Jump to content



Συγκριτικό τεστ ABIT IC7MAX3 vs EPOX 4PC3A+


Aristidis

Recommended Posts

"λιγότερο ευαίσθητη από την ABIT " τι εννοεις?

Η EPOX δέν ανεβαίνει τόσο ψηλά γιατί προφανώς έχει ένα σύστημα προστασίας για high O/C, πράγμα που σημαίνει ότι είναι και πιο αξιόπιστη σε ζόρι, ενώ η ABIT και όχι μόνο ακριβώς επειδή σου επιτρέπει να φτάσεις τόσο ψηλά σίγουρα ζορίζεται περισότερο με αποτέλεσμα τα περισότερα πρέπει να πούμε....... RMA........:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι πιστευω οτι στο συγκριτικο θα επρεπε να ειναι και η

Δυστηχώς μόνο αυτές οι δύο πέσανε στα χέρια μου, Βλέπεις δεν έχω κάποιον να με δανίζει μητρικές, α΄ν και δεν θα ήταν άσχημο...:whistling

H EPOX δεν έχει SATA raid εκτός του ICH5R.

Πιστεύω πως όλες αυτές οι μετρήσεις είναι αρκετά αντιπροσωπευτικές...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aristidis [19-01-2004 και 22:50]

H EPOX δεν έχει SATA raid εκτός του ICH5R.

sorry μολις τωρα το ειδα κι εγω.

Παντως θα ηταν καλο να ειχε και ενα-2 συγκριτικα με τους Raptores.

Απλα σου το αναφερω για μελλοντικο συγκριτικο σου......χεχεχεχεχε

Πολυ καλο παντως....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η JetWay ειναι περισσοτερο αξιοπιστη σε ζορι απο την π.χ. Asus επειδη η JetWay κλοκαρει λιγοτερο?

Μιλάμε για την EPOX και πάντα σε σχέση με overclocking. Σκέψου μόνο ότι η ABIT και η ASUS έχουν τα περισότερα RMA. Μόνο και μόνο αυτό κάτι λέει...

Link to comment
Share on other sites

Για τα rma της asus και οχι της asus του πλαισιου εχω διαφορετικη αποψη

Αυτή είναι μιά πολύ μεγάλη και πονεμένη ιστορία και αν θές την αποψή μου ισχύει και για την ABIT.Ίσως κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνουμε κάποια δημοσκόπηση μπάς και βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα, γιατί δεν πρόκειτε μόνο για RMA αλλά και για δεύτερα κομάτια..:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα Abit φερνουν πολυ ( κατα κορον η interset ) και δεν εχω ακουσει οτι γινετε παραλληλη εισαγωγη εξαλλου ποτε η abit δεν φημιζονταν για την σταθεροτητα της και την αντοχη της.Το πλαισιο κανει παραλληλες εισαγωγες τοσο σε Αsus οσο και Teac και το ξερω απο πρωτο χερι μονο που ηθελημνεα διαλεγει δευτερη κατηγορια σε τετοια προιοντα .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε Αριστειδη,

Καθως χαρχαλευα χθες το πισι μου, λεω, δεν περναω και κανα καινουριο Βιος?

Τοε εκανα λοιπον, και ευθυς αμεσως, εκανα τις default μετρησεις που εκανες κι εσυ στο Epox 4PCA3+.

post-64-1416070739,9962_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τοε εκανα λοιπον, και ευθυς αμεσως, εκανα τις default μετρησεις που εκανες κι εσυ στο Epox 4PCA3+.

Στράτο μην ξεχνάς οτι οι δικές μου μετρήσεις είναι με τις Geil με πολύ χαλαρά timings και φυσικά επιδώσεις με μόνο 200fsb. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.