Jump to content



ποιες από τις 3 αναβαθμίσεις


elk

Recommended Posts

γεια σε όλους μετά από πολύ σκέψη και προβληματισμό και πονοκεφάλιασμα κατέληξα σε μία από τις τρεις παρακάτω επιλογές για την αναβάθμιση που σκοπεύω να κάνω εντός του μήνα παρακαλώ τα φώτα σας...

επιλογή 1

1.jpg

επιλογή 2

2.jpg

επιλογή 3

3.jpg

και στις 3 επιλογές θα μπεί νερό στις κάρτες και θα γίνει overclocking το υπόλοιπο σύστημα είναι core i7 920@4150 evga x58 3-sli,

η χρηματική διαφορά δεν είναι το βασικό κριτήριο αλλά η μεγιστοποίηση του χρόνου μέχρι την επόμενη αναβάθμιση και το gaming...

ευχαριστώ πολυ πολύ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αλλά η μεγιστοποίηση του χρόνου μέχρι την επόμενη αναβάθμιση και το gaming...

Δώσε μια ένδειξη του τι ακριβώς εννοείς "μεγιστοποίηση του χρόνου". 6 μήνες? 1 χρόνο? 2 χρόνια? 5 χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μια ένδειξη του τι ακριβώς εννοείς "μεγιστοποίηση του χρόνου". 6 μήνες? 1 χρόνο? 2 χρόνια? 5 χρόνια?

1.5-2 χρόνια σίγουρα..., για αυτό εξάλλου έβαλα και μία επιλογή για 3d surround gaming διότι κατά την γνώμη μου οθόνες αγοράζεις σπάνια... αν δεν επενδύσω σε 3d οθόνες τώρα μετά θα πρέπει να αγοράσω ξανά από την αρχή... ο προβληματισμός μου είναι αν τελικά αξίζει το 3d ή όχι....

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το eyfinity δεν παίζει καλά σε crossfire. Εγώ θα έπαιρνα 3 οθόνες και μια 5870. Και οταν φτιάξουν οι drivers για το eyfinity σε crossfire θα έπαιρνα άλλη μια.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει το 3D gaming υποθέτω ότι η Nvidia είναι μονόδρομος. Δεν ξέρω όμως αν είναι και καλή ιδέα το 3D gaming με 3 οθόνες. Αν στο eyefinity το βασικό μειονέκτημα είναι τα κάδρα των οθονών, υποθέτω ότι σε 3D καταστάσεις με 3D γυαλιά δεν θα είναι απλά μειονέκτημα, αλλά πρόβλημα, διότι προφανώς τα κάδρα δεν είναι 3D.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν υπάρχουν drivers για nvidia και eyefinity!Πώς προτείνεις να πάρεις κάτι τέτοιο???Δεν καταλαβαίνω!Δεύτερον,αφού θέλεις eyefinity πας σε ATI.Οπότε σε 5870.Αλλά όταν έχεις crossfire και eyefinity έχεις κάποιο stutering.Οπότε

1)είτε πάς αρχικά σε τρεις οθόνες και μία 5870 και όταν βγουν καλοί drivers για eyefinity τότε πάιρνεις και άλλη μία

ή

2)Παίρνεις από την αρχή 2 5870 και κάνεις eyefinity και απλώς δεν σε απασχολεί το stutering που θα σου έχει κάποιες φορές

ή

3) παίρνεις 2 5870 και στα παιχνίδια που θα θες eyefinity απενεργοποιείς το crossfire και στα άλλα που δεν θα παίζεις με eyefinity το έχεις ενεργοποιημένο.

Αυτά!Για μένα λοιπόν η καλύτερη λύση είναι η 3 αν σε ενοχλεί το stutering αλλιώς η 2!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν υπάρχουν drivers για nvidia και eyefinity!Πώς προτείνεις να πάρεις κάτι τέτοιο???

μέχρι το τέλος του μήνα που θα προβώ στην αγορά θα έχουν βγει και οι driver για το 3d surround...

Οπότε από ότι καταλαβαίνω ή πάω στην 1η λύση αλλά αντί για 5970 παίρνω 5870 και βλέπω αργότερα για αναβάθμιση ή παίρνω το ρίσκο με την nvidia και περιμένω driver... χμμμ

Link to comment
Share on other sites

Mακρια απο το F2380... Ghosting της αρκουδας!

Πιστευω με μια 5970 θα εισαι καλυμενος. Η αποψη μου ειναι μιας και θες να πας σε eyefinity καλυτερα να πας σε ΑΤΙ μιας και οι drivers ειναι ηδη 6 μηνες στην αγορα και εχουν εξαλειψει αρκετα προβληματα.

Πραγματικα ομως για να μην το μετανιωσεις καλο θα ηταν να το δεις απο κοντα πρωτα πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση.:magic:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.