Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Έρευνα που διοργανώνει η Κάπα research για την κατάσταση στην Ελλάδα. Στο email που μου ήρθε ήταν quoted το original κείμενο από την Κάπα.

Έρχονται απολαυστικές δημοσκοπήσεις | Παραπολιτική

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που έστειλα δεν έχει τις ερωτήσεις που λέει το site. Ή μάλλον τις 2 πρώτες τις έχει.

Βασικά για να μη παρεξηγηθώ, δεν έχω καμία σχέση με αυτήν την έρευνα, μου την έστειλαν, την βρήκα ενδιαφέρον και την πόσταρα, αν δεν σας κάνει μη την συμπληρώσετε.

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Τι έρευνα είναι αυτή; Κάποια πληροφορία;

Θέλω να πω ότι το λινκ σε βγάζει κατευθείαν σε μια σελίδα για εισαγωγή προσωπικών στοιχείων χωρίς να έχεις ιδέα τι θα ερωτηθείς παρακάτω και αν θα ακολουθήσουν 5 ή 500 άλλες σελίδες με ερωτήσεις...:o

Πάντως η ανάλυση της ip μου φαίνεται ενδιαφέρουσα:whistle2:

post-21263-1416075656,952_thumb.png

post-21263-1416075657,0531_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Παλιά πρακτική η ποσοστιαία πληρωμή των σοφών που καλούμε κάθε φορά . Πάρε παράδειγμα την διευκόλυνση που μας έχουν κάνει ( Αρ.5, Παρ.2)

"Προκειμένου να καλύψει τις λειτουργικές δαπάνες, ο Δανειολήπτης καταβάλλει σε καθέναν από τους Δεσμευόμενους Δανειστές, αρχική μη επιστρεπτέα επιβάρυνση εξυπηρέτησης, ίση με 50 μονάδες βάσης (η «Επιβάρυνση Εξυπηρέτησης») που υπολογίζεται στο κεφάλαιο της Συμμετοχής του κάθε Δεσμευόμενου Δανειστή σε κάθε Δάνειο, που αφαιρείται από κάθε Δάνειο που πρόκειται να εκταμιευθεί στον Δανειολήπτη. Στην περίπτωση οποιασδήποτε ανακατανομής των Συμμετοχών μεταξύ των Δανειστών κάθε τέτοια Επιβάρυνση Εξυπηρέτησης ανακατανέμεται"

Δηλαδή 110.000.000.000 Χ 0,5%=550.000.000.........Ψίχουλα , για ένα κομμάτι ψωμί πήγανε τα παιδιά........

Link to comment
Share on other sites

τα υπογραμμισμένα,

μου ρθε με email

Η οποία γαλλική Lazard Freres καταλήγει στους Ρότσιλντ(ιδρυτικά τουλάχιστον) εαν θυμάμαι καλά.. Ενδιαφέρον έχει ότι δεν εκπροσωπείται στην Ιαπωνία (δημιουργώντας συνειρμούς για όποιον έχει διαβάσει Λιακό).

The period between the two wars saw Lazard ensuring a supremacy in the banking world under the direction of Raymond Philippe, followed by André Meyer.

André Meyer, called "the most creative financial genius of our time in the investment banking world" by David Rockefeller, και συνεχίζει:

Although he personally was publicity-shy, André Meyer was an advisor to the Kennedy family and a lifelong friend and advisor to Jackie Onassis.

Πηγή:http://www.apfn.org/Mind_Control/money/owns_fed.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Lazard#History

http://en.wikipedia.org/wiki/Andr%C3%A9_Meyer

Έγινε επεξεργασία από konservas
Link to comment
Share on other sites

Η λύση στην κρίση χρέους: 1 ΔΡΧ = 1000 ευρώ

Δεν ξερω αν θα ηταν εφικτο ή οχι αλλά το οτι εχει ξαναγινει δεν το γνωριζα....

Σχόλιο από κάτω:

Αυτό που δεν μας λέει το άρθρο είναι ότι εαν 1ΔΡΧ=1000€ τότε ο βασικός μισθός θα είναι λιγότερο από μισή δραχμή.
Link to comment
Share on other sites

Σχόλιο από κάτω:

το έκανε η Γαλλία πολύ πρόσφατα αυτό ανταλλάσσοντας 1νέο φράγκο με 100 παλιά...

και κανείς δεν έβγαλε άχνα.

Qwika - French franc

Το νέο φράγκο

Τον Ιανουάριο 1960 το γαλλικό φράγκο επανεκτιμήθηκε σε 100 υπάρχοντα φράγκα. Τα παλαιά κομμάτια φράγκων συνέχισαν να κυκλοφορούν ως σαντίμ (κανένα του οποίου ήταν για τα πρώτα δύο έτη), 100 τους που κάνουν το α φράγκο nouveau (η σύντμηση NF χρησιμοποιήθηκε για κάποιο χρόνο). Ο πληθωρισμός συνέχισε να διαβρώνει την αξία του νομίσματος αλλά σε ένα πολύ μειωμένο ποσοστό συγκρίσιμο με άλλες χώρες, έτσι όταν το ευρώ αντικατέστησε το φράγκο μέσα 1 Ιανουαρίου, 1999, το νέο φράγκο άξιζε λιγότερο από μια όγδοη της αρχικής αξίας του.

Πολλοί γαλλικοί άνθρωποι συνέχισαν τα παλαιά φράγκα, anciens φράγκα σαν μονάδα τα μεγάλα ποσά όπως τα βραβεία λαχειοφόρων αγορών δόθηκαν συχνά σε σαντίμ, δεδομένου ότι αυτοί είναι ισοδύναμοι με το παλαιό φράγκο. Αυτή η χρήση συνεχίστηκε δεξιά μέχρι όταν αποσύρθηκαν τα χαρτονομίσματα και τα νομίσματα φράγκων το 2002.

κάπου διάβασα οτι με αυτό τον τρόπο εκτός του αποπληθωρισμού είχαν και μερική παραγραφή χρέους.

δεν το βρίσκω να το ποστάρω κι αυτό τώρα

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτος ο Πάνος. Κρίμα να μείνει με τα άλλα καρναβάλια.

ανεξάρτητος βουλευτής Β' Αθήνας, διεγραμμένος είναι ο καμμένος.

7:42 λέει οτι ανακοινώθηκε η χρεωκοπία ή δεν άκουσα καλά?

Έγινε επεξεργασία από DarkSaga
Link to comment
Share on other sites

χάσαμε υλικό ή μου φαίνεται?

Την ίδια απορία εκφράζω και εγώ σχετικά με την αναιτιολόγητη διαγραφή δημοσίευσης για τις μασονικές δραστηριότητες κάποιων πολιτικών..(μάλλον κάποια πράγματα πρέπει να παραμένουν στην αφάνεια....):hang2:

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία εκφράζω και εγώ σχετικά με την αναιτιολόγητη διαγραφή δημοσίευσης για τις μασονικές δραστηριότητες κάποιων πολιτικών..(μάλλον κάποια πράγματα πρέπει να παραμένουν στην αφάνεια....):hang2:

http://www.thelab.gr/off-topic/deite-poioi-politikoi-mas-einai-masonoi-102534.html

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την επαναφορά DJD:)

-------------------------------------------------------------------

[MENTION=1143]Snips[/MENTION] Δεν ήταν ''άτυχη έκφραση'' -συνήθως σκέφτομαι πριν γράψω-τοποθετήθηκα έτσι για συνειρμούς που μπορεί να κάνει κάποιος κοιτώντας τις φωτογραφίες:beer:

Link to comment
Share on other sites

Ο Πάνος διαγράφηκε από την κοινοβουλευτική όμάδα της ΝΔ , όχι όμως και από το κόμμα ( όπως ο Χατζηγάκης ) , κάτι που αφήνει παράθυρο επαναφοράς του για τις εκλογές, δεδομένου ότι από δημοτικότητα σκίζει. Θεωρώ ότι αν ξαναπάει με τα λοιπά πρόβατα στο κοπάδι ΝΔ τότε όλα εις μάτην.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.