Jump to content



9800np/pro to XT nea bios 128mb


Spartiatis

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Γεια χαρά, δεν είναι απαραίτητο....

Εγώ το κάνω, αλλά δεν θα πρέπει να έχεις πρόβλημα... μετά το restart, αν θυμάμαι καλά, θα σου βγάλει μήνυμα ότι το ati control panel δεν μπόρεσε να ξεκινήσει, θα κάνεις άλλo ένα restart και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εκανα το φλας με τη δισκετα πουχα φτιαξει κ πετυχε...απο 420/380 πηγε 435/390....αυτα με το bios της club 9800xt hynix...εσας ποιο bios σας εφερε καλυτερα αποτελεσματα?(θυμιζω εχω club 9800 pro με R350 πυρηνα κ hynix 2.8 μνημες)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις προβλημα μετα το φλασαρισμα εκει που παιζει ενα game να κολλησει σε μπλε οθονη?αυτο μου συμβαινει..λετε να φταιει το φλας?δε ξερω να συγκρινω κ με πριν γιατι μολις τη πηρα την 9800pro τη φλασαρα κατευθειαν..ποια εντολη δινουμε να επαναφερουμε το original bios που καναμε back up..??

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στο Game2...

Club3d 9800Pro 128MB R360 Core με VGA Silencer και Revoltec χάλκινες ψύκτρες στις μνήμες (revoltec).Οι μνήμες είναι Samsung και δε νομίζω να είναι 2.8ns μιάς και ο κωδικός τους καταλήγει σε -2Α (2ns?).

Βíos από εδώ:

http://my.tbaytel.net/panthor/files/Club3D.9800XT.128MB.Samsung.bin

Θα πρέπει να είναι ενεργοποιημένο το Overdrive κανονικά για να δείχνει την temp;

Στο 3Dmark03 6667 από 6250 και στο Aquamark 48500 από 46300.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.