Jump to content


Επεισόδια στην οδό Ερμού στο κέντρο της Αθήνας


Hydra

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

προϊόν παιδικής εργασίας ε; κάπου αλλού εδώ λέγατε για την apple και διάφορες άλλες εταιρείες που δεν πλασάρουν τα εμπορευματά τους στην Ερμού στο πεζοδρόμιο, αλλά εντός των καταστημάτων.

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έλεγα.......στους Τεχνολογικούς προβληματισμούς....so?

Τι δουλειά έχει το οτι και τα 2 εμπορεύματα φτιάχνονται από παιδάκια (το ένα πάει στο παρεμπόριο του πεζοδρομίου και το άλλο στο ράφι και τη βιτρίνα) με το οτι πλακώσανε στο ξύλο τον 72χρονο, και οτι αντί να βάλουν το κεφάλι κάτω απέναντι στις φωνές του κόσμου να απαντούν με χειρονομίες καδρόνια και επίθεση εναντίον αγανακτισμένων πολιτών που δε σήκωσαν χέρι αλλά τους είπαν σηκωθείτε να φύγετε (τουλάχιστον 20φορές στα 5 λεπτά του βίντεο).

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες χώρες αυτό θα το ονομάζανε λαϊκη εξέγερση, αγανάκτηση, "πηραν τον νόμο στα χέρια τους" οι πολίτες... Εδω το ονομάζουμε "ρατσισμό"...

Κοιτα καλα ολα αυτα,και εγω θα ηθελα να μην ειχαμε αλλοδαπους,αλλα δεν θα τους σπασω και τα μουτρα,επειδη ΕΓΩ ειμαι ο μ@@κας που ψηφιζει ατομα ανικανα να δρασουν...

Εγω πραγματικα τους ΣΙΧΑΘΗΚΑ ,μεχρι το τελευταιο λεπτο,οταν το ειδα... τα ιδια και οι αλλοδαποι!

Τελικα ειμαστε ολοι κοροϊδα του εαυτου μας,κανοντας πραγματα επιπολαια και ανουσια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έναν τύπο με μια κάμερα βλέπω και προφανώς κανα δυο ακόμα να φωνάζουν και κόσμο να πηγαινοέρχεται στην Ερμού χωρίς να ασχολείται με το συμβάν, μην κάνετε το τόσο, ΤΟΣΟ. Σιγά μην είναι και λαϊκή απαίτηση.

Οι πλανόδιοι απ' οτι βλέπω φεύγανε αλλά τους είχανε πάρει στο κατόπι και τους προκαλούσανε τα 2-3 φασιστάκια.

Link to comment
Share on other sites

ε δε νομίζω οτι θα είχε νόημα να αφήσει η θείτσα η πιτσιρίκα και ο πιτσιρίκος τα ψώνια και το χωνάκι παγωτό από τα χέρια για να τα βάλει με καμιά 20αριά μαύρους 2πλάσιους σε όγκο και μύες.

και γω σου ξαναλέω που στέκομαι.....στο οτι χτύπησαν τον γέρο και στο οτι αντί να σηκωθούν να φύγουν για να μην ξεφύγει η κατάσταση ενώ έβλεπαν οτι άρχισαν να γίνονται ανεπιθύμητοι σε μια περιοχή που δεν τους ανήκει και στην οποία διαπράττουν αδίκημα παρεμπορίου......αντ αυτού πρότειναν το μεσαίο δάχτυλο και ζήτησαν και τα ρέστα με καδρόνια και πετώντας καρέκλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση ειπαμε η πακιστανολαγνεια ειναι trendy.

από που ακριβώς το συμπέρανες αυτό? εγώ δεν βλέπω πουθενά στο ποστ του να λέει κάτι που θα των χαρακτήριζε αλλοδαπολάγνο, ή μήπως βλέπεις κάτι που δεν βλέπω?:toomuchne

Link to comment
Share on other sites

Καλα τι περιμενανε δηλαδη αυτοι να μην τους κανουνε πεσιμο οι μαυροι?Καταρχας οπου ακους την λεξη προσκυνημενοι παιζει χρυση αυγη αλλα η χρυση αυγη σκαει οργανωμενα τωρα αυτοι δεν ξερω τι πηγανε να κανουνε εκει.Ειδικα αυτος που φωναζει αααααααααα απλα ελεος ρε μεγαλε πας για τσαμπουκα και φωναζεις police is coming για να φοβηθουνε οι νιγκας?Γελοιο σκηνικο εντελως.Καταρχας ο αλλος φωναζει go away monkey και εγω αμα ημουν νεγρος και μου λεγανε τετοια ******* θα τον εκανα τουμπανο.

Link to comment
Share on other sites

Χρυσαυγίτης θα γίνω μ' αυτά που βλέπω...

ε καλά μην περνάμε στο άλλο άκρο.......το συγκεκριμένο περιστατικό δεν έχει να κάνει με φασίστες απέναντι σε αντιρατσιστές.....

για μένα είναι αυτό που λέμε και στο άλλο thread....βρίσκεσαι παράνομα στη χώρα?κάνεις παρεμπόριο?με την πρώτη φωνή του έλληνα πολίτη τα μαζεύεις όπως είσαι και δρόμο.

δε σ αρέσει?να πας σε άλλη χώρα.......αλλα΄δυστυχώς τα βρήκαν και τα κάνουν εδώ πέρα.

αλλά αυτό που είδαμε στο βίντεο είναι να ξεκινά μια διαμάχη με τα λόγια για το παρεμπόριο και κάποιους έλληνες να λένε σήκω φύγε....αντί λοιπόν να τα μαζέψουν όλοι οι πλανόδιοι όπως έκαναν 1-2....κάποια τσαμπουκαλεύτηκαν με κωλοδάχτυλα και μπινελίκια και καδρόνια.

ε όχι ρε φίλε...δε μπορείς να σε φιλοξενούν (παράνομα) να διαπράττεις οικονομικό αδίκημα (παρεμπόριο) και να μου υψώνεις και το κωλοδάχτυλο.

αει στα τσακίδια αν νομίζεις οτι μπορείς να κάνεις ότι θες.......και ναι δεν αδικώ αυτους που τους πήραν στο κατόπι έστω και αν η μπλούζα έγραφε Hellas και φαινόταν φασιστάκι.......δεν ενστερνίζομαι τις θέσεις και την άποψή τους αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση αν πρέπει να διαλέξω μεριά θα πάω με αυτή που δείχνει περισσότερο σεβασμό στον τόπο μου και που εδώ είναι τα wannabe φασιστάκια (που δεν αποδεικνύεται και από το βίντεο).

και ναι.....και γω είμαι από εκείνους που λυπάται τα πακιστανάκια και όλους τους λαθρομετανάστες και εύχομαι να μη βρεθείτε ποτέ στη θέση τους και το δράμα που τραβάνε για να ζήσουν......από τη διακριτικότητα της παράνομης φιλοξενίας όμως όταν περνάς στην αντίπερα όχθη και τσαμπουκαλεύεσαι λυπάμαι αλλά θα δεις και το ρατσιστικό πρόσωπο της Ελλάδας που είναι περισσότερο ένα πρόσωπο αγανάκτησης και ξενοφοβείας παρά ένα πρόσωπο ρατσισμού και μίσους προς τους ''υπόλοιπους''.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που πηγανε εκει αν δεν το πηρατε γραμμη πηγανε για να γινει ακριβως αυτο και να ανεβασει το βιντεακι στο νετ και γενικα να γινει μανουρα.Ανυποτακτος ελληνας?Τεσπα αμα ειχανε τα φρυδια επειδη μιλανε για μαφια να πηγαινανε να βρισκανε αλβανους και ρωσους αλλα εκει παιζει τσεκουρι που να πανε ειδικα αυτος που φωναζει αααααααα θα γελαω μεχρι να πεθανει ο χαιλαντερ. Δεν ξερω τι ρολο βαρανε αυτοι που γυρισανε το βιντεο αλλα επιτροπη εμπορων απλα δεν.Σας ξεφευγουν μερικα πραγματα μου φαινετε. Ε αφου πηγανε εκει και φωναζανε go away monkey(ελεος)λογικο επακολουθο αυτο που εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω οτι μου σβησε 2 comments (με το συμπαθειο) "ΝΑΑΑ"

Το ενα εμεινε λογω copy paste στο clipboard.

Αν ολα ηταν στην εντελεια στην Ελλαδα οι συγκεκριμενοι αφου πωλουν παρανομα τα οποια προιοντα επρεπε να εχουν και τις αναλογες ποινες.

Εγω εδω ουτε επιτροπη ειδα ουτε εμπορους.

Ειδα να επιτηθεστε φραστικα αρχικα και μετα να κανετε τραμπουκισμους σε μια ομαδα μεταναστων.

Δεν ειστε ουτε αστυνομια ουτε κρατος.

Δεν μπορειτε να περνετε το νομο στα χερια σας.

Πολυ απλα ειναι αντισυνταγματικο.

Εντυπωση προκαλει οτι στο 9ο λεπτο ατομα που ηταν στην ερμου ειναι στην πλευρα τους και οχι στη δικη σας.

εδω λειπει το υπολοιπο κειμενο

Ουτε οι μεν "επιτροπη" φερθηκε οπως πρεπει ουτε οι "monkeys" που δεν σεβαστηκαν ολα αυτα που αναφερει @#15 ο Φαρμας.

Link to comment
Share on other sites

ε καλά μην περνάμε στο άλλο άκρο.......το συγκεκριμένο περιστατικό δεν έχει να κάνει με φασίστες απέναντι σε αντιρατσιστές.....

To χρυσαυγίτης εννοείται πως το είπα χαριτολογώντας. Τα συναισθήματα και οι απόψεις μου ταυτίζονται με τις δικές σου. Το θέμα είναι ότι δεν υψώσανε απλά το τρίτο δάχτυλο, αλλά πλακώσανε στο ξύλο κι έναν άνθρωπο, που στην τελική εδώ είναι η πατρίδα του (μας).

Link to comment
Share on other sites

αυτος ο ανυποταχτος γιατι δεν παει ενα βραδυ σε ενα οποιοδηποτε γνωστο κλαμπ της παραλιακης να φωναξει ΑΕΡΑΑΑ με την παρεα του οταν δεν του κοψουν αποδειξη για το ποτο.

συζηταμε ακυρο βιντεακι νομιζω εντελως, ορεξη που την εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παρακολουθήσατε το video δλδ είδατε μία ειρηνική πορεία ακτιβιστών ενάντια στην παιδική εργασία και όχι μία κακοστημένη απόπειρα εθνικιστών(whatever) που σκοπεύει να προκαλέσει τους μετανάστες ώστε να δικαιολογήσει τους σκοπούς της.

Με λυπεί το γεγονός ότι ορισμένοι από εσάς σκοτώνεται τον διάλογο μόνο και μόνο επειδή ακούστηκαν διαφορετικές απόψεις από τις δικές σας.... βαπτίστε με και εμένα πακιστολάγνο εάν βολεύει, τόλμησα να γράψω αυτά που αντιλήφθηκα παρακολουθώντας το video.

Επί χρόνια, όχι μόνο ανεχόμαστε αλλά συντηρούμε καταστάσεις (cd/dvd στην πλατεία κανείς ;) και μόνο όταν το πρόβλημα μας χτυπάει την πόρτα αποφασίζουμε να δράσουμε....

... αναγνωρίζω το πρόβλημα της μετανάστευσης και την ανάγκη λύσης αλλά βίντεο όπως το παραπάνω μόνο στην διόγκωση του προβλήματος συμβάλουν και καθόλου στη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.