Jump to content



Πρόβλημα με αναπαραγωγή avi αρχείων!


adpanos

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Εδώ και πολλές ημέρες έχω πρόβλημα αναπαραγωής avi αρχείων με όλους τους player που έχω στο pc ! WINDOWS MEDIA PLAYER, MEDIA PLAYER CLASSIC κ.λ.π.

Μου εμφανίζεται μαύρη οθόνη (μωβ) κατά την αναπαραγωγή και το μόνο που παίζει είναι ο ήχος της ταινίας!

Εκανα format σήμερα το πρωί για πολλούς διαφορετικούς λόγους, εγκατέστησα το K. Lite Codec Pack 5.8.3 FULL αλλά πάλι έχω το ίδιο πρόβλημα!

Μπορεί να μου πει κάποιος τι λύση υπάρχει ???

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το εξής: Κατέβασε τον kmplayer, και δοκίμασε με αυτόν. Ο συγκεκριμένος player χρησιμοποιεί εσωτερικούς codec για τις ταινίες, οπότε άμα παίζουν νορμαλ σε αυτόν, τότε δεν έχεις κάνει σωστά εγκατάσταση τα codec.

Κάνε ποστ μετά μπας και βρούμε τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε γενικότερα θέματα με οδηγούς της κάρτας γραφικών. Κάνε και ένα uninstall-reinstall στους drivers αν δεν το έχεις δοκιμάσει να δεις αν αλλάζει κάτι...

Δοκίμασε και καμιά άλλη έκδοση να δεις τι παίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Software πρόβλημα είναι αυτό 100%. Κάποιο conflict.. κάτι τέτοιο.

Έχεις εγκαταστήσει τίποτε άλλο εκτός από windows και video players+codecs (π.χ. software για διαχείριση mobile phone, κάποια multimedia εφαρμογή, κ.λ.π.);

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυχόν έχεις πάνω στην κάρτα αφημένο κανέναν adaptor από DVI σε HDMΙ;

Όχι αλλα υπάρχει το d-sub της παλιάς οθόνης κουμπωμένο! Τώρα το είδα, λες ????? Βλεβαια και που το έβγαλα, καμιά διαφορά ! Πάω για επανεκκίνηση και βλέπουμε!~

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τυχόν έχεις πάνω στην κάρτα αφημένο κανέναν adaptor από DVI σε HDMΙ;

Είσαι θεός!!! :T::clap::clap: Ποτέ δεν είχα σκεφτεί πως μπορεί να φταίει κάτι τέτοιο! Μετά την επανεκκίνηση όλα καλά!:worship::worship:

Μπορεί να μην είναι αντάπτορας αλλά είναι καλώδιο .....το d-sub ! Η αδερφή μου πρέπει να το κούμπωσε.....

Πάω να κατσαδιάσω την αδερφή μου, αφού αυτής είναι το pc ......:jump1:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Candyman! Ολόκληρο format έκανα σήμερα και πήγαν να σκάσω με την m@λα@@@ .............

Οχι πως δεν το χρειαζόταν το format το pcάκι, αλλά θα το είχα αποφύγει, και μαζί με αυτό και την γκρίνα της αδερφής μου .....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Candyman! Ολόκληρο format έκανα σήμερα και πήγαν να σκάσω με την m@λα@@@ .............

Nα 'σαι καλά man.

Οχι πως δεν το χρειαζόταν το format το pcάκι, αλλά θα το είχα αποφύγει, και μαζί με αυτό και την γκρίνα της αδερφής μου .....

Απο εδώ και πέρα ξέρεις... ;)

Για την ιστορία, το είχα πάθει κι εγώ κάποτε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.