Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

βρε λες και ο n3rk3 που εφαγε μπανανα στον bazo τις προαλλες ετσι να ηταν? suuuuuure :p

Μπα καμια σχεση..ο N3rk3 αν κ προσπαθει να κρυφτει δν τα καταφερνει..:shout:

απλα δες αναλογια kills/headshots με ολα τα οπλα του.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά παραπονιέστε για τα μαΣαίρια... :o

Καλα χτες εσπασα το πληκτρολογιο για παρτη σου... (υπ' οψην χρωστας ενα).

Στη Firestorm που ησουν πανω στο γερανο...

Ανεβηκα την πρωτη φορα και με πηρες ειδηση και με εφαγες...

Ανεβαινω τη δευτερη και σε βρισκω ξαπλωμενο στην ακρη του γερανου και μολις πλησιαζω και παω να σου παρω το σκαλπ, τελειωνει ο γυρος, πανω που πηγε να ξεκινησει το animation για το μαχαιρι...

Μιλαμε για ΤΟ τρελο σπασιμο...:shout::shout::shout::shout::wall::wall::wall:

ΧΑΧΑΧΑ..!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα χτες εσπασα το πληκτρολογιο για παρτη σου... (υπ' οψην χρωστας ενα).

Στη Firestorm που ησουν πανω στο γερανο...

Ανεβηκα την πρωτη φορα και με πηρες ειδηση και με εφαγες...

Εγώ κατάλαβα ότι πήγες για μαχαίρι και δε σου έπιασε και γύρισα και σε πυροβόλησα. Δε σε είχα πάρει είδηση που ανέβαινες.

Ανεβαινω τη δευτερη και σε βρισκω ξαπλωμενο στην ακρη του γερανου και μολις πλησιαζω και παω να σου παρω το σκαλπ, τελειωνει ο γυρος, πανω που πηγε να ξεκινησει το animation για το μαχαιρι...

Μιλαμε για ΤΟ τρελο σπασιμο...

Δεν ήμουν εγώ, ο [MENTION=7033]Lazy Dog[/MENTION] ήταν ;) Εγώ λίγο μετά την πρώτη απόπειρα, ξέμεινα από σφαίρες κι έφυγα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα ότι πήγες για μαχαίρι και δε σου έπιασε και γύρισα και σε πυροβόλησα. Δε σε είχα πάρει είδηση που ανέβαινες.

Οντως αυτο εγινε...αλλο σπασιμο και αυτο...

Τωρα τελευταια εχει γινει πολυ συχνο φαινομενο. Εχουν κανει κατι ή ειναι τυχαιο;

Δεν ήμουν εγώ, ο @Lazy Dog ήταν ;) Εγώ λίγο μετά την πρώτη απόπειρα, ξέμεινα από σφαίρες κι έφυγα :)

ο λογαριασμος για το πληκτρολογιο εκει τοτε..

Link to comment
Share on other sites

Και μετά παραπονιέστε για τα μαΣαίρια... :o

LOL

wizard μακαρι αδερφε να σε εβλεπα οχι μονο να τον μαχαιρωνες, αλλα να του επαιρνες το σκαλπ (κυριολεκτικα και με ινδιανικη τελετουργια)

αλλα ησουνα ηδη μεσα και ηταν στην ομαδα σου (δεν θελω να πω ονομα γιατι δεν εκανε τιποτα κακο: αφου το παιχνιδι του το επιτρεπει, και αφου ειχαμε στριμωχτει στη βαση μας, ισως και εγω στη θεση του το ιδιο θα εκανα, αν και δεν μου αρεσει το sniping)

απλα μου την "εδωσε" (παντα στα πλαισια της πλακας, δεν εκνευριζομαι οταν παιζω παιχνιδια στον υπολογιστη μου) επειδη σε πενταλεπτο που μπηκα, με σκοτωσε 5-6 φορες απο το ιδιο ακριβως σημειο με τον ιδιο τροπο (τις μισες απευθειας απο το respawn).

Δεν τα χωνω ποτε σε κανεναν ειτε ingame ειτε εκτος, επειδη δεν θελω να φερομαι οπως μου φερονται: σκοτωνω κοσμο με το m320 και καποιοι (δολοφονημενοι) με κραζουνε σαν spammer και σαν noob, πραγμα που ισως να το δεχομουνα αν και εμενα το 90% των deaths μου σε συγκεκριμενες πιστες και σημεια δεν προερχοταν απο m320 ή ρουκετες.

μας στριμωχνει ο αντιπαλος στο μετρο με "spamming" και οταν καποιος (που προφανως δεν χρησιμοποιει m320 ή ρουκετες) σκοτωνεται απο "spamming" διαμαρτυρεται, χωρις να ξερει ή να τον ενδιαφερει οτι η ομαδα του τα χρησιμοποιει και αυτη και γι' αυτο ειναι σε θεση να φτασει σε καποια σημεια ή στη νικη... :)

απο τη στιγμη λοιπον που δεν ξερω αν οι 29 συμπαικτες στο team μου παιζουν "σωστα" ή οχι, δεν μπορω να εγκαλω τον αντιπαλο επειδη με σκοτωσε με τροπο που δεν μου αρεσει...

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=596]greekfragma[/MENTION]

βάλε page file αυτόματο (δηλ 8gb)

είναι λίγο διαφορετικές οι συμπεριφορές στα λαπτοπ στα games

φαντάζομαι έχεις full update vga drivers ακόμα και κάρτα ήχου και network

επισης κανε αυτο που λεει το παπατσονις

μήπως είναι το κλασσικό θέμα με το UPNP και το 585? (κάντο disable)

edit: δοκίμασε με κανενα αλλο router αν εχεις

Έγινε επεξεργασία από Borg
Link to comment
Share on other sites

pagefile 8gb check

latest vga sound drivers check

pbupdate check

upnp + network discovery off check

θα το σπάσω :(

Θεμη, ΔΕΝ θα φτιαξει τα DC ΑΛΛΑ θα παρει "αερα" στα frames.

φτιαξε ενα user.cfg και το βαζεις στο φακελο του BF.

και βαζεις μεσα

Render.DrawFps 1

WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0

WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 256

WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0

RenderDevice.TrippleBufferingEnable 0

RenderDevice.ForceRenderAheadLimit 1

WorldRender.FxaaEnable 0

RenderDevice.Dx11Enable 0

PostProcess.DynamicAOEnable 0

Render.DeviceVSyncEnable 0

WorldRender.MotionBlurEnable 0

WorldRender.DxDeferredCsPathEnable 0

Render.PerfOverlayEnable 1

GameTime.MaxVariableFps 100

Για δωκε μια και τα video settings που παιζεις.

Link to comment
Share on other sites

γρηγορη ερωτηση,ανεβασα κ γω το pagefile απο 4 που το χε σε 8 γιατι στα alt tab, ετρωγε κατι φρικες,το initial τι το βαζουμε 8gb κ αυτο? δλδ intial size 8gb maximum size 8gb σωστος ειμαι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

αργότερα κατάλαβα ότι μεγάλο ρόλο παίζουν οι ρυθμίσεις στο Mouse....σε θέματα απόκρισης και ευαισθησίας.!!!!:fist:

short penis blames its hair :p

Ποσες φορες εχω αλλαξει το infrantry sens απτον οκτωβριο του 11 ?

Καμια - μονιμως ενα zowie g-tf speed = 450 μοιρες στροφη, ειμαι off αυτο το μηνα απτα βαρη, μια χαρα γυμναστικη κανω και οταν στριβω στο game :p

Καλα χτες εσπασα το πληκτρολογιο για παρτη σου... (υπ' οψην χρωστας ενα).

Στη Firestorm που ησουν πανω στο γερανο...

Ανεβηκα την πρωτη φορα και με πηρες ειδηση και με εφαγες...

Ανεβαινω τη δευτερη και σε βρισκω ξαπλωμενο στην ακρη του γερανου και μολις πλησιαζω και παω να σου παρω το σκαλπ, τελειωνει ο γυρος, πανω που πηγε να ξεκινησει το animation για το μαχαιρι...

Μιλαμε για ΤΟ τρελο σπασιμο...:shout::shout::shout::shout::wall::wall::wall:

ΧΑΧΑΧΑ..!!!

nerdrage :hehe: Σιγα μωρε πως κανετε ολοι ετσι με το knife, καθαρα συμπτωματικο ειναι, εδω και να εχει ψαχτει καποιος τοσο με τον ηχο οσο αυτος ο τυπος στο head-fi Quest for Holy Grail of gaming sound! παλι θα το φαει χωρις να φταιει καθολου, 2-3 ηχοι μπορει να παιζουν ταυτοχρονα και ο 4ος ( πχ reload στο ιδιο σου το οπλο ) να ακυρωθει, καμια σχεση με το BF2 που με βριζανε στην karkand, μεχρι και το υψος καταλαβαινα οταν ετρεχε καποιος, hardware openAL acceleration ή ολο-φονικα recordings στο επομενο patch ΧΘΕΣ :p [ame=http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA]Virtual Barber Shop (Audio...use headphones, close ur eyes) - YouTube[/ame]

Στο μονο που εχω πραγματικα πλεονεκτημα σε συγκριση με οσους δεν ξερουν απο αυτα ειναι οταν βαραει καποιος με σιγαστηρα ή σκουζει ( το λεγομενο battle chatter ) για ολα τα αλλα μια χαρα δουλεια κανει το minimap και το 3d spot

@greekfragma μην το ψαχνεις, cod με οχηματα ειναι, ουτε commander ουτε τιποτα, μια προυπηρεσια στο BC2 θα σε βοηθουσε ταμαλα πιστευω

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION], με αυτα

Render.DrawFps 1

WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0

WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 256

WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0

RenderDevice.TrippleBufferingEnable 0

RenderDevice.ForceRenderAheadLimit 1

WorldRender.FxaaEnable 0

RenderDevice.Dx11Enable 0

PostProcess.DynamicAOEnable 0

Render.DeviceVSyncEnable 0

WorldRender.MotionBlurEnable 0

WorldRender.DxDeferredCsPathEnable 0

Render.PerfOverlayEnable 1

GameTime.MaxVariableFps 100

θα έχουμε χειρότερο οπτικό αποτέλεσμα?

Η μπορει να τα χρησιμοποιήσει οποιοσδήποτε για να ανεβάσει τα frames μόνο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ριχνει αρκετα ποιοτητα απεικόνισης

αυτα βασικα ριχνουν

WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0

WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 256

WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0

WorldRender.FxaaEnable 0

RenderDevice.Dx11Enable 0

PostProcess.DynamicAOEnable 0

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μωρε πως κανετε ολοι ετσι με το knife, καθαρα συμπτωματικο ειναι

Καλά, συμπτωματικό δεν είναι... Ο Φράγμας γλίτωσε πριν λίγο 3 φορές το μαχαίρι... Και δεν είμαι κάποιος που τυχαίνει να το πετύχω ;)

...εδω και να εχει ψαχτει καποιος τοσο με τον ηχο οσο αυτος ο τυπος στο head-fi Quest for Holy Grail of gaming sound! παλι θα το φαει χωρις να φταιει καθολου, 2-3 ηχοι μπορει να παιζουν ταυτοχρονα και ο 4ος ( πχ reload στο ιδιο σου το οπλο ) να ακυρωθει

Πάντως με τον Λεωνίδα που κάναμε πειράματα, δεν ακούγεται τίποτα άσχετα με το σύστημά σου (εγώ X-Fi, εκείνος Xonar).

Πήγαινα πίσω του και δε με άκουγε. Χωρίς κανέναν άλλον ήχο στο περιβάλλον αφού ήμασταν 4 άτομα στην πίστα και κάναμε δοκιμές. Δεν έχει σχέση, απλά δεν παράγει ήχο ο άλλος όταν περπατάει από πίσω σου. το μόνο που ακούγεται είναι όταν δεν πετυχαίνει το μαχαίρι, που ακούγεται κάποιος ήχος και προλαβαίνεις να γυρίσεις πριν κάνει το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.