Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

νομιζω οτι frame drops εχουμε ολοι (λιγο πολυ) στο BF3.

Eυχαριστω για ολες τις συμβουλες σου, το προβλημα ομως που αντιμετωπιζω δεν ειναι drops γενικα ειναι στιγμιαια με αποτελεσμα να ειναι αντιληπτα μονο εαν βλεπεις το μονιτορ μου live! To λεω αυτο γιατι με την 6950 που ειχα και με και χωρις log file τετοιο προβλημα δεν ειχα. Επισης συγκρινα διπλα διπλα με ενος φιλου που εχει μια 670 το διαγραμμα του ηταν εμφανες αρμονικο σε επεξεργαστη και καρτα γραφικων, να μην κανει στα ιδια σημεια ακριβως αυτα που κανει το δικο μου...:wall:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για ολες τις συμβουλες σου, το προβλημα ομως που αντιμετωπιζω δεν ειναι drops γενικα ειναι στιγμιαια με αποτελεσμα να ειναι αντιληπτα μονο εαν βλεπεις το μονιτορ μου live! To λεω αυτο γιατι με την 6950 που ειχα και με και χωρις log file τετοιο προβλημα δεν ειχα. Επισης συγκρινα διπλα διπλα με ενος φιλου που εχει μια 670 το διαγραμμα του ηταν εμφανες αρμονικο σε επεξεργαστη και καρτα γραφικων, να μην κανει στα ιδια σημεια ακριβως αυτα που κανει το δικο μου...:wall:
Μετα το patch αυτο;
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21253]gnta7[/MENTION]

κοιτα, αφου το προβλημα σου ειναι η καρτα και οχι γενικα το patch η το BF3 οπως στους περισσοτερους, τοτε ΙΣΩΣ να φταιει το O/C?

δεν νομιζω οτι τα παραπανω volts ή οι θερμοκρασιες φερνουν frame drops (BSOD και apphangs ναι, αλλα drops δεν εχω ξανακουσει) αλλα τι αλλο να φταιει;

πολλοι με τους drivers σου και με nVidia δεν εχουνε προβλημα. εσυ ανεξαρτητως patch δεν ειχες με το ιδιο μηχανημα και με AMD καρτα. αρα τον "ενοχο" τον ξερουμε και ειναι η καρτα σου.

ψαξου λιγο με τις ρυθμισεις του panel της nVidia και ισως δοκιμασε την καρτα στα κανονικα volts και ρολογια να δεις αν εισαι τα ιδια :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=21253]gnta7[/MENTION]

κοιτα, αφου το προβλημα σου ειναι η καρτα και οχι γενικα το patch η το BF3 οπως στους περισσοτερους, τοτε ΙΣΩΣ να φταιει το O/C?

δεν νομιζω οτι τα παραπανω volts ή οι θερμοκρασιες φερνουν frame drops (BSOD και apphangs ναι, αλλα drops δεν εχω ξανακουσει) αλλα τι αλλο να φταιει;

πολλοι με τους drivers σου και με nVidia δεν εχουνε προβλημα. εσυ ανεξαρτητως patch δεν ειχες με το ιδιο μηχανημα και με AMD καρτα. αρα τον "ενοχο" τον ξερουμε και ειναι η καρτα σου.

ψαξου λιγο με τις ρυθμισεις του panel της nVidia και ισως δοκιμασε την καρτα στα κανονικα volts και ρολογια να δεις αν εισαι τα ιδια :p

Kαι εδω ειναι που ερχομαι και απανταω πιο Ο/c? Απο στοκ μιλαμε:slap:την τυχη μου μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μετα το τελευταιο patch δεν μπορώ να παίξω, μπαινει κανονικα στο παιχνιδι αλλα εχει ασπρομαυρη οθόνη και δεν μπορώ να κάνω τ'ιποτα. Ξέρω οτι φταίει π εχω την ρώσικη εκδοση, μπορεί κανένασ να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Kαι εδω ειναι που ερχομαι και απανταω πιο Ο/c? Απο στοκ μιλαμε:slap:την τυχη μου μεσα!

Η καρτα σου δεν ειναι factory overclocked?

MSI GeForce GTX 660 Ti Power Edition 2 GB Review | techPowerUp

MSI's GTX 660 Ti Power Edition uses the company's large dual-fan Twin Frozr cooler, which we have seen on many other cards from the company. The card is also overclocked out of the box to provide an additional performance improvement over the relatively low clocks of the NVIDIA GTX 660 Ti reference design.
η νορμαλ 660 ti εχει 915 ΜΗz clock η δικη σου (πρεπει να) εχει 1020 MHz :p

ειναι long shot και πιθανοτατα το overclock δεν κανει την καρτα σου να εχει drops αλλα οπως εγραψα και προηγουμενως αν μεχρι τωρα ολα πηγαιναν καλα και αλλαζοντας καρτα εχεις drops, τοτε τον ενοχο τον ξερουμε.

πολυς κοσμος (ο περισσοτερος με nVidia VGAs αλλα και καποιοι με AMD/ATi) εχουνε προβλημα μετα απο το 1.04 patch

εσυ οταν βγηκε το patchδεν ειχες προβλημα ΙΣΩΣ γιατι ειχες τοτε AΜD καρτα. αλλαζοντας την καρτα ΙΣΩΣ απεκτησες το προβλημα που ειχανε καποιοι λογω του patch.

δες αυτο το νημα μηπως βρεις καποιες πιθανες λυσεις και εξηγησεις.

FPS drop since patch - Forums - Battlelog / Battlefield 3

120 σελιδες... :hmm:

Έγινε επεξεργασία από WiFi Thief
Link to comment
Share on other sites

Εχασα παντως και δεν μου το εδωσε...

το πηραν μυρωδια;

(εχεις υπ' οψην σου οτι στο δινει οταν νικαει η ομαδα σου?)

Μαλλον ειναι server side bug και σε μενα σε αλλον server δεν το εδινε

(χανοντας) σε αλλο το εδινε τι να πω... greek salad by dice as always.

Έγινε επεξεργασία από Orion2001
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22844]WiFi Thief[/MENTION]

http://www.youtube.com/watch?v=6rcOgrJubIc&feature=youtu.be

δεν νομιζω οτι σε συγκριση με αλλους παθαινουν αυτο, και πριν το patch την ειχα την καρτα και παλι τα ιδια εκανε!

Έγινε επεξεργασία από gnta7
Link to comment
Share on other sites

gnta7

Βαλε την εντολη στην κονσολα να δουμε πως θα παει.. "gametime.maxvariablefps 60"

υποψιν οταν το κλεισεις το παιχνιδι θα ειναι στις κανονικες τιμες παλι.

Και κατι ακομα "το ριχνω τα settings ολα στο low για καλυτερα fps δεν βοηθαει σε FB 2.0"

Aφου η καρτα "σηκωνει" γραφικα ανεβαζε τα μεχρι να δεις 65-75 FPS σε μαχες με εκρηξεις.

Έγινε επεξεργασία από Orion2001
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. το τι ping έχεις, παίζει τελικά μεγάλο ρόλο

Παίζει. Μεγάλο, ανάλογα με την περίσταση. Στη Noshar δηλαδή, αν έρθεις αντιμέτωπος με κάποιον και πυροβολήσετε ταυτόχρονα, αυτός με το μικρότερο ping έχει σαφές πλεονέκτημα. Σίγουρα θα σου έχει τύχει να έχεις αδειάσει μισή γεμιστήρα σε κάποιον και όταν σε τρώει να είναι με 100% health. Αν δεν κλέβει, πολύ πιθανό να είναι από μεγάλη διαφορά στα μεταξύ σας pings. Εγώ όταν γίνεται κάτι τέτοιο, ελέγχω τα pings (ΤΑΒ). Εχθές πχ, μου συνέβη 3-4 φορές με έναν στη Donya Fortress. Εγώ είχα 70-80ms, εκείνος ήταν στα 15-20ms...

Link to comment
Share on other sites

Χθες πάντως έπαιξε μεγάλη σφαγή στο κανάλι!

Έβαλα και στις τσέπες μαχαίρια! :hehe:

Υ.Γ. το τι ping έχεις, παίζει τελικά μεγάλο ρόλο :hmm:

..Εμένα να δεις τι μου κάνανε προχθες το βράδυ στην metro..

Ποιές τσέπες μου λες..!

Τόσο μαχαίρι δεν έχω φάει συνολικά όλες τις υπόλοιπες ώρες...

Αφού κάποια στιγμή άρχισε να γίνεται εφιάλτης...

Ήμουν σίγουρος ότι πίσω από κάθε γωνία, ήταν οι δυό μαχαιροβγάλτες..

(wolves-Animatronic)

Link to comment
Share on other sites

..Εμένα να δεις τι μου κάνανε προχθες το βράδυ στην metro..

Ποιές τσέπες μου λες..!

Τόσο μαχαίρι δεν έχω φάει συνολικά όλες τις υπόλοιπες ώρες...

Αφού κάποια στιγμή άρχισε να γίνεται εφιάλτης...

Ήμουν σίγουρος ότι πίσω από κάθε γωνία, ήταν οι δυό μαχαιροβγάλτες..

(wolves-Animatronic)

Εφιάλτης στις αποβάθρες του μετρό!:-O

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.