσυ βλεπεις τι λενε και αν σου αρεσει τοτε ψηφιζεις. αν οχι, πας αλλου

Ε εντάξει δεν είπα και κάτι το τραγικά διαφορετικό (νομίζω!!!!)

Link to comment
Share on other sites

κατά το κοινώς λεγόμενο, βύσμα βάζεις όταν επιθυμείς να παρακάμψεις ένα νόμο.

Βύσμα θεωρείται η σύνδεση (γνωριμία) με άτομο η ομάδα ατόμων που φροντίζει να παρακάμπτεις τις δυσκολίες που περνάνε οι άλλοι

Αναλόγως την θέση που κατέχει το βύσμα σου, αυτό μπορεί να το επιτύχει νόμιμα η παράνομα

Link to comment
Share on other sites

εφ' όσον ο νόμος δένει το δικαίωμα κατόπιν εξαγοράς να θεωρούνται συντάξιμα χρόνια
Όπως δίνει και το δικαίωμα αναγνώριση της στρατ. θητείας (2, 2/μιση χρόνια παλιότερα) ως συντάξιμα έτη στον οποιονδήποτε είτε Δ.Υ. είτε ΙΔ.Υ.
Link to comment
Share on other sites

"Οτι ειναι νομιμο δεν ειναι απαραιτητα ηθικο" ® meimarakis (ή καποιος αλλος)

Και παμε στο τι ειναι ηθικο... το οποιο καθοριζεται αποκλειστικα και μονο απο την χρονικη περιοδο στην οποια αναπτυσσεται η κοινωνια γυρω σου και τους κανονες που χρονικα διαμορφωνει αυτη...

Πριν 2000 χρονια ηταν νομιμο ΚΑΙ ηθικο να πηγαινεις με το 15χρονο που σου σερβιρει το κρασι στο συμποσιο....

Πριν 150 χρονια ηταν νομιμο και ηθικο να κρεμας και να καις ζωντανο εναν μαυρο στην Αμερικη και

πριν 50 χρονια ηταν νομιμο και ηθικο να πλακωνεις στο ξυλο την γυναικα σου επειδη δεν σου μαγειρεψε το μεσημερι/βραδυ.

Τωρα ειναι ηθικο να βλεπεις ατομα στην Ελλαδα στα 25 να εχουνε τελειωσει το πανεπιστημιο με 0 ενσημα και να ξεκιναν απο τοτε (omg+3wtf? + 4 lol αμα το κανεις) και ο αλλος να παιρνει ενσημα απο τα 18 του επειδη περασε/σπουδασε το ιδιο ανωτατο ιδρυμα με σενα (στην καλυτερη των περιπτωσεων)???? Ειναι ηθικο Νο 2 να εχετε τα ιδια χρονια προϋπηρεσιας και αυτος να αμειβεται με 3000/μηνα κι εσυ να αμειβεσαι με 1400 κι αμα σ'αρεσει? Και μην πει κανεις οτι "στρατος ειναι... εχεις εναν μλκ πανω απο το κεφαλι σου να σου λεει ποτε να αναπνευσεις" γιατι πολλα αφεντικα ειναι χειροτερα απο λοχαγους/συνταγματαρχες. Η καθε δουλεια εχει τα + και τα - της. Οι τραγικες μισθολογικες ανισοτητες ομως δεν δικαιολογουνται σε καμμια περιπτωση.

Για οποιον (στρατιωτικο) διαφωνει, να προσθεσω οτι εγω τοτε θεωρω νομιμο και ΗΘΙΚΟ να παιρνει ο golden (teddy) boy-ς 340 terrabillion dollars γιατι εχει δουλεια γεματη αγχος.

Τι?? Τα 340 τεραμπιλλιον ντολαρζ του μισθου του γκολντεν τεντυ μποϋ της Γκολντμαν Σακζζζζ το 2000, τα στερηθηκε η Ελλαδα σαν ελλειμα, γιατι τα φορτωθηκε ο κακομοιρος συνταξιουχος στρατιωτικος σε φορους/περικοπες?? Πςςςς συγκινηθηκα και δακρυσα ταυτοχρονα...

Οταν αρχισετε να αναρωτιεστε οτι ολα αυτα τα ντολλαρς απο την ιδια πισινα (με πεπερασμενο μεγεθος) βγαινουνε και ολοι πρεπει να τα μοιραστουμε γιατι ολοι πανω στον ιδιο μαμημενο πλανητη ζουμε και δεν εχεις εσυ περισσοτερα δικαιωματα στην καλη ζωη (και στην οικογενεια με 3-4 παιδια) απο μενα (πολυ περισσοτερο οταν και οι 2 ειμαστε σπουδαγμενα παιδια και εχουμε ιδρωσει για να χτισουμε ενα βιογραφικο και να σταθουμε και να γινουμε -οσο το δυνατον- πιο χρησιμοι σε αυτη την ΚΟΙΝΩΝΙΑ (με την πραγματικη σημασια της λεξης) τοτε θα αρχισει να βγαζει νοημα το νομιμο και ηθικο.

Link to comment
Share on other sites

Βύσμα θεωρείται η σύνδεση (γνωριμία) με άτομο η ομάδα ατόμων που φροντίζει να παρακάμπτεις τις δυσκολίες που περνάνε οι άλλοι

Αναλόγως την θέση που κατέχει το βύσμα σου, αυτό μπορεί να το επιτύχει νόμιμα η παράνομα

You gotta love him! :rofl::rofl:

Respect για το ποστ σου SLN!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.