Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Έλα !! έχει κι άλλο !!

Παραδόθηκε ο ηγέτης της αντιπολίτευσης στη Βενεζουέλα - NEWS247

Σε βάρος του Λόπες είχε εκδοθεί ένταλμα σύλληψης για δολοφονίες και τρομοκρατία, κατηγορίες που σχετίζονται με τις πρόσφατες ταραχές.

"Δεν έχω να κρύψω τίποτα" είχε δηλώσει λίγα λεπτά νωρίτερα, μιλώντας στους υποστηρικτές του δίπλα από το άγαλμα του ήρωα της κουβανικής ανεξαρτησίας Χοσέ Μαρτί. "Παραδίδομαι σε μια άδικη και διεφθαρμένη δικαιοσύνη. Θέλουν να φυλακίσουν τους Βενεζουελάνους που επιθυμούν μια ειρηνική, δημοκρατική αλλαγή", υποστήριξε καταγγέλλοντας ότι μια δικτατορική κυβέρνηση τον έχει μετατρέψει σε "αποδιοπομπαίο τράγο".

ring any bells ??? :whistling

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο περιέργο λόγο καμμία απο τις φωτογραφίες που αποκαλύπτει το info-war δεν υπάρχουν στο λινκ που παρέθεσα εγώ.

Και πότε ακριβώς είπαμε έστειλε απεσταλμένο το info war στη χώρα ?? Ή μπας και λαμβάνει τις ειδήσεις με φαξ απο τον κυβερνητικό εκπρόσωπο ?? :p

Το λινκ που παρέθεσες είναι από έμπιστο συγγενικό σου πρόσωπο εε; : P

Link to comment
Share on other sites

^^ Σε προλαβαίνουνε οι εξελίξεις....

Τρομοκράτης ήταν τελικά μωρέ ο άνθρωπος... Δεν ξέρω αν σου θυμίζει κάτι αυτό ...

Αμα βγάλει ''γραμμή'' το info war μας ενημερώνεις και εμάς. Να γίνουμε Βενεζουέλα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Επεσα πανω και σε αυτο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EFS6cP9auDc]What's going on in Venezuela in a nutshell (English version) - YouTube[/ame]

Γενικα δεν πιστευα ποτε οτι μετα τον Τσαβεζ υπηρχε σωτηρια... Απλα ηλπιζα.

Το θεμα (για μενα) ειναι τι εκανε ο Μαδουρο με την κεντρικη τραπεζα. Την πουλησε ή την κρατησε. Η Βενεζουελα ειναι (ηταν?) απο τις 2-3 που δεν εχουνε ιδιωτικη κεντρικη τραπεζα. Απο εκει ξεκιναει η οποια κατρακυλα.

Επισης σε, τελειως προσωπικο επιπεδο και μιας που οι τρεχουσες δουλειες μου με... κρατουν μακρια απο το να παω Καρακας να δω τι παιζεται απο πρωτο χερι... οσον αφορα τον προεδρα της αντιπολιτευσης που ειναι "οικονομολογος, που σπουδασε στην Αμερικη, master@Harvard κλπ κλπ" απο μενα το εχει φαει το μαυρο ο... Τζεφρυ τους.

Έγινε επεξεργασία από SLN
Link to comment
Share on other sites

Γ@μώτο!Τώρα που έρχονται ένα ένα τα πλεονάσματα - Πλεονασματικό το ισοζύγιο τρεχουσών συναλλαγών για πρώτη φορά από το 1948 - Ειδήσεις - Οικονομία - in.gr , μας έτυχε και αυτό - Συνελήφθη ο πρόεδρος της ΕΤΕΚΑ | Newsbomb.gr .

Μην σηκωσουμε λίγο κεφάλι κατευθείαν σφαλιάρα.

Link to comment
Share on other sites

Πεθανε ο Σταυριδης...

Ας ειναι βαρυ το χωμα που τον σκεπαζει (μην τυχον σηκωθει και συνεχιζει να ξεπουλαει το ΤΑΙΠΕΔ)

Πέθανε ο Στέλιος Σταυρίδης, πρώην πρόεδρος του ΤΑΙΠΕΔ | Πολιτική - NewsIt.gr

Ο Παχτας την ειδε Ολγα στο δελτιο των 8...

Πάχτας, εμμέσως πλην σαφώς: «Ξαναψηφίστε με, αλλιώς θα θρηνήσουμε θύματα»! (βίντεο) | Το Κουτί της Πανδώρας

Καλα παμε.

Πατερ ημων... που λεει και ο προεδρος της Τραπεζικης Δημοκρατιας της Ελλαδας.

Link to comment
Share on other sites

Πεθανε ο Σταυριδης...

Ας ειναι βαρυ το χωμα που τον σκεπαζει (μην τυχον σηκωθει και συνεχιζει να ξεπουλαει το ΤΑΙΠΕΔ)

Πέθανε ο Στέλιος Σταυρίδης, πρώην πρόεδρος του ΤΑΙΠΕΔ | Πολιτική - NewsIt.gr

Αφήστε μας να θάψουμε τους φίλους μας - ΣΙΩΠΗΤΗΡΙΟ - Capital.gr

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει αλλά μια επανάληψη δεν βλάπτει.

Εάν ζώντες είμαστε εχθροί είναι υποκριτικό, άνανδρο και προσβλητικό όταν πεθάνεις να σου πλέξω το εγκώμιο ή ακόμα και να κάνω την πάπια.

Θεωρώ ότι είναι υποχρέωση μου τιμώντας την μνήμη του εχθρού μου να του σούρω τα "εξ αμάξης".

Τα άλλα περί σπίλωσης είναι για μανιάτισσες μοιρολογίστρες.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει αλλά μια επανάληψη δεν βλάπτει.

Εάν ζώντες είμαστε εχθροί είναι υποκριτικό, άνανδρο και προσβλητικό όταν πεθάνεις να σου πλέξω το εγκώμιο ή ακόμα και να κάνω την πάπια.

Θεωρώ ότι είναι υποχρέωση μου τιμώντας την μνήμη του εχθρού μου να του σούρω τα "εξ αμάξης".

Τα άλλα περί σπίλωσης είναι για μανιάτισσες μοιρολογίστρες.

Αφήνω στην άκρη την κουβέντα για το αν ήταν εχθρός σου και απλα σου λέω οτι ειδικά για τους νεκρούς υπάρχει και η μέση οδος. Αλλά τι να περιμένω απο οπαδό του ενός απο τα δυο άκρα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω στην άκρη την κουβέντα για το αν ήταν εχθρός σου και απλα σου λέω οτι ειδικά για τους νεκρούς υπάρχει και η μέση οδος. Αλλά τι να περιμένω απο οπαδό του ενός απο τα δυο άκρα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι μου λες! Είμαι εγώ τέτοιο πράγμα; Ούτε που μου πέρασε ποτέ από το μυαλό !

Σε ποιο από τα δυο αν επιτρέπετε;

Link to comment
Share on other sites

Όπως εχω ξαναπεί οι διάφορες μεταξύ τους ειναι αμελητεες. Είτε λένε σκατα στον τάφο του Φύσσα είτε λένε/υπερασπίζονται ας ειναι βαρύ το χώμα που σκεπάζει το Σταυριδη το αποτέλεσμα που εξάγεται ειναι ακριβώς το ίδιο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει αλλά μια επανάληψη δεν βλάπτει.

Εάν ζώντες είμαστε εχθροί είναι υποκριτικό, άνανδρο και προσβλητικό όταν πεθάνεις να σου πλέξω το εγκώμιο ή ακόμα και να κάνω την πάπια.

Θεωρώ ότι είναι υποχρέωση μου τιμώντας την μνήμη του εχθρού μου να του σούρω τα "εξ αμάξης".

Τα άλλα περί σπίλωσης είναι για μανιάτισσες μοιρολογίστρες.

Είναι διαφορετικό το να λές "ψόφα" από το να κάνεις κάποια κριτική για έναν άνθρωπο που έφυγε.

Επίσης και μου κάνει εντύπωση που πρέπει να το λέμε αυτό αλλά δεν ήταν και κανένας εγκληματίας

Link to comment
Share on other sites

Το μίσος δεν καλλιεργηθηκε από το χώρο του Παπαδημούλη, αλλά από το νεκρό και την παρέα του. Αυτοί ασκούν βία στον κόσμο, σε αυτούς γυρίζει η βία από τον κόσμο, με όποιον τρόπο μπορεί.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικό το να λές "ψόφα" από το να κάνεις κάποια κριτική για έναν άνθρωπο που έφυγε.

Επίσης και μου κάνει εντύπωση που πρέπει να το λέμε αυτό αλλά δεν ήταν και κανένας εγκληματίας

Αν τα ίδια έλεγες και πριν πεθάνει είσαι συνεπής. Αν υπάρχει μεταθανάτιος ζωή η ψυχή θα χαμογελάει αυτάρεσκα: Σε καίω μωρή κουφάλα ακόμα και από τον τάφο ; )

Αν όσο ζούσε του έλεγες "κακέ" και μετά "ψόφα" απλά είσαι Χατζιαβάτης

Link to comment
Share on other sites

Αν πέθαινε ο Παπανδρέου είμαι σίγουρος ότι θα άκουγε πολλά περισσότερα στο διαδίκτυο από ότι ο Σταυρίδης και βέβαια θα υπήρχε και πολύ μεγαλύτερη κατανόηση για αυτά τα σχόλια.

Δεν έχω ιδέα τι έχει αποδεδειγμένα κάνει ο Σταυρίδης, ώστε να μπορείς να δείξεις κατανόηση προς αυτά τα σχόλια. Αν κάποιος έχει μια λίστα ας την ποστάρει.

Αλλά ακόμα και τότε, αν έχουμε φτάσει να σχολιάζουμε στο τέλος κάθε έναν που ήταν στο "αντίπαλο στρατόπεδο" και απεβίωσε, με τέτοιου τύπου σχόλια, νομίζω ότι έχουμε προχωρήσει ένα βήμα ποιο πέρα το "Χρεοκοπία Ελλάδας".

Αύριο θα λέμε τα ίδια για τους απλούς ψηφοφόρους; ίσως κάποιοι να το λένε ήδη (ένας ψήφος λιγότερος στις επόμενες εκλογές).

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ίδια έλεγες και πριν πεθάνει είσαι συνεπής. Αν υπάρχει μεταθανάτιος ζωή η ψυχή θα χαμογελάει αυτάρεσκα: Σε καίω μωρή κουφάλα ακόμα και από τον τάφο ; )

Αν όσο ζούσε του έλεγες "κακέ" και μετά "ψόφα" απλά είσαι Χατζιαβάτης

Κατ'εμέ υπάρχει και η ποιο ανθρώπινη (imho) εναλλακτική που του λές ψόφα όσο είναι ζωντανός

Link to comment
Share on other sites

Συγκινηθηκα απο το αρθρο του καπιταλ...

LL μιας που εισαι τοσο σοβαρος να κανεις και φασαρια για τον χρηματιστη της GS που φουνταρε. Προφανως δεν γελας και με ανεκδοτα τυπου "Τι ειναι 1000 δικηγοροι στον πατο της θαλασσας? Μια καλη αρχη"

Αρχικα να πω οτι προφανως και δεν ειναι "ιδεολογικες" οι διαφορες μου με τον τυπο. Οπως π.χ. θα μπορουσε καποιος να πει για τον Φυσσα. Προφανως και δεν θα καθομουν να ασχοληθω με το να "θαψω" καποιον σε φαση Γαυρος-Βαζελος, ΠΑΣΟΚ-ΝΔ κλπ.

Ο τυπος που εχει κατσει στο τραπεζι του "μαζι τα φαγαμε" και εχει βαλει στον λογαριασμο ΜΑΣ και τις 3 μπυρες που εχει κερασει στον κολλητο του στο διπλανο τραπεζι δεν μπαινει στην κατηγορια "ιδεολογικη διαφορα"

Να πω λοιπον επισης οτι για κανεναν απο τους 300 (τουλαχιστον) δεν θα στεναχωριομουν αν "εφευγε". Ή μαλλον θα στεναχωριομουν ελαχιστα λιγοτερο απο οτι ο LL και το καπιταλ για μια βαρκα με λαθρομεταναστες στο Φαρμακονησι.

Και τελος να πω οτι ειλικρινα δεν ειχε καθολου δοση ειρωνειας το σχολιο μου. Αντιθετα με στεναχωρει το γεγονος οτι, κατα τη γνωμη μου, τετοιοι υπαλληλοι μονο με καποιο προβλημα υγειας μπορουν να σταματησουν την διατεταγμενη υπηρεσια τους να ξεπουλανε την εκαστοτε χωρα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.