Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

ωχ ωχ ωχ

EA boss John Riccitiello recently spoke to analysts regarding Battlefield 3 — which sold 10 million copies — where he hinted at Call of Duty Elite, the paid subscription service for Modern Warfare 3. Riccitiello said:

“Frankly, I gave a compliment to one of our competitors. It’s got a subscription on the back end of an FPS title. I think that’s a best-in-class performance.”

He went on, saying that EA has been toying around with something similar, called Ultimate Team for its FIFA series. Riccitiello added:

“The reason this is such a fast-growing revenue stream for us is we’re identifying and implementing best practice across the range of our products, and you’ll see lots more to come including an announcement near term that Peter just alluded to.”

This “announcement” is supposed to be the new DLC announcement for Battlefield 3 which is supposed to happen this week. Could we see a paid subscription model akin to Call of Duty Elite? It could be a premium version of Battlelog, with access to all future DLC, much like Activision’s model.

Link to comment
Share on other sites

Conn-x

C:\Users\nonos>tracert bazo.clanservers.com

Tracing route to bazo.clanservers.com [173.199.105.63]

over a maximum of 30 hops:

1 34 ms 99 ms 99 ms speedtouch.lan [192.168.1.254]

2 8 ms 8 ms 8 ms 80.106.108.10

3 7 ms 7 ms 7 ms 80.106.228.113

4 10 ms 11 ms 11 ms athe-crsb-acro7609a-1.backbone.otenet.net [79.128.227.169]

5 12 ms 11 ms 12 ms xe-0-0-1.0-t1601.ath.OTEGlobe.net [62.75.3.5]

6 53 ms 53 ms 52 ms 62.75.4.162

7 66 ms 67 ms 67 ms xe-1-2-1-xcr1.lsw.cw.net [166.63.211.185]

8 62 ms 62 ms 61 ms 195.50.118.229

9 67 ms 70 ms 74 ms ae-52-52.csw2.London1.Level3.net [4.69.139.120]

10 67 ms 67 ms 66 ms ae-58-223.ebr2.London1.Level3.net [4.69.153.137]

11 58 ms 58 ms 58 ms ae-21-21.ebr2.Frankfurt1.Level3.net [4.69.148.186]

12 58 ms 58 ms 58 ms ae-62-62.csw1.Frankfurt1.Level3.net [4.69.140.18]

13 58 ms 58 ms 58 ms ae-1-60.edge3.Frankfurt1.Level3.net [4.69.154.7]

14 59 ms 59 ms 59 ms CHOOPA-LLC.edge3.Frankfurt1.Level3.net [212.162.40.98]

15 58 ms 57 ms 57 ms bdsaints.clanservers.com [173.199.105.63]

Trace complete.

C:\Users\nonos>

για δειτε ρε αγορια μπας κ βρεθει λύση :)

C:\Users\zoul>tracert bazo.clanservers.com

Tracing route to bazo.clanservers.com [173.199.105.63]

over a maximum of 30 hops:

1 51 ms 100 ms 98 ms dsldevice.lan [192.168.1.254]

2 * * * Request timed out.

3 7 ms 8 ms 7 ms 91.132.2.20

4 28 ms 8 ms 7 ms 91.132.2.170

5 8 ms 52 ms 8 ms 91.132.2.129

6 9 ms 9 ms 9 ms te4-2.atene2.ate.seabone.net [213.144.178.77]

7 67 ms 67 ms 68 ms CHOOPA-LLC.edge3.Frankfurt1.Level3.net [212.162.

40.98]

8 168 ms 169 ms 169 ms bdsaints.clanservers.com [173.199.105.63]

Trace complete.

BwAAAAAAYHTgVTJ4AAAAAAAAYHQAmwz+P6ckD8Lx9okhAAAAAElFTkSuQmCC

post-13234-1416075805,7449_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από creye
Link to comment
Share on other sites

ωχ ωχ ωχ

Δεν είναι απίθανο...με τόσα λεφτά που βγάζουν και έχουν να βγάλουν αν κάνουν κάτι τέτοιο.

Μετά οι true fans που θα κράζουν την Dice θα παίρνουν την απάντηση "η ΕΑ φταίει και όχι εμείς" και όλα μέλι γάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις βγηκα παιδες (αφου προλαβε πρωτα ο μαχαιροβγαλτης wizard να μου ΞΑΝΑπαρει τα tags στο nosahr canals...) :p

ειχα αποψε 75αρι ενα απο τα καλυτερα pings που εχω πιασει στον bazo αλλα και γενικοτερα (αν θυμαμαι καλα) :T:

δυστυχως ατυχησαμε σαν ομαδα συντροφοι, χασαμε και τα τρια maps, oμως ητανε πολυ ωραια παιχνιδια :)

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Να μην κάθεσαι σε ένα σημείο πάνω απο 1 δευτερόλεπτο και να είσαι συνέχεια σε εγρήγορση για να μην σου παίρνουν το scalp. Hit and run.

σωστα τα λες και αυτο προσπαθω (συνηθως και αναλογα την περισταση, οπως την καταλαβαινω) αλλα δεν τα καταφερνω (συνηθως) το μεν πνευμα προθυμα η δε σαρξ ασθενης και το γηρας ου γαρ ερχεται μονο :p

γενικα ειμαι αδεξιος στα παιχνιδια και επειδη και τα αντανακλαστικα μου δεν ειναι και τα καλυτερα, ειμαι παντα noob :)

σιγουρα θα βοηθησει αν εμπαινα σε ενα clan ή εστω αν ειχα σταθερους συμπαικτες αλλα ψιλοβαριεμαι να αφοσιωθω τοσο πολυ (θα μου πεις "η ομαδα τι φταιει" και θα εχεις δικιο)

Link to comment
Share on other sites

DICE Admits “Lots of Things Need Improvement”

MP1st – Battlefield 3 – DICE Admits “Lots of Things Need Improvement”

Ελα Αλεκοοοοοο εχμ Ελα Zh1nt0 το πηρες χαμπαρι τελικα ε ?

Τυφλα να χει ο αστυνομος Μπεκας βρε... ομορφαντρα μου :p

zh1nt0400x400.png

p.s. Η παρον φωτογραφια μπορει να χρησιμοποιηθει και ως στοχος

σε παιχνιδι με βελακια.:hehe:

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις βγηκα παιδες (αφου προλαβε πρωτα ο μαχαιροβγαλτης wizard να μου ΞΑΝΑπαρει τα tags στο nosahr canals...) :p

ειχα αποψε 75αρι ενα απο τα καλυτερα pings που εχω πιασει στον bazo αλλα και γενικοτερα (αν θυμαμαι καλα) :T:

δυστυχως ατυχησαμε σαν ομαδα συντροφοι, χασαμε και τα τρια maps, oμως ητανε πολυ ωραια παιχνιδια :)

Οπότε εγώ με τα 60 ms να μη μιλάω καθόλου, ε;

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τον server νομίζω ότι όλοι οι χάρτες, mixed conquest & rush ( σε rush οι λιγότερο καλές ομάδες, ως defenders, έχουν ελπίδες να πάρουν κάποιο round) και σταθερό rotation χαρτών για αρκετό χρονικό διάστημα ώστε ο άλλος να ξέρει τι θα βρει και να μην βαριέται να τσεκάρει καθημερινά τι έχει το πρόγραμμα.

Τακτικό & αντικειμενικό autobalance.

Αυτόματη ένταξη κάθε νεοεισερχόμενου σε squad (Δεν γνωρίζω αν τεχνικά είναι εφικτό).

Ban σε όσους χρησιμοποιούν "RPG against infantry" :fist: και καμία ανοχή σε δικαιολογίες τύπου «είχα ξεμείνει από πυρομαχικά»…εξάλλου είναι μέρος του παιχνιδιού να ξεμένεις από πυρομαχικά.

Link to comment
Share on other sites

χθες για να μπω Bazo μου βγήκε το λάδι :wall:. Πολλά disconnections πριν καν να μπω. Δοκίμασα σήμερα το πρωι και μπήκα κανονικά. :confused: Και το Ping ενώ χθες έδειχνε πάνω απο 120 το πρωί ήταν κάτω από 100. "Φαντάσματα":p

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά τον server νομίζω ότι όλοι οι χάρτες, mixed conquest & rush ( σε rush οι λιγότερο καλές ομάδες, ως defenders, έχουν ελπίδες να πάρουν κάποιο round) και σταθερό rotation χαρτών για αρκετό χρονικό διάστημα ώστε ο άλλος να ξέρει τι θα βρει και να μην βαριέται να τσεκάρει καθημερινά τι έχει το πρόγραμμα.

Τακτικό & αντικειμενικό autobalance.

Σωστος πρεπει να γινει κατι στον Bazo

Αυτόματη ένταξη κάθε νεοεισερχόμενου σε squad (Δεν γνωρίζω αν τεχνικά είναι εφικτό).

Σωστο και γινεται...

Ban σε όσους χρησιμοποιούν "RPG against infantry" :fist: και καμία ανοχή σε δικαιολογίες τύπου «είχα ξεμείνει από πυρομαχικά»…εξάλλου είναι μέρος του παιχνιδιού να ξεμένεις από πυρομαχικά.

Διαφωνω αν και δεν ειναι του τυπου μου να παιζω με RPG/M320

Και εξηγω....

Δεν χρειαζομαι καμια δικαιολογια αμα εχω στο χερι μου rpg και εισαι στα 2 μετρα το εχεις φαει τι ban και ιστοριες

μερος του παιχνιδιου δεν ειναι και το rpg? Servers που απαγορευουν οπλα καταπατουν την συμφωνια (ΤOS) με

την ΕΑ.

Με την ιδια σκεψη πρεπει να μην παιζουν τα Μ320,USAS o Akis στο Viper o Zenor στα Jet o Wizard με μαχαιρια

και παει λεγοντας να με συγχωρουν οσους δεν ανεφερα :)

Link to comment
Share on other sites

Ban σε όσους χρησιμοποιούν "RPG against infantry" :fist: και καμία ανοχή σε δικαιολογίες τύπου «είχα ξεμείνει από πυρομαχικά»…εξάλλου είναι μέρος του παιχνιδιού να ξεμένεις από πυρομαχικά.

Θα διαφωνήσω με το rpg infrantry . Είναι κομμάτι του παιχνιδιού , όποιος ξέρει να το χρησιμοποιεί το χρησιμοποιεί και όποιος δεν ξέρει το μαθαίνει ! Ειδικά όταν είναι μαζεμένα πέντε camperια μαζί σε ένα όροφο άντε να τους κατεβάσεις ……. !! Το rpg έχει τα και τα μειονεκτήματα του ,μπορείς να το αποφύγεις (εκτός αν camperώνεις σε καμία τρύπα ), δεν σκοτώνει εύκολα από απόσταση ,δεν μπορείς να πετυχεις εύκολα κινούμενο στόχο , αλλάζει πολύ αργά από όπλο σε rpg και κάνει reload πολύ αργά , έτσι ο απέναντι σου μπορεί να καθαρίσει δέκα φορές !! Δεν είναι όπως τα Mortar που αράζει ο άλλος στην βάση και βαράει μαζικά και άντε να τον καθαρίσεις (μου λείπει ο παλιός κάλος commander του bf2 με το artillery ) . Γενικά δεν μου αρέσει το limit σε όπλα , όπως σε κάτι servers πχ no usas ,no m320,no rockets on infantry , γιατί τα έβαλε η Dice για να τα περνούμε παράλια ???

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω το ιδιο προβλημα εχω 55-65 ping:P

οσο για το RPG και τα αλλα σχετικα ο καθενας παιζει οπως μπορει και θελει,τωρα αν δεν συμμορφωνονται καποιοι σε καποια rules που μπορει να τυχουν σε καποια events τοτε δεκτο οποιοδηποτε ban:p:p

Έγινε επεξεργασία από fOuThErEpErGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.