Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

το διαβασα αυτο.δλδ να παιζω αλλα να φαινεται η μπαρα των windows οπως οταν σερφαρω απλα?
Την μπαρα δεν την βλεπεις. Ειναι λες και παιζεις σε full screen κανονικα αλλά στην ουσια εισαι σε window mode. Καλουλι ειναι, το δοκιμασα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετώπιζα θέμα με την εναλλαγή σε window/full, αλλά διαπίστωσα που συμβαίνει.

Οι περισσότεροι, γυρίζουμε στα windows όταν τελειώσει ο γύρος και φορτώνει τον επόμενο.

Ε, αν είναι σε παράθυρο, μετά το overview του γύρου και την ώρα που φορτώνει τον επόμενο, 9/10 θα κολλήσει στο "Loading" και δε θα μπει ποτέ.. Σε άλλη περίπτωση δε μου έχει συμβεί ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Την μπαρα δεν την βλεπεις. Ειναι λες και παιζεις σε full screen κανονικα αλλά στην ουσια εισαι σε window mode. Καλουλι ειναι, το δοκιμασα.

οκ,τωρα το καταλαβα,αλλα μαλλον δεν μου χρειαζεται.τα αλλα 2 τα εβαλα να τα δοκιμασω,αλλα δεν ειμαι και πολυ υπερ τετοιων εφαρμογων.to battlelog standalone οντως χρησιμοποιει λιγοτερη ραμ,δεν ξερω ακομα ομως αν απενεργοποιει το αερο οπως μου συμβαινει στον firefox.θα δειξει..

thanks:T:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για διαφωτίστε με λίγο σχετικά με το τι να χρησιμοποιήσω για τις πτήσεις, μιας και μου αρέσει αρκετά το όλο concept στο παιχνίδι αλλά με το ποντίκι δεν παλεύεται μιας και θέλω 5 στρέμματα mouse pad και με πληκτρολόγιο only αν και ανεκτό σίγουρα δεν είναι οτι καλύτερο.

Παλιότερα έπαιζα xbox και ξέρω οτι το χειριστήριο για τέτοιες δουλειές είναι λουκούμι αλλά μου ρθε και η άλλη ιδέα του joystick!

Το ψαξα λίγο χτες και ψιλοκατέληξα σε αυτά τα δύο, και τα δύο με αρκετά μειονεκτήματα για αυτούς που το έχουν κοιτάξει λίγο το θέμα.

Saitek Cyborg F.L.Y 5 | Skroutz.gr

Thrustmaster T-16000M | Skroutz.gr

Αν και μου αρέσει πολύ η ιδέα του joystick, το θέμα είναι οτι θα πάει μάλλον ψιλοχαμένο μιας και δεν παίζω παιχνίδια πτήσεων (άντε να παίξω κανα HAWX στο μέλλον) ενώ του xbox 360 θα είναι χρήσιμο και για άλλα games.

Όμως αναφορικά με τον έλεγχο του ιπτάμενου οχήματος στο bf3 και τη στόχευση με αυτό τι είναι καλύτερο, αναφέρομαι σε "ωμές" επιδόσεις χωρίς να κοιτάμε pros & cons out of the game.

Ελπίζω να μη σας κούρασα have fun fragging.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα να σου πω πιο είναι καλύτερο...αλλά σαν εμφάνιση το πρώτο είναι @αμιστερό !!!! :triniti:

Μόλις το μάθεις το ιπτάμενο ενας πολύ καλός gunner σε περιμένει για βοήθεια...:dance3::whistling

Link to comment
Share on other sites

Joypad. Δεν έχει καμία σχέση με simulation ο χειρισμός του και δε θα σου προσφέρει τίποτα το joystick. Αν είχες ήδη, ναι, να το δοκίμαζες. Αλλά αν είναι να δώσεις χρήματα ενώ έχεις ήδη joypad, δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20059]chrkon[/MENTION] aka R3D ελπίζω να γίνω αντάξιος pilot στο μέλλον αν και κρατάω μικρό καλάθι :)

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] δεν έχω κανένα δυστυχώς να δοκιμάσω. Η αλήθεια είναι οτι το joystick το χω και λίγο καημό αλλά αν δε προσφέρει στο gameplay δεν έχω θέμα να μείνω με τον καημό. Με λίγα λόγια xbox ψηφίζεις εσύ

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

xbox 360 FTW.

Απλα θελει αρκετο ρυθμισμα για να αποκτησει το snappiness του mouse :)

Εκτος και αν εισαι Τσητερακης :p

RIP joystick (φτου και το χα ψήσει)

Τhx Neph για το input. Παίζεις και εσύ με xbox controller?

Link to comment
Share on other sites

@ D4rkst3EL

Αν μιλάς για ελικόπτερα δοκίμασε και full keyboard,δηλαδή wasd και arrow keys.

Απλά άλλαξε τη λειτουργία των a και d με το αριστερά και δεξιά αντίστοιχα στα βελάκια.(a και d θα ελέγχουν το roll και με arrow keys θα στρίβεις αριστερά/δεξιά)

Έγινε επεξεργασία από MasterCommander
Link to comment
Share on other sites

RIP joystick (φτου και το χα ψήσει)

Τhx Neph για το input. Παίζεις και εσύ με xbox controller?

Nαι αλλα οχι για πολυ.

Ειδικα οταν παιζει ο Ακης αντιπαλος πιλοτος θα το πεταξω απο το παραθυρο:p

Δεν εχω ασχοληθει με καλιμπραρισμα.

Θα το κανω συντομα ομως.

Ισχυει αυτο που λεει ο αποπανω.

Εμενα προσωπικα με βολευει περισσοτερο απο το mouse.

Link to comment
Share on other sites

@ D4rkst3EL

Αν μιλάς για ελικόπτερα δοκίμασε και full keyboard,δηλαδή wasd και arrow keys.

Απλά άλλαξε τη λειτουργία των a και d με το αριστερά και δεξιά αντίστοιχα στα βελάκια.(a και d θα ελέγχουν το yaw και με arrow keys θα στρίβεις αριστερά/δεξιά)

Και για ελικόπτερα και για jet. Μου χε περάσει αυτή η ιδέα να σου πω την αλήθεια μιας και πολλές φορές όταν ήθελα να ελέγξω το roll πατούσα a και d αντανακλαστικά

(Μάλλον το Roll εννοείς μιας και τώρα στο default settings το a kai d ελέγχουν το yaw)

Link to comment
Share on other sites

RIP joystick (φτου και το χα ψήσει)

Τhx Neph για το input. Παίζεις και εσύ με xbox controller?

αν ειναι να παρεις τζοιστικ 8α πρεπει να παρεις κατι ''καλο'' (Saitek X52 Flight Control System (PC) | Skroutz.gr ) (πας για κατοσταρικο) εχει το θροτλ χωριστα και δυνατοτητα να εχεις τα fire μποτονς στο θροτλ και οχι στον μοχλο που κανεις τις μανουβρες(ριχνεις πιο σταθερα με τα μιδραλια αν βαλεις στο θροτλ τα fire buttons).αν δε 8ες να χαλασεις κατοσταρικο παρε αυτο το πραμα του ξμποξ.εχω την εντυπωση παντως οτι τζοιστικ(μοχλος) θα σου δωσει καλυτερες μανουβρες στο πεταγμα αλλα δυσκολια στην στοχευση μεχρι να το μα8εις(δουλευεις καρπο ειναι πιο ατσουμπαλος σε σχεση με τα δαχτυλα στις μικρες κινησεις).συμπερασμα αν εχεις ονειρο το τζοιστικ και ενα κατοσταρικο παρτο A! 8α χρειαστεις και ενα ζευγαρι γυαλια ηλιου

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=V8rZWw9HE7o]Top Gun - Highway to the Dangerzone - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να παρεις τζοιστικ 8α πρεπει να παρεις κατι ''καλο'' (Saitek X52 Flight Control System (PC) | Skroutz.gr ) (πας για κατοσταρικο) εχει το θροτλ χωριστα και δυνατοτητα να εχεις τα fire μποτονς στο θροτλ και οχι στον μοχλο που κανεις τις μανουβρες(ριχνεις πιο σταθερα με τα μιδραλια αν βαλεις στο θροτλ τα fire buttons).αν δε 8ες να χαλασεις κατοσταρικο παρε αυτο το πραμα του ξμποξ.εχω την εντυπωση παντως οτι τζοιστικ(μοχλος) θα σου δωσει καλυτερες μανουβρες στο πεταγμα αλλα δυσκολια στην στοχευση μεχρι να το μα8εις(δουλευεις καρπο ειναι πιο ατσουμπαλος σε σχεση με τα δαχτυλα στις μικρες κινησεις).συμπερασμα αν εχεις ονειρο το τζοιστικ και ενα κατοσταρικο παρτο A! 8α χρειαστεις και ενα ζευγαρι γυαλια ηλιου

Top Gun - Highway to the Dangerzone - YouTube

Αϊ λολντ. Ναι το είχα δει το X52 το οποίο κοστίζει ακριβώς τα διπλά αλλά είναι κλάσεις πάνω. Εδώ όμως σκέφτομαι οτι και το 50άρικο χαμένο θα πάει μιας και γενικά δε παίζω flying sims. Άρα άκυρο σε τέτοια price tags

edit: Έχω καλό ζευγάρι γυαλιά ηλίου και λακ για τέλειο μαλί. Είμαι έτοιμος να πετάξω?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.