Jump to content



Επεισόδια στην οδό Ερμού στο κέντρο της Αθήνας


Hydra

Recommended Posts

Γιατι να μην απαντησω εδω?Η γνωμη μου ειναι και εχει το ιδιο κυρος με την γνωμη ολων.Δημοκρατια εχουμε.

Ολα αυτα που λες καλα ακουγονται και οχι,δεν βγηκε κανεις να διαμαρτηρηθει για τους δολοφονους και τις σπειρες,αλλα αν μαζευε τους λαθρεμπορους(οπως ειπα και στο προηγουμενο post),ποσοι θα εβγαιναν να πουν τα κλασσικα ρητακια περι "ρατσισμου"."ακαρδιας" και ολα αυτα?Επειδη απλα οι λαθρεμποροι δεν ειναι εγγληματιες και δεν πειραζουν κανεναν?

Τι θεωρεις εσυ σωστο σε αυτα που θα κανει η αστυνομια?Εγω παλι πιστευω οτι οσο μπατσιλικι και εξουσια να σου φαινεται ,καλα κανουν που μαζευουν τους αντιεξουσιαστες που φτανουν στα ακρα...

Εκτος και αν ειναι να παρουμε ολοι ενα ροπαλο ,να βγουμε στους δρομους και να σπαμε το κατιτις μας...

Για 'σενα αυτο μπορει να ναι λαθος,ομως ειναι δουλεια της αστυνομιας και αυτο και πολλα αλλα.Καποιοι θα τους κραζουμε παντα ομως,γιατι οταν μας συμφερει την κανουν σωστα και οταν δε μας συμφερει,την κανουν λαθος.

άσε που με την πλύση εγκεφαλου, όλοι κυνηγάνε την εξουσία με την ελπίδα να πάρουν θέση η με την ψώρα πως δεν έχουν εκεί καμια θέση

Πλυση εγκεφαλου φιλε μου γινεται και σε αυτους που δεν κυνηγουν την εξουσια.Οποτε μη την ψαχνεις...

Δεν βλεπω λογο για flaming σου ειπα την γνωμη μου,μου λες τη δικια σου και παει λεγοντας...Απλως μιλαμε.

Δε ξερω ομως πως καθε τετοιο θεμα ,καταληγει με βρισιδια εναντι των αστυνομικων.Παρακολουθω το θεμα απο τοτε που το ανοιξα χωρις να μιλαω.Αλλα ψιλοχαλιεμαι καθε φορα να βλεπω ατομα να οδηγουν τη συζητηση στα ιδια και τα ιδια,λες και στο βιντεο ειδαμε αστυνομικο να κανει καμια πραξη.

Ξαναλεω Ε Λ Ε Ο Σ με τις προκαταληψεις.Προκαταληψεις απο ατομα που θελουν να μιλαν για ρατσισμο και περιθοριοποιηση...

Αισχος.Δεν εχω να πω τιποτε αλλο,οταν η συζητηση επανελθει στο θεμα της (υπενθυμιζω οτι οι πρωταγωνιστες ειναι οι αλλοδαποι λαθρεμποροι και οι τσαμπουκαδες),τοτε θα ξαναεπεμβω!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply
Γιατι να μην απαντησω εδω?Η γνωμη μου ειναι και εχει το ιδιο κυρος με την γνωμη ολων.Δημοκρατια εχουμε.

Ολα αυτα που λες καλα ακουγονται και οχι,δεν βγηκε κανεις να διαμαρτηρηθει για τους δολοφονους και τις σπειρες,αλλα αν μαζευε τους λαθρεμπορους(οπως ειπα και στο προηγουμενο post),ποσοι θα εβγαιναν να πουν τα κλασσικα ρητακια περι "ρατσισμου"."ακαρδιας" και ολα αυτα?Επειδη απλα οι λαθρεμποροι δεν ειναι εγγληματιες και δεν πειραζουν κανεναν?

Τι θεωρεις εσυ σωστο σε αυτα που θα κανει η αστυνομια?Εγω παλι πιστευω οτι οσο μπατσιλικι και εξουσια να σου φαινεται ,καλα κανουν που μαζευουν τους αντιεξουσιαστες που φτανουν στα ακρα...

Εκτος και αν ειναι να παρουμε ολοι ενα ροπαλο ,να βγουμε στους δρομους και να σπαμε το κατιτις μας...

Για 'σενα αυτο μπορει να ναι λαθος,ομως ειναι δουλεια της αστυνομιας και αυτο και πολλα αλλα.Καποιοι θα τους κραζουμε παντα ομως,γιατι οταν μας συμφερει την κανουν σωστα και οταν δε μας συμφερει,την κανουν λαθος.

Πλυση εγκεφαλου φιλε μου γινεται και σε αυτους που δεν κυνηγουν την εξουσια.Οποτε μη την ψαχνεις...

Δεν βλεπω λογο για flaming σου ειπα την γνωμη μου,μου λες τη δικια σου και παει λεγοντας...Απλως μιλαμε.

Δε ξερω ομως πως καθε τετοιο θεμα ,καταληγει με βρισιδια εναντι των αστυνομικων.Παρακολουθω το θεμα απο τοτε που το ανοιξα χωρις να μιλαω.Αλλα ψιλοχαλιεμαι καθε φορα να βλεπω ατομα να οδηγουν τη συζητηση στα ιδια και τα ιδια,λες και στο βιντεο ειδαμε αστυνομικο να κανει καμια πραξη.

Ξαναλεω Ε Λ Ε Ο Σ με τις προκαταληψεις.Προκαταληψεις απο ατομα που θελουν να μιλαν για ρατσισμο και περιθοριοποιηση...

Αισχος.Δεν εχω να πω τιποτε αλλο,οταν η συζητηση επανελθει στο θεμα της (υπενθυμιζω οτι οι πρωταγωνιστες ειναι οι αλλοδαποι λαθρεμποροι και οι τσαμπουκαδες),τοτε θα ξαναεπεμβω!

flame λέω επειδή θα φύγει πολύ offtopic...

...και btw ok, θα σου το θέσω αλλιώς.

ωραία εγώ σου λέω ok το έχεις.

τους μεγάλους drug dealers δεν τους πιάνει η αστυνομία επειδή θα διαμαρτυρηθεί ο κόσμος?

τους μπαχαλακιδες με γονείς εισαγγελείς δεν τους πιάνει επειδή θα διαμαρτυρηθεί ο κόσμος?

τους ψυχάκηδες στο ψειρή και τα γκέτο που έχουν στήσει δεν τους πιάνει επειδή θα διαμαρτυρηθεί ο κόσμος?

εδώ στην θεσσαλονίκη δεν μαζεύει όλους τους τρομοκράτες της κοινωνίας που εμπορεύονται από ναρκωτικά μέχρι όπλα και έχουν στήσει γκέτο στον δεντροπόταμο και τις γύρο περιοχές δεν τους πιάνει επειδή θα διαμαρτυρηθεί ο κόσμος?

με τα ματια σου έχεις δει να δέρνουν άσχετο?

να φορτώνουν πράγματα?

εγώ έχω δει.

και θα σου πω και μια άλλη ιστορία, όταν πολυεθνικές τράπεζες όπως citibank κάνουν ωμή εξαγωγή χρημάτων στο εξωτερικό, δεν πληρώνουν δισεκατομμύρια σε φόρους και σε κλέβουν με τον πιο άμεσο τρόπο που γίνετε...

...πιστεύεις πως ένα τσούρμο μαύροι μπορούν να φτάσουν έστω και το 1% από τα δισεκατομμύρια που κλέβουν οι τράπεζες από την τσέπη σου?

πιστεύεις πως όλη η φοροδιαφυγή που γίνετε από όλους τους μικρομεσαίους καταστηματάρχες, επαγγελματίες, αλλοδαπούς e.t.c. μπορεί να πιάσει μονο τα λεφτά που κλέβει η εκκλησία? μονο η τράπεζες? μονο οι πολυεθνικές εταιρίες?

είμαι πεπεισμένος πως άμα σταματούσαν όλα τα μεγάλα κοράκια να τρέφονται από την σαπίλα των πληγών του ελληνικού κράτους, θα μπορούσαμε να έχουμε τους εκατονταπλάσιους μαύρους, πράσινους, μον και πορτοκαλι αλλοδαπούς και θα ήμασταν OK!

γιατί πολύ απλά ο κόσμος θα είχε φράγκα, και οποιος θέλει prada παίρνει prada, όχι pruda.

άσε που θα είχαν και μια πιο αξιοπρεπή δουλειά.

ειδικά οι μαύροι που ήρθαν στην ελλάδα σε μεγάλο ποσοστό έχουν ανωτατη εκπαίδευση

edit: btw μην μπερδεύεις την ολιγαρχική εξουσία με την εξουσία-δύναμη του συνόλου.

άλλο η εξουσία του λαου (που πρέπει να το έχουμε στο μυαλό μας πως όλοι έχουμε δύναμη, φωνή και εξουσία) και άλλο η εξουσία του καραμαλαρα, του γιωργάκη e.t.c.

Link to comment
Share on other sites

Eγω ακομη δεν καταλαβαινω πως φταιει η αστυνομια για ολα αυτα ή στην τελικη που κολλαει η ιδια με τις τραπεζες και οτι μου λες.

Αν θες κανε και τον κοπο να διαβασεις τα πρωτα πρωτα ποστ μου,που ξεκαθαριζω οτι ειμαι σχεδον κατα των καταστηματαρχων που "χανουν" λευτα. ;)

ειδικά οι μαύροι που ήρθαν στην ελλάδα σε μεγάλο ποσοστό έχουν ανωτατη εκπαίδευση

Πηγη?

Να δω να δερνουν ασχετο με τα ματια μου?

Πριν κανα μηνα με σταματησαν στον δρομο καθως πηγαινα απο Αττικη προς Εξαρχεια 5-6 Ματατζηδες και ο ενας διμοιρητης ηρθε με επιασε απο το αυτι και μου πε "Ξυνεις τα .... ρε μαλακισμενο?"( θα προτιμησω να μην πω τι ακριβως εγινε,μη φαω και κανα μπαν.Εγω απλως ειχα μια φαγουρα σε σημειο κοντινο σε αυτο που καταλαβε αυτος,κανοντας λαθος ομως) και με εσπρωχνε με την ασπιδα,ηρθαν οι υπολλοιποι και με περικκυκλωσαν,αυτος εκει συνεχιζε,σαν να του αρεσε.Εγω προσπαθησα να κανω πισω και εκεινος "Μην αντιστεκεσαι σε 'μενα,μην δειχνεις αντισταση!!"

Μπορουσα να κανω και κατι?Σιγα μην ειχα ορεξη να φαω και ξυλο...

Με εχουν σταματησει απειρες φορες για ελεγχο ταυτοτητας και για να με κρινουν για τον ρουχισμο μου.Γιατι οποιος εχει μακρυα μαλλια,φοραει μαυρα ειναι αντιεξουσιαστης και επικυνδυνος για το κρατος.(στερεοτυπο επισης..)

Μου λες αν εχω δει να δερνουν τωρα...

ΑΛΛΑ εγω προσπαθω να μην ειμαι κολλημενος οπως ειναι ο περισσοτερος κοσμος.Εχω μαθει στη ζωη μου να συγχωρω,να δινω μια δευτερη ευκαιρια,να κατανοω.Προσπαθω να μη μοιασω με αυτους και να μην λειτουργω με τη λογικη "οφθαλμος εναντι οφθαλμου".Μη περιμενεις να σε συμπαθησουν,οταν δεν τους συμπαθεις.Οταν δεν τους συμπαθεις για πραγματα τα οποια θεωρεις στερεοτυπα,ενω δεν ειναι.Κανεις δεν ξερει την πλειοψηφια τους.Την ξερεις?

Το μονο που με πειραζει ειναι οτι παντα αλλα θελω να πω και αλλα λεω φιλε dunkel.Αυτο με πειραζει.

Και οχι οτι στη ζωη μου θα συναντησω 5-6 βλακες που θα μου χαλασουν μια απο τις χιλιαδες μερες που θα ζησω.

Link to comment
Share on other sites

Eγω ακομη δεν καταλαβαινω πως φταιει η αστυνομια για ολα αυτα ή στην τελικη που κολλαει η ιδια με τις τραπεζες και οτι μου λες.

Αν θες κανε και τον κοπο να διαβασεις τα πρωτα πρωτα ποστ μου,που ξεκαθαριζω οτι ειμαι σχεδον κατα των καταστηματαρχων που "χανουν" λευτα. ;)

Πηγη?

Να δω να δερνουν ασχετο με τα ματια μου?

Πριν κανα μηνα με σταματησαν στον δρομο καθως πηγαινα απο Αττικη προς Εξαρχεια 5-6 Ματατζηδες και ο ενας διμοιρητης ηρθε με επιασε απο το αυτι και μου πε "Ξυνεις τα .... ρε μαλακισμενο?"( θα προτιμησω να μην πω τι ακριβως εγινε,μη φαω και κανα μπαν.Εγω απλως ειχα μια φαγουρα σε σημειο κοντινο σε αυτο που καταλαβε αυτος,κανοντας λαθος ομως) και με εσπρωχνε με την ασπιδα,ηρθαν οι υπολλοιποι και με περικκυκλωσαν,αυτος εκει συνεχιζε,σαν να του αρεσε.Εγω προσπαθησα να κανω πισω και εκεινος "Μην αντιστεκεσαι σε 'μενα,μην δειχνεις αντισταση!!"

Μπορουσα να κανω και κατι?Σιγα μην ειχα ορεξη να φαω και ξυλο...

Με εχουν σταματησει απειρες φορες για ελεγχο ταυτοτητας και για να με κρινουν για τον ρουχισμο μου.Γιατι οποιος εχει μακρυα μαλλια,φοραει μαυρα ειναι αντιεξουσιαστης και επικυνδυνος για το κρατος.(στερεοτυπο επισης..)

Μου λες αν εχω δει να δερνουν τωρα...

ΑΛΛΑ εγω προσπαθω να μην ειμαι κολλημενος οπως ειναι ο περισσοτερος κοσμος.Εχω μαθει στη ζωη μου να συγχωρω,να δινω μια δευτερη ευκαιρια,να κατανοω.Προσπαθω να μη μοιασω με αυτους και να μην λειτουργω με τη λογικη "οφθαλμος εναντι οφθαλμου".Μη περιμενεις να σε συμπαθησουν,οταν δεν τους συμπαθεις.Οταν δεν τους συμπαθεις για πραγματα τα οποια θεωρεις στερεοτυπα,ενω δεν ειναι.Κανεις δεν ξερει την πλειοψηφια τους.Την ξερεις?

Το μονο που με πειραζει ειναι οτι παντα αλλα θελω να πω και αλλα λεω φιλε dunkel.Αυτο με πειραζει.

Και οχι οτι στη ζωη μου θα συναντησω 5-6 βλακες που θα μου χαλασουν μια απο τις χιλιαδες μερες της ζωης μου.

άμα δεις πως εξαρχής δεν επικεντρώθηκα στην αστυνομία αλλα σε όλους, απλά σε όλες τις χώρες η αστυνομία και ο στρατός είναι το τσιράκι των βασιλιάδων δολοφόνων.

και ok άμα είναι για να πιάσεις το point όλων όσων λέω, βγάλε την αστυνομία έξω. το ίδιο νόημα θα πάρεις δεν θα χάσεις τίποτα.

και με τους μαύρους... κάτσε μια μέρα και πιάσε κουβέντα με μερικούς να δεις τι και πως.

btw σε εταιρία που συνεργαζόμουνα είχαν στο συνεργείο που κάτι φτιάχναν στις νταλίκες έναν μαύρο που περίμενε να αναγνωριστεί το πτυχίο του στην ελλάδα (εξετάσεις, μαθήματα etc).

ενημερωτικά τελείως ήταν καρδιοχειρουργός

αλλα δεν έχει καμια σημασία για εσένα και τον καθένα γιατί είναι λόγια του αέρα.

(ο γνωστός του ξαδέρφου του παιδικού φίλου του τρίτου ξαδέρφου από το μπατζανάκη του θείου μου...)

Link to comment
Share on other sites

και με τους μαύρους... κάτσε μια μέρα και πιάσε κουβέντα με μερικούς να δεις τι και πως.

btw σε εταιρία που συνεργαζόμουνα είχαν στο συνεργείο που κάτι φτιάχναν στις νταλίκες έναν μαύρο που περίμενε να αναγνωριστεί το πτυχίο του στην ελλάδα (εξετάσεις, μαθήματα etc).

αυτο δεν σημαινει πως ολοι οι νιγκαζ εχουν ανωτατη εκπαιδευση.

Και μην εχεις την αυταπατη πως ολα τα πτυχια που χρηζουν αναγνωρισης με ΔΙΚΑΤΣΑ ειναι σοβαρα πτυχια.

Αμα θες σε κανω αυριο και σενα καρδιοχειρουργο με πτυχιο κατω ζουαζιλανδης(αν πραγματικα νιωθεις τυχερος,πηγαινε να σε εγχειρισει γιατρος ρουμανιας κλπ).

Και σενα το πτυχιο ζουαζιλανδης σου αναγνωριση θα θελει.Αυτο ομως δεν σε κανει γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν σημαινει πως ολοι οι νιγκαζ εχουν ανωτατη εκπαιδευση.

Και μην εχεις την αυταπατη πως ολα τα πτυχια που χρηζουν αναγνωρισης με ΔΙΚΑΤΣΑ ειναι σοβαρα πτυχια.

Αμα θες σε κανω αυριο και σενα καρδιοχειρουργο με πτυχιο κατω ζουαζιλανδης(αν πραγματικα νιωθεις τυχερος,πηγαινε να σε εγχειρισει γιατρος ρουμανιας κλπ).

Και σενα το πτυχιο ζουαζιλανδης σου αναγνωριση θα θελει.Αυτο ομως δεν σε κανει γιατρο.

έτσι για το "μαμοτο", έχω μια άδεια γωνια στον τοίχο.

κανε με... τι χρειάζεσαι για αυτό.

σοβαρότατα σου μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

έτσι για το "μαμοτο", έχω μια άδεια γωνια στον τοίχο.

κανε με... τι χρειάζεσαι για αυτό.

σοβαρότατα σου μιλάω.

ειχε ποσταρει ο SLN ενα σαιτ πουκανε τετοιες δουλειες,αν το παλεψεις λιγο με το σερτς....

Link to comment
Share on other sites

ειχε ποσταρει ο SLN ενα σαιτ πουκανε τετοιες δουλειες,αν το παλεψεις λιγο με το σερτς....
αυτο δεν σημαινει πως ολοι οι νιγκαζ εχουν ανωτατη εκπαιδευση.

Και μην εχεις την αυταπατη πως ολα τα πτυχια που χρηζουν αναγνωρισης με ΔΙΚΑΤΣΑ ειναι σοβαρα πτυχια.

Αμα θες σε κανω αυριο και σενα καρδιοχειρουργο με πτυχιο κατω ζουαζιλανδης(αν πραγματικα νιωθεις τυχερος,πηγαινε να σε εγχειρισει γιατρος ρουμανιας κλπ).

Και σενα το πτυχιο ζουαζιλανδης σου αναγνωριση θα θελει.Αυτο ομως δεν σε κανει γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

καλα,καλα μην βαρας.

Να σε κανω βατραχο instead?

τι θέλω και μιλάω με δικηγόρους...

να φανταστώ στο sex μένετε στα λόγια και άμα σας παραπονεθεί τις κάνετε μήνυση.

any way φτάνει το offtopic

Link to comment
Share on other sites

τι θέλω και μιλάω με δικηγόρους...

να φανταστώ στο sex μένετε στα λόγια και άμα σας παραπονεθεί τις κάνετε μήνυση.

any way φτάνει το offtopic

Picture this: Κλήμα (σταφύλια) ψιλοστραβό και ένας γαϊδαρος να το τρώει... :dots:

Link to comment
Share on other sites

Τα συμπεράσματα από το video και την συζήτηση που ακολούθησε, τα βγάλαμε (ο καθένας τα δικά του προφανώς).

Θέματα σχετικά με το αντικείμενο έχουμε, το συγκεκριμένο το κλειδώνω γιατί εδώ και αρκετές καταχωρήσεις πήρε λάθος δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.