Jump to content



Άντε πάλι με τον Sebastian & τον Candyman


Candyman

Recommended Posts

Καλό είναι το θεματάκι του Borg να περιοριστεί στα δικά του νούμερα και στις όποιες ευχαριστίες προς τον ίδιο για τον κόπο του.

Το να δίνουμε νούμερα από διαφορετικά συστήματα και να μαλώνουμε για το κατά πόσο αυτά επηρεάζονται από το υπόλοιπο configuration δεν έχει νόημα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το εξαιρετικό και 100% ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ ποστ του Hydra δεν το προσεξες;

Όχι, μετά από 13 posts με σπόντες και άσχετα σχόλια, κουράστηκα.

Το thread κλείνει για επισκευές.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τόσο καιρό λέμε ότι στις υψηλές αναλύσεις δεν μετράει η cpu και ότι οι ι7 δείχνουν τα δόντια τους σε multi-gpu καταστάσεις. Στις παραπάνω μετρήσεις πόσο δηλαδή παραπάνω θα έπαιρνε η 5870 στο ι7 σύστημα και πόσο λιγότερο η 480 στο q6600? Δεν λέω ότι βγάζουμε σίγουρο συμπέρασμα για την απόδοση των καρτών αλλά νομίζω πως είμαστε κοντά. Με την προυπόθεση ότι ισχύει ο συλλογισμός που κάνω στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε game συμπεριφέρεται διαφορετικά. Διαφορές απλά και μόνο με αλλαγή πλατφόρμας θα βλέπαμε, σε γενικότερο συμπέρασμα όμως δεν ξέρω αν θα καταλήγαμε.

Προσωπικά πάντως πιστεύω ότι οι θεωρίες θα είναι καλύτερο να μείνουν στο άλλο και χιλιοταλαιπωρημένο thread για τις νέες NVidia κάρτες και να περιοριστούμε σε αυτό το thread στα χειροπιαστά αποτελέσματα που δίνει ο Borg.

Link to comment
Share on other sites

Το κάθε game συμπεριφέρεται διαφορετικά. Διαφορές απλά και μόνο με αλλαγή πλατφόρμας θα βλέπαμε, σε γενικότερο συμπέρασμα όμως δεν ξέρω αν θα καταλήγαμε.

Εννοείται πως θέλουμε μια μεγάλη γκάμα παιχνιδιών. Τι μόνο με ένα bench θα τη βγάλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Maxαρε και τα πάντα όλα στο advanced και δοκίμασε.

Θα ποστάρω Ventage και Unigine αργότερα

Δεν υπαρχει λογος λεμε.

Εστω και 1 component εκτος καρτας να αλλαξει, οι συγκρισεις ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ.

Link to comment
Share on other sites

Να βάλω και εγώ αποτελέσματα τότε με 5850 σε 1280*1024 ανάλυση.....και εγώ quad έχω :p

Για μένα καλύτερα να μείνουμε στα αποτελέσματα του Borg στο συγγεκριμένο θέμα και αν βρεθεί όρεξη και χρόνος κάντε συγκριτικό,σωστό όμως.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.