Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Εσείς στα Region filters έχετε Europe μόνο ή και άλλο;

εγω εχω μονο ευρωπη (εχω ξετσεκαρει βεβαια το ισραηλ και την αραβια, οχι για πολιτικοκοινωνικους λογους αλλα γιατι στο δημοτικο εφτυσα αιμα για να μαθω σωστη γεωγραφια και δεν θελω να παει χαμενο για χαρη της EA και της DICE... :p)

οτι αλλο και να βαλω δεν μου βγαζει ping καλυτερο απο 160 που μου δινουν καποιοι απο τις ΗΠΑ. ειχα και την ανταρκτικη (τον νοτιο πολο δηλαδη!!!) αλλα ποτε δεν μου εβγαλε κανεναν σερβερ και την εβγαλα. :p

[MENTION=3942]Grisos[/MENTION]: στο τσακ με προλαβες... :wall: σιγουρα εχει καποιο bug το φορουμ ή εχεις κανει hack, αλλιως δεν εξηγειται!!! παρακαλω τους mods και τους admins να επαναφερουν την ταξη και τη σειρα στο νημα :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

εμενα αν θυμαμαι καλα, παντα τα καλυτερα pings μου τα δινανε κατα σειρα: γερμανια, ολλανδια, γαλλια, αγγλια.

βεβαια εχω παρα πολυ καιρο να χρησιμοποιησω το browse servers αφου συνηθως η μπαινω σε καποιον φιλο που παιζει (και με φορτωνεται, ο δυστυχης...) ή μπαινω στους favorites (εχω πολλους, αλλα το battlelog φροντιζει να μου σβηνει καποιους επειδη ετσι γουσταρει, για να μην... μπερδευομαι! :p)

ειδικα τον bazo, το εχω βαλει 5-6 φορες τουλαχιστον στα favorites...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3942]Grisos[/MENTION] :p

να συμπληρωσω οτι τωρα τελευταια εμφανιζονται ολο και περισσοτεροι ιταλικοι σερβερς με καλο ping (ψαχνω παντα 48αρηδες και 64αρηδες, CQL)

και μολις εβαλα για 20 φορα (και λιγες λεω) τον bad-bross city maps στα favorites... ελεος με το battlelog, ουτε τα cookies των πελατων του δεν μπορει να διαχειριστει σωστα? κατανταει πολυ ενοχλητικο, ευτυχως που καποιους σερβερς τους θυμομαστε με τα ονοματα τους αλλιως δεν θα καταλαβαιναμε οτι τους βγαζει απο τα αγαπημενα με το ετσι θελω...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3942]Grisos[/MENTION] :p

να συμπληρωσω οτι τωρα τελευταια εμφανιζονται ολο και περισσοτεροι ιταλικοι σερβερς με καλο ping (ψαχνω παντα 48αρηδες και 64αρηδες, CQL)

και μολις εβαλα για 20 φορα (και λιγες λεω) τον bad-bross city maps στα favorites... ελεος με το battlelog, ουτε τα cookies των πελατων του δεν μπορει να διαχειριστει σωστα? κατανταει πολυ ενοχλητικο, ευτυχως που καποιους σερβερς τους θυμομαστε με τα ονοματα τους αλλιως δεν θα καταλαβαιναμε οτι τους βγαζει απο τα αγαπημενα με το ετσι θελω...

Δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα,και δεν βλεπω να το αναφερει και καποιος αλλος....

Και γω europe-> select all,και ταξινομηση αυξουσα κατα ping....

και γω συνηθως γερμανικους παιζω,ιταλικους αγγλικους η γαλικους πιο σπανια.....

Σημερα ξαφνικα ειδα μια πολυ ενδιαφερουσα πτωση στο ping μου,εχω 40-60 στους περισοτερους γερμανικους,45 στον bazo,επαιξε τιποτα με τις γραμμες;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε τετοιο προβλημα,και δεν βλεπω να το αναφερει και καποιος αλλος....

M2. Έχω χάσει τον ΒΑΖΟ από τους favorites δύο φορές, αλλά ήταν όταν τον είχαμε αλλάξει από Γερμανία, Αγγλία και τούμπαλιν. Ποτέ άλλοτε. Δείτε λίγο τις ρυθμίσεις των cookies σας (αν τους κρατάει εκεί κι όχι στο profile)

Σημερα ξαφνικα ειδα μια πολυ ενδιαφερουσα πτωση στο ping μου,εχω 40-60 στους περισοτερους γερμανικους,45 στον bazo,επαιξε τιποτα με τις γραμμες;;;

Γενικά αναβαθμίζουν πολλές εταιρίες σε οπτικές. Δεν ξέρω αν ισχύει για τη δική σου, ή αν είναι από αυτό, πάντως συμβαίνει.

Εγώ είχα με HOL 70-80 στην αρχή. Μετά άρχισε να χτυπάει 100+. Έκανε μια Παρασκευή βράδυ η HOL μια συντήρηση και μετά είχα 60-70. Μερικές μέρες μετά έχω 60-130 :confused:

Link to comment
Share on other sites

SERIOUSLY why does B - Forums - Battlelog / Battlefield 3

ενα απο τα πολλα threads με το ιδιο προβλημα. ισως να φταιει οτι εχω περισσοτερους σερβερς απο οσους επιτρεπονται (αλλα απο που να ξερω ποσοι επιτρεπονται;;; ) ισως παλι να φταιει οτι καποιοι servers αλλαζουν IPs... δεν ξερω αλλα χανω πολυ συχνα σερβερς απο τα favorites... δεν εχω πειραξει τα cookies, αλλωστε το battlelog εκτος απο αυτον το τομεα (και μερικες φορες τα λαθος pings) δεν μου βγαζει αλλα προβληματα

χρησιμοποιω chrome κυριως.

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] κι εγω με ΗΟLe ειμαι. προχτες το βραδυ πεσανε τα DNS (για πρωτη φορα σε εμενα, για πολλοστη -τωρα τελευταια ειδικα- σε αλλους, οπως ειδα στο adslgr)

τα αλλαξα και εβαλα της google και το προβλημα λυθηκε.

δεν παρατηρησα διαφορες στα pings, κι εμενα ειναι πολυ ασταθη (αλλες φορες το Bazo που δινει 80, αλλες 110, νομιζω ειναι φυσιολογικο αναλογα με το traffic)

αυτο ομως που παρατηρω ειναι οτι μηνες πριν μπορουσα να βρω σερβερς γερμανικους στα 60αρια (το καλυτερο ping που ειχα ποτε στο ΒF3) αλλα τωρα τελευταια δεν εχω παισει ποτε κατω απο 80ms σε κανεναν σερβερ... :(

ΥΓ: στο router μου δεν μπορω να βρω πουθενα επιλογη για fastpath, δεν ξερω μηπως την ονομαζουν αλλιως ή αν απλα δεν εχει τετοια ρυθμιση...

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

στο router μου δεν μπορω να βρω πουθενα επιλογη για fastpath, δεν ξερω μηπως την ονομαζουν αλλιως ή αν απλα δεν εχει τετοια ρυθμιση...

Στο router σου απλά θα δεις αν είσαι σε fastpath (που δεν είσαι). Δε μπορείς να το αλλάξεις όμως, είναι κάτι που κάνει ο ISP και δυστυχώς ή HOL δεν το παρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτές τις 3; λόγω ping ή cheat ή και τα δυο;:p

Λογω ping.

Aν και εγω εχω επιλεξει στο battlelog να μου εμφανιζει τους server αναλογως με το ping, με διαβαθμιση απο το μικροτερο στο μεγαλυτερο οποτε και επιλεγμενες να τις ειχα τις χωρες αυτες θα τις εβγαζε κατω-κατω και δεν θα τις εβλεπα καν...

ισως να φταιει οτι εχω περισσοτερους σερβερς απο οσους επιτρεπονται (αλλα απο που να ξερω ποσοι επιτρεπονται;;; )

Εχω παρατηρησει σε μενα οτι μεχρι 13 favorites δεχεται.

Μετα αν προσθεσω καποιον αλλο, μου σβηνει αυτον που ειχα προσθεσει τελευταιο...

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει σε μενα οτι μεχρι 13 favorites δεχεται.

Μετα αν προσθεσω καποιον αλλο, μου σβηνει αυτον που ειχα προσθεσει τελευταιο...

εγω αυτη τη στιγμη εχω 19. και μου ξαναεσβησε τον bazo (μαζι με τον babana, τον mature gamers, τον "free beer"), παρα το οτι δεν ηταν ο τελευταιoι που προσθεσα...

δεν ειναι κανενα μεγαλο προβλημα αφου τους πραγματικα αγαπημενους μου servers τους θυμαμαι και τους αναζηταω με το ονομα τους οποτε θελω, αλλα ειναι ενοχλητικο και μου δημιουργει και αμφιβολιες μηπως εχει σβηστει και κανενας πραγματικα αξιολογος σερβερ που δεν θυμαμαι το ονομα του για να διαπιστωσω οτι λειπει.

και οταν καποιοι μου λενε οτι δεν τους σβηνει τους σερβερς, φυσιολογικο ειναι να ψαχνομαι γιατι σε εμενα το κανει και τι φταιει :p

fouthe, βλεπω οτι εισαι μονος σου μεσα στον bazo στο devamand. ερχομαι φιλε, να ριξουμε στα κρυφα κανενα μορταρ και να καβαλησουμε κανενα mav για να μας φυγει το αχτι ή για να γραψουμε συνθηματα στους τοιχους του τουνελ :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.