Jump to content



Joystick


Havic

Recommended Posts

Λοιπόν βρήκα αυτά τα δυο:

1. Μayflash το βρίσκω εδώ στα 32€

sfimg00003271.th.jpg

2. ShadowBlade Arcade Stick

pcshadowblade.th.jpg

Αν έχει κάποιος να προτείνει κατι καλύτερο δλδ:

1. Κάτω από 35€.

2. Usb ή ότι νάνε αλλά να έχει τον adaptora μαζί ώστε να μην δώσω έχτρα χρήματα.

3. Να έχει πάνω από 4 κουμπιά (6+).

ας ποσταρι, thnks όσους ασχολήθηκαν :beer:.

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι; Όταν λές "joystick' εννοείς σαν αυτά που συζητάμε ή τύπου Flight Sim?

Γιατί αν -εν μέσω κρίσης μάλιστα- δίνει κανείς 150 ευρώ για joystick τύπου arcade, θα σφαχτώ τώρα!!! Τώρα λέμε...

Ναι τετοιο!

Θελεις να ψαξω να σου βρω μερικα?

Ημουν στο ψαξιμο πριν κατι μηνες (οταν βγηκε το SF4)

Eνας κολλητος πηρε ενα με 25~35 δεν θυμαμαι καλα...

Αλλα υπαρχουν για ολα τα βαλαντια!

Το mayflash πολυ καλο για τα λεφτα του.

Go for it.

To Shadowblade φανταζει ανεκδοτο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι τετοιο!

Θελεις να ψαξω να σου βρω μερικα?

Οχι βρε δεν θέλω να μου ψάξεις να μου βρεις, ευχαριστώ για την πρόθεση σου πάντως.

Y.Γ. Θα ήθελα όμως να μου βρεις τους αγοραστές αυτών των joystick, για να τους πω συγχαρητήρια!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ...για αυτό είπα μέχρι 35 €... πλάκα πλάκα πολύ ακριβά είναι! Hori Real Arcade Pro EX 130$ Mad Catz Street Fighter IV FightStick Tournament Edition 150$

gamespot

Πάλι με προλαβες ... είσαι ένα click μπροστά :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ...για αυτό είπα μέχρι 35 €... πλάκα πλάκα πολύ ακριβά είναι! Hori Real Arcade Pro EX 130$ Mad Catz Street Fighter IV FightStick Tournament Edition 150$

gamespot

To Ηοri ειναι απο τα καλυτερα της αγορας παντως....

Link to comment
Share on other sites

Ενα CMS που έχω κι εγώ πάντως δουλεύει μια δεκαετία άνετα (και έχει φάει και πολύ ξύλο κιόλας). Προσωπικά δεν θα το άλλαζα με κανένα πανάκριβο joystick.

Toυλάχιστον αν χαλάσει εκτός της εγγύησης δεν κλαίς τα λεφτά σου.

Είπαμε, προσωπική άποψη πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα CMS που έχω κι εγώ πάντως δουλεύει μια δεκαετία άνετα (και έχει φάει και πολύ ξύλο κιόλας). Προσωπικά δεν θα το άλλαζα με κανένα πανάκριβο joystick.

Toυλάχιστον αν χαλάσει εκτός της εγγύησης δεν κλαίς τα λεφτά σου.

Είπαμε, προσωπική άποψη πάντα.

Γενικα εκει κρινεται η τιμη.

Στην ποιοτητα κατασκευης και τους μηχανισμους που χουν μεσα.

Οσοι ειχαν Amiga θα θυμουνται τι εννοω...

Το να χαλαει καποιος 150+$ ακουγεται παραλογο οπως εμενα πχ μου ακουγεται παραλογο να δινεις 700€ για κινητο τηλεφωνο/150 για mouse και ου το καθεξης...

Δεν μπορεις να πεις σε κανεναν τι να κανει με τα λεφτα του .;)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εκει κρινεται η τιμη.

Στην ποιοτητα κατασκευης και τους μηχανισμους που χουν μεσα.

Οσοι ειχαν Amiga θα θυμουνται τι εννοω...

Το να χαλαει καποιος 150+$ ακουγεται παραλογο οπως εμενα πχ μου ακουγεται παραλογο να δινεις 700€ για κινητο τηλεφωνο/150 για mouse και ου το καθεξης...

Δεν μπορεις να πεις σε κανεναν τι να κανει με τα λεφτα του .;)

:offtopic2:Θα συμφωνήσω με τον Nephilim…ο καθένας “πετάει” τα λεφτά του όπου νομίζει (κινητά, pc, αεροτομές ζάντες κτλ), προσωπικά δεν θα διαθέσω 130 € για να πάρω το καλύτερο (τότε δεν θα χρειαζόταν να ανοίξω και το θέμα…) ψάχνω κάτι που να είναι φτηνό αλλά να μην είναι και μάπα!!! Εύκολα τσιγκουνεύεσαι πχ 10€ παίρνεις τι μάπα σου και μετά από λίγο ξαναχαλάς κι αλλά χρήματά για να πάρεις κάτι καινούριο με αποτέλεσμα στην τελική να έσκασες περισσότερα χρήματα, τεσπα.

On topic βρήκα από review σχόλια κτλ ότι η Sanwa είναι από τις καλύτερες εταιρείες με κομμάτια για arcade stick (κουμπιά και μοχλούς ) από τα καλύτερα και τα ακριβότερα είναι το Hori Real Arcade Pro 3 SA που χρησιμοποιεί κουμπιά από την Sanwa, αξιολογο είναι το Virtua Stick High Grade από την sega, στα περίπου 50€ υπάρχει το fighting stick3(που δεν είναι τόσο καλό όσο το pro sa 3) το Mayflash Universal Fighting Stick είναι μέτριο, o μοχλός είναι λίγο χαλαρός, και τα κουμπιά δεν έχουν μερικές φορές τόσο καλή απόκριση σε σχέση πάντα με ακριβότερα, αυτά ελπίζω να χρησιμέψουν και σε κάνα άλλο που θα ενδιαφερθεί για arcade stick,.

Link

Link2

Link3

Link4

Link5

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.