Jump to content


Top WC


Jim@kiS

Recommended Posts

του κοπριτη του εχω στηλει inbox αλλα δεν μου κανει την τιμη :(...

Μη λες τετοια πραγματα

απανταω ολα τα πμ

(εκτος απο αυτα που μου κανουν χαζα παζαρια στις αγγελιες :hehe: )

Ακομα απανταω πμ της προηγουμενης εβδομαδας...

"ειστε σε σειρα προτεραιοτητας, παρακαλω αναμεινατε στο inbox σας"

στο χ2000 η στο p80 να μπει το νερακι?

ετοιμαζω ταυτοχρονα δυο P80 αυτη τη περιοδο

το ενα με TFC monsta 420

και το αλλο με ΗWlabs GTX480

οτι πιο δυνατο σε ψυγεια που χωρανε εντος κουτιου δλδ

γιατι αλλιως παιζουν και τα GTX560 & Mora αλλα εκει παμε σε τοποθετηση εκτος case.

θα προσπαθησω να ανεβασω δυο ενδεικτικες φωτο να παρεις μια ιδεα εντος της ημερας

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

γιωργη σου εχω στηλει 2 pm ενα εχ8ες προχ8ες και το αλλο εχει αρκετο καιρο...

Το μονο rad που μου γεμισε το ματι ηταν το monsta!!! απο εκει και περα απο οτι εχω καταλαβει η Swiftech MCP655 12 VDC Pump ειναι η καλυτερη και οποτε 8α παω σε αυτην το 8εμα ειναι οτι δεν την βρισκω!!! και απο ρεζερβουαρ???πιο ειναι το τοπ?

Link to comment
Share on other sites

εδω βλεπεις ενδεικτικα τα δυο setup

το monsta απαιτει λιγο πιο πολυ κοψιμο στο κουτι αλλα οχι κατι το φοβερο.

επισης θεωρητικα εχει καλυτερη αποδοση για 3x140mm ανεμιστηρες εως 1400rpm

απο κει και πανω το GTX 480 με 4x120 δυνατα fans

και με το dual pass σχεδιασμο αποκτα προβαδισμα οσο αφορα την αποδοση αλλα και το θορυβο.

Imho δεν αξιζει το τιμημα σε σχεση με τη διαφορα θερμοκρασιας

αλλα καλως ή κακως αυτη ειναι η πραγματικοτητα

P80-GTX480.jpg

P80-Monsta.jpg

Y.Γ.

ξεχασα να αναφερω οτι το monsta μπαινει ετσι, μονο εαν δεν σκοπευεις να βαλεις καμια EVGA 3way SLi

μιας και οι εχτρα θυρες στο κατω μερος της θα κρυβοντουσαν και θα γινονταν αχρηστες.

Εαν σκοπευεις να παιξεις με τετοιο συνδυασμο

θελει αλλη αρκετα πιο πολυπλοκη μοντα ωστε να κρεμαστει ουσιαστικα το ψυγειο στη μεση του πατωματος του case.

Link to comment
Share on other sites

P80-GTX480.jpg

To αντλιο-reservoir-base που θα πάρω... :inlove:

Γιώργο, το reservoir body της φωτό είναι 240 ή 200mm;

Βασικά, νομίζω ότι πρέπει να πάρεις μια γραμματέα να απαντάει στο thelab.

Εάν μάλιστα το γραφείο της θα είναι στο εργαστήριο σου, καλή είμαι κι εγώ... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

To αντλιο-reservoir-base που θα πάρω... :inlove:

Γιώργο, το reservoir body της φωτό είναι 240 ή 200mm;

Βασικά, νομίζω ότι πρέπει να πάρεις μια γραμματέα να απαντάει στο thelab.

Εάν μάλιστα το γραφείο της θα είναι στο εργαστήριο σου, καλή είμαι κι εγώ... :hehe:

το 240 ειναι αυτο

οσο για τη γραμματεα

αστα να πανε

εδω πωλητη με γνωσεις extreme προιοντων δε βρισκουμε, που να ψαχνεις τωρα για γραμματεα

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καταληξαμε με τον γιωργη σε rad και pump...Τωρα εχω αλλες ερωτησεις ποια ειναι η καλυτερη εταιρια σε blocks (koonalce?) επισης για την asus supercomputer μονο η koolance βγαζει block? Ποια 8εωρειται τα καλυτερα block ?? για 1366 και 5970

Σας ευχαριστω :jump1:

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καταληξαμε με τον γιωργη σε rad και pump...Τωρα εχω αλλες ερωτησεις ποια ειναι η καλυτερη εταιρια σε blocks (koonalce?) επισης για την asus supercomputer μονο η koolance βγαζει block? Ποια 8εωρειται τα καλυτερα block ?? για 1366 και 5970

Σας ευχαριστω :jump1:

οπως εχει γινει τωρα απο οτι εχω καταλαβει δεν παιζουν τρελες διαφορες στα κορυφαια μοντελα τις καθε ετεριας εγω που στεινω για 1η φορα υδροψυξη τωρα μαζι με τον Κοπριτη-Γιωργο διαλεξα το Koolance cpu360 για τι cpu μου επειδη μου αρεσε ενφανισιακα περισοτερο απο τα υπολοιπα που ειχα ξαχνωντας στο ιντερνετ

Τωρα για την asus p6t6 ws sc το μονο block που βρηκα ειναι στη koolance στα ~190 δολαρια http://www.koolance.com/water-cooling/product_info.php?product_id=1018

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω μονο αυτο εχω βρει ειναι αρκετα ωραια αλλα το 8εμα ειναι αν υπαρχει κανενα αλλο...απο εταιριες πιες παιζουν σε block?

Aphlacool , Heatkiller , EK waterblocks , swifttech και αρκετες ακομα

http://watercooled-pcs.co.uk/

http://www.aquatuning.de/

http://www.watercoolinguk.co.uk/

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php

ψαξε λιγο τα παραπανω site για να δεις τι μαρκες παιζουν και σε τι τιμες πανω κατω(δεν ξερω αν φερνουν ολα Ελλαδα αλλα στα δινω για να παρεις μια ιδεα με το τι παιζει)

---------------------------------------Edit---------------------------------------------------------------------------

Τελικα εχει και αλλα block αλλα δεν καταφερα να βρω μαρκες το λαθος μου στην αναζητηση ηταν οτι εγγραφα p6t6 ws sc και οχι p6t7 ws sc που ειναι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια καταληξαμε με τον γιωργη σε rad και pump...Τωρα εχω αλλες ερωτησεις ποια ειναι η καλυτερη εταιρια σε blocks (koonalce?) επισης για την asus supercomputer μονο η koolance βγαζει block? Ποια 8εωρειται τα καλυτερα block ?? για 1366 και 5970

Σας ευχαριστω :jump1:

Αφού έχεις τον guru Γιώργο, εμάς ρωτάς ?

(Ήμαρτον ...)

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε μου ο γιωργος αντικειμενικα ειναι και γ@μο τα παιδια πολυ φιλικος και 8ελει να βοη8ησει το παιδι φοβερος δεν λεω απλα δουλευει σε μαγαζι το οποιο φερνει πχ μονο koolance οποτε αυτο 8α 8ελησει να πουλησει και σωστα 8α το κανει απο εκει και περα ομως μπορει να υπαρχουν και καλητερες εταιριες...με επιασες γιατι ρωταω και αλλους?

φιλικα κωστας

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε μου ο γιωργος αντικειμενικα ειναι και γ@μο τα παιδια πολυ φιλικος και 8ελει να βοη8ησει το παιδι φοβερος δεν λεω απλα δουλευει σε μαγαζι το οποιο φερνει πχ μονο koolance οποτε αυτο 8α 8ελησει να πουλησει και σωστα 8α το κανει απο εκει και περα ομως μπορει να υπαρχουν και καλητερες εταιριες...με επιασες γιατι ρωταω και αλλους?

φιλικα κωστας

απο οσο ξερω φερνει απο τις περισοτερες μαρκες οταν του ειχα ζητησει να μου βγαλει καποιες προσφορες για υδροψυξη ηταν διαφορων εταιριων απο οσες φορες μιλησα μαζι του δεν κοιταει να πουλησει αλλα παντα με συμβουλευε τι ειναι καλυτερο για μενα και απο αποψη τιμης αλλα και αποδοσης ασχετα αν εγω διαλεξα κατι ακριβοτερο επειδη μου αρεσε η ενφανιση του

Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε μου ο γιωργος αντικειμενικα ειναι και γ@μο τα παιδια πολυ φιλικος και 8ελει να βοη8ησει το παιδι φοβερος δεν λεω απλα δουλευει σε μαγαζι το οποιο φερνει πχ μονο koolance οποτε αυτο 8α 8ελησει να πουλησει και σωστα 8α το κανει απο εκει και περα ομως μπορει να υπαρχουν και καλητερες εταιριες...με επιασες γιατι ρωταω και αλλους?

φιλικα κωστας

απο οσο ξερω φερνει απο τις περισοτερες μαρκες οταν του ειχα ζητησει να μου βγαλει καποιες προσφορες για υδροψυξη ηταν διαφορων εταιριων απο οσες φορες μιλησα μαζι του δεν κοιταει να πουλησει αλλα παντα με συμβουλευε τι ειναι καλυτερο για μενα και απο αποψη τιμης αλλα και αποδοσης ασχετα αν εγω διαλεξα κατι ακριβοτερο επειδη μου αρεσε η ενφανιση του

δεν προμοταρει ο κοπριτης! καθε αλλο! ειναι φοβερο παλικαρι και παρα παρα πολυ καλος στη δουλεια του! δεν κοιταει να σου "πουλησει" το ακριβοτερο ως μοναδικη λυση αλλα σου βρισκει ενα "κουστουμακι" αναλογα τις απαιτησεις σου, τις προτιμησεις και την τσεπη του! ειναι παντα ανοικτος να σε βοηθησει σε οτι μπορει! και ειναι και αριστος στη δουλεια του! RESPECT!!!:agree:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.