Jump to content



Επιλογη κονσολας....


jax7480

Recommended Posts

ο τιτλος πιστευω τα λεει ολα. Θα ηθελα την γνωμη οσων εχουν ασχοληθει ΚΑΙ με τις 2 κονσολες.

X-BOX με Halo + MTM3 στα 199 τελικη

ή PS2 με το Prince Of Persia 3D στα 235 τελικη.

Θελω την γνωμη σας πανω στο θεμα αντιγραφης(αν παιζει τετοια παιχνιδια)

Αν μπορει να τσιπαριστει ευκολα καθως επισης και ποια μηχανη εχει μεγαλυτερη αντοχη στον χρονο.

Επισης θελω γνωμη περι διαθεσιμοτητας τιτλων. Γνωριζω οτι το X-BOX εχει περισσοτερους τιτλους απο το PS2 αλλα μηπως καποια στιγμη στο προσεχες μελλον αυτο αλλαξει.

ΚΑι για τελος θα ηθελα αν εχετε να παραθεσετε καποια site για πληροφοριες περι των 2 παιχνιδομηχανων(οχι της official).

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD [28-12-2003 και 03:39]

To Χ-Box έχει το Need for Speed Underground

To PS2 έχει και και το NFS αλλά και το GranTurismo..

Go figure...

Τωρα αυτο το ειπες για να βοηθησεις ή για να μας μπερδεψεις περισσοτερο?

παλιο$%%$^&&&&&*#$@%#$#$@%&%*%^&*ικι.......

Link to comment
Share on other sites

οχι Xbox .Ειναι η χειροτερη κονσολα απο τις 3... Δεν ειναι παντα θεμα γραφικων.Στην τηλεοραση εξαλλου ολα θα παιζουν ωραια!Δες το και αλλιως... Το ps2 εχει το μοναδικο παιχνιδι στον κοσμο που μπορει να σε καθιλωσει σε εναν καναπε με τους φιλους σου και να σας κανει να τσακωθειτε πολυ,μα πολυ ασχημα! Δυστυχως το παιχνιδι αυτο δεν βγαινει στις αλλες κονσολες. Iss pro evol...

Eπισης το ps2 συνδοιαζει κομψοτητα και ποικιλια σε τιτλους.Ποικιλια ειπα οχι πληθωρα.Στο xbox δεν θα βρεις πολλα παιχνιδια με λαγουδακια αλεπουδες, γενικα παιχνιδια με light gameplay. Στο ps2 θα τα βρεις ολα.Ειναι και πιο κομψη κονσολα.Το xbox ειναι σαν video της δεκαετιας του 80...

Απο την αλλη ομως αν θες να σε μπερδεψω υπαρχει και το gamecube!Αλλα αυτο δεν τσιπαρεται και δεν παιζει dvd...

Αν τα θες τα 2 παραπανω τοτε ps2 και τελος.Οχι ομως αυτο με το price of persia.Αφου υπαρχει για το pc δωσε τα επιπλεον φραγκα για memory card η 2ο χειριστηριο...

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά έπαιξα τώρα τα Χριστούγεννα ένα ραλάκι στο XBOX του ξαδέρφου μου (btw είναι 10 χρονών ). Για τον ίδιο είναι μεγαλη ευχαρίστηση γιατι ανοιγει την τηλεόραση και την κονσόλα και παίζει. Δεν ξερει καλά από υπολογιστή. Για μένα ήταν σκέτη απογοήτευση. Μέτρια γραφικά, απαράδεκτο gameplay, σπαστικό χειριστήριο. Πείτε ότι ήταν το παιχνίδι, αλλά και κάποια άλλα που έβαλε, πάλι χάλια μου φάνηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [28-12-2003 και 10:36]

Ερωτηση και απο μενα , τι γινεται με την αναπαραγωγη dvd σε αυτες τις κονσολες?

Nομιζω παιζει αντιγραμμενες και χωρις τσιπαρισμα.DVD ομως, οχι vcd...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Ερωτηση και απο μενα , τι γινεται με την αναπαραγωγη dvd σε αυτες τις κονσολες?

οτι εχω γραψει με το plextor (-/+ δισκακια) ειναι fullplayable στο ps2,-η κονσολα ειναι ατσιπαριστη,αφου χρησιμοποιηται μονο για το γνωστο ποδοσφαιρακι και για ταινιες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το νεοαποκτηθέν PS2 πίσω από μια πλαστική τάπα έχει κενό χώρο στα μέτρα σκληρού δίσκου.

Υπάρχει τρόπος να τοποθετήσω όποιον θέλω, η μπαίνει μόνο ανταλλακτικό της sony.

Link to comment
Share on other sites

ΓιαγκΤ:

Δεν νομίζω να έχει δυνατότητα τοποθέτησης σκληρού δίσκου το PS2.

Πάντως αν θες κάνε ένα search στο google για PS2 Mods.Θα βρείς πολλά και ενδιαφέροντα site.

Το xBOx έχει τα εξής πλεονεκτήματα (κατ' εμέ):

-Έχει πολλά , μα πάρα πολλά mod (διαφόρων ειδών)

-Δέχεται hard disks (για διάφορες χρήσεις)

-Παίρνει linux

-Halo

Τώρα το PS2:

-Διάρκεια στον χρόνο , και υποστήριξη (that's Sony)

-Gran Turismo 4

-Evolution Pro

-Και μερικά άλλα αποκλειστικά games

Εγω το βλέπω να εξαρτάται πιο πολύ από το τι ζητάς από την κονσόλα.

-Θες να πειραματιστείς? xBOx all the way

-Θες γκάζια και ...κλωτσιές (βλέπε Evolution) πας PS2

-Θες games , και DVD player? both

-μέσω linux θα μπορείς να χρησιμοποιείς και το xBOx για αναπαραγωγή VCD/DivX

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.