Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Λοιπόν ... μετά από ... ολονύκτιο κάψιμο, καιρός να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου για το παιχνίδι:

Κατ'αρχήν να πω ότι φοβόμουνα πως μπορεί να γινότανε φιάσκο με την ημέρα κυκλοφορίας, τελικά διαψεύστηκα ... ναι! υπάρχουν παιδικές ασθένειες και ορισμένα ψιλο-εκνευριστικά bugs, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι κάτι που χαλάει την συνολική εικόνα. Η εκτίμηση μου είναι πως το BF3 θα είναι το παιχνίδι της χρονιάς!!

Δεν έπαιξα την beta, αλλά μπορώ να πω ότι η DICE έκανε αρκετά βήματα μπροστά σε όλους τους τομείς! Γραφικά , ήχος , gameplay και σε αυτό που ονομάζω: addiction factor!

Το battlelog επίσης είναι τρελό εργαλείο!! κοινωνικοποιήθηκα αμέσως:dance3: και το interface του είναι πολύ καλοφτιαγμένο.

Αυτά τα λίγα από εμένα ... καλή συνέχεια και καλό κάψιμο :p!!! See you online!

Link to comment
Share on other sites

Και οι εντυπωσεις τωρα απο την τελικη version :

Ειναι αυτο που περιμενα τελικα , δεν με απογοητευσε

Ειναι γρηγοροτερο απο την beta , και εχουν εξαλειφτει ολα τα bug της beta

- τανκς : νομιζω ειναι δυνατοτερα απο το bc2 αφου νομιζω θελουν περισοτερες βολες με rpg για να καταστραφουν.στο bc2 με 3 rpg kaput

- Ελικοπτερα : εχουν βρει τον μαστορα τους με τα αντιεροπορικα που πλεον μπορουν να μετακινουνται .ετσι θα εξαλειφθει το φαινομενο καποιος με ενα heli απο την βαση του να βαραει ολο τον κοσμο χωρις να μπορει κανεις να κατι κατι

- jets : ακομα δεν εχω καταλαβει την χρησιμοτητα τους. Ισως να κανουν στο να ριχνουν αλλα jet ή ελικοπτερα.γιατ κατι αλλο δεν εχω δει να κανουν.

Απο τα οπλα που εχω δει μεχρι τωρα οι snipers δεν αξιζει και τοσο να τους εχει κανεις. καλυτερη δουλεια κανεις με ενα ak ή m16

οπως και η κλαση "support" το οπλο που εχει μεχρι στιγμης δεν μου λεει τπτ.

προτιμω assault ή engineer

Χτες επαιξα χαρτες με οδομαχιες και περιμενα να ξενερωσω οπως το "metro" αλλα τελικα διαψευτηκα οτι θα δω gameplay COD ! ειχει πολυ πλακα , αλλα το σπουδαιότερο σε αντιθεση με το COD ,ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΜΑΔΕΥΕΙΣ !!

Link to comment
Share on other sites

Το battlelog επίσης είναι τρελό εργαλείο!!

Ναι, αλλά δε μου δείχνει τα pings των server με αποτέλεσμα να μπαίνω στην τύχη και να μην έχω ιδεά που βρίσκομαι...

- jets : ακομα δεν εχω καταλαβει την χρησιμοτητα τους. Ισως να κανουν στο να ριχνουν αλλα jet ή ελικοπτερα.γιατ κατι αλλο δεν εχω δει να κανουν.

Εκτός από διασκέδαση, μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε πολλά σημεία εκτός από αερομαχίες. Πχ, βομβαρδίζουν και άρματα και στρατιώτες. Κρυμμένοι σε κτίρια, ειδικά στους πάνω ορόφους, είναι ιδανικοί για να τους πετύχεις με jets.

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο εκανε το θαυμα του...

εστειλαν το bf3 στο πατρικο μου στην κορινθο με κουριερ..ειχα ζητησει στην τηλεφωνικη παραγγελια παραλαβη απο καταστημα πατρας κ μου ειχε πει τιμη 34,90..αυτος τελικα επελεξε στην τυχη μια απο τις 2 διευθυνσεις που εχω στην καρτελα πελατη(κορινθο-πατρα) και εκανε του κεφαλιου του..

τωρα επειδη κανεις δεν ειναι κορινθο να παραλαβει σημερα ή αυριο,εγινε ακυρωση και θα σταλει δευτερα Πατρα στην τιμη 38€ παραλαβη απο καταστημα..

thanks plaisio!!!:wall:

...

...

πλαισιο+γεν ταχυδρομικη =epic fail

μετα την ακυρωση της πεμπτης,σημερα πρωι τηλ απο κουριερ..το δεμα μου εφτασε Κορινθο (ξανα..) :wall:

ειστε σπιτι να σας το παραδωσουμε? ημαρτον,2η φορα λαθος διευθυνση!!

εβαλα τη μανα μου να το παραλαβει ,φανταζομαι μονο το serial θελω,θα το κατεβασω απο origin...

btw cd keys online bf3 is sold out,οπότε δεν εχω και αλλη επιλογη για limited...

τυχερος στην ατυχια μου,ισως προλαβω να παιξω σ/κ

edit

αντε τωρα η μανα μου που δεν ξερει γρι αγγλικα,να μου διαβασει το serial number για να κανω activation... :hang3:

Έγινε επεξεργασία από sofix
Link to comment
Share on other sites

,φανταζομαι μονο το serial θελω,θα το κατεβασω απο origin...

Ναι, μην αγχώνεσαι! Βάλε το SN και απλά υπομονή να κατέβει. Το λέει κιόλας ότι δε θα χρειαστείς το δισκάκι ξανά, από όποιον υπολογιστή κι αν παίξεις.

Αμα εχεις καλο ping στο δειχνει.

Define "καλό"

Δε μπορεί να μην έχω servers με <100ms. Εμένα δε μου δείχνει κανέναν

attachment.php?attachmentid=46504&stc=1&d=1319875492

post-173-1416075580,3346_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο,ποσες φορες μπορουμε να κανουμε ενεργοποιηση με τον κωδικο?

αν θυμαμαι καλα στο bc2 ηταν 10 φορες?

μηπως να εριχνα κανα φορματ πριν το εγκαταστησω..εχω να κανω 2 χρονια...

Link to comment
Share on other sites

@wizzard!

καποιο firewall στο κοβει, ή οντως ειναι πολυ ψηλα και δεν στο δειχνει

βαλε στην αναζητηση 4net (για να βρεις server 4netplayers ) .εχω δει οτι ειναι πολυ καλοι servers χωρις lag

Έγινε επεξεργασία από michalos
Link to comment
Share on other sites

@wizzard!

καποιο firewall στο κοβει, ή οντως ειναι πολυ ψηλα και δεν στο δειχνει

Ναι, αυτό πρέπει να είναι γιατί μπήκα με Chrome και παίζει... Αλλά δε θέλω να έχω ανοικτό τον Chrome την ώρα που παίζω γιατί εκεί έχω >15 tabs που παρακολουθώ με σελίδες που κάνουν συνέχεια refresh (twitter, fb, linkedin, κλπ) και σίγουρα θα μου κάνουν διάφορα στο παιχνίδι... :...:

ps: με ένα z :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μην αγχώνεσαι! Βάλε το SN και απλά υπομονή να κατέβει. Το λέει κιόλας ότι δε θα χρειαστείς το δισκάκι ξανά, από όποιον υπολογιστή κι αν παίξεις.

για δωστε οδηγιες πως να εγκαταστησω χωρις το dvd...

origin παω εκει που λεει redeem product code και πατωντας next θα μου δωσει επιλογη να το κατεβασω?

το εχει κανει κανεις να μου δωσει οδηγιες μην ψαχνομαι...22:00 που σχολαω πρεπει να ειναι ετοιμο,να γυρισω σπιτι να λιωσω.. :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δε μου δείχνει τα pings των server με αποτέλεσμα να μπαίνω στην τύχη και να μην έχω ιδεά που βρίσκομαι...

Με ενα clear history και cache του browser εχω την εντυπωση οτι αυτο διορθωνεται...

Το ειχα και εγω αυτο το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

πλαισιο+γεν ταχυδρομικη =epic fail

μετα την ακυρωση της πεμπτης,σημερα πρωι τηλ απο κουριερ..το δεμα μου εφτασε Κορινθο (ξανα..) :wall:

ειστε σπιτι να σας το παραδωσουμε? ημαρτον,2η φορα λαθος διευθυνση!!

εβαλα τη μανα μου να το παραλαβει ,φανταζομαι μονο το serial θελω,θα το κατεβασω απο origin...

btw cd keys online bf3 is sold out,οπότε δεν εχω και αλλη επιλογη για limited...

τυχερος στην ατυχια μου,ισως προλαβω να παιξω σ/κ

edit

αντε τωρα η μανα μου που δεν ξερει γρι αγγλικα,να μου διαβασει το serial number για να κανω activation... :hang3:

παλια ειχαμε τη 'μανα ρειβερ' απο δω και περα θα υπαρχει η 'μανα γκειμερ'

Link to comment
Share on other sites

οπως και η κλαση "support" το οπλο που εχει μεχρι στιγμης δεν μου λεει τπτ.
To Τype 88 LMG στο support δεν σ'αρέσει? :) (Την LE δεν έχεις?)

Εγώ το βρίσκω οπλάρα, για να μη πω ότι το βρίσκω τσιτεριά αν του βάλεις και το ΙRNV πάνω.:p

Τα sniperια τα καημένα που φέγγουν σαν πυγολαμπίδες τα τρως για πλάκα πάντως. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.