Jump to content


Πρόβλημα με ενεργοποίηση SLI σε EVGA X58 3way SLI


P70

Recommended Posts

Mετά από 2η απώλεια της UD7 σε μια βδομάδα ( :suicide2: ) αποφάσισα να προχωρ'ησω σε αλλαγή της με μία EVGA X58 3way SLI. Το περίεργο είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος συνδυασμός που να μπορώ να ενεργοποιησω το SLI με τις 2 GTX 280. Ενώ ατο device manager και στο gpuz βλέπει 2 κάρτες, δεν υπάρχει η επιλογή του SLI στο nvidia control panel. H mobo φοράει το τελευταίο bios και οι nvidia drivers είναι οι 197.45 σε win7 x64. Αny help? :fist:

Link to comment
Share on other sites

Mετά από 2η απώλεια της UD7 σε μια βδομάδα ( :suicide2: ) αποφάσισα να προχωρ'ησω σε αλλαγή της με μία EVGA X58 3way SLI. Το περίεργο είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος συνδυασμός που να μπορώ να ενεργοποιησω το SLI με τις 2 GTX 280. Ενώ ατο device manager και στο gpuz βλέπει 2 κάρτες, δεν υπάρχει η επιλογή του SLI στο nvidia control panel. H mobo φοράει το τελευταίο bios και οι nvidia drivers είναι οι 197.45 σε win7 x64. Αny help? :fist:

Αν και λίγο ot, επειδή σκεφτόμουν την αγορά ud7 για ένα καινούργιο συστηματάκι, μπορείς να μας πεις πως κάηκε η 2η; Ανησυχητικό μου ακούγεται να χαλάνε μέσα σε 1 εβδομάδα 2 motherboeard...

Εκτός αν ήταν λάθος χρήστη...

Link to comment
Share on other sites

Αν και λίγο ot, επειδή σκεφτόμουν την αγορά ud7 για ένα καινούργιο συστηματάκι, μπορείς να μας πεις πως κάηκε η 2η; Ανησυχητικό μου ακούγεται να χαλάνε μέσα σε 1 εβδομάδα 2 motherboeard...

Εκτός αν ήταν λάθος χρήστη...

κοιτα φιλε μου η μια καηκε υποθετω απο το γεγονος οτι δεν πατουσε τελεια η καρτα στν 4η slot αν και εχω ακουσει πολυ κοσμο που το κανει ετσι (για SLI ή crossfire) και δεν εχει προβλημα.

Η δευτερη καηκε ετσι απλα μονη της!:innocent:

οπως επαιζα ενα game ουτε overclock ουτε τιποτα βαραει μια μπλε οθονη και μετα στην αρχη δεν αναγνωριζε τους σκληρους(μαλλον controller) και στο τελος δεν bootare καν!

Τωρα δεν μπορω να κανω το sli να δουλεψει...δηλαδη καταρα πρεπει να μου εχει πεσει!:fist:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.