Jump to content



Επεισόδια στην οδό Ερμού στο κέντρο της Αθήνας


Hydra

Recommended Posts

Τι σχέση έχουν τα μαγαζιά επώνυμων δερμάτινων ειδών, με τα φτηνιάρικα που πουλάνε οι μαύροι!

Ο πελάτης του μαγαζιού στην Ερμού, μόνο νεκρός θα αγόραζε τσάντα από το πεζοδρόμιο.

Τα κινέζικα φτηνομάγαζα ανταγωνίζονται αυτοί.

Τα επώνυμα τα κτυπάει το ebay και καλά κάνει.

αν και φεύγει αρκετά σε offtopic θα αναφέρω την εμπειρία μου πάνω σε αυτό...

...περί ποιότητας σου το λέω από πρώτο χέρι πως άμα πας στο παζάρι έχεις πιθανότητες να βρείς ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια ρούχα που σου πουλάνε στο Armani shop, φυσικά στο ένα δέκατο τις τιμής.

όταν συνεργαζόμουνα με μια εταιρία που έκανε διανομή μπλουζάκια, καπέλα e.t.c. σε διαφορα καταστήματα που κάνουν εκτυπώσεις πάνω τους, σε πληροφορώ πως ακριβώς τα ίδια πήγαιναν σε επίσημη βιοτεχνία που έκανε όχι μαϊμού προϊόντα, οι οποιοι απλά ράβανε μια ετικέτα Adidas η αρμάνι και τα στέλναν σε αυτά τα επίσημα μαγαζιά, επίσης τα ίδια μπλουζάκια φεύγαν παντού.

χαρακτηριστικό παράδειγμα πως σε μια τέτοια βιοτεχνία για πλακα μου κάναν ένα φοβερό Armani-Adidas μπλουζάκι απλά ράβοντας 2 ετικέτες την μια πάνω στην άλλη, 2 σε 1.

άμα πάμε σε πιο ακριβά ρούχα, επειδή στους οίκους μόδας τους συμφέρουν τα κινεζικα εργατικά χερια αλλα δεν τους συμφέρει ο χρόνος παράδοσης από την κίνα (να ξέρεις είτε made in Italy είτε made in Greece, κατά 80% είναι made in china άμεσα η έμμεσα) μισθώνουν καραβια τα οποια είναι πλωτές βιοτεχνίες με κινέζους, και φυσικά τα ίδια κουστούμια e.t.c. που δίνουν στις βιοτεχνίες των διαφορων οίκων για να ράψουν τις ετικέτες (όταν λέμε made in Italy σημαίνει πως κάναν τον κόπο στην ιταλία να ράψουν την ετικέτα), τα ίδια δίνουν και σε άτομα χοντρικής που τα διοχετεύουν σε παζάρια e.t.c.

οποτε έχεις μια πολύ μεγάλη πιθανότητα να πάρεις από μαύρο (και τον κάθε μαύρο) γνησιότατο Armani.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Εγώ δεν έχω καταλάβει πως ξεφύτρωσε αυτό το τεράστιο πρόβλημα πλέον. Από την Ελλάδα έφυγα μετά από ένα χρόνο σχεδόν άνεργος, λόγω των μαύρων; Τα δάνεια-επιβίωσης που ακόμα πληρώνω στην Ελλάδα χωρίς να είχα απολαύσει εκεί ούτε αμάξι, ούτε σπίτι, ούτε μπουζούκια τα πήρα λόγω των μαύρων;

Και για να το δω κι ανάποδα, Έλληνες δεν τους φέραν αυτούς τους ανθρώπους στην Ελλάδα; Έλληνες δεν τους δώσαν δικαίωμα ψήφου; Σα να λέμε ότι οι Τούρκοι σουβλίσανε τον Αθανάσιο Διάκο και εμείς κατηγορούμε την σούβλα.

Αν αυτοί οι άνθρωπο σταματήσουν να βγάζουν τα 2ευρα και τα 5ευρα από τις τσάντες μαϊμούδες για να ταΐσουν τα παιδιά τους, από που θα τα βγάζουν; Μήπως είναι καλύτερα να τους κλείσουμε αυτά τα μαγαζάκια παρεμπορίου για να αρχίσουν μετά τις κλοπές και τις διαρρήξεις;

Ας κάνω κι ένα bump στο σχόλιο για να υπάρχει και σ'αυτή τη σελίδα.

Αντε να τσιγκλάμε το εθνικό ανακλαστικό λιγάκι, να ξεχνάμε και τον (πραγματικό) πόνο μας...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στα ίσια τώρα... άντε και τους διώξατε όλους τους αλλοδαπούς...

τι νομίζετε θα γίνει? την δουλειά των αλλοδαπών θα την κάνουν έλληνες... στάνταρ!

όσο υπάρχει ζήτηση χερια θα βρεθούνε.

αλλα αντί να κυνηγάει αυτή η χούφτα κακομοίρηδων τους μαύρους γιατί δεν κυνηγάνε κανέναν βενιζέλο, καραμαλαρα, αλογοσκούφη?

γιατί δεν κυνηγάνε τον σάπιο καπιταλισμό που έχουμε και ο οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει ότι θέλει σε βάρος οπίου θέλει?

και εγώ πάω στοίχημα πως όλοι τους έχουν και έναν λογαριασμό σε μια Citibank άμεσα η έμμεσα (κάτι που σε πρώτη θέση είναι που φταίει αυτοί οι μαύροι πως είναι στην ελλάδα)?

any way καλύτερα άμα είναι να κάνουν κάτι τέτοιο ας μπουκάρουν σε μπουζουκτσίδικα.

όσα καταλαβαίνουν τόσα κάνουν

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά στα ίσια τώρα... άντε και τους διώξατε όλους τους αλλοδαπούς...

τι νομίζετε θα γίνει? την δουλειά των αλλοδαπών θα την κάνουν έλληνες... στάνταρ!

όσο υπάρχει ζήτηση χερια θα βρεθούνε.

αλλα αντί να κυνηγάει αυτή η χούφτα κακομοίρηδων τους μαύρους γιατί δεν κυνηγάνε κανέναν βενιζέλο, καραμαλαρα, αλογοσκούφη?

γιατί δεν κυνηγάνε τον σάπιο καπιταλισμό που έχουμε και ο οποιοσδήποτε μπορεί να κάνει ότι θέλει σε βάρος οπίου θέλει?

και εγώ πάω στοίχημα πως όλοι τους έχουν και έναν λογαριασμό σε μια Citibank άμεσα η έμμεσα (κάτι που σε πρώτη θέση είναι που φταίει αυτοί οι μαύροι πως είναι στην ελλάδα)?

any way καλύτερα άμα είναι να κάνουν κάτι τέτοιο ας μπουκάρουν σε μπουζουκτσίδικα.

όσα καταλαβαίνουν τόσα κάνουν

Δε δαγκώνεις το χέρι που σε ταϊζει

Link to comment
Share on other sites

Δε δαγκώνεις το χέρι που σε ταϊζει

ναι είναι και αυτό.

κόρακας κοράκου μάτι βγάζει? δεν βγάζει...

(τώρα από τα άπειρα *παπάκια δεν βγάζει μάλλον)

A ναι ρε! ξέρω γιατί δεν τραβιούνται στα μπουζουκτσίδικα...

...που θα πάνε να γιορτάσουν τον θρασύδειλο κυνηγητό μιας χούφτας αλλοδαπών?

πάντως ρε εσύ, γιατί άραγε δεν κουβαλιούνται στους πακιστανούς? γιατί βγάζουν μαχαιρια?

γιατί εδώ οι θεσσαλονίκης δεν τραβιούνται στον δεντροπόταμο? γιατί μήπως δεν θα βγει κανένας ζωντανός από εκεί πέρα?

βρίσκουν και τα κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

βρίσκουν και τα κάνουν.

ποιοι βρισκουν και τα κανουν ??

εννοεις τα φασιστοφυρεροειδη ? ή τα αναρχοαντιεξουσιοειδη ? (ιδια φαρα - αλλη γειτονια)

βρισκουν και τα κανουν οι καθε ειδους παρανομοι - παρασιτικοι σε εμας τους απλους λογικους πολιτες ,που δεν θελουμε να κλεψουμε,σφαξουμε,βιασουμε κανεναν ,που μας στενοχωρει η ανυπαρξια σοβαρης,τιμιας και ικανης εξουσιας/πολιτικης και λογω αυτου η 'φυγοκεντρος' ,απουσια κοινωνικης συνοχης, μας στελνει στα ακρα.......

αν ο 'πακιστανος' εκλεβε το ποδηλατο του παιδιου σου ,τι θα εκανες? θα πηγαινες κοντρα στο μαχαιρι?

τι θα ελεγες μετα στο παιδι σου? ''δεν πειραζει !! δεν εφερα το ποδηλατο ,αλλα εφερα καινουργιο επιπλο στο σπιτι!! μακρυ - βερνικωμενο - στολισμενο με δαντελα''........

ποιος τελικα επρεπε να ειναι εκει? μηπως οι ενστολοι? (α μπα....θα φανε καμια μαχαιρια!)

ειμαστε τελικα ,ΤΟΣΟ πολυ προβλεψιμοι σαν λαος........

Link to comment
Share on other sites

ποιοι βρισκουν και τα κανουν ??

εννοεις τα φασιστοφυρεροειδη ? ή τα αναρχοαντιεξουσιοειδη ? (ιδια φαρα - αλλη γειτονια)

βρισκουν και τα κανουν οι καθε ειδους παρανομοι - παρασιτικοι σε εμας τους απλους λογικους πολιτες ,που δεν θελουμε να κλεψουμε,σφαξουμε,βιασουμε κανεναν ,που μας στενοχωρει η ανυπαρξια σοβαρης,τιμιας και ικανης εξουσιας/πολιτικης και λογω αυτου η 'φυγοκεντρος' ,απουσια κοινωνικης συνοχης, μας στελνει στα ακρα.......

αν ο 'πακιστανος' εκλεβε το ποδηλατο του παιδιου σου ,τι θα εκανες? θα πηγαινες κοντρα στο μαχαιρι?

τι θα ελεγες μετα στο παιδι σου? ''δεν πειραζει !! δεν εφερα το ποδηλατο ,αλλα εφερα καινουργιο επιπλο στο σπιτι!! μακρυ - βερνικωμενο - στολισμενο με δαντελα''........

ποιος τελικα επρεπε να ειναι εκει? μηπως οι ενστολοι? (α μπα....θα φανε καμια μαχαιρια!)

ειμαστε τελικα ,ΤΟΣΟ πολυ προβλεψιμοι σαν λαος........

βρίσκουν και τα κάνουν τα φασιστο-παράσιτα και δεν τους ξεχωρίζω από τους μπαχαλακιδες που προανέφερες.

είναι φλώροι όλοι τους, είτε κυνηγάνε μαύρους είτε σπάνε βιτρίνες.

και εμενα προσωπικά όταν κατέβηκα αθηνα μου την πέσαν πακιστανοί, και για μια απλή ληστεία θα μου άνοιγαν το κεφάλι με μπουκάλι χωρίς κανένα λόγο. άμα δεν ήξερα VT και αυτός με το μπουκάλι με πετύχαινε κανονικά στο κεφάλι αντι να με πάρει ξυστα, εγώ κατά πασα πιθανότητα θα ήμουν φυτό στην καλύτερη.

αλλα το point είναι αλλου.

έχουμε ανεκπαίδευτη και με άπειρους εγκληματίες αστυνομία, έχουμε διεφθαρμένο μέχρι το κόκαλο κράτος, κανεις δεν νοιάζεται για τον διπλανό του.

μήπως το να μυρίζει παντού σκ@τ@ σημαίνει πως μυρίζουμε οι ίδιοι και για αυτό μας κολλάνε και οι μύγες πάνω μας?

ΔΕΝ είναι πως η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ και ο καθένας είναι ΑΝΙΚΑΝΟΣ! απλά όλοι μα όλοι τους μας έχουνε χεσμένους, ξεκινώντας από την βουλή και τελειώνοντας στην αστυνομία και τον γείτονα.

και το χειρότερο δεν είναι πως μας έχουν χεσμένους... εμείς έχουμε χεσμένους τους εαυτούς μας

έτσι είναι, άμα δεν διορθώσουμε τον εαυτό μας, πως περιμένουμε να αλλάξουν οι άλλοι?

δεν μας ενδιαφέρει τίποτα, δεν ξέρουμε τη σημαίνει αξιοπρέπεια, το μονο που ξέρουμε είναι να μισούμε τους τριγύρω μας και να βρίσκουμε ελαττώματα στους συνανθρώπους μας...

άμα δεν φτάνει πως ίσος στο να μισούμε τους πάντες σημαίνει πως απλά μισούμε τον εαυτό μας

...τότε να σας θυμίσω τη φράση "διέρρεε και βασίλευε".

για την οποια έκφραση χρησιμοποίησα δεν με νοιάζει να φάω και μπλε κάρτα αλλα αυτή είναι ωμά η άποψη μου

Link to comment
Share on other sites

έχουμε ανεκπαίδευτη και με άπειρους εγκληματίες αστυνομία,
τότε να σας θυμίσω τη φράση "διέρρεε και βασίλευε".

για την οποια έκφραση χρησιμοποίησα δεν με νοιάζει να φάω και μπλε κάρτα αλλα αυτή είναι ωμά η άποψη μου

οντως ειναι να απορεις ρε συ ντουνκελ.Μα με τοσο καλη σχολικη εκπαιδευση πως ειναι δυνατον να εχουμε χαλια εκπαιδευση στις σχολες της αστυνομιας???????

Link to comment
Share on other sites

οντως ειναι να απορεις ρε συ ντουνκελ.Μα με τοσο καλη σχολικη εκπαιδευση πως ειναι δυνατον να εχουμε χαλια εκπαιδευση στις σχολες της αστυνομιας???????

πρώτων έχω ξανάαναφέρει πως έχω ένα x βαθμό δυσλεξίας και δευτερων πως γράφω με greeklish translator...

...οποτε που είναι το point σου?

και στην τελική με τι διαφωνείς (αν διαφωνείς) και γιατί?

και μακάρι όλοι οι μπάτσοι και πολιτικοί να ήταν δυσλεκτικοί αντί για κομπλεξικοί εγκληματίες.

btw τελικά άλλο είναι ο μπάτσος και άλλο ο αστυνομικός

Link to comment
Share on other sites

αν και φεύγει αρκετά σε offtopic θα αναφέρω την εμπειρία μου πάνω σε αυτό...

...περί ποιότητας σου το λέω από πρώτο χέρι πως άμα πας στο παζάρι έχεις πιθανότητες να βρείς ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια ρούχα που σου πουλάνε στο Armani shop, φυσικά στο ένα δέκατο τις τιμής.

όταν συνεργαζόμουνα με μια εταιρία που έκανε διανομή μπλουζάκια, καπέλα e.t.c. σε διαφορα καταστήματα που κάνουν εκτυπώσεις πάνω τους, σε πληροφορώ πως ακριβώς τα ίδια πήγαιναν σε επίσημη βιοτεχνία που έκανε όχι μαϊμού προϊόντα, οι οποιοι απλά ράβανε μια ετικέτα Adidas η αρμάνι και τα στέλναν σε αυτά τα επίσημα μαγαζιά, επίσης τα ίδια μπλουζάκια φεύγαν παντού.

χαρακτηριστικό παράδειγμα πως σε μια τέτοια βιοτεχνία για πλακα μου κάναν ένα φοβερό Armani-Adidas μπλουζάκι απλά ράβοντας 2 ετικέτες την μια πάνω στην άλλη, 2 σε 1.

άμα πάμε σε πιο ακριβά ρούχα, επειδή στους οίκους μόδας τους συμφέρουν τα κινεζικα εργατικά χερια αλλα δεν τους συμφέρει ο χρόνος παράδοσης από την κίνα (να ξέρεις είτε made in Italy είτε made in Greece, κατά 80% είναι made in china άμεσα η έμμεσα) μισθώνουν καραβια τα οποια είναι πλωτές βιοτεχνίες με κινέζους, και φυσικά τα ίδια κουστούμια e.t.c. που δίνουν στις βιοτεχνίες των διαφορων οίκων για να ράψουν τις ετικέτες (όταν λέμε made in Italy σημαίνει πως κάναν τον κόπο στην ιταλία να ράψουν την ετικέτα), τα ίδια δίνουν και σε άτομα χοντρικής που τα διοχετεύουν σε παζάρια e.t.c.

οποτε έχεις μια πολύ μεγάλη πιθανότητα να πάρεις από μαύρο (και τον κάθε μαύρο) γνησιότατο Armani.

Δεν συγκρίνετε το ύφασμα με το δέρμα.

Στο ύφασμα μπορείς να παραγγείλεις μεγάλες ποσότητες πρώτης ποιότητος και να επιτύχεις χαμηλή τιμή, χωρίς να έχεις φύρα.

Στο δέρμα η κορυφαία ποιότητα είναι ένα μικρό κομμάτι πλάτης κάτω από το σβέρκο.

Αυτά που πουλάνε οι μαύροι είναι όλα κοιλιές. Τα κατουρημένα όπως λένε οι γνώστες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνετε το ύφασμα με το δέρμα.

Στο ύφασμα μπορείς να παραγγείλεις μεγάλες ποσότητες πρώτης ποιότητος και να επιτύχεις χαμηλή τιμή, χωρίς να έχεις φύρα.

Στο δέρμα η κορυφαία ποιότητα είναι ένα μικρό κομμάτι πλάτης κάτω από το σβέρκο.

Αυτά που πουλάνε οι μαύροι είναι όλα κοιλιές. Τα κατουρημένα όπως λένε οι γνώστες.

ok τότε δεν έχω να προσθέσω τίποτα πάνω σε αυτό που είπες...

...γιατί όντως το άτομο που είναι να πάρει D&G θα πάρει D&G και σε καμια περίπτωση B%J:victory:

Link to comment
Share on other sites

Αν γινοταν κατι τετοιο εξω οι ειδησεις θα λεγανε πως ο κοσμος ξεκιναει να προστατευει την γειτονια του, το μαγαζι του, το σπιτι του, την περιουσια του, το εισοδημα του.

Γιατι στην ελλαδα πρεπει να αποκαλειτε "ρατσισμος"?

Εγω ρατσισμο δεν βλεπω, οκ τους ειπαν monkeys εσεις πανω στα νευρα σας δεν ειπατε ποτε πραγματα που δεν εννωουσατε?

Παρα πολλοι ανθρωποι εχουν συμφερον απο τους παρανομους μεταναστες...

Ακομα και υπουργοι και βουλευτες θα εχουν αλβανο κηπουρο και ρωσσιδα οικιακη βοηθο.

Το πιο πιθανο ειναι να τους εχουν ανασφαλιστους.... :hang3:

Link to comment
Share on other sites

Αν γινοταν κατι τετοιο εξω οι ειδησεις θα λεγανε πως ο κοσμος ξεκιναει να προστατευει την γειτονια του, το μαγαζι του, το σπιτι του, την περιουσια του, το εισοδημα του.

Γιατι στην ελλαδα πρεπει να αποκαλειτε "ρατσισμος"?

Εγω ρατσισμο δεν βλεπω, οκ τους ειπαν monkeys εσεις πανω στα νευρα σας δεν ειπατε ποτε πραγματα που δεν εννωουσατε?

Παρα πολλοι ανθρωποι εχουν συμφερον απο τους παρανομους μεταναστες...

Ακομα και υπουργοι και βουλευτες θα εχουν αλβανο κηπουρο και ρωσσιδα οικιακη βοηθο.

Το πιο πιθανο ειναι να τους εχουν ανασφαλιστους.... :hang3:

τον κόσμο που τον είδες? γιατί εγώ είδα μια χούφτα άνανδρα τυπάκια που δεν ξέρουν που πατάνε και που βρίσκονται...

και άμα θέλεις να προστατέψεις το σπίτι σου πας στην ριζα του προβλήματος.

αλλα για να το κανεις θέλει και τα ανάλογα προσόντα,

όπως να μην φυσάει αέρας στο κρανίο για να καταλάβεις το τι δεν πάει καλά και τα παπάκια για να πράξεις κατάλληλα.

οι εύκολες λύσεις? σαν τις *μπιπ* είναι, όλοι έχουν και από μια

Link to comment
Share on other sites

πρώτων έχω ξανάαναφέρει πως έχω ένα x βαθμό δυσλεξίας και δευτερων πως γράφω με greeklish translator...

...οποτε που είναι το point σου?

και στην τελική με τι διαφωνείς (αν διαφωνείς) και γιατί?

και μακάρι όλοι οι μπάτσοι και πολιτικοί να ήταν δυσλεκτικοί αντί για κομπλεξικοί εγκληματίες.

btw τελικά άλλο είναι ο μπάτσος και άλλο ο αστυνομικός

Eγω βλεπω οτι μια ζωη κλαιγομαστε οτι και να γινει.

Κανουν οι "μπατσοι" τη δουλεια τους,τους κραζουμε,επειδη ειναι οργανα του κρατους μπλα μπλα μπλα οι ιδιες ιστοριες...

Δεν κανουν τη δουλεια τους σωστα τους κραζουμε και τους λεμε ανευθυνους,ανοργανοτους,ανεκπαιδευτος και ενα σωρο αλλες χαζομαρες,αλλα αμα εβγαιναν να κανουν την δουλεια τους ΟΛΟΣΩΣΤΑ και μαζευαν τους λαθρεμπορους,παλι θα τους κραζαμε εις διπλουν.

Ας αποφασισουμε λοιπον τι θελουμε,ας κοιταξουμε τον εαυτο μας λιγο στον καθρευτη και ας προσπαθησουμε να συνειδητοποιησουμε ποιοι πραγματικα ειμαστε,τι επιδιωκουμε και με τι στο καλο μενουμε πια ευχαριστημενοι!!

Μπατσοι γουρουνια δολοφονοι ρεεεε. (ΟΥΑΟΥ ειμαι ποολυ in fashion)

Και αυτο δεν εχει να κανει μονο με 'σενα αλλα και με 'μενα.

Ως ποτε σ'αυτη τη χωρα θα ζουμε με προκαταληψεις? Μεχρι ποτε?????

Και 'μενα με πειραξε το γεγονος με τους ρατσιστες που πηγαν για τσαμπουκα στους αλλοδαπους.και εγω τους συμπονω και πιστευω πρεπει να γινει κατι ουσιωδες και αποτελεσματικο απο πλευρας πολιτειας,αλλα δεν ειναι ρατσισμος να φταινε οι αστυνομικοι για ολες τις χαζομαρες που γινονται?

Link to comment
Share on other sites

Eγω βλεπω οτι μια ζωη κλαιγομαστε οτι και να γινει.

Κανουν οι "μπατσοι" τη δουλεια τους,τους κραζουμε,επειδη ειναι οργανα του κρατους μπλα μπλα μπλα οι ιδιες ιστοριες...

Δεν κανουν τη δουλεια τους σωστα τους κραζουμε και τους λεμε ανευθυνους,ανοργανοτους,ανεκπαιδευτος και ενα σωρο αλλες χαζομαρες,αλλα αμα εβγαιναν να κανουν την δουλεια τους ΟΛΟΣΩΣΤΑ και μαζευαν τους λαθρεμπορους,παλι θα τους κραζαμε εις διπλουν.

Ας αποφασισουμε λοιπον τι θελουμε,ας κοιταξουμε τον εαυτο μας λιγο στον καθρευτη και ας προσπαθησουμε να συνειδητοποιησουμε ποιοι πραγματικα ειμαστε,τι επιδιωκουμε και με τι στο καλο μενουμε πια ευχαριστημενοι!!

Μπατσοι γουρουνια δολοφονοι ρεεεε. (ΟΥΑΟΥ ειμαι ποολυ in fashion)

Και αυτο δεν εχει να κανει μονο με 'σενα αλλα και με 'μενα.

Ως ποτε σ'αυτη τη χωρα θα ζουμε με προκαταληψεις? Μεχρι ποτε?????

Και 'μενα με πειραξε το γεγονος με τους ρατσιστες που πηγαν για τσαμπουκα στους αλλοδαπους.και εγω τους συμπονω και πιστευω πρεπει να γινει κατι ουσιωδες και αποτελεσματικο απο πλευρας πολιτειας,αλλα δεν ειναι ρατσισμος να φταινε οι αστυνομικοι για ολες τις χαζομαρες που γινονται?

στα ίσια τώρα γιατί τρελαίνομαι...

...ποτε η αστυνομία σε οποιαδήποτε χωρα της ευρώπης έκανε σωστή δουλειά και την έκραξε κάποιος?

δεν θυμάμαι να βγήκε κανεις να πει τίποτα όσες φορες πιάσανε κάτι παρτίδες μεγάλες και μικρές ναρκωτικών, ούτε όταν στην αγγλία πιάνανε κάτι παιδόφιλους, δολοφόνους, κλεφτες, ούτε διαμαρτυρήθηκε κανεις όταν κάνανε πέρσι κάτι τρελες απελάσεις τούρκους, αλβανούς (και πιο συγκεκριμένα το μοναδικό κράξιμο ήταν προς το κράτος για το κατά ποσο είναι διάτρητο, όχι η αστυνομία) e.t.c.

εκτος και άμα εννοείς δουλειά τους το πως σε περίπτωση που σου αδειάσουν το σπίτι και άμα δεν είσαι επώνυμος, ούτε δακτυλοσκόπηση δεν κάνουν. η εννοείς τα πλέον συνηθισμένα φαινόμενα στον ξυλοδαρμό διαφορων ασχετων ανθρώπων? δεν ξέρω ρε παιδιά είναι σαν να λέμε το eshop έκανε rma και να ζητωκραυγάζουμε από κάτω με δάκρυα χαράς επειδή απλά έκανε την δουλειά του...

...any way μην απαντήσεις καλύτερα γιατί θα γίνει flame το topic, ότι έχεις με pm.

το point είναι πως όλα όσα έχουμε είναι ο καθρέφτης μας, με μονη διαφορα πως δεν φταίμε άμεσα όπως μας λέμε αλλα έμμεσα, και εμείς αυτό το θεωρούμε καλο.

και φυσικά για αυτό φταίει το εκπαιδευτικό σύστημα, η αποχαύνωση και το πως πιστεύουμε πως ο καθένας δεν μπορεί να κάνει τίποτα (που η ιστορία έχει αποδείξει το ακριβώς αντίθετο), αλλα μέσα από εμάς. γιατί εμείς, οι πατεράδες μας, οι παππούδες μας δεν είπαμε "ως εδώ"!.

και επαναλαμβάνω δεν είναι η αστυνομία που φταίει, ούτε οι 300... φταίμε πως σιχαινόμαστε ο ένας τον άλλο, πως προσπαθούμε σε κάτι καλύτερο που κάνουμε να το κάνουμε για να δειχτούμε, φταίμε πως μισούμε τον ίδιο μας το εαυτό και τον καταδικάζουμε να ζει στο μισος και να τον ταΐζουμε με μισος.

δηλαδή περιμένουμε να σε ερωτοτροπήσει κάποιος πάνω μας για να του αντισταθούμε αντί με το με το που κατεβάσει τα παντελόνια να αντιδράσουμε ανάλογα?

και ενώ όλοι τα ξέρουν όλα και τα έχουν δει όλα... γιατί δεν κάνουν τίποτα για να τα αλλάξουν?

άσε που με την πλύση εγκεφαλου, όλοι κυνηγάνε την εξουσία με την ελπίδα να πάρουν θέση η με την ψώρα πως δεν έχουν εκεί καμια θέση

& είμαι σίγουρος πως η μεγαλύτερη πλειοψηφία του κόσμου άμα αποκτούσε την απόλυτη γνώση, θα την χρησιμοποιούσε κατά των συνανθρώπων του για να δειχτεί ο ίδιος...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.