Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

παντως είναι απίστευτο το πόσο λίγοι χρησιμοποιούν το revive.......άσε που δεν πιάνουν και με τίποτα τα defibrillators για kill.

Η μόνη πίστα που έχει υπερβολική χρήση είναι η metro!

Εν μερη λογικο.

Θεωρω οτι το class Assault παραεχει καλα κουμπουρια για να "μενει" πισω και να κανει revives.

Αλλωστε ετσι οπως ειναι ο Support μενει πισω για να καλυπτει.Αν μενουν 2 class πισω και τους Recon καβατζωμενους πανω σε καμια σκαλωσια/ταρατσα το χανεις το game.

Οπως ειχα πει προτιμουσα τα classes οπως ηταν στο BC2.

Δηλαδη:

Αssault/σφαιρες

Engineer/rockets-repair

Medic/LMG "γουρουνες"

Recon/wookie + mortar/motion sensors (agressive mode preferred)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι οι κλάσεις όπως είναι τώρα είναι πιό κοντά στην πραγματικότητα.

Ο νοσοκόμος είναι απλός στρατιώτης που φροντίζει τους άλλους.

Ο υποστηρικτής έχει τα βαριά όπλα (όλμους, πολυβόλα) και πάντα πολλές σφαίρες απάνω του, συνήθως δε είναι δύο άτομα λόγω βάρους

Ο ελεύθερος σκοπευτής είναι απομακρυσμένος και μόνος του. Υποδεικνύει στόχους και βγάζει από τη μέση σημαντικά άτομα (κινδύνους και αξιωματικούς)

Τέλος ο μηχανικός είναι όπως κι εδώ.

Πρακτικά όμως, βόλευε καλύτερα όπως τα είχαν στο bc2

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι οι κλάσεις όπως είναι τώρα είναι πιό κοντά στην πραγματικότητα.

σωστότατο! αλλά

Πρακτικά όμως, βόλευε καλύτερα όπως τα είχαν στο bc2

καθώς ο medic στο bc2 στεκόταν μόνος ενώ τώρα φαντάζει λίγο δυσκολότερο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι Engineer, πως μπορείς να ασχοληθείς με τανκς/ελικόπτερα; Πεφτουν με "απλά" πυρά; Μια χειροβομβίδα, και 3 ρουκέτες στο stinger είναι λίγες imho, ακόμα και αν έχω βάλει AMMO για gadget. Κάνω κάτι λάθος ή είμαι μικρό lvl για να ξεκλειδώσουν παραπάνω καλούδια;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είσαι Engineer, πως μπορείς να ασχοληθείς με τανκς/ελικόπτερα; Πεφτουν με "απλά" πυρά; Μια χειροβομβίδα, και 3 ρουκέτες στο stinger είναι λίγες imho, ακόμα και αν έχω βάλει AMMO για gadget. Κάνω κάτι λάθος ή είμαι μικρό lvl για να ξεκλειδώσουν παραπάνω καλούδια;

Μπορεις να πετυχεις τον πιλοτο των assault heli με recon ή με ολα τα classes στα υπολοιπα helis αφου δεν εχουν θωρακιση.

Δεν παιρνεις, ΑΜΜΟ για περισσοτερες ρουκετες C4 κλπ αλλα το explosives specialization.

Link to comment
Share on other sites

έχοντας συνηθίσει να παιζω Medic @ bc2,2142 μου φαίνεται ολιγον ξενέρωτος ο assault @bf3..

επισης δεν παιζει κανεις μα κανεις! αντε στους 64 να βρεις 5-6 και αυτο τωρα λογω των assignments...

γενικα,αν και εχω παιξει ελαχιστες ωρες σε σχεση με το καμενο παρελθον μου, το teamplay εχει παει περιπατο στο bf3...ολοι κυνηγανε τα unlockz και το καμπερωμα-spam παει συννεφο..

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] θυμαμαι σερβερ στο bc2 που ειχαν time limit @καμπερωμα και tools against tube spamming & rpg on inf.

στον bazo εχουμε κατι αναλογο?

Link to comment
Share on other sites

Τα 10 new weapons/assignments/vehicles και το enchanched destruction ισχύει μόνο για τα Karkand maps ή και για τα υπόλοιπα του BF3;

Tα new weapons τα χρησιμοποιεις σε ολα τα maps.

Παλια και νεα.

Aπλα πρεπει να κανεις τα assignments.

Το enhanced destruction ειναι μονο για το Karkand αν και ειπαν οτι αλλαξε και στα vanilla maps δεν ειδα ΚΑΜΙΑ διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που παίζει με Asus DX και ακουστικά να μου προτείνει settings για τον ήχο? Ότι έχω δοκιμάσει δεν με ικανοποιεί.

αν το 82 στο τελος ειναι αυτο που καταλαβαινω δεν φταινε τα ακουστικα κωστα

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] θυμαμαι σερβερ στο bc2 που ειχαν time limit @καμπερωμα και tools against tube spamming & rpg on inf.

στον bazo εχουμε κατι αναλογο?

Καλά τα plug-ins αλλά αν δεν είναι σωστά γραμμένα, ή οι ρυθμίσεις είναι απλοϊκές, έχεις θέμα.

Σε BC2, Arica Harbour, τους έχουμε κλείσει στη βάση. Είμαι sniper και βαράω ότι περνάει την πόρτα. Μετά τα 5 kills με κάνει kick με αιτία baseraping :wassat:

Atakama Desert, μας τα έχουν πάρει όλα και είμαι με άρμα στην αμερικάνικη βάση, όπου παρέχω υποστήριξη (spotting & firing) στο Α για να βοηθήσω την ομάδα να το πάρει, αφού εγώ δε μπορώ να πλησιάσω γιατί είναι γεμάτο rpg & mines. Kick για camping... :wassat:

Εγώ δεν είμαι αντίθετος στου camping, είμαι αντίθετος στο spawn killing, που ο άλλος κάθεται σε ένα σημείο κοντά στη σημαία, χωρίς να την παίρνει και σκοτώνει όποιον εμφανιστεί. Άλλωστε ο "κλασσικός" camper, (aka [MENTION=5325]Zenor[/MENTION] :p) ή θα είναι σε καμιά κεραία/ταράτσα, όπου τον τρώει το ελικόπτερο ή κάποιο rpg, ή θα είναι με την πλάτη εκτεθειμένη, όπου πέφτει κρύο μέταλλο. :innocent:

Τα plugins είναι καλά για βασικά πράγματα. Από εκεί και πέρα θέλει admins που να διώχνουν όποιον χαλάει το παιχνίδι, άσχετα αν θα είναι camper, spawn killer, cheater, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ζηταω 1-3 ατομα για να παιξουμε ΜΑΖΙ SQDM μπας και παρω το κουμπουρι.

Διδεται αμοιβη.

Για πληροφοριες καντε JOIN στο σερβερ που παιζω.

GOT IT.

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

απο επτανησα Wizard!?? :)

Ναι, αλλά που κολλάει αυτό; Ρωτάω, πέραν του offtopic :p, γιατί τα εις -όπουλος είναι από Πελλοπόνησο.

Επίσης, για να πάει στον άλλον notifications, το γράφετε @username και το κάνει link αυτόματα. Έτσι όπως το έκανες, που έκανε κι ένα άλλο παλλικάρι το ίδιο, τυχαία το βλέπει ο άλλος :)

Πχ [MENTION=15866]asbatey[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα αυτο με το username.good to know.υπεθεσα οτι αφου διαβαζουμε το ιδιο θεμα θα το δει-ς.

απλα ρωτησα αν εισαι απο επτανησα επειδη ειδα το ''τσι'' και το ''απογιωμα'' και συνηθως αυτα χρησιμοποιουνται στο ιονιο :).βαλε οτι ειμαι απο κερκυρα, οποτε λεω κι αλλος επτανησιος στο φορουμ.απλα ετσι ρωτησα,χωρις ιδιαιτερο λογο(ουτε ονομα ξερω ουτε τπτ):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.