Jump to content



PC users με ASUS P6X58D PREM. ( overclocking)


velipsi

Recommended Posts

Ανοίγω το παρον θέμα για την ανταλαγη αποψεων οσων εχουν την παραπάνω M/B

για τις ρυθμίσεις και overclocking στους ι7 επεξεργαστες που δέχετε .

Τις νέες USB 3 και οτι αλλο μπορούμε να πουμε που θα φανει χρήσιμο .

Π.Χ ΒΙΟΣ να γίνει αναβάθμιση ?

ΥΓ: επειδη η κυρια κουβεντα θα γίνει για τον υπερχρονισμο του M/B γι' αυτο το ανοιγω το θεμα

σ' αυτο το μερος του forum αν κρινετε οτι ειναι για την μητρικη ας μεταφερθει εκει....

Κανεις χρηστης της ...μητρικης ..μονος λαμπιτης ειμαι !!!

Link to comment
Share on other sites

Oλοκηρο threadακι υαπρχει ρε μαν.... Ξεκινησε το διαβασμα. Ολες με τον ιδιο τροπο ανεβαινουν.

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=63391

Ανοιξα το θεμα γιατι σε αυτο που αναφερεσαι ολοι παίζουν με Gigabyte

αν διαβαζες προσεκτικα θα εβλεπες τι μου απάντησαν καποιοι φιλοι απο εκει ...

"Φιλε οσο δεν εχει καποιος αλλος εδω το mobo σου μονο υποθεσεις μπορουμε να κανουμε.

Σου παρεθεσα 5-6 σελιδες πιο πριν ενα λινκ που ειναι αποκλειστικα για το mobo σου με πολλες αναλυτικες οδηγιες και αναλυτικα επιλογες του bios."

Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναλεω οτι σε ολες τις μητρικες τα ιδια πραγματα πειραζεις, vcore & qpi. Δεν εχει καποια ιδιαιτεροτητα η μητρικη σου. Αν βαριεσε να δαβασεις ολο το thread απο την αρχη πες το.

Ανεβασε vcore τρεξε linx και βλεπεις, δεν μπορει καποιος να σου πει βαλε τοσο ρευμα και ειναι οκ... Ολα αυτα αλλαζουν απο συστημα σε συστημα. Μονος σου πρεπει να πειραματιστεις και να βρεις το ιδανικο oc για σενα.:fun:

Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναλεω οτι σε ολες τις μητρικες τα ιδια πραγματα πειραζεις, vcore & qpi. Δεν εχει καποια ιδιαιτεροτητα η μητρικη σου. Αν βαριεσε να δαβασεις ολο το thread απο την αρχη πες το.

Ανεβασε vcore τρεξε linx και βλεπεις, δεν μπορει καποιος να σου πει βαλε τοσο ρευμα και ειναι οκ... Ολα αυτα αλλαζουν απο συστημα σε συστημα. Μονος σου πρεπει να πειραματιστεις και να βρεις το ιδανικο oc για σενα.:fun:

Δεν διαφωνω καλα τα λες απλα το ειδα σαν μια εξειδικευση ..στις μητρικες intel για overclocking..πειραζει ?

αν και δεν βλέπω φως!!!

Ρε παίδες θα πέσει εξω η Asus κανενας δεν αγόραζει P6X58D

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω καλα τα λες απλα το ειδα σαν μια εξειδικευση ..στις μητρικες intel για overclocking..πειραζει ?

αν και δεν βλέπω φως!!!

Ρε παίδες θα πέσει εξω η Asus κανενας δεν αγόραζει P6X58D ...makakia εγω εκανα

Όπως είπε και ο csaris, ξεκίνα το διάβασμα από το link που σου έστειλε, για Intel μητρικές είναι.

Μια χαρά είναι η μητρική σου. (και μη φοβάσαι, δε πέφτει έξω η Asus :p)

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και ο csaris, ξεκίνα το διάβασμα από το link που σου έστειλε, για Intel μητρικές είναι.

Μια χαρά είναι η μητρική σου. (και μη φοβάσαι, δε πέφτει έξω η Asus :p)

Κανουμε και χιουμορ .....αλλοστε εχω δηλωσει εξ αρχης Ασακιας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω και εγώ μια P6X58D.

Τον υπολογιστή μου τον είχαν συναρμολογήσει στο πλαίσιο. Γενικά δεν έχω παράπονο, αλλά είδα πρόσφατα στο manual ότι η μητρική συνοδεύεται από e-sata bracket και από ανεμιστηράκι για το chipset που χρησιμεύει όταν βάλει κάποιος υδρόψυξη (πάω για υδρόψυξη και το χρειάζομαι). Στον υπολογιστή που μου συναρμολογήσανε δεν υπάρχουν.

Η δική σας μητρική τα είχε αυτά τα 2 στην συσκευασία ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια P6X58D.

Τον υπολογιστή μου τον είχαν συναρμολογήσει στο πλαίσιο. Γενικά δεν έχω παράπονο, αλλά είδα πρόσφατα στο manual ότι η μητρική συνοδεύεται από e-sata bracket και από ανεμιστηράκι για το chipset που χρησιμεύει όταν βάλει κάποιος υδρόψυξη (πάω για υδρόψυξη και το χρειάζομαι). Στον υπολογιστή που μου συναρμολογήσανε δεν υπάρχουν.

Η δική σας μητρική τα είχε αυτά τα 2 στην συσκευασία ή όχι;

ενοειται οτι υπαρχουν.μαλλον τα ξεχασαν η τα καβατζωσαν:whistle2:

απο τις πιο ανετες μητρικες ειμαι στα 4 ghz με 1.28 ρευμα χωρις προβληματα.νομιζω οτι παει παραπανω .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.