Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Μπορει να ειναι "νωρις" ακομα ή να φταιει το TDM αλλα ο BAZO ειναι ταφος :p

Ψυχη μεσα...

Αν δεν μπουν 8 ατομα να φανει στο quick match, ταφος θα ειναι :hehe:

Υπομονη μεχρι το απογευματακι που θα μπουμε οι γνωστοι φασαριοζοι και θα ξεκινησει το παρτυ :baby:

Link to comment
Share on other sites

Το spotting είναι από τα σημαντικότερα εργαλεία στο παιχνίδι. Πραγματικά βοηθάει την ομάδα σου. Έχει ένα πρόβλημα με τα jets, που πρέπει να το πατήσεις 10 φορές για να πιάσει, αλλά αυτό δεν είναι τόσο πρόβλημα. Η μόνη περίπτωση να μην κάνω spot είναι αν θέλω να μαχαιρώσω κάποιον, για να μην μου τον πυροβολήσει άλλος πριν. Αλλά κι αυτό θα το κάνω, αν είναι πουθενά στο Θεό, οπότε δε θα αποτελεί κίνδυνο για την ομάδα.

Και αυτό που λέει ο tazerom είναι bug για μένα.

Μια απο τα ίδια...συν όταν είμαι squad leader.........αλλάζoυν τα attack-defend orders εν ριπή οφθαλμού.....

Για το revive συμφωνώ. Καλό είναι να το κάνεις όταν έχει λόγο. Διαφορετικά δίνεις τσάμπα kills στους κακούς (© [MENTION=21127]gousias1979[/MENTION]).

Τέλος, το TDM64 είναι λίγο θέμα, γιατί γίνεται του πανικού ο τώλος... Απλά το θέμα είναι, ότι οι Χ που μας έχουν βάλει σαν favorite, μας ξέρουν ως conquest 1000άρη, οπότε σίγουρα θα παραξενευτούν με τις αλλαγές αν δεν είναι events. Προσωπικά πιστεύω ότι ο κόσμος μαζεύτηκε από τη συνέπεια, δηλαδή του "μπαίνω και ξέρω τι θα βρω". Αν τον αλλάζουμε στο άσχετο, ο κόσμος θα φύγει πάλι και θα έρχονται τυχαίοι μόνο. Προχθές μάλιστα είδα ένα poll σε ξένο forum που ρώταγε ποιό είναι το αγαπημένο σας mode. Οι απαντήσεις από ~1400 άτομα ήταν:

Conquest 52%

Rush 28%

TDM 12%

SDM 8%

Αν δεν μπουν 8 ατομα να φανει στο quick match, ταφος θα ειναι

Υπομονη μεχρι το απογευματακι που θα μπουμε οι γνωστοι φασαριοζοι και θα ξεκινησει το παρτυ

Να υπενθυμίσω εδώ βέβαια ότι όταν το είχαμε cq1000 χωρίς αν το αλλάζουμε, ήταν πίτα 24/7 :hmm:

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μη γκρινιαζετε :p

2 λεπτα χρειαζονται για να ξανα-αλλαξει o serverakos μας....

Δοκιμες κανουμε για να δουμε και αλλες εναλλακτικες. Σε λιγο καιρο που θα βαρεθουμε να παιζουμε το ιδιο mode θα δω τι θα λετε :hehe:

Στο κατω-κατω δικος μας ειναι, ΑΡΑ εμεις κανονιζουμε οτι μας αρεσει.....αν ηταν ετσι δεν θα διναμε δεκαρα και θα καθομασταν στην "banana" :p

Το γυρισα σε TDM γιατι καθε μερα παιζουμε τα ιδια και τα ιδια....αν δουμε οτι μεχρι το απογευμα δεν αρεσει το mode, το αλλαζουμε και no harm done

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

αν εβαζες και το city maps (seine, bazaar, tehran, metro, sharqi, karkand) θα συμφωνουσα ακομα περισσοτερο, πατριδα (και εγω 3καλα ειμαι/μενω) :T:

Βασικα ναι, my bad. Conquest και με city maps και με B2K εκτος tehran γιατι παιζει να ειναι η πιο απαισια πιστα του game :p

Μετα ακουλουθει σε αποσταση αναπνοης η Karkand :p

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες, καλυτερα που δεν κανουν revive καποιοι. εγω προσπαθω να κανω revive οχι για να παρω ποντους αλλα για την ομαδα. το να σε κανει ο αλλος revive οταν εισαι στην γραμμη πυρος, ουτε εσενα βοηθαει ουτε τον εαυτο του, πιθανοτατα το μονο που θα καταφερει ειναι να δωσει ακομα δυο kills στον αντιπαλο.

οταν ειμαι στη σκαλα του metro με 12 χειροβομβιδες ετοιμες να σκασουν και με τα m320 να πεφτουν σαν το χαλαζι, το να κανω revive ειναι καμικαζιά... :p

βλεπω ατομα με 2-3 kills σε ολο το παιχνιδι που παιρνουν 3000 ποντους μονο με revive...

καλο ειναι να το κανεις οταν πρεπει και οχι να μπαινεις σε πιστες οπως το μετρο ή το παζαρι με μονο σκοπο να περιμενεις ποτε θα σκοτωθουνε οι αλλοι για να παρεις ποντους...

Αυτο που λες εχει μια λογικη μονο σε SQDM / TDM, σε conquest αμα καποιος γινει incap, τρεξω για revive, τελικα τον σηκωσω αλλα μετα ψοφησουμε και οι 2 απτον ιδιο τοτε ο αυτος θα εχει 2 kills bonus, και τι εγινε ? ?

Αξιζει το ρισκο του το revive γιατι στο CQ η νοοτροπια ειναι τελειως διαφορετικη, αυτος που γινεται revive μπροστα στον εχθρο δεν εχει κανενα απολυτως λογο να γκρινιαξει γιατι σε αντιθεση με το bc2 το death μετραει μονο αμα δεν προλαβουν να σε κανουν revive, οχι καθε φορα που πεφτεις, ετσι δινεις στον συμπαικτη σου μια 2η ευκαιρια, ξαναλεω οτι αμα τελικα τον ξαναφαει το ιδιο ατομο μαζι με εσενα δεν εγινε κατι το τραγικο.

Σε sqdm παλι αποφευγω τα revive γιατι εκει τα kill παιζουν πολυ πιο σημαντικο ρολο, αμα η αντιπαλη ομαδα τσιμπησει ενα kill και εγω παω να κανω squad revive μπροστα στην μουρη τους τοτε ρισκαρω με αυτον τον τροπο να τους δωσω +2 ποντους για πλακα, και παλι ομως δεν ειναι σιγουρο οτι θα παρουν 2 ποντους, αποτι εχω καταλαβει αμα καποιος τον κανουν revive και τον ξανασκοτωσεις πριν προλαβει να πατησει space τοτε δεν παιρνεις ποντους για το kill.

Να κανανε τιποτε τετοιο και με τα αλιξιπτωτα καλα θα ητανε, αισθανομαι λιγο καφρος οταν τους σκοτωνω στον αερα :p

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

...γιατι σε αντιθεση με το bc2 το death μετραει μονο αμα δεν προλαβουν να σε κανουν revive, οχι καθε φορα που πεφτεις...

...αποτι εχω καταλαβει αμα καποιος τον κανουν revive και τον ξανασκοτωσεις πριν προλαβει να πατησει space τοτε δεν παιρνεις ποντους για το kill....

Έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύουν τα παραπάνω. Με σκοτώνουν, βλέπω το 3d cam, και ο άλλος πχ είναι 0-1. Με κάνουν revive, ΔΕΝ πατάω space, με σκοτώνει ο ίδιος και λέει 0-2. Δεν είμαι 100%, αλλά το έχω παρατηρήσει, εκτός αν το λέει εκεί, αλλά δεν μετράει στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι ξαπλα σε "limbo" και σε φανε δεν παιρνει ποντους,τιποτα.Ουτε kill.Απαξ και πατησει space "μετραει"

αυτο εχω καταλαβει και εγω :)

Έχω την εντύπωση ότι δεν ισχύουν τα παραπάνω. Με σκοτώνουν, βλέπω το 3d cam, και ο άλλος πχ είναι 0-1. Με κάνουν revive, ΔΕΝ πατάω space, με σκοτώνει ο ίδιος και λέει 0-2. Δεν είμαι 100%, αλλά το έχω παρατηρήσει, εκτός αν το λέει εκεί, αλλά δεν μετράει στην πράξη.

Μωρε το 0-1 μπορει να γινει 0-2 κανονικα, αλλα αμα δεν σε σηκωσουν θα χαθει το τικετ απτην ομαδα σου οριστικα και το 13-4 θα γινει 13-5 με εμφανεις επιπτωσεις στο ηλεκτρονικο σου τσουτσουνι :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια, οταν αναφερθηκα σε δυο kills εννοω το kill που θα παρει ο αλλος σκοτωνοντας εμενα που θα αναστηθω και αυτον που θα με αναστησει.

τωρα αν τυχει να με ειχε σκοτωσει και την πρωτη φορα το ιδιο ατομο, τοτε θα παρει τρια kills.

εννοειται οτι ολα αυτα θα γινουν αν πατησω το space...

γενικα, ολα τα revives δεν βγαινουν σε καλο. πρεπει να ειναι προσεκτικος καποιος οταν το κανει, να εχει λογο περισσοτερο απο το απλα να παρει το κατοσταρικο σε ποντους...

μιλησα ειδικα για το μετρό και για καταστασεις οπου ο reviver δεν ειναι σε θεση να ξερει αν το revive ειναι ωφέλιμο ή οχι...

στην περιπτωση που με κανει revive και εγω δεν το δεχτω, αυτος ναι μεν θα εχει παρει τους ποντους (που δεν θα χρησιμευσουν στην ομαδα αφου το ticket μου θα εχει χαθει, ουτε σε εμενα αφου θα μετρησει το death) αλλα εμενα θα μου καθυστερησει το respawn πραγμα που σε πολλες περιπτωσεις μπορει να αποδειχτει κακο...

εγω παιζω κατα 90% σαν assault και θα μπορουσα να εχω παρα πολλους ατομικους ποντους απο revive, αλλα προσεχω οταν το κανω (σε καταστασεις οπως αυτες που αναφερθηκα) για τους παραπανω λογους. ισως να κανω και λαθος βεβαια καθως ειμαι αμετανοητο noob... :p

μερικες φορες ειναι προτιμοτερο να προσπαθει να κρατηθει ζωντανος για να κανει πανω του το squad του respawn παρα να βγει σαν τον καμικαζι απο το σημειο που ειναι ασφαλης σε ενα μερος που πεφτει η χειροβομβιδα σαν κομφετι για να με κανει revive...

παιζω μερικες φορες καποιες πιστες (οπως το μετρο και το bazaar) οπου ολοι επιλεγουν να ειναι assault για να παιρνουν ποντους απο τα revives. καθεται ο αλλος δεκαλεπτα ολοκληρα πισω απο τη σκαλα περιμενοντας με τα μαρκουτσια στο χερι ποτε θα σκοτωθει κοσμος για να τον αναστησει... περισσοτερα revives απο σφαιρες, ουτε οι νοσοκομες δεν τα κανουνε αυτα... LOL

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

90 ping εχω εγω αυτη την ωρα στον bazo. στον μεσο ορο ειναι νομιζω (για γερμανικο σερβερ).

γενικα δεν εχω πετυχει servers με καλυτερο ping απο ~75, αλλα ψαχνω μονο 64αρηδες CQ large με λιγοτερες απο 10 θεσεις αδειες, οποτε ισως να υπαρχουν και καλυτερα pings και να μην το ξερω... :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.