Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Δεν κατάλαβα ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημα... :confused:

No Spread, No Recoil. GG!

Τσέκαρε description... ;)

Εκτός κι αν εννοείς ότι δε βλέπεις κάτι λάθος, κάτι που νόμιζα κι εγώ στην αρχή... :p

Έγινε επεξεργασία από zampONakiaskiou
Link to comment
Share on other sites

No Spread, No Recoil. GG!

Τσέκαρε description...

Εκτός κι αν εννοείς ότι δε βλέπεις κάτι λάθος, κάτι που νόμιζα κι εγώ στην αρχή...

Ναι, οκ, αλλά το πήρα πριν λίγο και δεν παίζει έτσι... Είναι σίγουρα για το pc αυτό;

Πάντως τα μακρυνά headshots ξεχάστε τα... Ότι κάνατε, κάνατε... Πλέον, κρατώντας τη σκανδάλη πατημένη, η σφαίρα φαίνεται πολύ μεγάλη, άρα χάνει σε ακρίβεια, και δε φαίνεται μετά τα ~400μ. που καταλήγει... :(

Link to comment
Share on other sites

Κάτι λένε στα comments ότι συμβαίνει μόνο με κάποιο συγκεκριμένο τρόπο...

Σίγουρα χρησιμοποιεί L85A2+AGOG+GRIP+LASER τώρα τι άλλο κάνει δε ξέρω :p Δεν έχω ρίξει ποτέ με αυτό το όπλο :p

:magic: [ame=http://www.youtube.com/watch?v=BFatD1WDbmk]Battlefield 3: Operation Red Alert - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ, αλλά το πήρα πριν λίγο και δεν παίζει έτσι... Είναι σίγουρα για το pc αυτό;

Πάντως τα μακρυνά headshots ξεχάστε τα... Ότι κάνατε, κάνατε... Πλέον, κρατώντας τη σκανδάλη πατημένη, η σφαίρα φαίνεται πολύ μεγάλη, άρα χάνει σε ακρίβεια, και δε φαίνεται μετά τα ~400μ. που καταλήγει... :(

Επιτελους στην caspian border δεν θα σε πυροβολουν απο την αλλη βαση:dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει το game αγορασμένο στα ρώσικα να πάει να κατεβάσει ένα patch 2.3mb. Αλλιώς θα αναρωτιέται γιατί πάλι δε δουλεύει το game μετά το update.

How to Change Language Battlefield 3 Language Changer tool Origin - CJS CD Keys

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που αν το ανεβάσω θα μπορώ να δώ το model του αντίπαλου σε τέτοια απόσταση;

Δοκιμασε να ανεβασεις το mesh detail, επηρρεαζει το draw distance ;-)

Τι χαζομάρα είναι να πληρώνεις για να ξεκλειδώνεις όλα τα unlocks όπλων και οχημάτων...;
Εμένα μου τη δίνει που τα unlocks ενός όπλου ίδιας κατηγορίας (assault, recon κτλπ) είναι μόνο για το όπλο που χρησιμοποιείς και όχι για όλη τη κατηγορία.

Τι να το κάνω αν π.χ ξεκλειδώσω το M416 (assault) χωρίς κανένα gadget που έχω λιώσει να βγάλω στο AK74m; Noobas και εύκολη λεία ώσπου να ξεκλειδώσω διόπτρα, σκόπευτρο, heavy barrel, bipod ή foregrip.

Επίσης το να ρίξεις λίγες σφαίρες σε close combat το ξεχνάς, θέλει κίνηση και στόχευση αλά COD: σκανδάλη τέρμα και χτυπάς στο περίπου χωρίς σκόπευτρο. Ενώ στο BC2 έχεις το καλό σου το M416 1-2 κλίκ (2-4 σε normal mode) και κάτω.

Γιατί λέτε πως είναι DX9; Τρέχει δηλαδή με DX11 (όπως τουλ δείχνει στο OSD το msi afterburner) αλλά η απόδοσή του σε ποιότητα απεικόνισης είναι επιπέδου DX9;

Θα αποφασισεις επιτελους τι θελεις ρε bottomfish ? :p

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής εντάξει φαίνεται το παιχνίδι...μάλλον το Άγιο Πνεύμα τους φώτισε εκεί στην Dice λίγο νωρίτερα βέβαια :D

P.S το πορτοκαλί map why? :confused:

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Από όσο έπαιξα συνειδητοποίησα ότι πλέον όταν ήμουν suppressed ήμουν θεωρητικά νεκρός... Δε μπορούσα να ανακάμψω κοινώς εύκολα και να πάρω εγώ το kill ή να γλυτώσω... Μετά αφού ξαναδιάβασα το changelog είδα τα εξής

-Increased the inaccuracy and recoil added when a player is fully suppressed.
-Increased the effectiveness of Suppression Resist Specialization.

Νομίζω ότι επιβάλουνε σε κάθε πεζικάριο squad πλέον να υπάρχει το Squad Cover. Keep that in mind :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

Μετά από 9700 kills με το MG 36 μπορώ να πω με ασφάλεια ότι μετά το πατς είναι παντελώς καινούργιο όπλο.

- Νο extended mag (για πιο λόγο πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω, παίζει να το κάναν και κατα λάθος)

- Το recoil είναι στο Θεο ή τελος παντων έχει αλλάξει παντελως η συμπεριφορά. Στα airmaps για να πεις ότι θα σταυρώσεις kill πλεον πρέπει να κάνεις σύντομα bursts.

To as val όντως καλύτερο λόγω mag αλλά πολύ recoil πάλι παρόλο που έχει σιγαστήρα.

Αυτό που κανείς δεν είδα να παρατηρεί είναι οι καλύτερες επιδόσεις τουλάχιστο με το δικό μου σύστημα. Στην Caspian σε κανένα σημείο δεν είχε σπασίματα και μου φάνηκε (αν και δεν το έλενξα) ότι έπιανε περισσότερα frames.

Τα πιστολάκια βγαίνουν ελάχιστα πιο γρήγορα.

Από prone σε όρθια στάση νομίζω είδα μια διαφορά.

Αυτό με τη σφαίρα των sniper το παρατήρησα και γω. Πραγματικά δεν βλέπω γτ το κανανε. Σε μακρυνες αποστάσεις με τις μικρές διόπτρες αντί για το κεφάλι του άλλου βλέπεις τη σφαίρα σου :wall:

Το commo rose πλέον δουλεύει και από το midle click του mouse ( εκεί το έχω κάνει bind εγώ) καθώς πριν ανοιγε ίσα ισα για να κάνεις σποτ. Στο μενου δεν έμπαινες ποτέ.

Άλλες αλαγές δεν πρόλαβα να δω σε infantry.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από απαίτηση του κοινού (δηλαδή με ξέχεσε ο [MENTION=2526]Nephiλiμ[/MENTION] :p), σας βάζω και το link γιατί εχθές σταματήσαμε στο νο 37 ενώ τώρα η λίστα έχει φτάσει στο νο 64.

PC Update Thread [un-documented changes] : battlefield3

Αναλυτικά:

-Parachuting speed has been increased.

-You're now a green arrow on the minimap.

-Minimap opacity has been increased.

-Breaking barbed fences, has a new sound.

-New Helicopter sounds.

-Comorose, now tracks the mouse from the centre.

-On the spawn select screen, the jet spawn now has a white icon, to go with the jet name. (Image coming soon).

-You can now leave the game, at the end load screen.

-KORN / AT has a more visible smoke trail, different sound and seems to travel faster.

-Sniper rifle bullets from the 98B and L96 (havent tested others) seem to be bigger on screen than before. This makes it harder to adjust the next shot. (http://i.imgur.com/Tiw3w.jpg ,

) Thanks (overview for Fartsmell)

-You can now start playing, if the needed player count is not fullfilled. (imgur: the simple image sharer)

-If a tank's CCTV locks onto you, you can see the red laser just like the SOFLAM.

-You can now break the top of lamposts, on Kharg Island and many other maps.

-Jeeps now have horns Beep, *Beep (

)

-You can ADS and hold Q simultaneously, woo! (Previously pressing Q while aiming would stop your aiming).

-When capturing a flag, you can now see if you Squad Leader has marked it as an objective. (http://i.imgur.com/yE895.jpg)

-Canister shell has been nerfed.

-The squad bug for Squad Deathmatch has been finally fixed. You should never be able to be on the "Alpha" team, but not in the "Alpha" squad ever again.

-G3 can equip the underslung rail in the loadout, but not use it.

-Balcony area in the Kharg warehouse (in TDM) overlooking the containers: grenades detonating on the floor up there can kill players in the room below

-The rooms in Karkand by the "square" point, accessible from the zig-zag staircase roof (here) now has a bunch of invisible walls added, presumably to discourage camping

-Jet rocketpods are much more accurate.

-Spec Ops camouflage texture fixed for US Assault and RU Engineer

-The EOD bot controls handle much more smoothly now. It's arm also moves much faster now.

-The default jet brake (S on PC) will decelerate you more quickly now.

-Jets now have a slight delay before starting to lock on to air and ground targets with heat seekers/agms.

-Kasatka door gunners don't have targeting cursors (white dot) anymore.

Link to comment
Share on other sites

-You can now leave the game, at the end load screen.
Χτες στο τελευταιο match που παιξαμε στον bazo στην grand bazaar εκανα quit πριν φορτωσει τον επομενο χαρτη, εκει που βλεπεις τα στατιστικα του round.

Aυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν το εμφανισε ποτε στο battle report ουτε μου εβγαλε στα feeds μου αυτα που ειχα κερδισει... πραγμα το οποιο πριν το εκανε κανονικα. Ακομα και στη μεση του round να εφευγες οταν αυτος τελειωνε στο εμφανιζε στο battle report.

-When capturing a flag, you can now see if you Squad Leader has marked it as an objective. (http://i.imgur.com/yE895.jpg)
Aυτο ηταν; και το ρωταγα χτες στο chat.
-The rooms in Karkand by the "square" point, accessible from the zig-zag staircase roof (here) now has a bunch of invisible walls added, presumably to discourage camping
Me like a lot...!!! Καιρος ηταν...

Παντως σε γενικες γραμμες, αν εξαιρεσω και εγω τη πατατα με το MG36 που μου την εσπασε και εμενα, "καλυτερο;" (πιο διαφορετικο σιγουρα αλλα θα το συνηθησουμε) εγινε το παιχνιδακι μετα το patch...

To συμμαζεψαν αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια νομιζω οτι οταν εδειχνε τα stats του γυρου και τα ribbons κλπ, μπορουσες και πριν να βγεις απο το παιχνιδι (πατωντας esc για να βγει το menu και μετα quit)

απλα τωρα βαλανε το button...

κανω λαθος;

και νομιζω οτι οταν φορτωνει η νεα πιστα, παλι δεν μπορεις να κανεις quit (ουτε μεσω μενου) οπως ακριβως και πριν...

θα το ξαναδοκιμασω γιατι δεν ειμαι σιγουρος.

ΥΓ: οτι κανουνε για να μειωσουνε τους (καμπερ) snipers ειναι ευπροσδεκτο εδω. μεχρι τωρα, μονο μαξιλαρακι για να μην ποναει η κοιλιτσα τους οταν ξαπλαρονται στα βραχια και κανεναν μασερ για να τους κανει μασαζ οταν μουδιαζουνε μετα απο ενα δεκαλεπτο σερι πανω στον γερανο δεν βαλανε...

μεχρι να τους καταργησουνε εντελως, το option που ειχε παλια το MoHAA (που σε σκοτωνε αν καθοσουνα πανω απο καποιο ορισμενο -απο τον admin- χρονικο οριο σε ενα σημειο), θα ητανε η καλυτερη λυση.

ειναι αυτονοητο οτι εξαιρω τους σωστους recon (και υπαρχουνε πολλοι εδω μεσα, οπως πχ ο gousias που εχω παρακολουθησει και εχω παθει πλακα) και αναφερομαι στους συστηματικους campers...

ειναι κριμα ενα παιχνιδι σαν το BF3 να ευνοει (σε πολλες πιστες) τοσο πολυ το camping :p

Link to comment
Share on other sites

Χτες στο τελευταιο match που παιξαμε στον bazo στην grand bazaar εκανα quit πριν φορτωσει τον επομενο χαρτη, εκει που βλεπεις τα στατιστικα του round.

Aυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν το εμφανισε ποτε στο battle report ουτε μου εβγαλε στα feeds μου αυτα που ειχα κερδισει... πραγμα το οποιο πριν το εκανε κανονικα. Ακομα και στη μεση του round να εφευγες οταν αυτος τελειωνε στο εμφανιζε στο battle report.

Aυτο ηταν; και το ρωταγα χτες στο chat.

Στο τελευταιο round G.Bazaar μειναμε 7 ατομα στο τελος..

κανενας δεν πηρε βαθμους και unlocks..

καπου νομιζω πηρε το ματι μου οτι κατω απο 8 ατομα δν δινει βαθμους..

Γενικες εντυπωσεις απο το patch:

Σε infantry μερια το game εγινε πιο fun..επαιζα χτες recon με Μ98Β κ acog+magnum κ ηταν λες κ επαιζα h/c..no scopes και doubles κτλ..ο ΗΧΟΣ του Μ98Β ΜΕΤΑ το patch::T:

Γενικα ο ηχος του παιχνιδιου εκτος οταν εισαι σε οχηματα μου αρεσε..

Μ αρεσε επισης παρα πολυ το χρωμα του παιχνιδιου..

Στα κακα μαντατα τωρα..

Heli heatseekers vs jet ΣΠΑΝΙΑ πιανουν..σκανε πριν το χτυπησουν κ χωρις ν εχει ριξει flares..

το HELI αν ειναι σε voice πιλοτος-gunner απλα δινει ρεστα..

Ασχετα χτες αργα με τον Κυριακο 5 φορες που του ειπα FLARES τν φαγαμε κ τις 5 κ κατεβηκαμε για repair..(κλεμενο Viper):p

To TV ειναι σε ολα τα οχηματα 1 hit..και κανει κ μεγαλυτερο damage κατα infantry τωρα..

Τα pods εχουνε ενα θεματακι δν φαινεται π πανε..

το HAVOC επιτελους στριβει..

Ο ηχος μεσα στο Heli κ σε ολα τα οχηματα οταν τρωως ξυλο..TRAGIKKK..:wall:πολυ κακο για το τιποτα..

Ανεβαινει clip για να ακουσετε-δειτε γιατι σας μιλαω..

No voice pilot-gunner..

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από AKISSS
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου έδειχνε τα scores, ribbons, awards κλπ, πατούσες esc, σε ρωτούσε αν θέλεις να κάνεις quit γιατί μπορεί να χαθούν πληροφορίες που δεν έχουν σωθεί και έβγαινες κανονικά... Δεν κατάλαβα τι άλλαξαν και που ήταν το πρόβλημα... Αν μάλιστα έκανες quit στην αρχή του επόμενου γύρου, πριν καν κάνεις 1η φορά spawn, στο μέτραγε στα Quits.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον η διαφορα, φιλε wizard, ειναι το κουμπακι. κατα τα αλλα νομιζω ειναι το ιδιο...

αφου δεν μπορουν οπως φαινεται να το κανουν οταν φορτωνει η πιστα θα ητανε καλο να ξεραμε στο τελος καθε round (που μπορουσες παντα να κανεις quit) ποιο map ακολουθει και αν δεν μας αρεσει, να την κανουμε.

τωρα, βλεπω να φορτωνει caspian ή firestorm (sniperstorm LOL) και δεν μπορω να φυγω... :p

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτό που κατάλαβα με το νέο patch αν και δεν έχω παίξει αρκετά ακόμα να τσεκάρω όπλα είναι το εξής....

AΕΡΑΣ > ΕΔΑΦΟΣ...

Ειδικά αν δεν παίζει teamplay με Javelin...

Προσπαθούσα πριν λίγο να ρίξω ένα jet με Ιgla...Ούτε καν!!!!!! :getlost:

Για τα τανκς δεν μιλάμε...

Ακόμα και με ένα hit ξαπλώνεις...Και το repair νομίζω αργεί να κατοσταρίσει ή είναι ιδέα μου?

Επίσης αν και τα frames ανεβήκανε, έχω κάποια κολληματάκια που και που, που δεν τα είχα πριν..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.