Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

:wall::wall::wall::wall:

βασικα δεν το βρισκω και τοσο παπαρια καμαρωτη να παραιτεισαι γραπτως απο το state immunity (με απλα λογια τι ειναι το state immunity= αν χρωσταει το κρατος στον Τσακωνα, ο τσακωνας δεν μπορει να κατασχεσει την... πλατεια Συνταγματος), και να συμφωνειται στεγνα κι ολοφανερα "οι δανειστες ΔΕΝ φταινε για τα ελαττωματα αντιπροσωπευσης" (=δηλ χωρις να χω πει σε καποιον κατι, αυτος να λεει οτι με αντιπροσωπευει)

Το να φτάσουν 5 αεροπλανοφορα στα ανοιχτά του Πειραιά με αίτημα να σου δημευσουν την Ακρόπολη η μεθαύριο να σου πάρουν στο τσιμπητο το κοίτασμα πετρελαίου σου, στο χωριό μου το λένε πόλεμο. Ναι θεωρητικά μπορεί να γίνει, αλλα αν ηταν να γινει, θα γινόταν ανεξαρτήτως του δικαίου των ελληνικών ομολόγων.

Link to comment
Share on other sites

Reuters: Αναλήψεις εκατομμυρίων ευρώ ενώ οι κυπριακές τράπεζες ήταν κλειστές

Είναι χαρακτηριστικό ότι τόσο η Λαϊκή όσο και η Τράπεζα Κύπρου έχουν υποκαταστήματα στο Λονδίνο τα οποία παρέμειναν αυτές τις μέρες ανοικτά, δίχως περιορισμούς στις αναλήψεις. Δεν ήταν όμως και οι μοναδικές καθώς και η ρωσική Uniastrum Bank, που ανήκει κατά 80% στην Τράπεζα Κύπρου, ήταν ανοιχτή όλες αυτές τις ημέρες χωρίς περιορισμούς στις αναλήψεις κεφαλαίων.

«Οι ευρωπαϊκές αρχές συνειδητοποίησαν ότι κάτι δεν πάει καλά, όταν η Κεντρική Τράπεζα της Κύπρου ζήτησε περισσότερα χαρτονομίσματα από την Ευρωπαϊκή Κεντρική Τράπεζα από ότι χρειαζόταν για να καλυφθούν οι αναλήψεις που είχαν αναφερθεί στη Φρανκφούρτη. Το ποσό που ανέφεραν οι Κύπριοι σε καθημερινή βάση ήταν πολύ μικρότερο από την πραγματικότητα», αναφέρει το Reuters.

Και όσο για το πραγματικό ύψος των κεφαλαίων; Σύμφωνα με το Reuters κανείς δε γνωρίζει το πραγματικό τους ύψος.

Link to comment
Share on other sites

Η ένσταση μου είναι οτι είναι σαν να μου λες " η μπάλα είναι στρογγυλή και για αυτο ο γαυρος σηκώνει κούπες. Μάμω τον φούστη που έκανε τη μπάλα στρογγυλή"

Με λίγα λόγια παίρνεις 2 αληθινά γεγονότα τα συνδέεις και λες οτι για το κακό γεγονός ευθύνεται το άλλο. Εντάξει το έχουμε παρει χαμπάρι οτι 9/10 εδω μέσα την έχουν δει Τσαβες του πληκτρολογιου και οτι καλύτερα να τα γράφω ολα στο χιόνι και να μην ασχολούμαι, αλλα πάρολα αυτά διατηρώ το δικαίωμα να διαφωνώ (ναι ακόμα και με Βασικές Αρχές Χρηματοοικονομικής 101 επιχείρημα) όταν η βλακεία που ακούω μου τσιγκλαει το νευρικό μου σύστημα.

Οχι προφανώς για τους τελειωμενους που fapαρουν ανεξέλεγκτα με την κάθε αριστερή ηλιθιοτητα που διαβάζουν εδω, αλλα τουλάχιστον για το μεσο πιτσιρικά που μπαίνει να διαβάσει για επεξεργαστες και μητρικες και καταλήγει να μου κανει διάλεξη στο κοπητηπιτα για την πληγή που επιφέρε στο ελληνικό χρηματοοικονομικό οικοδόμημα το γεγονός οτι η ΤτΕ είναι ιδιωτική.

On another note. [MENTION=5271]sstav[/MENTION] δε βλέπω να λες τη γνώμη σου μετα τη συμφωνία για την Κύπρο και ανησυχώ.

Επίσης

Οι 10+1 γκάφες του Τσίπρα στην υπόθεση της Κύπρου… | politikoi.com

Αρχικα να εκφρασω την συμπαρασταση μου στο τσιγκλισμα του νευρικου σου συστηματος απο την βλακεια. Ξερω ακριβως πως νιωθεις.

Στο θεμα μας.

Κορυφαιο το επιχειρημα για την στρογγυλη μπαλα...

Να ειχε και καμμια σχεση με την κουβεντα περα απο το να δηλωσει ποσο κολλημενος εισαι θα ηταν πολυ χρησιμο.

Κριμα παντως, γιατι περιμενα καποιος που ασχολειται με το αντικειμενο (???) να μπορει να εχει μια πιο σφαιρικη αποψη για το θεμα και να μπορει να αναγνωρισει κατι κι ας μη συμφωνει.

Γουατεβα. Κιπ γουοκινγκ.

Παλια ολοι ειχαν το ιδιο κλειστα μυαλα με σενα και καπου αλλαξαν γνωμη στην πορεια ανοιγοντας ελαχιστα τα ματια τους περα απο το προφανες που ειχαν ακριβως μπροστα τους... Καποιοι αλλοι επρεπε να παρεμεινουν εκει να... κρατανε Θερμοπυλες.

Νταξει μαλλον μοδα ειναι ο Τσαβισμος. Θα περασει μαζι με την μοϊκανα και τον Παντελιδη. Μη αγχωνεσαι... Εγω πονταρω οτι μεχρι να 40ρισει ο μακαριτης ειναι...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1498]SLN[/MENTION]

Να ειχε και καμμια σχεση με την κουβεντα περα απο το να δηλωσει ποσο κολλημενος εισαι θα ηταν πολυ χρησιμο.

Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα. Ώστε το γεγονός ότι η ΤτΕ είναι ιδιωτική έχει άμεση σχέση με το πληθωριστικό χρήμα που τυπωνόταν εδώ και 30 χρόνια. ΟΚ. Αν μπορείς εξήγησε το μας, αλλιώς κάτσε και μίλα για αράπηδες που το έχεις. Αλλά όσο η άποψη σου παραμένει αστήρικτη μην στενοχωριέσαι όταν σου λέω ότι δεν ξέρεις τι λες.

Παλια ολοι ειχαν το ιδιο κλειστα μυαλα με σενα και καπου αλλαξαν γνωμη στην πορεια ανοιγοντας ελαχιστα τα ματια τους περα απο το προφανες που ειχαν ακριβως μπροστα τους... Καποιοι αλλοι επρεπε να παρεμεινουν εκει να... κρατανε Θερμοπυλες.

Έχεις δίκιο. Εδώ οι Κύπριοι έκαναν αυτό ακριβώς που πρότεινατε εσείς εδώ και καιρό. Να πούμε όχι, να δείξουμε τα @@ μας και και και διότι οι Ευρωπαίοι είναι κότες και απλά μπλοφάρουν. Και τώρα οι κουμπάροι μαμούν και δέρνουν. Oh wait.

Το δράμα της υπόθεσης είναι ότι αντί να κάνετε τουμπεκί ψιλοκομμένο, καλή ώρα όπως ο sstav που (θέλει η ταναπου να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει) πριν κάτι μέρες είχε ταραχτεί ο γλυκός μου που δεν είχα τοποθετηθεί στο θέμα Κύπρος εξακολουθείτε και το παίζετε ιστορία και γνώστες.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Εδώ οι Κύπριοι έκαναν αυτό ακριβώς που πρότεινατε εσείς εδώ και καιρό. Να πούμε όχι, να δείξουμε τα @@ μας και και και διότι οι Ευρωπαίοι είναι κότες και απλά μπλοφάρουν. Και τώρα οι κουμπάροι μαμούν και δέρνουν. Oh wait.

Το δράμα της υπόθεσης είναι ότι αντί να κάνετε τουμπεκί ψιλοκομμένο, καλή ώρα όπως ο sstav που (θέλει η ταναπου να κρυφτεί και η χαρά δεν την αφήνει) πριν κάτι μέρες είχε ταραχτεί ο γλυκός μου που δεν είχα τοποθετηθεί στο θέμα Κύπρος εξακολουθείτε και το παίζετε ιστορία και γνώστες.

εγω που δεν ειμαι γνωστης ουτε το "παιζω ιστορια"

καταλαβα οτι πριν το οχι

θα ετρωγαν κουρεμα ολοι οι καταθετες ανεξαρτητως

ενω τωρα μετα το "οχι"

οι "μικροι" κατω των 100Κ γλυτωσαν το αμεσο χερι στα λεφτα τους

και το αμεσο χερι θα πεσει στις καταθεσεις ανω των 100κ στις προβληματικες τραπεζες.

χανω κατι?

(σε σχεση με το συγκεκριμενο συλλογισμο και οχι γενικοτερα για την κατασταση και το τι θα επακολουθησει)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γλυτώσουν οι καταθέσεις έως 99.999 αλλά δεν υπάρχει ηθική δικαιοσύνη (ή όλοι κούρεμα ή κανένας), από την άλλη βάση των νόμων της Κύπρου αν δεν κάνω λάθος είναι το νόμιμο

Δεν είναι βάση νόμων της Κύπρου, αλλά ευρωπαϊκής νομοθεσίας η προστασία των πρώτων 100.000.

Και btw, δεν υπάρχει τπτ 'νόμιμο' σε αυτό που ονομάζουν 'κούρεμα' ιδιωτικών αποταμιεύσεων.

Τελικά η Λαϊκή ρε μάγκες θα χρεοκοπήσει? Αν ναι τότε από ότι διάβασα εκεί έχουν τους λογαριασμούς τους τα ασφαλιστικά ταμεία της Κύπρου οπότε θα έχουν σοβαρό πρόβλημα εκεί...

Η Λαϊκή έχει ήδη χρεωκοπήσει. Αυτό που μάλλον διάβασες αφορά τα ταμεία προνοίας των υπαλλήλων της τράπεζας αλλά και άλλα ιδιωτικά. Για αυτά τόσο ο πρόεδρος όσο και η Βουλή δεσμεύθηκαν ότι θα διασφαλιστούν με κάποιο τρόπο.

εγω που δεν ειμαι γνωστης ουτε το "παιζω ιστορια"

καταλαβα οτι πριν το οχι

θα ετρωγαν κουρεμα ολοι οι καταθετες ανεξαρτητως

ενω τωρα μετα το "οχι"

οι "μικροι" κατω των 100Κ γλυτωσαν το αμεσο χερι στα λεφτα τους

και το αμεσο χερι θα πεσει στις καταθεσεις ανω των 100κ στις προβληματικες τραπεζες.

χανω κατι?

(σε σχεση με το συγκεκριμενο συλλογισμο και οχι γενικοτερα για την κατασταση και το τι θα επακολουθησει)

Όχι ακριβώς. Κούρεμα κοντά στο 40% στις καταθέσεις πάνω από 100.000 μόνο στην Τράπεζα Κύπρου η οποία είναι η πιο μεγάλη τράπεζα. Καθούλου κούρεμα στις άλλες τράπεζες.

Το πιο οδυνηρό όμως είναι ότι η Λαϊκή Τράπεζα εκκαθαρίζεται και αυτό οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια σε απώλεια ακατοντάδων θέσεων εργασίας, λόγω της σμίκρινσης του χρηματοπιστωτικού τομέα. Δες και εδώ

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ στην Ισλανδια Στο σκαμνί τραπεζίτες

Μόλις είδα το πιο πάνω λινκ θυμήθηκα ότι σήμερα έγιναν και αυτές οι δηλώσεις.

Ενδιαφέρουσα είναι και η απάντηση της Μονής Βατοπεδίου για το "κεφάλαιο κίνησης" που της δόθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Εδώ οι Κύπριοι έκαναν αυτό ακριβώς που πρότεινατε εσείς εδώ και καιρό. Να πούμε όχι, να δείξουμε τα @@ μας και και και διότι οι Ευρωπαίοι είναι κότες και απλά μπλοφάρουν. Και τώρα οι κουμπάροι μαμούν και δέρνουν. Oh wait.

To δράμα της υπόθεσης ειναι οτι ο Σαρρης και ο Αναστασιάδης ειναι πουλημενα τομαρια που ηθελαν να αποτυχουν ωστε να περασει η Γερμανικη γραμμη. Αν ειχε @@ ο κ.κ. ΠΑΠΑΡΑΣ ας εκανε δημοψηφισμα με το απλο ερωτημα: Παραμονη στο ευρω ΝΑΙ ή ΟΥ;

Απο την αλλη οι τραπεζοαλήτες της Γερμανιας σουλουπωνουν την προ κρισης x20 μοχλευση των ιδιων και το παιζουν ασφαλης προορισμος των κεφαλαίων. Με το Λουξαμβούργο απο διπλα να παιζει το τρομπονι του καροτσακια ασχετως αν εχει μεγεθος τραπεζικου τομεας ΑΕΠ x 20. Βλέπεις επειδη εκει κανουν μπιζνα οι βόρειοι ειναι υγιές και ηθικο ενω η Κυπρος ανηθικη.

Βρε δεν βγαζουν καρκινο τα παιδια του καθε φουστη τραπεζιτη να τα φαει στις μορφινες να γουσταρει λεω εγω....

Link to comment
Share on other sites

δεν τα αφήνω όταν στον λόγο σου γράφεις με ειρωνεία...

Πάντα δέχομαι την κριτική σας αρκεί να λέει κάποιος κάτι...όχι να λέει

"εν τάξει, άμα το έχεις πει εσύ, δεν πάνε στο διάολο και οι νόμοι και οι κανονισμοί; θα λειτουργούμε από εδώ και πέρα με το λόγο του tavliban..."

ή ο άλλος με λέει εμμέσως πλην σαφώς ανήθικο...Τι να κάνω δηλαδή; Να αρχίσω τα flames; όχι βέβαια...πήρε και το Like...

τα έχω ξαναπεί θα το ξαναπώ ακόμα μια... Είστε αρκετοί πίσω από μια οθόνη του υπολογιστή και γράφετε εκ του ασφαλούς και μερικές φορές δεν σέβεστε τον συνομιλητή σας, την άποψη του και τις ιδέες του. Φυσικά και δεν πρόκειται να συμφωνούμε 100%, αλλά άμα διαφωνούμε δεν χρειάζεται ούτε να ειρωνευόμαστε, ούτε να βριζόμαστε ούτε τίποτα. Ο άστρο όμορφα και ωραία μου είπε την άποψη του, του είπα την δικιά μου τέλος...Ούτε ειρωνείες ούτε τίποτα...

Τελοσπάντων τελευταία φορά που τα λέω τα παραπάνω όσοι θέλετε τα λαμβάνεται υπ όψιν, όσοι δεν θέλετε, δεν πειράζει...δικαίωμα σας...

Δε χρειάζεται να συμφωνούμε. Σαφώς. Όμως, σου έχουν εξηγήσει 5-6 φορές εδώ μέσα ότι μέχρι 100.000 € οι καταθέσεις προστατεύονται από τους κανονισμούς λειτουργίας των τραπεζών.Σου εξήγησα σε προηγούμενο ποστ μου, και πως γίνεται η εξασφάλιση των καταθέσεων μέχρι αυτό το ποσό. Παρ'όλα αυτά, εσύ επιμένεις ότι κακώς βάλανε τα λεφτά τους στην τράπεζα, κι ας πρόσεχαν και να τους πάρουν ένα ποσοστό και δεν ξέρω'γω τι άλλο.

Άρα όταν συνεχίζεις να αγνοείς αυτά που σου λένε οι άλλοι, επιδιώκεις είτε να σε αγνοούν, είτε να σε "ειρωνευτούν". Ως mod δεν έχω τη δυνατότητα να αποκλείω και να αγνοώ ποστ χρηστών, οπότε όταν διαβάζω τόσες φορές την ίδια "άποψη", κάποια στιγμή θα απαντήσω. Ως Διονύσης, γιατί ως Διονύσης απαντώ, απαντάω πάντα "ειρωνικά"

Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν ειμαι γνωστης ουτε το "παιζω ιστορια"

καταλαβα οτι πριν το οχι

θα ετρωγαν κουρεμα ολοι οι καταθετες ανεξαρτητως

ενω τωρα μετα το "οχι"

οι "μικροι" κατω των 100Κ γλυτωσαν το αμεσο χερι στα λεφτα τους

και το αμεσο χερι θα πεσει στις καταθεσεις ανω των 100κ στις προβληματικες τραπεζες.

χανω κατι?

(σε σχεση με το συγκεκριμενο συλλογισμο και οχι γενικοτερα για την κατασταση και το τι θα επακολουθησει)

Ολοσωστος μόνο που το ψωμί είναι στο μετέπειτα. Αν ήμουν Κύπριος και ειχα 99.999 ευρώ κατάθεση θα έπαιρνα το πρώτο deal any day of the week(πάντα έχοντας να επιλέξω ανάμεσα στην πρώτη και τη δεύτερη λύση).

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
Link to comment
Share on other sites

To δράμα της υπόθεσης ειναι οτι ο Σαρρης και ο Αναστασιάδης ειναι πουλημενα τομαρια που ηθελαν να αποτυχουν ωστε να περασει η Γερμανικη γραμμη. Αν ειχε @@ ο κ.κ. ΠΑΠΑΡΑΣ ας εκανε δημοψηφισμα με το απλο ερωτημα: Παραμονη στο ευρω ΝΑΙ ή ΟΥ;

Απο την αλλη οι τραπεζοαλήτες της Γερμανιας σουλουπωνουν την προ κρισης x20 μοχλευση των ιδιων και το παιζουν ασφαλης προορισμος των κεφαλαίων. Με το Λουξαμβούργο απο διπλα να παιζει το τρομπονι του καροτσακια ασχετως αν εχει μεγεθος τραπεζικου τομεας ΑΕΠ x 20. Βλέπεις επειδη εκει κανουν μπιζνα οι βόρειοι ειναι υγιές και ηθικο ενω η Κυπρος ανηθικη.

Βρε δεν βγαζουν καρκινο τα παιδια του καθε φουστη τραπεζιτη να τα φαει στις μορφινες να γουσταρει λεω εγω....

Ενώ το παλικάρι ο Χριστοφιας που ήξερε για το πρώτο deal τι έκανε (εκτός απο τον Κινέζο)

Στα αλλα λίγο ως πολυ συμφωνώ. (Κρατά ώρα και ημερομηνία)

Link to comment
Share on other sites

Ολοσωστος μόνο που το ψωμί είναι στο μετέπειτα. Αν ήμουν Κύπριος και ειχα 99.999 ευρώ κατάθεση θα έπαιρνα το πρώτο deal any day of the week.

με ποια λογική; αφού με το πρώτο ντιλ θα πλήρωνες κι εσύ, ενώ με το δεύτερο δεν πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το παλικάρι ο Χριστοφιας που ήξερε για το πρώτο deal τι έκανε (εκτός απο τον Κινέζο)

Στα αλλα λίγο ως πολυ συμφωνώ. (Κρατά ώρα και ημερομηνία)

Την Παπαρηγα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

με ποια λογική; αφού με το πρώτο ντιλ θα πλήρωνες κι εσύ, ενώ με το δεύτερο δεν πληρώνεις.

Με τη λογική οτι η κρίση που θα δημιουργηθεί με τη δεύτερη λύση θα πλήξει τα εισοδήματα μου πολλαπλάσια περισσότερο σε δεύτερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

To δράμα της υπόθεσης ειναι οτι ο Σαρρης και ο Αναστασιάδης ειναι πουλημενα τομαρια που ηθελαν να αποτυχουν ωστε να περασει η Γερμανικη γραμμη. Αν ειχε @@ ο κ.κ. ΠΑΠΑΡΑΣ ας εκανε δημοψηφισμα με το απλο ερωτημα: Παραμονη στο ευρω ΝΑΙ ή ΟΥ;

Οι πολιτικοί εκλέγονται για να λαμβάνουν δύσκολες αποφάσεις και όχι να κάνουν δημοψηφίσματα.

Εν πάση περιπτώσει, επειδή το δημοψήφισμα ήταν σύνθημα του ΑΚΕΛ μετά το πρώτο eurogroup, απορώ γιατί ενώ αυτοί κυβερνούσαν για πέντε χρόνια και γνώριζαν την κατάσταση της οικονομίας της Κύπρου δεν φρόντησαν να κάνουν τότε τέτοιο δημοψήφισμα;

Όσο αφορά το Λουξεμβούργο, η διαφορά είναι ότι εκείνο δεν τους έδωσε δικαίωμα δλδ δεν ζήτησε δανεικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα να εκφρασω την συμπαρασταση μου στο τσιγκλισμα του νευρικου σου συστηματος απο την βλακεια. Ξερω ακριβως πως νιωθεις.

Στο θεμα μας.

Κορυφαιο το επιχειρημα για την στρογγυλη μπαλα...

Να ειχε και καμμια σχεση με την κουβεντα περα απο το να δηλωσει ποσο κολλημενος εισαι θα ηταν πολυ χρησιμο.

Κριμα παντως, γιατι περιμενα καποιος που ασχολειται με το αντικειμενο (???) να μπορει να εχει μια πιο σφαιρικη αποψη για το θεμα και να μπορει να αναγνωρισει κατι κι ας μη συμφωνει.

Γουατεβα. Κιπ γουοκινγκ.

Παλια ολοι ειχαν το ιδιο κλειστα μυαλα με σενα και καπου αλλαξαν γνωμη στην πορεια ανοιγοντας ελαχιστα τα ματια τους περα απο το προφανες που ειχαν ακριβως μπροστα τους... Καποιοι αλλοι επρεπε να παρεμεινουν εκει να... κρατανε Θερμοπυλες.

Νταξει μαλλον μοδα ειναι ο Τσαβισμος. Θα περασει μαζι με την μοϊκανα και τον Παντελιδη. Μη αγχωνεσαι... Εγω πονταρω οτι μεχρι να 40ρισει ο μακαριτης ειναι...

Καλά τα παραδείγματα μάς φταίνε τώρα ενώ, στη πορεία για να εκτονωθούμε, γινόμαστε εριστικοί σε δημόσια συζήτηση και πάμε να τη βγούμε λάδι.

Δεν θεωρώ ότι οι τράπεζες είναι ιδανικές με τις περικοπές των καταθετών αλλά το άλλο άκρο (να μην τις έχουμε) που υποννοεί ο SLN με τρομάζει πολύ. Αν έχω καταλάβει λάθος, είμαι πρόθυμος να ακούσω (τη σοφία, που είπε κι ο [MENTION=48]LL_NEO[/MENTION] )

Οι πολιτικοί εκλέγονται για να λαμβάνουν δύσκολες αποφάσεις και όχι να κάνουν δημοψηφίσματα.

Δεν βλέπω το λόγο να μην υπάρχουν δημοψηφίσματα στις πολύ δύσκολες αποφάσεις στα πλαίσια της δημοκρατίας.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Νταξει οκ δεν μας εφταιξε το παραδειγμα επρεπε να κατσω να αναλυσω ολοκληρη την συλλογιστικη μου για το αυτονοητο (οτι το κοψιμο χρηματος για ενα ολοκληρο κρατος απο εναν ιδιωτη -με σκοπο το κερδος- ειναι χειροτερο για το κρατος απο το να κοβει το χρημα το ιδιο το κρατος).

[MENTION=1086]Hero[/MENTION] ... για να μην μπλεξω σε κουβεντα μαζι σου θα πω οτι μαλλον εκει εγκειται η διαφορα μας. Εσυ τρομαζεις στην ιδεα ενος κοσμου χωρις τραπεζες ενω εγω οχι. Ειναι τοσο απλο. Μαλλον αυτη ειναι "η σοφια" που ειπε κι ο LL παλευοντας να κρατησει ψηλα το επιπεδο του διαλογου οσο εγω το φερνω στο επιπεδο μου και βγαινω λαδι.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1086]Hero[/MENTION] ... για να μην μπλεξω σε κουβεντα μαζι σου θα πω οτι μαλλον εκει εγκειται η διαφορα μας. Εσυ τρομαζεις στην ιδεα ενος κοσμου χωρις τραπεζες ενω εγω οχι. Ειναι τοσο απλο. Μαλλον αυτη ειναι "η σοφια" που ειπε κι ο LL παλευοντας να κρατησει ψηλα το επιπεδο του διαλογου οσο εγω το φερνω στο επιπεδο μου και βγαινω λαδι.

Άρα το μόνο επιχείρημα που έχεις να δώσεις είναι ότι τρομάζει ο Hero?

Ενδιαφέρομαι να μάθω για χάρη του διαλόγου τι προτάσεις θα έδινες στα προβλήματα που έχει η έλλειψη τραπεζικού συστήματος. Να δούμε πως το βλέπεις βρε αδερφέ γιατί μέχρι τώρα τα μισά posts είναι τίγκα στο επίπεδο και λάδι.

Link to comment
Share on other sites

Γιεπ...

Δεν καταλαβαινω ομως για ποιο λογο αυτο σε ξενιζει. Οπου φτανει ο καθενας. Οπως λες ειναι χαμηλο το επιπεδο μου. Παω να μιλησω για... αραπηδες που το εχω καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.