Jump to content



Official Battlefield 3 Thread


Jaco

Recommended Posts

Ρε παιδιά, In Game, όταν γίνετε χαμός από πυροβολισμούς, γρεναδες κτλ (βλ μετρό) ακούω -τα πάντα όλα- απ΄τα ακουστικά ΕΚΤΟΣ απ΄το δικό μου όπλο που πυροβολεί. Αν δε γίνετε χαμός το ακούω. Αν έρθουν 1-2 και ρίχνουν δίπλα μου, πάλι δεν ακούω το δικό μου.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλο η είμαι μόνος; (Q6600, 5850, Realtek HD)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, In Game, όταν γίνετε χαμός από πυροβολισμούς, γρεναδες κτλ (βλ μετρό) ακούω -τα πάντα όλα- απ΄τα ακουστικά ΕΚΤΟΣ απ΄το δικό μου όπλο που πυροβολεί. Αν δε γίνετε χαμός το ακούω. Αν έρθουν 1-2 και ρίχνουν δίπλα μου, πάλι δεν ακούω το δικό μου.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλο η είμαι μόνος; (Q6600, 5850, Realtek HD)

Μήπως μπουκώνουν τα ηχεία/ακουστικά σου; Με τι setup παίζεις; (ρυθμίσεις BF3, Win, hardware)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπουκώνουν τα ηχεία/ακουστικά σου; Με τι setup παίζεις; (ρυθμίσεις BF3, Win, hardware)

Νομίζω παίζω με τα defaults.

Απλά είναι πολύ σπαστικό, σε άλλα παιγνίδια δεν το έχω το θέμα. Μάλλον ο Q6600 πολυγέρασε για frostbite.

Είναι στιγμές που δεν ακούω καν ήχο για 2-3 sec, μόνο τσαχαλιτά, σε καμιά έκρηξη πχ και βλέποντας το Load o CPU είναι 100%... αλλά δεν υπάρχουν €€, μπορώ να αλλάξω την ποιότητα του ήχου απ τα Settings; Δεν είμαι βέβαια σπίτι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μου το κανει εδω και 2 μερες οταν αλλαζω γεμιστηρα και ριχνω αμεσως νομιζω οτι ειναι αλλο ενα bug

απο το aftermath και μετα οπως το να πατας το W και να μην προχωρα ο παικτης. Δεν νομιζω να ειναι

θεμα setup.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, In Game, όταν γίνετε χαμός από πυροβολισμούς, γρεναδες κτλ (βλ μετρό) ακούω -τα πάντα όλα- απ΄τα ακουστικά ΕΚΤΟΣ απ΄το δικό μου όπλο που πυροβολεί. Αν δε γίνετε χαμός το ακούω. Αν έρθουν 1-2 και ρίχνουν δίπλα μου, πάλι δεν ακούω το δικό μου.

Συμβαίνει σε κάποιον άλλο η είμαι μόνος; (Q6600, 5850, Realtek HD)

Και γω το πάθαινω αυτό που λες. Θεωρούσα οτι είναι bug. Δεν έχω κοιτάξει CPU load όμως.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω παίζω με τα defaults.

Απλά είναι πολύ σπαστικό, σε άλλα παιγνίδια δεν το έχω το θέμα. Μάλλον ο Q6600 πολυγέρασε για frostbite.

Είναι στιγμές που δεν ακούω καν ήχο για 2-3 sec, μόνο τσαχαλιτά, σε καμιά έκρηξη πχ και βλέποντας το Load o CPU είναι 100%... αλλά δεν υπάρχουν €€, μπορώ να αλλάξω την ποιότητα του ήχου απ τα Settings; Δεν είμαι βέβαια σπίτι τώρα.

Μου το κανει εδω και 2 μερες οταν αλλαζω γεμιστηρα και ριχνω αμεσως νομιζω οτι ειναι αλλο ενα bug

απο το aftermath και μετα οπως το να πατας το W και να μην προχωρα ο παικτης. Δεν νομιζω να ειναι

θεμα setup.

Και γω το πάθαινω αυτό που λες. Θεωρούσα οτι είναι bug. Δεν έχω κοιτάξει CPU load όμως.

Μήπως παίζετε με την onboard και επειδή μπουκώνει ο επεξεργαστής δε στέλνει σωστό ήχο στην κάρτα;

Με τη SB δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζετε με την onboard και επειδή μπουκώνει ο επεξεργαστής δε στέλνει σωστό ήχο στην κάρτα;

Με τη SB δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ.

On board είμαι εγώ, κάτι τέτοιο νομίζω, ειδικά με 64 players....:bye:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζετε με την onboard και επειδή μπουκώνει ο επεξεργαστής δε στέλνει σωστό ήχο στην κάρτα;

Με τη SB δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ.

Ενα χρονο και βαλε δεν το ειχε κανει ποτε τωρα ξαφνικα ?

Θα δοκιμασω και την προταση του [MENTION=9888]Papakitou[/MENTION] και βλεπουμε.

Αλλα η απορια μου ειναι αν εχει καποιος αλλος θεμα αποκρισης

πληκτρολογιου (W) μετα το aftermath...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20633]Orion2001[/MENTION]

Εγώ είχα θέμα γενικά όχι μόνο με το (W),καμιά φορά ήθελε να πατήσω 2 φορές το ® για reload π.χ.

Τώρα είτε το συνήθισα και δεν το καταλαβαίνω είτε το κάνει λιγότερο.

Επίσης ο xfactor είχε και αυτός παρόμοια προβλήματα και άλλαξε πληκτρολόγιο lol.

Battlefield 3 Xbow pistol challenge and NEW keyboard (karkand gameplay) - YouTube

ps: R.I.P. AnR servers

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα παιδες ειναι το εξης τα προβληματα τουλαχιστον τα δικα μου και μερικων αλλων φιλων

ξεκινησαν μετα το Aftermath γι αυτο και δεν πιστευω οτι ειναι θεμα hardware/software/drivers.

Βεβαια οι ιδιοι υπολογιστες να ειναι με τα ιδια χαρακτηριστικα, στον ενα μπορει να εχει θεμα στον

αλλο να μην τρεχει τιποτα, ποτε δεν ξερεις που και ποτε θα χτυπησει ο δαιμων των chip...

:hehe:

88457672.jpg

Έγινε επεξεργασία από Orion2001
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με το (w)...

Συμβαίνει σπάνια βέβαια αλλά συμβαίνει!Με το που αφήσω το δάχτυλο και το ξαναπατήσω στρώνει, φαντάζομαι για το ίδιο πράμα μιλάμε..

Και το μπούκωμα του ήχου (σε 64άρηδες σέρβερ επί το πλείστον) το είχα παλαιότερα..

Αν είσαι με windows 7 δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Aero όταν παίζεις!

Κι απέφυγε τους 64αρηδες!Κι οι 48 αρκετοί είναι :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το πρόβλημα με το (w) υπαρχει εδώ και ένα χρόνο.(τουλάχιστον σε μένα που δεν έχω μηχανικό). Αλλά πέρα από αυτό εγω δεν είχα θέμα με κάποιο άλλο κουμπί. Στο θέμα του ήχου θα συμφωνίσω με [MENTION=20633]Orion2001[/MENTION] τωρα τελευταία το κάνει αρκετά. Και γω με on board ειμαι αλλά δεν νομίζω να είναι θέμα hw.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.