Jump to content



Joystick


Havic

Recommended Posts

Ψάχνω κάτι τέτοιο , δεν έχω σκοπό να το πάρω άμεσα, αλλά θέλω να μάθω αν έχει ξέρει κάποιος κάποιο παρόμοιο joystick η αν έχει να προτείνει άλλο καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα συγκεκριμένα είναι μονόδρομος. Κι εγώ τέτοιο έχω (πιο παλιό μοντέλο)

Από όσο έχω δει τα συγκεκριμένα joystick (ιδανικά για ΜΑΜΕ παρεπιπτόντως) θέλουν gameport για να παίξουν (just fyi), αλλά αν δεν έχεις διαθέσιμη, η CMS έχει διαθέσιμο adaptor gameport-2-USB (ίσως να βρεις και αλλού).

Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν αναφέρει usb αλλά Σύνδεση με όλες τις κάρτες ήχου... ούτε που το σκέφτηκα να προσέξω για κάτι τέτοιο, thanks man!

γιααα ψαξε λιγο καλυτερα τα αξεσουαρ και το μανουαλ της μητρικης σου.νομιζω μερικες μητρικες δινουν πιναουτ για game

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο(Cms) το έχω και μπορώ να σου πω ότι είναι πάρα πολύ καλό.

Βασικά είχα ένα από πολύ παλιά το όποιο το είχα λιώσει σε street figthter, pacman,nba,fifa και ένα σωρό άλλα επί εποχής pIII.

Πριν 2 χρόνια αγόρασα ένα ίδιο από το Πλαίσιο και το χρησιμοποιώ αραιά και που σε παλιότερο μηχάνημα λόγω ότι δεν έχω αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Σου βρήκα USB joystick με 4 fire buttons (φτάνουν?), και συνοδεύεται και με 99 games του θρυλικού Commodore 64.

Στα 15 ευρώ. Ορίστε: http://www.itsmart.gr/product_info.php?products_id=1704

Thanks man,αλλα για να πω την αλήθειά δεν μου γεμίζει το μάτι...

Thanks,Είναι το ίδιο που μου πρότεινε ο Candyman,Τι λέτε για αυτό Μayflash το βρίσκω εδώ στα 32€

sfimg00003271.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Thanks man,αλλα για να πω την αλήθειά δεν μου γεμίζει το μάτι...

Είναι το ίδιο που μου πρωτινέ ο Candyman,Τι λέτε για αυτό Μayflash το βρίσκω εδώ στα 32€

Καλουλι ειναι.

Δεν πλησιαζει την ποιοτητα και την αισθηση των joystick των 150€+ αλλα γενικα ειναι πολυ τιμιο.

Link to comment
Share on other sites

Λεβιέ στα αριστερά; Ήμαρτον.. Να ρωτήσω σας βόλευε ποτέ αυτό το layout ρε παιδιά;

Γιατί εγώ όταν πάταγα σε arcade και είχε τα buttons στα δεξιά, δεν καθόμουν καν γιατί έμπλεκα τα χέρια μου σαν το χταπόδι...

EDIT:

@Nephilim: 150 ευρώ για joystick? Μου φαίνεται πως το "φυσάτε" όλοι εδώ!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Λεβιέ στα αριστερά; Ήμαρτον.. Να ρωτήσω σας βόλευε ποτέ αυτό το layout ρε παιδιά;

Γιατί εγώ όταν πάταγα σε arcade και είχε τα buttons στα δεξιά, δεν καθόμουν καν γιατί έμπλεκα τα χέρια μου σαν το χταπόδι...

EDIT:

@Nephilim: 150 ευρώ για joystick? Μου φαίνεται πως το "φυσάτε" όλοι εδώ!!! :p

Και στο keyboard MAME games παιζω με τα χερια "σταυρωμενα" οπως και στα Arcade δηλαδη -οταν επαιζα-

Πιστεψε με υπαρχουν Joystick και Joystick.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με υπαρχουν Joystick και Joystick.

Να ξεκαθαρίσουμε κάτι; Όταν λές "joystick' εννοείς σαν αυτά που συζητάμε ή τύπου Flight Sim?

Γιατί αν -εν μέσω κρίσης μάλιστα- δίνει κανείς 150 ευρώ για joystick τύπου arcade, θα σφαχτώ τώρα!!! Τώρα λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.