Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Rage Post No2:

Θα έπρεπε να λέγεται "noobs quarters" αλλά προφανώς κάποιο scam της Die Ce είναι που θέλει να μπερδέψει το κοινό της να αγοράσουν ένα DLC με πίστες που θα μπορούσε κάλιστα να φτιάξει το ίδιο το community αν είχε κάποιο εργαλείο αντίστοιχο. :getlost:

Link to comment
Share on other sites

New screenshot of upcoming Battlefield 3 Close Quarters map - Battlefield 3

[ATTACH]48624[/ATTACH]

Με rpg κ usuckatshooting:suicide:

Mortar που περνάνε από το ταβάνι και σε σκοτώνουν αν έχει θα γίνει πολύ διάσημο map.

Και ο λόγος που υπάρχει ακόμη η EA:

Looks boring i will still buy it though

:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είστε κακοί :)

Παραπονιόσασταν στην αρχή που είχαμε δει μόνο τη Μέτρο, και τώρα όλοι παίζετε εκεί και την ευχαριστιέστε. Κι όχι μόνο εμείς, αν ρίξετε μια ματιά, υπάρχουν servers που παίζουν Μέτρο 24/7 και είναι πίτα.

Αυτές οι πίστες λοιπόν, θα είναι τύπου Μέτρο. Σε 20' παιχνίδι θα μαζεύεις άπειρους πόντους και ribbons. Επίσης, είναι πίστες που γουστάρουν οι CoDάκηδες, και αυτοί που έπαιζαν CS. Εκεί προσβλέπει η Dice. Στο κάτω κάτω, DLC είναι, δεν είναι ανάγκη να το πάρουμε, ούτε να περάσουμε τους χάρτες στον ΒΑΖΟ αν δε μας αρέσουν :)

Link to comment
Share on other sites

Καλά για να μην αυξηθούν τα Rage Posts με εκθετικό βαθμό, εγω θεωρώ πως δυστυχώς θα πουλήσει σαν τρελό το Noobo DLC. Και όχι τπτ άλλο θα το πάρω και γω :wall::p:wall: όχι για άλλο λόγο απλά επειδή λατρεύω το BF3 και θέλω να έχω τη full collection. Συν του ότι θα έχει νέα όπλα που μπορεί να φανούν χρήσιμα στα άλλα maps (όπως και προαναφέρθηκε) Καλημέρα :T:

Link to comment
Share on other sites

...απλά επειδή λατρεύω το BF3 και θέλω να έχω τη full collection. Συν του ότι θα έχει νέα όπλα που μπορεί να φανούν χρήσιμα στα άλλα maps...

Εγώ θα το πάρω, αν μπουν οι χάρτες του στον ΒΑΖΟ, ώστε να μπορώ να παίζω και να μη με πετάει έξω. Δεν έχω ενδοιασμούς και συναισθηματισμούς ώστε να αγοράσω κάτι που δε μου αρέσει απλά για συλλεκτικούς λόγους.

Όσον αφορά στα όπλα, η εμπειρία έχει δείξει, δύο πράγματα:

1. Λίγο πολύ παίζουμε με όλα και κρατάμε όποιο μας ταιριάζει καλύτερα. Είναι όμως τόσα πολλά που σίγουρα θα βρίσκαμε εναλλακτικό.

2. Αν κάποιο όπλο ξεχωρίζει πολύ, θα φάει αργά ή γρήγορα nerfάρισμα, οπότε θα έρθει σε φυσιολογικό επίπεδο. Έτσι, θα το χαρούμε για λίγο μόνο και θα το έχουμε πληρώσει 15-20€.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είστε κακοί :)

Παραπονιόσασταν στην αρχή που είχαμε δει μόνο τη Μέτρο, και τώρα όλοι παίζετε εκεί και την ευχαριστιέστε. Κι όχι μόνο εμείς, αν ρίξετε μια ματιά, υπάρχουν servers που παίζουν Μέτρο 24/7 και είναι πίτα.

Αυτές οι πίστες λοιπόν, θα είναι τύπου Μέτρο. Σε 20' παιχνίδι θα μαζεύεις άπειρους πόντους και ribbons. Επίσης, είναι πίστες που γουστάρουν οι CoDάκηδες, και αυτοί που έπαιζαν CS. Εκεί προσβλέπει η Dice. Στο κάτω κάτω, DLC είναι, δεν είναι ανάγκη να το πάρουμε, ούτε να περάσουμε τους χάρτες στον ΒΑΖΟ αν δε μας αρέσουν :)

Συμφωνώ αλλά νομίζω πως ένας από τους κυριότερους λόγους που αυτό το map το παίζουν περισσότερο από τα άλλα είναι ο κακός σχεδιασμός τον μεγάλων - original bf3 maps. Δεν ξέρω που ακριβώς είναι το λάθος αλλά εμένα μου φάνηκαν βαρετά τα μεγάλα maps. Αν είχαν μισά μισά(big/small) αλλά όλα με άριστο σχεδιασμό, τότε δεν νομίζω να ήταν η metro πρώτη, και επίσης θα ήταν ικανοποιημένοι περισσότεροι παίκτες.

Ας ελπίσουμε ότι κάποιο από τα dlcs θα είναι περισσότερο ευχάριστο τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Όντως οι μεγάλες πίστες παρα είναι μεγάλες, ιδίως αμα τις κάνεις ποδαράτο :hehe:

Αρκετές φορές (ιδίως στη firestorm) έχει τύχει να τρέχω απο τη βάση για να πάω σε σημαία και λίγο πριν φτάσω μπαμ και κάτω από Μ98. Αντε πάλι απο την αρχή μετά :weep:

Link to comment
Share on other sites

Όντως οι μεγάλες πίστες παρα είναι μεγάλες, ιδίως αμα τις κάνεις ποδαράτο :hehe:

Αρκετές φορές (ιδίως στη firestorm) έχει τύχει να τρέχω απο τη βάση για να πάω σε σημαία και λίγο πριν φτάσω μπαμ και κάτω από Μ98. Αντε πάλι απο την αρχή μετά :weep:

Καλά και συ στο bf3 βρήκες να γίνεις fit? :p

Τόσα ground οχήματα και transport chopper έχει η o.firestorm

Link to comment
Share on other sites

Ρε ο λαός θέλει BC2 maps! :banging:

Εκεί στην [EA]DΙCΕ[/EA] είτε δεν αντιλαμβάνονται τι ζητάει το community (αφιβάλλω,εξάλλου μέχρι τώρα εμένα προσωπικά με έχουν αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο όσον αφορά τους χειρισμούς τους σε αντιδράσεις μας) είτε βαριούνται να προσαρμόσουν τον κώδικα (fair enough μιας και μιλάμε για χάος με χιλιάδες γραμμές) είτε η ΕΑ θέλει να ξεζουμίσει τον κοσμάκι με το μικρότερο κόστος (:T: you bet?).

Προσωπικά άμα έβγαινε αύριο κιόλα κανά BF3 DLC με όνομα "BC2 Fresh as ever" (τεσπα βάλτε τη φαντασία σας να δουλέψει γτ εγω έχω δουλειά αυτη τη στιγμή και βαριέμαι να σκεφτώ) με έως 50 γιουρα, θα τα έσκαγα με κλειστά ματιά διότι αμέσως αμέσως σου δίνει 10 πόσους δεν θυμάμαι λόγους να μη σταματήσεις το BF3 ΠΟΤΕ.

Ε,αυτο είναι και το θέμα. Θέλουν να βγάλουν και BC3 και BF4 οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουν μια τέτοια κίνηση. Μη σου πω κρατήστε μικρό καλάθι γενικότερα διότι όλως τυχαίως όταν θα βγαίνει το τελευταίο DLC είναι και μια λογική ημερομηνία το BC3 (αν βγει τλκ) να είναι σε ένα σεβαστό σημείο. Αυτά καθαρά από προσωπική σκοπιά πάντα. :T:

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχεις τον καθε μ@.... που παιρνει απο ενα και φευγει μονος του...

Και στο normal δεν μπορεις να τον φας κιολας....!!!

Βέβαια εδώ υπάρχει και ο αντίλογος:

1. Πολλές φορές περιμένω και δε μπαίνει κανείς, με αποτέλεσμα, ειδικά στην έναρξη τις πίστας να χάνεις το προβάδισμα

2. Υπάρχουν και τα squads, όπου φεύγει μεν άδειος, αλλά κάνουν spawn πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

Το bf3 ανετα το σταματας αμα δεν φτιαξουν τα bugs ΠΟΤΕ ή περασουν 1-2 χρονια μεχρι να ξυπνησουν ( βλεπε bf2 1.5 ) 50 ευρω για DLC με BC2 δεν δινω ουτε με σφαιρες, εδω το ιδιο το game το ειχα παρει preorder απτο game.co.uk κοντα στα 32 ευρω.

Και 10 ευρω να κανει ενα τετοιο dlc παλι θα το σκεφτομουνα, ποιος θα παιξει laguna presa με prone ? :S Ουτε re-imagine γουσταρω, ειδα ποσο αθλια δουλεια κανανε με την gulf και την sharqi, δεν θα αντεξω αλλο αποτυχημενο remake :wall:

Link to comment
Share on other sites

The game we love to hate...

Πάντως δε νομίζω ότι, συγκριτικά με άλλες εταιρίες πάντα, μπορούμε να κατηγορήσουμε τη DICE για φιλοχρηματική πολιτική ή αισχροκέρδεια. Και καλές τιμές έχει, και λογικές, oύτε συνδρομές για το Online.

Link to comment
Share on other sites

στα transport choppers και vehicles μπορεις να κανεις spawn αν υπαρχει θεση, δεν υπαρχει λογος να καθομαι να περιμενω σαν ταξιτζης και να γραφει η ταριφα... :p

προφανως λυκε μιλας για τα τζιπακια (τα μονα μεσα μεταφορας -μαζι με τα bobcat- που δεν μπορεις να κανεις spawn και -oπως και τα επιθετικα helis- πρεπει να σε περιμενουν για να σε παρουν βολτα...) :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.