Jump to content



Logitech Z-5500 και καρτα ηχου


kopriniotis

Recommended Posts

Να μην λες παντος πως διαδηδω ψεματα.

eax5.0 δεν εχει αλλα το προσωμειωνει καλα. Αυτο ειναι το fact.

Tη μια ειπες οτι δεν εχει καθολου και μετα λες οτι εξομοιωνει.

Το "δεν εχει καθολου" με το "δεν εχει αλλα το εξομοιωνει καλα" εχει διαφορα σε αυτον που θα το διαβασει χωρις να το ψαξει παραπανω.

Fact ειναι οτι στα χρηματα της ειναι η καλυτερη λυση.

Απο κει και πανω αλλαζει το πραμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply
Παίδες ηρεμία!

Δεν υπάρχει λόγος για εντάσεις!

Τελικά απάντηση έχει κανείς να μου δώσει για ποια κάρτα να κοιτάξω μέχρι 130€ ???

Ηρεμοι ειμαστε, επειδη δεν συμφωνουμε δεν σημαινει οτι υπαρχουν και εντασεις.

Για τα ηχεια Ζ5500, Xonar DX και τα ρεστα καντα κατι αλλο.

Αν ειχες πιο ποιοτικά ηχεία θα ελεγα να κινηθεις αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Να μην λες παντος πως διαδηδω ψεματα.

eax5.0 δεν εχει αλλα το προσωμειωνει καλα. Αυτο ειναι το fact.

Συγνώμη το ότι προσωμοιώνει, τι διαφορά έχει από το έχει;

Το αποτέλεσμα δεν είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμοι ειμαστε, επειδη δεν συμφωνουμε δεν σημαινει οτι υπαρχουν και εντασεις.

Για τα ηχεια Ζ5500, Xonar DX και τα ρεστα καντα κατι αλλο.

Αν ειχες πιο ποιοτικά ηχεία θα ελεγα να κινηθεις αλλου.

Και είναι καλύτερη απ΄την CREATIVE SOUND BLASTER X-FI TITANIUM?

Θυμίζω κυρίως με ενδιαφέρουν οι ταινίες και τα παιχνίδια. Όπως έχω πεί για μουσική έχω άλλο σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

Για τα ηχεια Ζ5500, Xonar DX και τα ρεστα καντα κατι αλλο.

+1 και συνδεσαι την αναλογηκα με τα χρωματηστα καλωδια. Και τα ρεστα κρατησε τα, περναμε και οικονομικη κριση μην το ξεχνας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απάντησες όμως ποιά θεωρείς ότι είναι καλύτερη στο post No.54... :cry:

Κάνεις μεγάλο λάθος. Η λογική σου είναι 120% λάθος.

Άλλος ένας ευχαριστημένος κάτοχος Xonar DX εδώ (παρέα με Z5500), η οποία κοστίζει λιγότερο και αποδίδει περισσότερο από τις προτάσεις τις Creative.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα πάρω την Creative λόγω εμπιστοσύνης στην εταιρία... :pleasantry:

Κριμα που αυτη εσένα σε βλέπει σαν ενα πορτοφόλι...

Να σου θυμισω τι ειχε γινει με τους drivers της :getlost:

Αν θελεις παρε asus που ειναι το ιδιο καλή

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς τα προιόντα της M-audio, είναι πολύ καλά ποιοτικά... κυρίως για όσους ασχολούμαστε με εγγραφή/επεξεργασία ήχου.

Από και κει πέρα είναι θέμα επιλογής σου... στον υπολογιστή μου και γω τα logi εχω και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος (για μουσική έχω άλλο συστηματάκι στο σαλόνι). Οπότε από μένα θετική η άποψη για τα LG αλλά για τα άλλα δε μπορώ να εκφέρω μιας και δεν τα χω δοκιμάσει στη πράξη!

Link to comment
Share on other sites

Το λέτε επειδή η πρόταση της Creative είναι ποιό ακριβή ενώ δεν έχουν και πολλές διαφορές?

Εμένα με νοιάζει να μου πείτε ποιά είναι η καλύτερη απ'τις δύο.

Απλά πιστεύω πως όσον αφορά τα παιχνίδια η Creative θα έχει καλύτερη απόδοση τόσο για το EAX 5.0 (κι όχι εξομείωσης του) όσο και για τα χρόνια εμπειρίας της...

Ξέρω ότι ακούγομαι σαν χαζό fanboy αλλά πιστέψτε με δεν είναι καθόλου έτσι, απλά έχω τις αμφιβολίες μου, γι'αυτό και ρωτάω. Θυμίζω έχω ήδη στην κατοχή μου μια SB Audigy 2 Platinum EX και ο μόνος λόγος που πάω σε αγορά καινούριας κάρτας ήχου είναι τα καλύτερα Dac's απ'αυτά των ηχείων (έχω κάνει optical σύνδεση με την onboard κάρτα ήχου) και λόγω EAX (η παλιά SB υποστιρίζει EAX 3.0).

Υ.Γ: Έχω βρεί κι αυτή μέσω eBay που βγαίνει κοντά στα λεφτά της DX...

http://global.ebay.com/Creative_SOUN...330862767/item

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω τη Fatality Gamer και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος. Δεν θετω θεμα σύγκρισης με την Asus, μιας κ δεν μ αρεσει να εκφέρω γνωμη για κάτι που δεν έχω δει ο ίδιος επί τω έργο.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μεγάλο λάθος. Η λογική σου είναι 120% λάθος.

Άλλος ένας ευχαριστημένος κάτοχος Xonar DX εδώ (παρέα με Z5500), η οποία κοστίζει λιγότερο και αποδίδει περισσότερο από τις προτάσεις τις Creative.

Τι εννοείς αποδίδει περισσότερο;

Υ.Γ: X-Fi Titanium vs. Xonar DX --> http://hardforum.com/showthread.php?t=1378469

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα πηρα τα logitech σε λιγες μερες θα τα εχω και καρτα ηχου Asus Xonar D2 με 130 ευρω,πιστευω να ειμαι οκ,ευχαριστω για τη βοηθεια σας σε λιγες μερες θα γραψω και πρωτες εντυπωσεις:no:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα πηρα τα logitech σε λιγες μερες θα τα εχω και καρτα ηχου Asus Xonar D2 με 130 ευρω,πιστευω να ειμαι οκ,ευχαριστω για τη βοηθεια σας σε λιγες μερες θα γραψω και πρωτες εντυπωσεις:no:

ΔΕΝ θα ακουσεις διαφορα που να αξιζει αυτα τα 80 € που δωσες παραπανω.

Οχι σε αυτα τα ηχεια τουλαχιστον.

Τεσπα δικα σου τα λεφτα κανε οτι καταλαβαινεις.:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.