Jump to content



XORO HRT 7600 DVB-T HD AVC/H.264 MPEG-4 HDMI ==> mini review


ARMAGEDDON

Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply
  • 4 months later...

ολα καλα με τις αναβαθμισεις εγω ηθελα να μου πειτε αν ξερετε για τους υποτιτλους κατεβασα ταινια την αντεγραψα στο στικακι την επαιζε το μηχανημα αλλα οι υποτιτλοι ηταν Ά Έ Ο δεν εβγαζες τι ελεγαν,υπαρχει κατι να το διορθοσω?

Link to comment
Share on other sites

Δεξί κλίκ πάνω στο αρχείο του υποτίτλου> Άνοιγμα με> Σημειωματάριο.

Τώρα θα σου ανοίξει στο notepad ένα παράθυρο και θα βλέπεις όλους τους υποτίτλους.

Πας πάνω αριστερά στο παράθυρο του notepad, Αρχείο> Αποθήκευση ως.

Στο παραθυράκι που θα εμφανιστεί κάτω από το όνομα του αρχείου, θα βρείς την επιλογή Κωδικοποίηση, εκεί επιλέγεις Unicode και αποθηκεύεις ;)

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δεν μπορω να τα μετατρεψω εκανα οτι μου ειπατε αλλα δεν αλλαζουν οταν παιζουν στο μηχανημα ασε που δεν μπορεις να βρεις τους υποτιτλους σε ολα τα εργα τι να πω θα ξανα προσπαθησω

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις επειδη ψηνομαι να το χτυπησω για τους γονεις ..

η συνδεση γινεται κεραια-xoro-scart-tv?

χρειαζονται 2 τηλεχειριστηρια,ενα για τηλεοραση για αναλογικα και 1 για xoro ψηφιακα? ή τα πιανουμε ολα απο τον xoro και τα βλεπουμε ολα μεσω αυτου?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι χαρουμενος γιατι καταφερα να βρω τους υποτιτλους να τους μετατρεπει στα ελληνικα δεν χρειαζεται να βαλετε ΑNSII ή UNICODE αλλα UTF-8 :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

σας ευχαριστω παντος για την βοη8εια σας χωρις εσας δεν θα ειχα καταφερει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΣ ΚΕΡΑΙΑΣ ΣΤΟ OFF, ΑΛΛΑΖΩ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΕ ΟΝ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΠΑΛΙ ΣΤΟ OFF, ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

Link to comment
Share on other sites

πρώτα απ΄ όλα μην γράφεις κεφαλαία !

και δεύτερων σπάστα και να ξαναρίχτα γιατί δεν πολύ κατάλαβα τι προσπαθείς να κάνεις ώστε να σε βοηθήσουμε !

φιλικά Νίκος

Link to comment
Share on other sites

κανω αυτοματο συντονισμο αλλα δεν πιανει τιποτα απο καναλια, στις ρυθμισεις εχει την επιλογη καιραιας στην θεση off την αλλαζεις σε ον αλλα μολισ φυγεις απο την επιλογη αυτη παει παλι off με αποτελεσμα να μην πιανει καναλια, φταει αυτο? η ειναι θεμα σηματος

Link to comment
Share on other sites

κανω αυτοματο συντονισμο αλλα δεν πιανει τιποτα απο καναλια, στις ρυθμισεις εχει την επιλογη καιραιας στην θεση off την αλλαζεις σε ον αλλα μολισ φυγεις απο την επιλογη αυτη παει παλι off με αποτελεσμα να μην πιανει καναλια, φταει αυτο? η ειναι θεμα σηματος

έχουμε και λέμε η επιλογή κεραίας δεν σε νοιάζει (τώρα που κοίταξα τα δικά μου είναι στο off)

attachment.php?attachmentid=46174&stc=1&d=1318157993

με αυτές τις ρυθμίσεις πιάνω εγώ

edit

βάλε greece αν δεν έχεις βάλει είδη ή ρουμανία και μετά auto research

post-14318-1416075537,1863_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.