Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

[MENTION=9567]Athanasios2104[/MENTION]

Αν θυμάσαι, και αν το χεις παίξει βέβαια, το είχε στο πρώτο Max Pain (δεν θυμάμαι για το 2ο)

δεν έχω παίξει κανένα Max Pain, και στο youtube βρίσκω βίντεο με το jackhammer, εκτός από το fallout 3...

κάτι μου λέει πάντως ότι θα τα πάμε ΠΟΛΥ καλά οι δυο μας :D

Link to comment
Share on other sites

Είτε έχω τον i7 στα 2,93 είτε στα 3,8 το ίδιο και το αυτό. Έχοντας ενεργοποιημένο το HT βλέπω από το aida64 40% cpu usage / 99% gpu usage και από τους 8 πυρήνες να τρέχουν οι έξι.

Είναι bottleneck η 6950???

EDIT :Ότι ακριβώς βρήκαν και στο techspot από το λινκ του techspot...

Έγινε επεξεργασία από hurin
Link to comment
Share on other sites

Είτε έχω τον i7 στα 2,93 είτε στα 3,8 το ίδιο και το αυτό. Έχοντας ενεργοποιημένο το HT βλέπω από το aida64 40% cpu usage / 99% gpu usage και από τους 8 πυρήνες να τρέχουν οι έξι.

Είναι bottleneck η 6950???

EDIT :Ότι ακριβώς βρήκαν και στο techspot από το λινκ του techspot...

με cf 6950 έχω και τους έξη πυρήνες στο +90% 1090τ@4ghz 1080p Ultra (Fps: 95-115 έξω (με κάποια min στα 80 και max στα 140) και 120 -140 (max 160) μέσα)

θεωρώ ότι είναι 99,9% Bottleneck από 6950

Link to comment
Share on other sites

Είτε έχω τον i7 στα 2,93 είτε στα 3,8 το ίδιο και το αυτό. Έχοντας ενεργοποιημένο το HT βλέπω από το aida64 40% cpu usage / 99% gpu usage και από τους 8 πυρήνες να τρέχουν οι έξι.

Είναι bottleneck η 6950???

EDIT :Ότι ακριβώς βρήκαν και στο techspot από το λινκ του techspot...

με τι settings?

Hurin αυτο που ρωταει ο Stolis ειναι σημαντικο.

Αν εχεις τα settings του παιχνιδιου στα τεζα τους μην περιμενεις να δεις ποτε cpu usage ψηλα.

Κοιτα ενα παραδειγμα εδω απο μενα στο bfbc2.

Αν ειχα ολα τα φιλτρα στο full αυτο το 70% με 80% που βλεπεις στο cpu usage θα ειχε πεσει στο μισο.

Επειδη παιζω τις περισσοτερες φορες FPS σε multi προσπαθω παντα να εχω το σωστο balance αναμεσα σε cpu και vga.

Εδω γραφεις το ποιο σωστο πραγμα οσον αφορα τα καρε.

Μην περιμένετε με 40-60fps να παίξετε καλά, η υστέρηση θα είναι τραγική όσο και αν φαίνεται να τρέχει νεράκι. Άλλωστε είναι multiplayer FPS, η ταχύτητα παίζει τον 1ο λόγο.

Ήδη κλόκαρα τον i7 940 καθώς στο BF3 έδειξε τα χρόνια του...

-------------

5760x1080

antialiasing 1xmsaa

anistropic filter 1x

vsync off

hbao off

ολα τα αλλα στο high

bfbc26aida.jpg

http://www.thelab.gr/1063078450-post8093.html

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21302]RPG[/MENTION]

:...:

Τι εννοείς ακριβώς; Το παιχνίδι βγαίνει 25 του μήνα. Και υπάρχουν αρκετές :upside: σελίδες παραπάνω με εντυπώσεις από τη beta. Ή μπορείς να μπεις εναλλακτικά στα ΕΑ forums Battlefield 3 Forum : EA Forums

και να ξεχαστείς μέχρι να βγει το BF7 σε virtual reality :clap:

Link to comment
Share on other sites

Είτε έχω τον i7 στα 2,93 είτε στα 3,8 το ίδιο και το αυτό. Έχοντας ενεργοποιημένο το HT βλέπω από το aida64 40% cpu usage / 99% gpu usage και από τους 8 πυρήνες να τρέχουν οι έξι.

Είναι bottleneck η 6950???

E και δεν χαιρεσαι που ειδες οτι το cpu σου δεν θελει ουτε καν overclock για να τερματισει(99%gpu usage) την 6950??

Το 99%gpu usage δειχνει οτι ο επεξεργαστης σου, τερματιζει την 6950 ακομη και στα μαμα του, τουλαχιστον στο συγκεκριμενο παιχνιδι και στα settings που παιζεις, για αυτο και δεν ειδες αυξηση του frame rate με το overclock του cpu στα 3,8ghz...

Oσο το Gpu usage ειναι στο 99% δειχνει οτι η καρτα εχει τερματισει, δεν εχει να δωσει αλλο..

Οχι στα 3,8, αλλα και στα 5,8Ghz να πας το cpu σου, σε αυτη την περιπτωση δεν προκειται να δεις ουτε μισο frame παραπανω..

Link to comment
Share on other sites

καλημερες εχω εναν intel core 2 quad q9550 θα τραβηξει σε συνδιασμο με την ati 5870?θελω να παιζω σε αναλυση 1680χ1050 ,και αν ναι σε τι επιπεδα ποιοτητας θα μαι?(οι μνημες και το τροφοδοτικο θα αλλαχτουν).ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι ο Phenom περναει τον sandy. Παντως πιστευω με τον καιρο οτι θα ανεβουν τα fps, ωστε μια 5870 η μια 560ti να μπορουν να τραβηξουν μεχρι σχεδον ολα ultra.

Ναι οντως ο 980 ο phenom παιζει μια χαρα.

Οσο για τα καρε και το αν θα ανεβουν με το καιρο χλωμο το βλεπω.

Βλεπεις την 580 στα 50 καρε (και χωρις full settings) και απογοητευεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παρτε κονσολα ρε.

Τρεχει στα 702p (δεν ειναι τυπογραφικο) με 30 frames.

According to an anonymous report BF3Blog received from inside Valve, the developer/publisher is currently in late-stage talks with EA in bringing Battlefield 3 to the Steam digital distribution service. The rumor says that Battlefield 3 would be available on Steam just in time for the game’s release on October 25.

According to the report, EA and Valve are very close to reaching an agreement regarding sales of DLC content, which is the main reason Battlefield 3 is not on Steam: Valve requires that all DLC is sold through Steam, while EA would prefer to sell via its own channels. This was the cause of another EA title, Crysis 2, for being pulled from Steam earlier this year.

Many PC gamers have lobbied both EA and Valve to put Battlefield 3 on Steam for a while now. It looks like it’ll finally happen soon.

We’ve reached out to EA and Valve for a comment on this story.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Η πλακα ειναι οτι ο Phenom περναει τον sandy. Παντως πιστευω με τον καιρο οτι θα ανεβουν τα fps, ωστε μια 5870 η μια 560ti να μπορουν να τραβηξουν μεχρι σχεδον ολα ultra.

Με τι gpu configuration δοκιμασες και ειδες παραπανω fps σε phenom απο οτι σε sandy (αρα ο sandy εκανε bottleneck:hmm:)..

Ρωταω επειδη απο οσο εχω δοκιμασει, το συγκεκριμενο παιχνιδι δεν εχει και τις τρελες απαιτησεις απο cpu για να δεις 99% Gpu usage οπως αλλα παιχνιδια (πχ οπως το F1 2011 που εχει μεγαλες απαιτησεις σε cpu) και μου κανει εντυπωση αυτο που λες...

Εβγαλα την μια GTX570 απο το main system και την δοκιμασα σε ενα δευτερο pc που εχω με Q9650@4,2GHZ, σε 1920χ1080 αναλυση με ultra settings και με 4ΧΑΑ εβλεπα παντου και παντα 99% gpu usage, και υπεθεσα οτι δεν θελει και ΤΟΝ cpu το συγκεκριμενο game για να τρεξει:hmm:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.