Jump to content



άβυσσος η ψυχή των μνημών


mauros

Recommended Posts

Δεν θελω να βγω εκτος τοπικ αλλα μιας και αναφερθηκε ο φιλτατος και γλυκιτατος φιλος μου Κλεφτορασης ας πω κι εγω την γνωμη μου.

Κατ'αρχας ο τυπος με το που μπαινεις μεσα στο μαγαζι κοιταει ποσο φουσκωνει η τσεπη. Σε βλεπει απο πανω μεχρι κατω και ηδη μετραει το κερδος. Εισαι ενα ζωντανο κατοστευρω γι'αυτον. Αφου λοιπον σε κοψει καλα, αρχιζει να ψαρευει. Βλεπει ρε παιδι μου πανω κατω τι γνωριζεις και αν παρει πρεφα οτι ειναι ασχετος ΤΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟΥ ΚΟΥΤΡΟΥΛΗ Ο ΓΑΜΟΣ.

Παρε Arctic Silver, 10 βαθμους κατω, παρε κι εναν Delta με SLK900 αλλους 10 βαθμους κατω.

Μαααααα, του λες ειμαι ηδη στους 18 θα παω στους -2 τωρα? Φυσικα εκει η απαντηση ειναι θετικη.

Και εκτος απο αυτον εχει μεσα το αλλο το παλικαρι ο οποιος ειναι γεννημενος Calculator.

Ευρω Καλκουλατίδη πρεπει να τον λενε.

Σου λεει ο Κλεφτορασης .... αυτο κανει 10 χιλιαρικα. Πεταγεται ο αλλος δηλαδη 30.

Αυτο κανει 50 χιλιαρικα. Δηλαδη 144 λεω ο αλλος.

Βασικα ΑΠΟ ΕΞΩ επρεπε να γραφει ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ, ή ΛΑΙΜΗΤΟΜΟΣ ή κατι τετοιο.

Καλυτερο θα ηταν το ΣΦΑΓΕΙΟ.......

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσπάθησε να μου πουλήσει μεταχειρισμένες μνήμες για καινούριες...σπασμένη σφραγίδα, διαφορετικά modules, είχε βάλει και στη θήκη της μιας μνήμης οδηγίες για μνήμες sd-ram, ενώ ήταν ddr...τί να πείς...

Με διευκολύνει μόνο που κάποιος φέρνει πράγματα στη Θεσσαλονίκη που αλλιώς θα έπρεπε να τα παραγγείλω από Αθήνα...είναι και πρόθυμος να εξυπηρετήσει, αν και το κάνει για λόγους επίδειξης, αλλά δεν με ενδιαφέρει...ας κάνει κι αυτός το κομμάτι του...

Με κάποια κωμικοποίηση και υπερβολή απάντησες jax, αλλά δεν είσαι υποχρεωμένος να ψωνίζεις απο κεί, ούτε έχω λόγο να πείσω εσένα ούτε κάποιον άλλον...

Πάντως, αν βλέπει ότι περνάς συχνά απ' το μαγαζί, τις κόβει τις πολλές μαϊμουδιές...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vgiozo [Σήμερα, στις και 02:00]

Με διευκολύνει μόνο που κάποιος φέρνει πράγματα στη Θεσσαλονίκη που αλλιώς θα έπρεπε να τα παραγγείλω από Αθήνα...είναι και πρόθυμος να εξυπηρετήσει, αν και το κάνει για λόγους επίδειξης, αλλά δεν με ενδιαφέρει...ας κάνει κι αυτός το κομμάτι του...

Με κάποια κωμικοποίηση και υπερβολή απάντησες jax, αλλά δεν είσαι υποχρεωμένος να ψωνίζεις απο κεί, ούτε έχω λόγο να πείσω εσένα ούτε κάποιον άλλον...

Πάντως, αν βλέπει ότι περνάς συχνά απ' το μαγαζί, τις κόβει τις πολλές μαϊμουδιές...

Λοιπον να σου απαντησω σχετικα χωρις παρεξηγηση.

Διευκολυνση ειναι οντως το οτι φερνει καποια πραγματα ΑΛΛΑ......σκεψου οτι ακομα και απο Αθηνα να παραγγειλεις πολλες φορες η τιμη ειναι περισσοτερο απο 20% χαμηλωτερη μαζι με τα μεταφορικα ΟΠΟΤΕ ΑΠΛΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ ΑΥΤΟ.

Υπερβολη δεν ειδα πουθενα γιατι πολυ απλα αυτο που αναφερω με την Arctic και τον Delta εχει ειπωθει. Δεν ειμαι υποχρεωμενος να ψωνιζω απο εκει αλλα οταν ο αλλος ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙ σε βαρος συνφορουμιστων μου κυριως, οφειλω οχι απλα να το πω αλλα να το ΦΩΝΑΞΩ.

Τωρα για το αν κοβει τις πολλες μαιμουδιες ή οχι, ε, καποια στιγμη χορτανει κι αυτος. Αλλωστε υπαρχουν πολλοι που πηγαινουν εκει που απλα ειναι προβατα προς σφαγην.....

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς χωρίς παρεξήγηση,

δεν χρειάζεται καν να το επισημάνεις

Από την έρευνα αγοράς που έχω κάνει εγώ τουλάχιστον, έχω καταλήξει ότι δεν υπάρχει ένα μαγαζί που έχει τα πάντα πιο φτηνά...ίσως με την εξαίρεση του eshop...δάφορα μαγαζιά και ανα περιόδους έχουν συγκεκριμένα πράγματα πιο φτηνά και άλλα πιο ακριβά...δεν έχει το ίδιο μαγαζί τη καλύτερη τιμή στις μνήμες, στις οθόνες, τους επεξεργαστές, τους εκτυπωτές κτλ. Ούτε είναι κάτι που μένει σταθερό...

Ψύκτρες έχω βρεί στον Τεχνόραση πιο φτηνά απ' ό,τι στο hacshop και μνήμες πιο φτηνές απ' ό,τι στo Unique (εννοείται ίδιο ακριβώς προιόν και ίδια μάρκα)...μετά απο 2 βδομάδες που ξαναπέρασα το Unique είχε πιο φτηνά τις μνήμες από τον Τεχνόραση...

Το Enermax 465 το είχα βρεί στον Τεχνόραση 115 ευρώ περίοδο που αλλού έκανε 130

Στον Ματσούκα έχω βρεί κάρτες γραφικών σε τιμές χαμηλότερες πχ απο mgmanager κοκ

Όταν είναι να αγοράσω κάτι, πρώτα βρίσκω τη χαμηλότερη τιμή κα μετά αποφασίζω το κατάστημα απ' όπου θα κάνω την αγορά, αν θεωρώ κάποιοαρκετά αξιολογότερο απο κάποιο άλλο...

Αν αφήσεις τον άλλον να σε εκμεταλλευτεί, είναι δικό σου φταίξιμο...σε κανένα μαγαζί δεν έχω δεί απόλυτα ξεκάθαρη συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα χαιρομαι παρα μα παρα πολυ για το ενδιαφερον που δειξατε ολοι μεχρι τωρα.προσωπικα δεν δινω λαβες για να αισχροκερδισει ο τεχνορασης εις βαρος μου.τις πηρα απο κει επειδη τις βρηκα 180 τελικη.στο πραξις ειχαν 193 με κατι αλλα τσιπακια.κομπλε μου φανηκε η τιμη μιας και οι jetram πανω-κατω τοσο κανουν οποτε δεν ψαχτηκα αλλο.

επισης βρηκα καποιον σε ενα forum που ισχυριζεται οτι δουλευει ακριβως τις ιδιες μνημες με εμενα.

http://forum.hardware.fr/hardwarefr/OverclockingCoolingTuning/sujet-232873-1.htm

twinmos chips

0348d

tmd7608f8e50d

vagouridis------>ευχαριστω για την πληροφορια (και να του πεις οτι h quest εχει και με 0354 τσιπακι επανω που απλα παιζει και οτι καλο ειναι να τις αλλαξει.....διοτι πολυ απλα εδωσε σκαρτο προιον)

θα παω αυριο:devil:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Grace [Σήμερα, στις και 04:38]

"Giving 'off-topic' a WHOLE NEW MEANING!" :blink:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΑΠΑΙΧΤΟ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arapis-husky

ειλικρινα χαιρομαι παρα μα παρα πολυ για το ενδιαφερον που δειξατε ολοι μεχρι τωρα.προσωπικα δεν δινω λαβες για να αισχροκερδισει ο τεχνορασης εις βαρος μου.τις πηρα απο κει επειδη τις βρηκα 180 τελικη.στο πραξις ειχαν 193 με κατι αλλα τσιπακια.κομπλε μου φανηκε η τιμη μιας και οι jetram πανω-κατω τοσο κανουν οποτε δεν ψαχτηκα αλλο.

επισης βρηκα καποιον σε ενα forum που ισχυριζεται οτι δουλευει ακριβως τις ιδιες μνημες με εμενα.

http://forum.hardware.fr/hardwarefr/OverclockingCoolingTuning/sujet-232873-1.htm

twinmos chips

0348d

tmd7608f8e50d

vagouridis------>ευχαριστω για την πληροφορια (και να του πεις οτι h quest εχει και με 0354 τσιπακι επανω που απλα παιζει και οτι καλο ειναι να τις αλλαξει.....διοτι πολυ απλα εδωσε σκαρτο προιον)

θα παω αυριο:devil:

Eνδεικτικα αναφερω οτι την δευτερα πηρε παρομοιες μνημες φιλος μας και τις πηρε 75 κοντα την μια....βεβαια τον πραξις δεν τον ειχα για τοσο ακριβο.....και αυτος στο φορουμ μαλλον λεει αλλα για αλλα .Πιστεψε με ειδικα 348 δοκιμασαν ακομα 2 μελη μας και ηταν αισχρα.Α και αμα θες ελα για κανα καφε να τα πουμε απο κοντα....:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.