Jump to content



Cosmote.Τι γινεται???


Tsakonas

Recommended Posts

Oh hai!

Τον τελευταιο καιρο παιρνω τηλ ατομο που εχει κοσμοτε και ανεξαρτητως τοπου οπου βρισκεται,η ποιοτητα επικοινωνιας ειναι σαν να μιλας voip ενω στρημαρεις hd pr0n .Εχει προβλημα το κυκλωμα κεραιας του η εχει εντοπισει κατιτις και ο υπολοιπος κοσμος με κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

αν και ασχετο με το θεμα , ειναι σχετικο :p

και το τηλεφωνικο κεντρο του multirama ειναι αστα πανε.

μικροφωνα που κοβουν την αρχικη συλαβη και την τελευταια + ακουγεται σα να μιλας στην ζιμπαμπουε

Link to comment
Share on other sites

αν και ασχετο με το θεμα , ειναι σχετικο :p

και το τηλεφωνικο κεντρο του multirama ειναι αστα πανε.

μικροφωνα που κοβουν την αρχικη συλαβη και την τελευταια + ακουγεται σα να μιλας στην ζιμπαμπουε

εχεις δικιο,εχω κι εναν φιλο αθιγγανο που παθαινει εμπλοκες ο τηλεβοας του και εχουν πεσει κατα 23,5% οι πωλησεις στην πατατα και στις πλαστικες καρεκλες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Cosmote τον τελευταιους μηνες ειμαι συχνα εκτος σηματος, πραγμα που παλιοτερα ηταν αδιανοητο. Μιλαμε για Αττικη παντα!

Εχω ακουσει και αλλους με το ιδιο προβλημα παντως....

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα ξεκίνησε από τότε που πήραν φόρα τα νέα προγράμματα για whatsup 1500 κλπ κλπ.........έχει κλατάρει το bandwidth του δικτύου με συνέπεια να κατεβάζουν την ποιότητα για να αντέξει το σύστημα.

παρατηρήστε οτι συνήθως τα προβλήματα εντοπίζονται μεταξύ 12:00-14:00 και 20:00-22:00

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα ούτε με την σύνδεση μου ούτε και με το Whats up μου.

Δεν ξέρω βέβαια εάν αυτό ευθύνεται στην περιοχή που μένω (Χαλκίδα) και αντέχουν ακόμα οι κεραίες τον ανάλογο κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που ξέρω είναι οτι δεν πρέπει να βγάζουν διαφημίσεις του τύπου "έχει σήμα, σήμα καμπάνα" και "connex δεν πέφτει ποτέ" γιατί προκαλούν το κοινό αίσθημα.

Το έχω παρατηρήσει εδώ και λίγο καιρό οτι δεν έχει καλό σήμα γενικά αλλά είχα ακούσει οτι βγάλανε την καιρέα στην περιοχή μου. Εγώ μια φορά την σύνδεση την έκοψα και θα το κάνω wats up.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Cosmote τον τελευταιους μηνες ειμαι συχνα εκτος σηματος, πραγμα που παλιοτερα ηταν αδιανοητο. Μιλαμε για Αττικη παντα!

Εχω ακουσει και αλλους με το ιδιο προβλημα παντως....

Δεν έχεις δει το διαφημιστικό? Μόνο στο φυλάκιο "Άκρη" πιάνει καλά η Cosmote. Η Αττική είναι εκτός εμβέλειας.

Link to comment
Share on other sites

και εδώ Θεσσαλονίκη έχω ακούσει πολλούς να παραπονιούνται ειδικά τα απογεύματά.

Επίσης το σήμα σε κάποιες περιοχές(Καλαμάρια είναι σχεδόν ανύπαρκτο)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν vodafone τα σπάει σε καρτοκινητή σήμα δεν κλατάρει ποτέ (ακόμα και στην αλλαγή του χρόνου) και απο θέμα εξυπηρέτησης jet!

Αλλα στο συμβόλαιο στην comsote δεν κλατάρει το δίκτυο παίδες και είναι και εντάξει απο σήμα και πάνω απ' όλα στις χρεώσεις δεν (βαράει). Πάρτε παράδειγμα vodafone.... Ολοι πάντα έχετε φουσκωμένους λογαριασμούς και λέτε μα δεν τα μίλησα.. Δυστυχώς στην εν λόγω εταρεία υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Μην με ρωτήσετε τι που και πως. Ειναι στανταρ..

Οπότε καρτοκινητη κόκκινους

Συμβόλαιο Πράσινους

ΑΑ ξέχασα να σας πω οτι αν έχετε συμβολαιο vodafone στο θέμα επιδότηση τα σπάνε..

Απλα πείτε τους οτι σας δίνουν καλύτερη συσκευή στην cosmote και θα σας την ανεβασουν (την επιδότηση ε..) στο θεό.

Και όλο αυτό γιατι πολύ απλά δεν θέλουν να χάσουν πελάτες (Λογικό το Βρίσκω)

EDIT: Το είχα πάντα απορία.. Μια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας πουλάει το iphone 3gs πχ 650 ευρώ.. Πόσο το παίρνει ρε γμτ για να σου πηγαίνει την επιδότηση απο τα 230 ευρώ στα 400?

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Το είχα πάντα απορία.. Μια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας πουλάει το iphone 3gs πχ 650 ευρώ.. Πόσο το παίρνει ρε γμτ για να σου πηγαίνει την επιδότηση απο τα 230 ευρώ στα 400?

170 ειναι το κοστος κατασκευης του σε σεμιναριο που ετυχε να βρισκομαι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.