Jump to content



motherboard και μνημες ram για s775.Βοηθηστε δεν βρισκω τπτ!


GoMaR

Recommended Posts

καλημερα παιδες...Για πειτε ρε παιδες να με ξελασπωσετε.

Ποιος εχει εμπειρια απο αυτες τις dfi ?

http://www.plaisio.gr/Search.aspx?keyword=dfi

το πιο φθηνο και καλυτερο για μενα ετσι..Εννοω δεν διατιθομαι να δωσω πολλα χρηματα.θελω να στησω ενα απλο μηχανακι αλλα να μη μου βγαλει και την ψυχη στο boot / oc και σταθεροτητα..

Και λεω για DFI γιατι δεν βρισκω p45 αλλη στα ιδια λεφτα εκτος αν προτεινετε κατι εσεις. (p35 δεν παω - x38/48 ακριβα)

Εχει κανεις εμπειρια απο καμμια dfi? ocing θα παιξει λιγο.Ουτε θα κυνηγησω τα sPI ουτε τα nanoseconds

Επισης για ραμ , βρηκα αυτες της προσφορας 2χ (2χ1) που ειναι πολυ καλα , αλλα φοβαμαι και οτι θα καλυπτει και τα 4 dimms αλλα και οτι θα τα εχω απο βδομαδα.Αν τελικα αποφασισω τωρα να παω να τα παρω τι προτεινετε ; Απο απλες 800αρες η 1000αρες φθηνες.

Θα αντιμετοπιζουν προβλημα λετε με την DFI ?

Αντε αντε...πειτε τπτ!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

DFI JR P45 T2RS με ένα Ε7200 που δεν είναι και το καλύτερο chip, παίζουν 9.5x400 με 1.20v linpack stable. Μνήμες ballistix 2x2G 4-4-4-12 με 2.1v. Χωρίς ιδιαίτερα voodoo, απλά θέλει λίγο προσοχή στα GTL ref.

Link to comment
Share on other sites

s775 only....

μαλλον καταληγω σε dfi t2rs @65Ε

4 στις 4 RΜΑ σε 2 PC φιλων χωρίς OC !!!

Edit: στο 1 βάλανε Χ48 DFI και παίζει 3 μήνες χωρίς πρόβλημα στο άλλο βάλανε 2 φορές P45 t2rs και το γύρναγε πίσω μέχρι που με 20 ευρώ extra (αντί για 45Ε) του βάλανε μια Ρ5Q και ησύχασε !

Link to comment
Share on other sites

Και γώ κοιτάζω τις dfi μια αντικαταστάτη της P5K που παρέδωσε...

Έλεγα για την Χ48 στα ~110 αλλά πήρα τηλ και μου είπαν δεν υπάρχει...Οπότε P45.

Οκ η blood iron είναι η entry level, οι DK Εlite P45T2RS και DFI Lanparty DK P45-T2RS + τι διαφορές έχουν πέρα από το heatpipe και τις 2 sata?

Γιατί η RS+ με καλύτερη ψύξη και 2 sata παραπάνω είναι πιο φτηνή?

Για Q6600 με στόχο τα 8*400 ή 8*450 ποια να διαλέξω?

Edit: Μνήμες κάτι geil evo one 800αρες cl5

Link to comment
Share on other sites

Και γώ κοιτάζω τις dfi μια αντικαταστάτη της P5K που παρέδωσε...

Έλεγα για την Χ48 στα ~110 αλλά πήρα τηλ και μου είπαν δεν υπάρχει...Οπότε P45.

Οκ η blood iron είναι η entry level, οι DK Εlite P45T2RS και DFI Lanparty DK P45-T2RS + τι διαφορές έχουν πέρα από το heatpipe και τις 2 sata?

Γιατί η RS+ με καλύτερη ψύξη και 2 sata παραπάνω είναι πιο φτηνή?

Για Q6600 με στόχο τα 8*400 ή 8*450 ποια να διαλέξω?

Edit: Μνήμες κάτι geil evo one 800αρες cl5

Η plus (T2RS +) εχει καλυτερο revision στο p45, το οποιο ανεβαινει περισσοτερο (rev A2 αντι για Α1 αν θυμαμαι καλα). Τουλαχιστον οταν επαιζα εγω με την dfi, αυτο ισχυε. Τωρα γιατι ειναι πιο φτηνη, ρωτα το πλαισιο... Γενικα παντως στις dfi το πλαισιο ανεβοκατεβαζει τις τιμες. Την plus την εχει ριξει μεχρι και στα 50 euro. Πριν απο λιγες μερες επαιζε και μια UT στα 50 euro, αλλα λογικα τελειωσε. Παντως για 15 euro πανω απο την blood iron, σιγουρα προτιμησε την plus, καθως εχει καλυτερο vrm και ψυξη, που θα τα χρειαστεις με τον q6600.

Παντως τα 450 τα εχει. Απλα θα σου βγαλει λιγο την πιστη :p Ειναι πολυ καλη μητρικη, απλα ειναι σαν γκομενα... σκαλωνει εκει που δεν το περιμενεις :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.