Jump to content


SSD για φίλο έως 200€


dimitris_s

Recommended Posts

Χαιρετώ.

Στήνω PC για ένα φιλαράκι, και θέλω τη γνώμη σας για SSD έως 200 ευρώ.

Πηγαίναμε για OCZ Vertex αλλά βγήκαμε out of budget.

Εννοείται πως οι απαντήσεις που αναζητώ δεν είναι της μορφής "κατάλογος Πλαίσιο =>(φίλτράρισμα)=> SSD έως 200ευρώ".

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο από πάνω.

Αυτό:

Στήνω PC για ένα φιλαράκι, και θέλω τη γνώμη σας για SSD έως 200 ευρώ.

μεταφράζεται σε αυτό. Είναι χιλιοδοκιμασμένος και χιλιοπροτεινόμενος, εκτός κι αν έχεις πρόβλημα με τη χωρητικότητα (που δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος)

Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτά τα λεφτά κι εγώ INTEL POSTVILLE 80GB.

Μία άλλη λύση είναι, αν η μητρική υποστηρίζει SATA III ένας σκληρός σαν αυτόν

και το Φθινόπωρο με τα άλλα 140 θα πάρεις SSD πολύ μεγαλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση αυτά τα λεφτά κι εγώ INTEL POSTVILLE 80GB.

Μία άλλη λύση είναι, αν η μητρική υποστηρίζει SATA III ένας σκληρός σαν αυτόν

και το Φθινόπωρο με τα άλλα 140 θα πάρεις SSD πολύ μεγαλύτερο.

:no:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Πάμε για postville. Άντε να τον δούμε και face-to-face.. :hehe:

Warning:Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να αγοράσεις και 1 για σένα, αρκούν περίπου 15 sec (μέχρι να φορτώσει τα win) για να τον ερωτευτείς :daisy:

Παθών speaking ....

Link to comment
Share on other sites

Warning:Το μόνο που θα καταφέρεις είναι να αγοράσεις και 1 για σένα, αρκούν περίπου 15 sec (μέχρι να φορτώσει τα win) για να τον ερωτευτείς :daisy:

Παθών speaking ....

Μη μου λες τέτοια, γιατί πολυ το φοβάμαι ότι θα τη βγάλω με φασολάδα τον υπόλοιπο μήνα... :hehe:

Έχουμε στα σκαριά 800D και υδρόψυξη 500+ ευρώ, αλλιώς θα το είχα πετάξει ήδη το r-0 με 2 από δαύτους...

Link to comment
Share on other sites

οντως intel 80αρης λεει πολυ αλλα 200 ευρα και παλι πολλα ειναι..ποτε θα πεσουν οι τιμες να παρουμε κανενα ssd ευχαριστηθουμε:rolleyes:

Αυτό είναι το μέγα ερώτημα.Βέββαια ο Intel ο 80αρης από τον περασμένο Ιούλιο είχε 197 ευρώ και η τιμή δυστυχώς διατηρείται σταθερή :bye:. Με τέτοιο ρυθμό θα χρειαστεί αρκετός χρόνος μέχρι να πέσουν οι τιμές και να γίνει standard parts σε όλα τα PC.

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν θυμαστε που πριν κοντα 2 χρονια ο προκατοχος του εκανε κατι λιγοτερο απο 400Ε..

Οκτωβριος 2008.

Ο G1 εκανε 500€ σχεδον στα εξωτερικα, 600+ νταλαρς στο Αμερικα.

Με την πρωτη πτωση τιμης (Ιανουαριος 2009)αγορασα τον Χ25-Ε, τιμη λιανικης 480€.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.