Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Η εντολη WorldRender.DxDeferredCsPathEnable 0 σε εσωτερικους χωρους θαβει εντελως τα καρε.

Ενδιαφερον εχει και το cpu γραφημα.

screenshotwin320002.jpg

screenshotwin320001.jpg

edit.

Και ενας ωραιος γυρος με τα παιδια που μολις προλαβα στον ΒΑΖΟ. :hehe:

oreogame.jpg

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

apostolis159 σα μπεκατσες τα ριχνει :)

Αστα να πάνε.. Το κοιτούσα κ έλεγα "wtf, ΠΩΣ το κάνει τόσο καλα?" :p

Η εντολη WorldRender.DxDeferredCsPathEnable 0 σε εσωτερικους χωρους θαβει εντελως τα καρε.

Ενδιαφερον εχει και το cpu γραφημα.

Θαβει τα καρέ και ανεβάζει cpu usage?

Σε εξωτερικούς χωρούς όμως τι συμβαίνει? Ισχύει το ίδιο η όχι?

Το γράφημα cpu και τα fps πως τα εμφανίζεις?

Επίσης, όταν χρησιμοποιήσω μια οποιαδήποτε εντολή, όταν ξαναξεκινήσω το παιχνίδι πρέπει να την ξαναβάλω για να ισχύει?

Αν ναι, πως γίνεται να "βάζει" μόνο του τις εντολές που θέλω όποτε ανοίγω το παιχνίδι?

Edit: Sorry για το double-post, αν γίνεται να ενωθουν.. Από λάθος έγινε..

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Ρε guys 2 ερωτήσεις:

1) Κάποιος με 6970 μπορεί να μου πεί optimal settings για το game; Τα βάζω όλα Full, Deferred Off και Post Medium. Σε σημεία που γίνεται της π@υτ@ν@S βλέπω κατι 30άρια fps.

2) Δε μπορώ να βρώ το server που παίζετε να κάνω join. Help?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, όταν χρησιμοποιήσω μια οποιαδήποτε εντολή, όταν ξαναξεκινήσω το παιχνίδι πρέπει να την ξαναβάλω για να ισχύει?

Αν ναι, πως γίνεται να "βάζει" μόνο του τις εντολές που θέλω όποτε ανοίγω το παιχνίδι?

Edit: Sorry για το double-post, αν γίνεται να ενωθουν.. Από λάθος έγινε..

το ειπαν τα παιδια καποια ποστ πιο πριν.

ανοιγεις notepad γραφεις τις εντολες που θες,σωζεις, και το μετονομαζεις σε user.cfg.μετα το πετας στο φακελο εγκαταστασης και ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

worldrender.fxaa enable 0

Αυτό απενεργοποιεί το FXAA που έχει το game απ τη μανα του ωστε να δουλεύει μόνο το injector η καταλαβα λάθος?

Αρα το βάζουμε 0 αν εχουμε injector?

Επίσης η WorldRender.DxDeferredCsPathEnable είναι καλύτερα σε 0 η 1?

Ποια άλλη εντολή μπορώ να χρησιμοποιήσω για να κάνω το game να τρέχει πιο άνετα?

pc της υπογραφής, settings στο screen. είμαι περίπου 40 frames συν-πλην σχεδόν παντού. (θα τσεκάρω για ολοκληρo match και θα δωσω avg)

bf32011122415091799.png

Έγινε επεξεργασία από apostolis159
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που παρατήρησα είναι πως το FXAA αν το βάλεις off, από την κονσόλα τότε γίνεται disable και το antialiasing post. Οπότε η επιλογή antialiasing post στα settings είναι το ίδιο το FXAA, αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Το FXAA δεν κάνει disable το injector, δηλαδή μπορείς να το έχεις off, αλλά να λειτουργείς κανονικά τις χρωματικές διαφορές / sharp κτλ από το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρατήρησα κάτι... Δεν ξέρω αν ισχύει, γιατί δεν είναι εύκολο να το ξαναδώ, αλλά προσέξτε το εσείς μήπως τελικά ισχύει:

Ήρθε ο [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] για μαχαίρι. 1-2" πριν με φτάσει, δεν τον ακούω όπως όλοι ξέρουμε, αλλά τον εμφάνισε στο minimap! Για δείτε αν ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρατήρησα κάτι... Δεν ξέρω αν ισχύει, γιατί δεν είναι εύκολο να το ξαναδώ, αλλά προσέξτε το εσείς μήπως τελικά ισχύει:

Ήρθε ο [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION] για μαχαίρι. 1-2" πριν με φτάσει, δεν τον ακούω όπως όλοι ξέρουμε, αλλά τον εμφάνισε στο minimap! Για δείτε αν ισχύει...

Ειχα στημενο soflam και πολεμαγα να το στριψω για να κανω tag ( ζωα dice :S ) σε ειδα να περνας αρχισα να σε κυνηγαω σαν την γατα το ποντικι :p γενικα ητανε πολυ FAIL το συγκεκριμενο round στην gulf of oman, σκεψου οτι ειχα αναγκαστει να εχω το zowie AM στα 2300dpi kai το mouse sens στην μεση ενω κανονικα το εχω 2 κλικ πριν ακρη αριστερα, με αυτες τις ρυθμισεις το soflam ειχε νορμαλ sensitivity αλλα πεζος χρειαζομουνα μολις ενα χιλιοστο για να κανω σβουρα 360 μοιρων :p

Οπως τρεχαμε κατοσταρι παρεα λοιπον σε πηρε χαμπαρι ο [MENTION=14072]Alexopus6[/MENTION] και σε λιγουρευτηκε :p οποτε 2 πραγματα ειναι πιθανον να εγιναν, 1) ο alex πυροβολησε λιγο πριν καταφερω με την ΤΡΙΤΗ συνεχομενη προσπαθεια να σε γραπωσω ( ηχεια ftw :p ) εξου και το marker που ειδες στο minimap 2) καποιος δικος σου με εκανε τελευταια στιγμη spot, αποσο ξερω οταν εισαι spotted φαινεσαι στους αντιπαλους και με τριγωνο πανω απτο κεφαλι σου ΚΑΙ ως marker στο παναθλιο minimap τους.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα στημενο soflam...στο παναθλιο minimap τους.

Ναι, λογικά όλα αυτά, απλά το λέω μήπως έχουν κάνει κάτι για το "σε πλησιάζω από πίσω" αφού δεν ακούγεται τίποτα απολύτως. Ας έχουμε το νου μας, ή κάνουμε δοκιμές όπως κάναμε για τον ήχο με [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργεί το sli visual indicator στο bf3 ή είναι η ιδέα μου?

To πιο?

Αν ειναι Overide -που λογικα θα ειναι- ναι μερικα δεν λειτουργουν .

Ειμαι ΒΑΖΟ και παιζω με το Χελι μονος (αυνανισμος):p

Μπειτε οποτε γουσταρετε να το γυρισω σε Rush κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.