Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] αφού εσύ το ψάχνεις παραπάνω :T:

Εγκατέστησα το fxaa injector danoc1 v1.25 (όχι το performance) και μέσα στο παιχνίδι, όταν το ενεργοποιούσα/απενεργοποιούσα, έχανα/κέρδιζα 20 fps αντίστοιχα. Είναι αναμενόμενο ή έχω κάνει κάτι λάθος?

Και μια δεύτερη ερώτηση, άσχετη με το injector αφού συμβαίνει πάντα και πριν από αυτό, είναι ότι όταν ξεκινά το παιχνίδι τα fps είναι κολλημένα στα 30 (το vsync είναι off).

Αν κάνω on ή off το vsync, το πρόβλημα διορθώνεται.

Αλλά επειδή κολλάω εύκολα με κάτι μέχρι να βρω τι φταίει, ξέρει/υποθέτει κάποιος τι μπορεί να φταίει?

Βασικα ΣΒΗΣΕ το user.cfg τελειως.

Αναμενομενο αυτο που λες.

Αναλογα την καρτα/map/rig/settings ειναι το fps impact.

Link to comment
Share on other sites

Cheaterakis πριν στον BaZo...: jcbtc

Δε μιλάω για το ποσοστό του (65% headshots)...

Ήταν ανεβασμένος πάνω στο βουνό (Operation Firestorm) και με έφαγε 6 φορές. 2 με hs από το πουθενά, ήμουν σχεδόν στη Ρώσσικη βάση κι έτρεχα και τις άλλες 4 ανέβηκα στο βουνό να τον φάω και με έβλεπε από όπου κι αν πήγαινα. Την τελευταία φορά μάλιστα, έκανα όλη τη βόλτα με τα πόδια από την πίσω πλευρά. Έκανε την κάμπια, αλλά δε φαινόταν, τον είδα από τις βολές. Ξεκινάω να πλησιάζω και ενώ δεν έχει οπτική επαφή με εμένα, σηκώνεται, γυρνάει σε εμένα, μου ρίχνει hs και ξαπλώνει πάλι. Σημειωτέον, δεν είχε αισθητήρα και ήμουν περίπου 100μ. για να με ακούσει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ΣΒΗΣΕ το user.cfg τελειως.

Αναμενομενο αυτο που λες.

Αναλογα την καρτα/map/rig/settings ειναι το fps impact.

Πρώτα από όλα συγνώμη για το πρήξιμο.

Θα μπορούσες να αναλύσεις για ποιο λόγο να σβήσω το user.cfg?

(παραθετω τα settings)

GameTime.MaxVariableFps 200.000000

Render.DrawFps 1

Render.DrawScreenInfo 0

Render.PerfOverlayEnable 0

Render.PerfOverlayVisible 0

RenderDevice.Dx11Enable 1

RenderDevice.TripleBufferingEnable 0

Screenshot.Format png

UI.DrawEnable 1

WorldRender.DxDeferredCsPathEnable 0

WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 256

Παρεμπιπτόντως χρησιμοποιω το παρακατω tool το οποιο δημιουργει αναγκαστικα το user.cfg

Downloads - BF3 Settings Editor - Realmware BF3 Tools

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από την παρασκευή έχω rubber banding στον bazo και ακόμα συνεχίζει όπως και σε μερικούς ακόμα.

Η πλειοψηφία όμως βλέπω δεν έχει θέμα.Εδώ είναι ένα tracert προς την ip του.

ruberbazo-6908.jpg

Βλέπετε κάτι περίεργο?Μπορώ να κάνω κάτι για να λυθεί?

Ουσιαστικά δεν μπορώ να παίξω,ώρες ώρες ούτε όπλο δεν μπορώ να αλλάξω με γυρίζει στο προηγούμενο lol.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα συγνώμη για το πρήξιμο.

Θα μπορούσες να αναλύσεις για ποιο λόγο να σβήσω το user.cfg?

(παραθετω τα settings)

GameTime.MaxVariableFps 200.000000

Render.DrawFps 1

Render.DrawScreenInfo 0

Render.PerfOverlayEnable 0

Render.PerfOverlayVisible 0

RenderDevice.Dx11Enable 1

RenderDevice.TripleBufferingEnable 0

Screenshot.Format png

UI.DrawEnable 1

WorldRender.DxDeferredCsPathEnable 0

WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 256

Παρεμπιπτόντως χρησιμοποιω το παρακατω tool το οποιο δημιουργει αναγκαστικα το user.cfg

Downloads - BF3 Settings Editor - Realmware BF3 Tools

Εννουσα το cfg του danoc οχι αυτο που εχεις φτιαξει πιθανών εσυ.

Και γω εχω δικο μου CFG.

Για τα καρε καποια εντολη εχει βαλει limit τα 30 λογικα.

Η WorldRender.DxDeferredCsPathEnable 0 εσωτερικα στη Metro κανει το παιχνιδι να τρεχει πολυ χειροτερα απο οτι αν η τιμη ειναι 1.

Επι του FXAA ακομα παλευω να μεταφερω τα χρωματα και το sharpness του Danoc1 στο zerolossFPS FXAA.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την battlefieldo-παρέα. Έχω τελειώσει το campaign εδώ και κάποιες μέρες και πήγα να παίξω λίγο multi, αν και καταλάβαινα αρκετά πράγματα όπως τα objectives, κατάλαβα ότι θέλω διάβασμα σχετικά με τις κλάσσεις τα squads τα maps κλπ. Τα μόνα online fps που είχα ασχοληθει αρκετά είναι cs 1.6 και tf2. Οπότε δεν έχω και πολύ σχέση με bf3.

Awaiting advices,tips,vids και γενικά στείλτε στην σωστή κατεύθυνση οι παλίες καραβάνες τον νεοσύλλεκτο

Βασικά εκτός όλες τις άλλες τι συμβουλές που θα σου δώσουν άλλοι εμπειρότεροι εγώ θα σου πρότεινα και κάτι ακόμα , παίξε όλους τους χάρτες και δες σε κάθε ένα ξεχωριστά ποιος "σε πάει" , μάθε τον καλά- πολύ καλά και παίζε μόνο σε αυτόν τουλάχιστον έως να ξεκλειδώσεις "πράματα"...Καλή τύχη και προπάντων καλή υπομονή...:T:

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εκτός όλες τις άλλες τι συμβουλές που θα σου δώσουν άλλοι εμπειρότεροι εγώ θα σου πρότεινα και κάτι ακόμα , παίξε όλους τους χάρτες και δες σε κάθε ένα ξεχωριστά ποιος "σε πάει" , μάθε τον καλά- πολύ καλά και παίζε μόνο σε αυτόν τουλάχιστον έως να ξεκλειδώσεις "πράματα"...Καλή τύχη και προπάντων καλή υπομονή...:T:

Αυτό ακριβώς κάνω ήδη αν και φοβάμαι έχω κάνει κακή επιλογή μιας και παίζω conquest στην caspian(τύχαια επιλογή, απλά μου κάτσε). Είναι παρα πολύ ωραία φάση αλλά γίνεται της κακομοίρας και μαθαίνεις με τον "άσχημο" τρόπο σχεδόν τα πάντα :shout:

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ με αυτήν ξεκίνησα και αυτήν παίζω...μου άρεσε πολύ σαν πίστα , την συνδύασα με την Heavy Metal στο bfbc2 (που είναι η αγαπημένη μου και εκεί) την οποία την έχω μάθει απ' έξω μέχρι και το τελευταίο πετραδάκι...Τώρα δε ξέρω κατά πόσο θα γίνει και αυτό στην Caspian...:getlost:

Ποιο username έχεις να σε κάνω add??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από την παρασκευή έχω rubber banding στον bazo και ακόμα συνεχίζει όπως και σε μερικούς ακόμα.

Η πλειοψηφία όμως βλέπω δεν έχει θέμα.Εδώ είναι ένα tracert προς την ip του.

ruberbazo-6908.jpg

Βλέπετε κάτι περίεργο?Μπορώ να κάνω κάτι για να λυθεί?

Ουσιαστικά δεν μπορώ να παίξω,ώρες ώρες ούτε όπλο δεν μπορώ να αλλάξω με γυρίζει στο προηγούμενο lol.

ρε κοντερ με πιανει η καρδια μου με αυτα που λες.σε μενα παντως υπαρχουν φορες που νομιζω οτι εχω στριψει σε καμια γωνια πριν πυροβολησει ο κακος απο απεναντι (γιατι ειμαι παντα με τους καλους εγω) κ τελικα βρισκομαι να κοιταω τα ραδικια αναποδα.αν αυτο εννοεις ραμπερ το χω και γω.τωρα αυτο με το οπλο δε μου χει τυχει.(οτε εχεις η καμια φορθνετ?)και γιατι δεν ανεβαζεις ενα βιντεο,που εισαι και μεσα στα κολπα εσυ,να το δει κανας εμπειρος?εεε??

Έγινε επεξεργασία από gousias1979
δεν μαρτυραω.
Link to comment
Share on other sites

bf32012011222472041.jpg

bf32012011223002209.jpg

Nephiλiμ

Μην παιζεις με πονο μου δωσε link n0wWw στο μεταξυ απο σημερα το απογευμα μεχρι την πεμπτη

θα ειμαι μονο δοκιμες επανω στο fxaa :)

D4rkst3EL

Οτι χρειαζεται ο νεος παικτης σημερα

Βίντεο Κοινότητας | Greek Battlefield Community

Η Ελληνική Κοινότητα Battlefield | Greek Battlefield Community

ρε κοντερ με πιανει η καρδια μου με αυτα που λες.σε μενα παντως υπαρχουν φορες που νομιζω οτι εχω στριψει σε καμια γωνια πριν πυροβολησει ο κακος απο απεναντι (γιατι ειμαι παντα με τους καλους εγω) κ τελικα βρισκομαι να κοιταω τα ραδικια αναποδα.αν αυτο εννοεις ραμπερ το χω και γω.τωρα αυτο με το οπλο δε μου χει τυχει.(οτε εχεις η καμια φορθνετ?)και γιατι δεν ανεβαζεις ενα βιντεο,που εισαι και μεσα στα κολπα εσυ,να το δει κανας εμπειρος?εεε??

"(γιατι ειμαι παντα με τους καλους εγω)"

Εχω λιωσει στο γελιο gousias νασε καλα αδερφε πρωι πρωι

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

σε μενα παντως υπαρχουν φορες που νομιζω οτι εχω στριψει σε καμια γωνια πριν πυροβολησει ο κακος απο απεναντι (γιατι ειμαι παντα με τους καλους εγω) κ τελικα βρισκομαι να κοιταω τα ραδικια αναποδα.

Αυτό που περιγράφεις είναι το lag. Το έχω κι εγώ κι όσοι έχουν μεγάλο ping. Όταν παίζουμε κόντρα σε γερμανούς (επειδή ο server είναι Γερμανία), έχουμε ένα μειονέκτημα.

Το rubber banding, είναι όταν τρέχεις και ο παίκτης κολλάει και πάει μία μπροστά, μία πίσω, σαν κάτι video clips των rappers των 90's. To ίδιο συμβαίνει και όταν βλέπεις τους άλλους παίκτες να πάνε μπρος-πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από την παρασκευή έχω rubber banding στον bazo και ακόμα συνεχίζει όπως και σε μερικούς ακόμα.

Η πλειοψηφία όμως βλέπω δεν έχει θέμα.Εδώ είναι ένα tracert προς την ip του.

ruberbazo-6908.jpg

Βλέπετε κάτι περίεργο?Μπορώ να κάνω κάτι για να λυθεί?

Ουσιαστικά δεν μπορώ να παίξω,ώρες ώρες ούτε όπλο δεν μπορώ να αλλάξω με γυρίζει στο προηγούμενο lol.

Ακριβώς η ίδια συμπεριφορά και σε μένα από την Παρασκευή επίσης. Ελπίζω να φτιάξει αυτή τη βδομάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.