Jump to content



Pioneer 120S vs Teac DV516E


Vagouridis

Recommended Posts

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από chroma [07-01-2004 και 02:19]

(και αντικαταστήσω το 105S που απλά δε λέει να πεθάνει..)

Και τι σε κανει να πιστευεις οτι θα το αλλαξεις ?

Χλωμο εως κιτρινο σε κοβω. Καμια 5ετια ακομα θα την βγαλει...στο απαλο....μην ξεχνας ποιος το μονταρε.......

χεχεχεχεχεχεχεχ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Και τι σε κανει να πιστευεις οτι θα το αλλαξεις ?

Χλωμο εως κιτρινο σε κοβω. Καμια 5ετια ακομα θα την βγαλει...στο απαλο....μην ξεχνας ποιος το μονταρε.......

χεχεχεχεχεχεχεχ

105S firm version 1.Jax.....

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά ο Vag δίνει ρέστα.... Μπράβο ρε Vag! Όσο για το P-CAV, σύμφωνα με κάποια κείμενα που είχα διαβάσει πιο παλιά, όντως θεωρείται πιο καλό από το απλό CAV.

Θέλω λίγο χρόνο να δω τα αποτελέσματα εκτενέστερα αλλά φαίνεται να υπερισχύει το TEAC.

Κρίμα την φάστα του Pioneer.........................

Link to comment
Share on other sites

Ας αναμένουμε για νέο firmware του 120, δε μπορεί να είναι χειρότερο από τα προηγούμενα pioneer.. Οφείλεται σε αδυναμία ανάγνωσης το σχετικό γράφημα, το drive κανονικά είναι CAV.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή να πάρω το Pioneer και να περιμένω firmware ή να πάρω το Teac; Αυτή την στιγμή βασικά είμαι χωρίς DVD-ROM και μου έχει κοπεί το δεξί χέρι. Όλα τα προγράμματαμου έιναι σε DVD......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έστησα το σύστημα χρησιμοποιώντας το TEAC. Μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλο... Κάνει κάτι θορύβους αλλά σίγουρα λιγότερους και σιγανότερους από το Pioneer(το έχω δουλέψει σε άλλους υπολογιστές με τα ίδια DVD και σε κάποιες φάσεις έκανε σαν τρελό). Έως τώρα κανένα πρόβλημα... μέχρι και τρία προγράμματα εγκαθιστούσα ταυτόχρονα και δεν κόλλαγε (άρα seek time καλό).

Link to comment
Share on other sites

Borg , τι τεστ κάνατε δηλ.?

Τι μετροπρογράμματα χρησιμοποιήσατε?

Γιατί αυτά που λες , έρχονται εντελώς ανάποδα από τα συμπεράσματα που έβγαλαν τα παιδιά στην δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

amartole:

We must not judge a drive by it's performance on a single cd.

What happens if we test more cds' and find out that the other drive reads all of them faster than the other?

Conclusion:

We must repeat the test process , and take average measurements.

translation button δεν διαθετει το forum??

Link to comment
Share on other sites

Τα τεστακια που ειχαμε κανει ηταν ολα με NERO και αν θυμαμαι καλα δοκιμασαμε 1audio CD και ενα DVD(τα ιδια)

Η διαφορα με το δικο μας τεστ ηταν οτι εγινε σε διαφορετικα μηχανιματα(αν και ειχαν και τα δυο Abit nf7-s) Mαλλον θεμα firmware ειναι η διαφορα μας τελικα.

Δυστιχως δεν εχω τις εικονες για συγκριση(λογο φορματ και μ@λακιας μου...)

Link to comment
Share on other sites

amartole: Μπορείς πάντα να χρησιμοποιείς το systran της otenet (αν και δεν βγάζει καλά αποτελέσματα πάντα)

Υ.Γ. Διορθώθηκε το πρόβλημα με την language bar.

Υ.Γ.2. Συγγνώμη για την όλη βλακεία του θέματος με τα αγγλικά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από billpeppas

amartole: Μπορείς πάντα να χρησιμοποιείς το systran της otenet (αν και δεν βγάζει καλά αποτελέσματα πάντα)

Υ.Γ. Διορθώθηκε το πρόβλημα με την language bar.

Υ.Γ.2. Συγγνώμη για την όλη βλακεία του θέματος με τα αγγλικά.

διόρθωσε και το attitude και ίσως είναι πιο οκ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.