Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

μια yellow card έφτανε όχι δα και ban!(εκτός αν είχε άλλη μια) είπαμε να μπορούμε να εκφραστούμε πάνω σε κάτι. Θα μπορούσε να το έλεγε : "στην ευχή του θεού" αντί το άλλο αλλά τέλος πάντων.. δεν το έλεγε ως κάτι που θα έκθετε άλλους από εδώ. (Ο κάθε ένας έχει δικαίωμα να υποστηρίζει αυτό που θέλει.)

Link to comment
Share on other sites

με μια πρώτη ματιά μπορεί να φαίνεται καλό....

με μια δεύτερη νομίζω οτι την γαργαλήσαμε....:triniti:

Ακομα να μαθεις οτι οπως ολα τα πραγματα στη ζωη εχουν την καλη και την κακη πλευρα τους αναλογα πως θα χρησιμοποιηθουν? Απο τα πολιτευματα (καπιταλισμος/κομμουνισμος/αναρχια) μεχρι... το μαχαιρι της κουζινας που βοηθα να κοπει το μπριζολιδι αλλα χρησιμοποιειται και για να σε μαχαιρωσουν :p)

Πιστευεις πραγματικα οτι, ειτε δολλαριο, ειτε δραχμη, ειτε ευρω, ειτε yen θα βιωσεις την "καλη οψη του νομισματος"?? :p

Link to comment
Share on other sites

όχι...είμαι πεπεισμένος οτι πάμε προς την καταστροφή.

απλά ανάλογα το νόμισμα ίσως το καθυστερήσουμε/επιταχύνουμε αναλόγως.

το τι μαγειρεύουν πάντως για πάρτη μας ακόμα δεν έχω καταλάβει....νομίζω οτι ακόμα δε τους έδεσε το γλυκό όπως θα θελαν και παλεύουν με το χρονόμετρο της οργής του κόσμου ανά την ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα να μαθεις οτι οπως ολα τα πραγματα στη ζωη εχουν την καλη και την κακη πλευρα τους αναλογα πως θα χρησιμοποιηθουν? Απο τα πολιτευματα (καπιταλισμος/κομμουνισμος/αναρχια) μεχρι... το μαχαιρι της κουζινας που βοηθα να κοπει το μπριζολιδι αλλα χρησιμοποιειται και για να σε μαχαιρωσουν :p)

Πιστευεις πραγματικα οτι, ειτε δολλαριο, ειτε δραχμη, ειτε ευρω, ειτε yen θα βιωσεις την "καλη οψη του νομισματος"?? :p

Δεν τίθεται θέμα καλής πλευράς του νομίσματος για μας

Είναι όμως ωραίο να φαντάζεσαι ότι υπάρχει πιθανότητα να σου κάνουν παρέα στο λάκκο μερικοί από αυτούς που συνέβαλλαν στο σκάψιμο του. : P

Link to comment
Share on other sites

όχι...είμαι πεπεισμένος οτι πάμε προς την καταστροφή.

απλά ανάλογα το νόμισμα ίσως το καθυστερήσουμε/επιταχύνουμε αναλόγως.

το τι μαγειρεύουν πάντως για πάρτη μας ακόμα δεν έχω καταλάβει....νομίζω οτι ακόμα δε τους έδεσε το γλυκό όπως θα θελαν και παλεύουν με το χρονόμετρο της οργής του κόσμου ανά την ευρώπη.

Μα αυτο σου λεω... δεν περναει απο το χερι μας... Αν με το (π.χ) $, "μας αφησουνε" να το επιβραδυνουμε ειναι γιατι το θελουνε. Αυτο π.χ. σκοπευανε να κανουνε. Αλλα οχι οτι πετυχαμε κατι.

Το λεγαμε με ενα φιλαρακι προχτες, μαλλον τελικα θα ειμαστε οντως η πρωτη Ευρωπαϊκη χωρα της Αφρικανικης ηπειρου. Οταν ξεπουλησουμε οτιδηποτε φυσικο πλουτο εχουμε, θα μας αφησουν στην ησυχια μας και θα πανε στον επομενο οπως κανουν τοσους αιωνες και εκει...

@Γιαγκ... Ομολογουμενως θα ηταν πολυ δελεαστικο σαν επιλογη να τους παρεις στο λαιμο σου... αλλα νομιζω οτι παλι στο λακκο μας θα παρουμε τους "κακομοιρους" Αμερικανους. Οι "καουμποϋδες" θα βγουν στον αφρο...

Link to comment
Share on other sites

Αφιερωμένο σε όσους πιστεύουν όχι υπάρχει πραγματική κρίση και δεν είναι απλά ένα στημένο παιχνίδι για να μας κάνουν το Πακιστάν της ΕΕ.

attachment.php?attachmentid=47366&stc=1&d=1324979844

Δηλ. μέχρι να διοριστεί πρωθυπουργός ο Παπαδήμος, ήτανε διορισμένος σύμβουλος του ΓΑΠ, σωστά;

Δηλ. ο Παπαδήμος συμβούλευε τον ΓΑΠ για τις ενέργειες της κυβέρνησης που απέτυχε και παραιτήθηκε. Σωστά;

Δηλ. τώρα ο παραιτηθείς από τον ΓΑΠ Παπαδήμος, θα κάνει από μόνος του, ότι μέχρι χθες συμβούλευε να κάνει η κυβέρνηση του ΓΑΠ που απέτυχε. Σωστά;

Ρε γιατί είμαι μπερδεμένος; :confused:

post-173-1416075700,8656_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγινε δεκτη ακομη μια προσωρινη διαταγη ασφαλιστικων μετρων κατα του χαρατσιου ΔΕΗ .

Επιχειρημα του πολιτη που κερδισε ηταν οτι το ευρωπαικο δικαιο δεν συνδυαζει την παροχη υπηρεσιας ηλεκτρικου ρευματος με τις φορολογικες υποχρεωσεις.27 Ιανουαριου δικαζεται η υποθεση,μεχρι τοτε η ΔΕΗ απαγορευεται να του κοψει το ρευμα.

ΥΓ:παραλιγο να το ξεχασω.Ο εν λογω πολιτης ειναι δικηγορος.

Link to comment
Share on other sites

για τις συντάξεις περικοπές δώρων επικουρικών και μισθών

υπάρχει δεδικασμένο? ή σε εξέλιξη κάτι

με ενδιαφέρει προσωπικά [MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

P.S. δεν έχει βγει ακόμα η αναπηρική μου :hang3:

Link to comment
Share on other sites

για τις συντάξεις περικοπές δώρων επικουρικών και μισθών

υπάρχει δεδικασμένο? ή σε εξέλιξη κάτι

με ενδιαφέρει προσωπικά [MENTION=5299]Tsakonas[/MENTION]

P.S. δεν έχει βγει ακόμα η αναπηρική μου :hang3:

P.S. του P.S.

λεφτα υπάρχουν (και για iphone 4)

ip4.pdf

Link to comment
Share on other sites

Για τους δικηγορους που λες,μιας και με πιανει το συντεχνιακο μου,μαλλον εχεις λιγο μεσανυχτα για το θεμα των μαυρων..

....

Φιλικά αφιερωμένο Το πνεύμα και το γράμμα της φοροδιαφυγής. Μια εξιστόριση! - ADSLgr.com

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει ο τυπος δεν ειναι ψεμματα.

Οπως δεν ειναι ψεμματα να πω οτι μια motherboard ειναι ενα κομματι πυριτιο με χαλκο και πλαστικο.

Αλλα ειναι τοσο αστοιχειωτη και βλακωδης υπεραπλουστευση που οποιοσδηποτε ξερει πως ακριβως λειτουργει,τι κανει, και ποσο πολυπλοκη ειναι μια μητρικη πελαγωνει και μονο στην ιδεα πως θα τα εξηγησει ολα αυτα.

Προσωπικα για να γλιτωνω αναλογα σχολια απο τους πελατες τους παιρνω μαζι στα δικαστηρια η τους βαζω να διαβαζουν τα κειμενα που γραφω (και τις 287 φορες που τα διορθωνω.Μεσα στην ιδια μερα.)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί δεν πάνε καλά λέμε... :rant: Πως την έχουν δει δεν ξέρω.

Αύξηση 9,2% στα τιμολόγια της ΔΕΗ από την 1η Ιανουαρίου

Kαι αυτό για το 1ο εξάμηνο, γιατί για το 2ο θα έρθει και άλλη αύξηση...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.