Jump to content



ΗT on or off σε stock συχνοτητες?


Hurricane38

Recommended Posts

Ερωτηση

Σε ι7 920 D0 stock (no overclocking) το hyperthreating πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο η οχι?

Σχεδιαζα να παιξω παιχνιδια καινουργια οταν τον αγορασα αλλα δεν εχουν βγαλει τιποτα της προκοπης.Δεν μ'αρεσουν τα παιχνιδια με διαστημα και αλιεν ουτε και να ειμαι στο ρολο του αμερικλανου που σκοτωνει τον κοσμακη επειδη ταχα μου ταχα μου ειναι ολοι τρομοκρατες (αι στα διαλα συγχιστηκα παλι):...:

Λοιπον αυτο ηθελα να μαθω

Τα φωτα σας τσακαλια μου

Link to comment
Share on other sites

theo mich τι δεν καταλαβες χαζε κατερινιωτη?

Το οτι εχω ι7 920?

τη μητρικη?

το οτι δεν εχω κανει ο/c?

To hyperthreating?

To on/off?

απλη ερωτηση ειναι για χαζους αν πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο το hyperthreating η οχι σε στοκ συχνοτητες στον ι7 920

Το καταλαβες η να στο παιξω στο πιανο?

Επειτα οσο γι αυτους που μου ειπαν να ψαξω στο γοογλη να μην μπαινετε στον κοπο να απαντατε γιατι ειστε το ιδιο ασχετοι με μενα

Ετσι ξερω κι εγω να απαντησω σε καθε τοπικ εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι ενεργοποιημενο. Μερικοι που δεν το ενεργοποιουν ειναι επειδη εχουν ηδη κλοκαρισμενο στο θεο τον επεξεργαστη και με την χρηση του HT οι θερμοκρασιες στις οποιες δουλευει ειναι ακαταλληλες.

Link to comment
Share on other sites

Σε παιχνιδια με HT on εχεις μειωση στα fps και αυξημενες θερμοκρασιες ,στον αντιποδα ομως εχεις καλυτερη αποκρισιμότητα στο συστημα και μεγαλυτερες επιδοσεις σε multi-treaded προγραμματα.Απο τη στιγμη που δεν κλοκαρεις και εχεις και D0 αποψη μου αφησε το on.

:hehe::hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.